Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2016-07-14 19:56:06

Harek87
Często się udziela
Od: Stolno

Zbyt częste rozpalanie

Witam
Od kilku miesięcy kocioł chodzi mi tylko 4 razy w tygodniu na wodę, nie grzebałem w nim nic nie regulowałem, nawet tam nie zaglądałem. Dziś zobaczyłem sobie w wykresie kotła a tam taka sytuacja.
https://zapodaj.net/7f99e51b9a9fb.jpg.html
Niewiem od kiedy to trwa, bo historia to tylko 24h. Czyszczę piec na bieżąco i sam palnik również, pellet ten sam przez cały rok, zero kombinacji - macie jakieś pomysły zanim zadzwonię do serwisanta?

MB 10kW, Palnik 16kW. Pow. użytkowa - 130m2, 7 pętli + 7 grzejników, CWU 140l.

#2 2016-07-18 14:37:53

doradca kostrzewa
Często się udziela
Od: Giżycko
Serwis

Re: Zbyt częste rozpalanie

W jakim programie działa Twój kocioł auto, czy ciągłym? Sprawdź może czujnik od cwu może gdzieś coś nie łączy i palnik szaleje. Włącza się i wyłącza. Sprawdź również od strony rusztu palnika otwór na czujnik płomienia bo wygląda to również na to, że palnik próbuje się kilkukrotnie rozpalić i nie może. Być może zabrudzony jest otwór. Patrząc na wprost palnika znajduję się on po lewej stronie pionowej ściany palnika.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

#3 2016-07-18 20:14:27

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

doradca kostrzewa napisał:

... wygląda to również na to, że palnik próbuje się kilkukrotnie rozpalić i nie może....

To, że "palnik próbuje się kilkukrotnie rozpalić" widać wyraźnie na wykresie, lecz wcale nie oznacza to, że "nie może" ;-)
Według mnie pali się tam dostatecznie dobrze :-) co widać po wykresie temperatury...

Mimo tych rozbieżności w interpretacji objawów ;-) zgadzam się z Doradcą, że powodem częstego rozpalania jest najprawdopodobniej problem z czujnikiem płomienia, który nie widząc go, uruchamia grzałkę w celu ponownego rozniecania ognia.

Więc poza czyszczeniem czujnika, może warto także obniżyć "próg foto", jeśli jest ustawiony na zbyt wysokim poziomie... tak na wszelki wypadek.

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-07-18 20:15:32)

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#4 2016-07-18 22:27:37

Harek87
Często się udziela
Od: Stolno

Tryb auto. Palnik się rozpala za każdym razem, więc opcja "nie może" nie wchodzi w grę.
Jutro wszystko posprawdzam i obniżę próg foto, wtedy się odezwę.

MB 10kW, Palnik 16kW. Pow. użytkowa - 130m2, 7 pętli + 7 grzejników, CWU 140l.

Stopka forum