Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#126 2016-03-06 14:35:05

trajanus
Udziela się

Re: Piec wylacza sie co 2-3 dni

urchin23 napisał:

Witam!

Mam podobny problem. Ciekawe czy udalo sie rozwiązać problem? Co powiedział przedstawiciel Kostrzewy?

Pozdrawiam

Sprawa jest w toku. Kostrzewa przyjechal po raz kolejny i stwierdzil ze wszystkie ustawienina sa poprawne jednoczesnnie pobral probki do badan, Barlinek tez. Barlinek juz wyslal wyniki ze wszystko jest zgodnie z normami. Kostrzewa przeciaga sprawe ...i tym samym strune.

Piec dalej sie wylacza jesli nie jest czyszczony codziennie. Niezaleznie od pelletu.

#127 2016-03-20 21:16:41

Stefan123
Zaczyna się udzielać
Od: Żyrardów

Hej

Ja tego typu problem miałem przy uszkodzonym kondensatorze, chyba to nie było poruszane w tym wątku. Wszystko startowało, wyglądało cacy, a co kilka dni albo kilkanaście godzić, wywalało błąd i piec stawał. Przyjechał serwisant, posłuchał jak startuje palnik, powiedział, że kondensator do wymiany, wymienił i wszystko było jak ręką odjął. Kondensator padł w miarę szybko, następny trzyma się zdecydowanie lepiej.

#128 2016-04-21 22:38:19

trajanus
Udziela się

No niestety to nie uszkodzony kondensator tylko chyba uszkodzony KOSTRZEWA.
Od poczatku grudnia walcze ze spiekami na ruszcie samoczyszczacego sie palnika. Serwisanci Kostrzewy byli u mnie juz 5 razy od tamtej pory. Raz dlatego bo sie nawet spalila rura podajaca pellet.
Mowili ze za mocny ciag. Potem ze za slaby i ze trzeba kupic strazaka -wiec kupilem.
Brali probki pelletu , badali przez ponad miesiac - okazalo sie ze w normie.
Potem wymienili palnik na inny. Rekonfiguracje pieca i upgrade systemu i kupe innych falszywych ruchow.
I w koncu jak sie juz nic nie udalo wymyslic - bo przeciez ten piec tak poprostu ma i tylko oszukuja ze jest samoczyszczacy to teraz proponuja mi zebym kupil generator ciagu (taki za ponad tysiaka) co to 140 W w czasie pracy pobiera. Potem pownie beda kazali isc do jakiegos szamana.
Jednym slowem robia ludzi w wała szczegolnie ze ich serwisant sam powiedzial ze te palniki to sciema i tak maja ze je trzeba prawie codziennie czyscic i on nic nie pomoże ale kazali mu przyjechac to jest.

#129 2016-04-22 00:48:15

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

Zastanawiające jest to, że właśnie w kotłach tej konstrukcji, użytkownicy mają największe problemy z ciągłym przegrzewaniem się palnika i stosowanie nawet, teoretycznie dobrej jakości pelletu nie zapobiega przed powstawaniem spieków.
Ostatnio taki sam problem opisywał kolega Majs, w dziale dotyczącym Twin Bio, który jest konstrukcyjnie takim samym kotłem jak Compact Bio, tylko z nie obudowanym zbiornikiem na pellet, ale poza tym to różnic w konstrukcji samego kotła jak i zamontowania palnika nie ma, są to takie same kotły...
Więc wynika chyba z tego, że jest to jakieś "poronione dziecko" tej firmy.
W innych kotłach podobne problemy da się jakoś opanować, stosując opisywane na tym forum bardzo dokładnie metody, jednak w przypadku tej konkretnej konstrukcji, nie przynoszą one często oczekiwanych efektów, co mogłoby wskazywać na to, że problemem w tym przypadku jest też sama konstrukcja kotła.

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#130 2016-04-22 07:00:26

trajanus
Udziela się

mam na gwaracji bo kupilem go w listoadzie 2015 czyli niewiele ponad 5 miesiecy temu i praktycznie od tamtej pory nie robie nic innego jak reklamuje. Tylko ze to walka z wiatrakami.
W sprawe zamieszany jest od poczatku rzecznik praw konsumenta ktory calkowicie trzyma moja strone.
tak czy siak sprawa trafia wlasnie do sądu bo firma Kostrzewa poza wysuwaniem oskarzen wzgledem producentow Pelletu (Barlinek albo tego od Olimpa) nic praktycznie soba nie reprezentuje. Poziom za rowno handlowy jak i serwisowy jest ponizej wszelkiej krytyki.

#131 2016-04-22 09:04:14

doradca kostrzewa
Często się udziela
Od: Giżycko
Serwis

Pierwsze kotły za typu Compact Bio oraz Twin Bio powstały 4 lata temu. Od tamtego czasu nic się w ich konstrukcji nie zmieniło. Problem jaki opisuje trajanus oraz Majs nie są z winy konstrukcyjnej kotła. Na chwilę obecną zostało sprzedanych kilka tysięcy tych urządzeń o takiej budowie wymiennika. Problem z przegrzewaniem się palnika moim zdaniem świadczy o słabym ciągu kominowym lub nieodpowiedniej wentylacji kotłowni.
Czyszczenie palnika nie jest mechaniczne, więc cześć popiołu po spalaniu może pozostać na palniku.
Z informacji jakie uzyskałem z laboratorium to palnik trajanus działa poprawnie. Jest zamontowany w kotle Twin Bio i działając ponad tydzień na gorszym pellecie niż Barlinek nie wykazuje żadnych nieprawidłowości w postaci przegrzania palnik.
Sugerowałbym zatem pokusić się o zakup proponowanego przez doradców generatora ciągu kominowego. Pozwoli to na zwiększenie i ustabilizowanie ciągu kominowego.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

#132 2016-04-22 10:09:56

trajanus
Udziela się

Drogi doradco kostrzewa, mysle ze albo czas zwinac biznes (bo nie ma on nic wspolnego z kultura prowadzonego obecnie biznesu w Polsce) albo czas samemu zmienic prace . Wyciaganie nieudolnie kolejnych hipotez (cyt moim zdaniem swiadczy) przy wszystkich wczesniejszych zupelnie mylnych pomyslach swiadczy o elementarnym braku znajomosci produktu ktory sprzedajecie.
Kupujac komin systemowy konsultowalem jego srednice , wysokosc , material wykonania itd z konsultantami Kostrzewa tak zeby idelanie pasowal do ofertowanego pieca Compact Bio Luxury. Komin za niemale pieniądze byl kupiony zgodnie z zaleceniami doradcow Kostrzewy. Wykonanie napowietrzenia zgodnie z normami.
co do historii wizyt technikow :
Pierwsza interwencja technika miala miejsce w grudniu 2015  przy pozarze pieca kiedy to wlasnie palnik byl zawalony spiekami a piec probowal sie rozpalic . – technik sprawdzil napowietrzenie kotlowni , ciag kominowy i stwierdzil ze sa poprawne i powiedzial ze to wina pelletu! (oczywiscie wymienil spalone elementy)

Przy kolejnej wizycie zostala zmieniona konfiguracja pieca ktora byla ustawiona przy pierwszej wizycie i przy kolejnych pomiarach ciagu komina stwierdzono ze trzeba zamontowac strazaka na kominie za kilka stowek bo ciag jest jednak za slaby.A ze to jednak tez napewno wina pelletu.(przy 1 wizycie ciag byl prawidlowy)

Przy kolejnej wizycie za rowno technik Kostrzewy jak i przedstawiciel Barlinka pobrali probki pelletu z mojego pieca , sprawdzili ciag kominowy, napowietrzenie kotlowni, miejsce przechowywania pelletu . Mialem juz wtedy kupiony i zamontowany strazak na kominie. Okazalo sie ze cug nie powinien byc tak silny bo nawet widac ze wentyaltor pieca dziala na predkosci 0  = slownie zero . Napowietrzenie bylo dobre a miejsce przechowywania pelletu poprawne

Wyniki badan przez Barlinek i Kostrzewe wykazaly ze pellet spelnia normy i nie jest on powodem zapychania sie palnika.

Przy kolejnej wizycie przyjechal technik , sprawdzil ciag kominowy , napowietrzenie, spalanie – wszystko bylo poprawne. I zmienil oprogramowanie.

Poniewaz ciagle bylo brak rezultatow - Kolejna wizyta byla zwiazana ze zmiana palnika na starego typu. Oczywiscie ze nic nie zmienila. Za to pojawila sie opinia wyciagnieta niczym krolik z kapelusza ze nalezy zamontowac za ponad tysiaka generator ciagu kominowego !!! szczyt bezszczelnosci poprostu – 4 wizyty wczesniej opiniowaly ciag kominowy jako poprawny. A tu nagle z braku laku – no to sobie niech pan zafunduje na swoj koszt kolejny bajer – moze pomoze. (ale pewnie nie)

Najbardziej skandaliczne jest to ze wszytkie oskarżenia wzgledem producentow pelletu i bezpodstawne hipotezy na koszt wlasciciela pieca uchodza producentowi bezkarnie. Robi on sobie poprostu doswiadczenia na uzytkowniku ktory wydal kase i dalej wydaje zeby testowac niedorobki pieca - bubla jaki zostal wyprodukowany przez Kostrzewe.

Ostatnio edytowany przez trajanus (2016-04-22 10:10:35)

#133 2016-04-22 17:50:13

darecki
Często się udziela

doradca kostrzewa napisał:

Pierwsze kotły za typu Compact Bio oraz Twin Bio powstały 4 lata temu. Od tamtego czasu nic się w ich konstrukcji nie zmieniło...

Nie żebym łapał za słówka, czy się czepiał, ale jeśli brak zmian w konstrukcji kotła ma być argumentem przemawiającym na jego korzyść, to ja jednak wolę produkty, które od czasu wyprodukowania pierwszych egzemplarzy były udoskonalane...

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#134 2016-04-22 21:27:23

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

Łap i się nie przejmuj, ale ja nie o tym chciałem.
Jedną sprawą jest niestety szwankujący serwis fabryczny(nie wiem jak sobie radzą inni w terenie spoza fabryki), druga sprawa może nie będzie popularna. Chodzi mi o tak podstawową rzecz jak radzenie sobie w sytuacjach odbiegających od prostych spraw życia codziennego. Mam takie wrażenie, że dzisiejsza część męskiej populacji potrafi tylko narzekać. A gdzie podział się wasz instynkt samozachowawczy? Nie znam wieku tych narzekających ale coś mi mówi , że chyba za nadto nie radzą sobie w takich momentach i zbyt uwierzyli w moc swoich pieniędzy. Serwis za was wszystkiego w życiu nie załatwi. Nie mówiąc już o zbudowaniu domu, posadzeniu drzewa i spłodzeniu syna.
A gdzie w was ten odwieczny łowca, który potrafi sporządzić broń i wybrać się na łowy.
Dzisiejsze pokolenie, to ludziki z papieru. Mój przyjaciel idzie dalej w swej ocenie  i określał takich mianem "plastiki". Wystarczy zabrać im komóreczki i wyłączyć internet i klops. Bezradni jak dziecko we mgle.

Moja obserwacja tego forum pozwala wyciągnąć następujący wniosek : ten kto szuka pomocy, ten ją znajdzie ale na początku musi chcieć pomóc sobie samemu.

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#135 2016-04-23 10:00:36

darecki
Często się udziela

Więc doszedłeś tym samym  do wniosku, który ja nie tak dawno skomentowałem posługując się powiedzeniem...
"Pomóż sobie sam to i Bóg ci pomoże"....Amen.

#136 2016-04-23 10:59:56

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

fotlot napisał:

Jedną sprawą jest niestety szwankujący serwis fabryczny(nie wiem jak sobie radzą inni w terenie spoza fabryki), druga sprawa może nie będzie popularna. Chodzi mi o tak podstawową rzecz jak radzenie sobie w sytuacjach odbiegających od prostych spraw życia codziennego. Mam takie wrażenie, że dzisiejsza część męskiej populacji potrafi tylko narzekać. A gdzie podział się wasz instynkt samozachowawczy? Nie znam wieku tych narzekających ale coś mi mówi , że chyba za nadto nie radzą sobie w takich momentach i zbyt uwierzyli w moc swoich pieniędzy. Serwis za was wszystkiego w życiu nie załatwi. Nie mówiąc już o zbudowaniu domu, posadzeniu drzewa i spłodzeniu syna.
A gdzie w was ten odwieczny łowca, który potrafi sporządzić broń i wybrać się na łowy.
Dzisiejsze pokolenie, to ludziki z papieru. Mój przyjaciel idzie dalej w swej ocenie  i określał takich mianem "plastiki". Wystarczy zabrać im komóreczki i wyłączyć internet i klops. Bezradni jak dziecko we mgle.

Moja obserwacja tego forum pozwala wyciągnąć następujący wniosek : ten kto szuka pomocy, ten ją znajdzie ale na początku musi chcieć pomóc sobie samemu.

Cóż dodać. Darecki pisze, że ludzie mają często problemy. Jakie często? Garstka (jak napisał doradca sprzedane tysiące w co wierzę wystarczy spytać serwisanta przy wizycie) forumowiczów z przegrzewaniem palnika. Większość juz sobie poradziła. Kiedyś pisałem, że oprócz swojego kotła "naprawiłem" również 2 inne. Kasy nie wziąłem, serwisantem nie jestem wali mnie to. Ale jak pisał folfot, trzeba mieć łeb na karku a nie rurki na dupie.

Palnik w MB10 to b.dobry palnik. Jednak wymagający dopracowania (wypośrodkowania dostrojenia itd.) innych szczegółów dotyczących kotłowni. I nie zamienił bym go na nic innego.

Ostatnio edytowany przez marecki (2016-04-23 11:02:00)

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#137 2016-04-23 13:24:25

trajanus
Udziela się

Panowie, mam 44 lat i nie mam rurek na dupie. Budujac swoj dom polozylem w nim cala elektryke, hydraulike, glazury itd Jednak za ciezko pracuje zeby wyrzucac pieniadze w bloto. (nie dostalem od nikogo spadku zeby miec w dupie na co ida moje pieniadze)
Jezeli kupuje jakis sprzet za grube pieniadze to oczekuje zeby sprzedajacy dotrzymal umowy.
Umowa polega na tym ze on oferuje mi cos z okreslonymi zasadami dzialania - ja mu za to place.
WIec w przypadku mojego pieca Kostrzewy ja sie wywiazalem z umowy a Kostrzewa okazuje sie byc zwyklym oszustem.
Stosowane przez Was metody uszczelniania palnika rozwiazuja problem metoda wydlazenia czasu do zapchania palnika na 2-3 dni . co w moim przypadku nie jest rozwiazaniem problemu.
Wybierajac piec zostalem zapewniony ( mam dokumenty) ze piec bedzie dzialal minimum tydzien .
TYdzien to 7 dni nie 2 albo 3. Wiec jesli nie jest spelniony koronny warunek mam prawo czuc sie oszukany.
Czy teraz jasno sie wyartykulowalem drodzy Panowie z krwi i kosci ??

#138 2016-04-23 14:24:47

darecki
Często się udziela

Marecki... to co pisałem na temat częstotliwości występowania poważnych problemów z przegrzewaniem palnika dotyczyło tych zamontowanych w kotłach typu Twin Bio i Compact Bio czyli tak naprawdę tego samego kotła występującego  pod dwoma nazwami tylko ze względu na konfigurację nie mającą wpływu na właściwości użytkowe...
I patrząc na ilość zgłaszanych problemów dotyczących przegrzewania palnika a także na samą ilość tematów oraz postów w działach dotyczących konkretnie tych kotłów, to statystycznie patrząc jest to częsty problem...
Palniki to produkowane są może w tysiącach, ale te konkretne kotły to raczej już nie są aż tak bardzo popularne, patrząc na ilość wpisów w działach dotyczących Twin I Compact Bio...
A jeśli przyszło by Ci do głowy, aby wysnuć z tego wniosek np.taki... że ten brak wpisów świadczy o braku z nimi jakichkolwiek problemów to wtedy by należało przyjąć, że dla odmiany kotly Mini Bio są najbardziej problematyczne z całej oferty Kostrzewy.
Gdyż to właśnie w dziale jemu poświęconym jest najwięcej  tematów i postów opisujących problemy z jakimi użytkownicy mieli do czynienia...
Chyba jednak nie o to Ci chodziło, gdyż z tego co pisałeś wcześniej wynika że z kotła  też jesteś zadowolony.
A ja nie twierdzę wcale, że palnik jest całkowicie nie udany, gdyż nie mam z jego opanowaniem większych problemów,  ale uważam że w konfiguracji z tym kotłem o którym mowa jest jakimś nieporozumieniem jeśli nawet niewielkie wahania ciągu kominowego mogą być powodem tak dużych problemów, uniemożliwiających wręcz jego eksploatację.

#139 2016-04-23 14:43:34

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

=trajanus Wiec jesli nie jest spelniony koronny warunek mam prawo czuc sie oszukany.
Czy teraz jasno sie wyartykulowalem drodzy Panowie z krwi i kosci ??..........

.Jasno się wyraziłeś i co z tego? Znowu wylewasz gorzkie żale i zero działania. Powtarzam, skoro nie pasi zapakuj i odstaw do sklepu i żądaj zwrotu gotówki. Kup jakiś następny (bardziej udany model) innej firmy i wtedy napisz jaki jesteś zadowolony big_smile

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#140 2016-04-23 19:57:15

trajanus
Udziela się

fotlot napisał:

=trajanus Wiec jesli nie jest spelniony koronny warunek mam prawo czuc sie oszukany.
Czy teraz jasno sie wyartykulowalem drodzy Panowie z krwi i kosci ??..........

.Jasno się wyraziłeś i co z tego? Znowu wylewasz gorzkie żale i zero działania. Powtarzam, skoro nie pasi zapakuj i odstaw do sklepu i żądaj zwrotu gotówki. Kup jakiś następny (bardziej udany model) innej firmy i wtedy napisz jaki jesteś zadowolony big_smile

Gdyby to byla MP3 z pewnoscia bym tak zrobil. tymczasem zeby wsadzic piec do kotlowni polozonej u mnie w domu musialem rozbierac futryne drzwi.(gipsowanie, malowanie itd)  Wszystko w kotlowni zostalo wykonane co do centymetra pod ten piec. Zeby miec pewnosc ze nie bedzie niedociagniec kupilem najpierw piec a dopiero wtedy instalacje zrobili fachowcy.  Wiec zapakowanie pieca nie jest takie proste jak odeslanie uciskajacych pary butow.

Co do samego majsterkowania przy palniku. W zyciu kilka razy sie spotkalem z sytuacja kiedy to ktos poprawil element zakupionego produktu i tym samym od razu stracil gwaracje na caly sprzet.(mowie z zawodowego puktu widzenia)
Kostrzewa tylko na to czeka, a potem udowadnianie kiedy np padnie elektronika ze to nie jest wina przerabianego samodzielnie palnika jest niekonczaca sie walka.
Dopoki piec jest na gwarancji nie mozna nic samemu przerabiac.

Oczywiscie sprawdzilem kilka parametrow, np to ze Kostrzewa stosuje najslabszy wentylator od tego wlasnie producenta(kontaktowalem sie z producentem w NIemczech) , podczas gdy mozna spokojnie zalozyc taki o 3 razy wiekszej wydajnosci - no ale ten juz jest sporo drozszy tymsamym Kostrzewie by sie to nie oplacalo. Przy mocnieszym trzeba przerobic jeszcze oprogramowanie) Mozna zastosowac wolframowy drut ktory bedzie poruszal popiolem w trakcie przesuwania sie slimaka - no ale to jest pelna ingerencja w palnik wiec w okresie gwarancji nie wchodzi w rachube.itd

Na razie uwazam ze Kostrzewa powinien sam doprowadzic piec do stanu jaki jest zadeklarowany w ofercie i instrukcji - to znaczy palnik jest samoczyszczacy !

Poprostu z etycznego punktu widzenia nie mozna dawac sie oszukiwac.

#141 2016-04-24 11:37:23

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Ale ja cie doskonale rozumiem. Zapewne nie czytałeś od samego początku moich wpisów to ci powtórzę: ja miałem to samo! Przegrzewanie, alarm, spiek zasłaniający w zasadzie przelot, dym z zasobniku, realana groźba pożaru. Szamot owszem pomógł ale nie rozwiązał wszystkich problemów, został spiek.

Po jakimś okresie użytkowania doszedłem do porozumienia z parametrami podawanie/wiatr. Nie ukrywam, że sonda lambda, jeśli chodzi o obserwację pozostałości tlenu w spalinach, jest niezwykle pomocna, zaryzykuje stwierdzenie, że wręcz obowiązkowa przy problemach! Poprawiło się. Kolega as1978 kiedyś słusznie sugerował, że jednak lepiej jest palić większą mocą. Posłuchałem się i jest dalsza poprawa. Problem z uszczelką opisywałem ale jest jeszcze problem z uszczelkami drzwi kotła (ja to opiszę bo ten temat również jest konkretnie spierd....y przez kostrzewę, jestem w trakcie przeróbki).

W trakcie użytkowania wstawiłem stalowy wkład tzw. kwasówkę do komina. Poprawił się diametralnie ciąg, bo z tego kotła na dachu z komina leciały zimne spaliny (sprawdzone organoleptycznie ma dachu).

Do kotłowni również zostały dorobione napowietrzenia i to z 2 stron. Dlaczego z dwóch? A to w razie wiatrów z różnych stron, gdzie przy dzisiejszym "szczelnym" budownictwie może powstać podciśnienie lub nadciśnienie (przy jednym napowietrzeniu było widać po wodzie w kiblu w kotłowni jak zmieniała poziom w czasie lepszych wichur... )

O berlinku również pisałem, że do tego palnika się nie nadaje. Mam już 5 różnych rodzajów peletu w domu. Powoli testuję ale z 2 rodzajów na dzień dzisiejszy nie mam absolutnie żadnych problemów (zdjęcia robię).

Pewnie znalazło by się jeszcze parę innych drobnych aspektów, jak se przypomnę to napiszę. Mimo tych problemów nadal polecę ten kocioł/palnik innym. Dlaczego? Bo mam pewność, że moje ciężko zarobione pieniążki nie spierd...ą w komin. Po prostu nie wierzę , że ten palnik będzie działał źle. Kiedyś tez pisałem, że owszem serwisanci mają pewne swoje zadania i pracę ale nie rozwiążą wszystkich problemów, np. tych w/w.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#142 2016-04-25 12:30:04

doradca kostrzewa
Często się udziela
Serwis

Trajanus każdy produkt firmy Kostrzewa jest przebadany przez niezależną instytucję, która wystawia certyfikat potwierdzający jego zgodność z postanowieniami dyrektyw. Certyfikaty dostępna są na naszej stronie przy każdym produkcie. 
Nie wiem skąd masz informację na temat stosowanych wentylatorów w naszych palnikach, ale skoro spełniają normy umieszczone w Dyrektywie 2006/95 (Dz.U. Nr 155/2007, poz. 1089) LVD Urządzenia elektryczne niskonapięciowe to zostały dobrze dobrane.
Ponadto każde na naszych urządzeń można rozkręcić przed wniesieniem do kotłowni. Sam wymiennik ma około 55 cm więc myślę, że nie trzeba było rozbierać ościeżnicy przed jego wniesieniem. Dokładny opis rozkręcenia kotła masz w instrukcji obsługi. To tylko taka mała uwaga dla Ciebie.
Palnik jak już wcześnie pisałem nie czyści się mechanicznie,  a w Twoim przypadku nie jest problemem pozostający popiół na ruszcie tylko przegrzewanie się palnika. Występuje on różnie po 1 ,2 lub 3 dniach. 

Bardzo nam zależy na rozwiązaniu tej sprawy pozytywnie stąd podejmowane próby przez nasz serwis.
Jeżeli masz jakieś uwagi lub propozycje to proszę kontaktować się z naszą firmą.

Ostatnio edytowany przez doradca kostrzewa (2016-04-25 13:53:15)

#143 2016-04-26 19:06:27

Majs
Zaczyna się udzielać

fotlot napisał:

Radzę sobie z prostymi sprawami dnia codziennego, Nie jestem "dzisiejszą" częścią męskiej populacji i nic mnie w kroku nie uciska. Dom zbudowałem spłodziłem syna i córkę, drzew kilka posadziłem. Może lepiej nie narzekać, wziąć fotel kila piwek jak na prawdziwego chłopa przystało, zamknąć się w kotłowni na kilka dni i zrobić robotę, bo przecież nie jestem "plastikowy" i nie będę zawracał głowy producentowi, za moje ciężko zarobione pieniądze odwale za niego robotę a on niech spokojnie liczy kasę i szuka następnego "łowcy" 
Odnoszę wrażenie, że to nie my "plastikowi narzekacze" psujemy producentów i poprawiamy ich niedoróbki, dają wodzić się za nos.
Pozdrawiam

#144 2016-04-26 20:37:27

Majs
Zaczyna się udzielać

Pierwsze kotły za typu Compact Bio oraz Twin Bio powstały 4 lata temu. Od tamtego czasu nic się w ich konstrukcji nie zmieniło. Problem jaki opisuje trajanus oraz Majs nie są z winy konstrukcyjnej kotła. Na chwilę obecną zostało sprzedanych kilka tysięcy tych urządzeń o takiej budowie wymiennika. Problem z przegrzewaniem się palnika moim zdaniem świadczy o słabym ciągu kominowym lub nieodpowiedniej wentylacji kotłowni.
Czyszczenie palnika nie jest mechaniczne, więc cześć popiołu po spalaniu może pozostać na palniku.
Z informacji jakie uzyskałem z laboratorium to palnik trajanus działa poprawnie. Jest zamontowany w kotle Twin Bio i działając ponad tydzień na gorszym pellecie niż Barlinek nie wykazuje żadnych nieprawidłowości w postaci przegrzania palnik.
Sugerowałbym zatem pokusić się o zakup proponowanego przez doradców generatora ciągu kominowego. Pozwoli to na zwiększenie i ustabilizowanie ciągu kominowego.

Z tego co wyczytałem z reklamy Twin Bio na tym forum to te kociołki zaczęliście sprzedawać pod koniec roku 2013 czyli troszkę więcej niż 2 lata temu a nie 4.
To ja jestem użytkownikiem w/w a nie kolega trojanus, owszem palnik nie przegrzał się przez tydzień ale niewielu mu brakowało. Czemu mają służyć takie sprawdziany w okresie kiedy odbiorcą c.w.u. jest jedna osoba a c.o. się nie załączało bo nie miało takiej potrzeby, no z małym wyjątkiem kiedy to kociołek się załączył nagrzał chałupę do 26 st. i pewnie by dalej grzał gdyby nieobecność zony w domu się przedłużyła.
Mam jeszcze jedno pytanko, czy to prawda, że będziecie montować w tych kotłach palniki czyszczone mechanicznie?
Pozdrawiam.

#145 2016-04-27 09:49:22

trajanus
Udziela się

Trajanus każdy produkt firmy Kostrzewa jest przebadany przez niezależną instytucję, która wystawia certyfikat potwierdzający jego zgodność z postanowieniami dyrektyw. Certyfikaty dostępna są na naszej stronie przy każdym produkcie. 
Nie wiem skąd masz informację na temat stosowanych wentylatorów w naszych palnikach, ale skoro spełniają normy umieszczone w Dyrektywie 2006/95 (Dz.U. Nr 155/2007, poz. 1089) LVD Urządzenia elektryczne niskonapięciowe to zostały dobrze dobrane.
Ponadto każde na naszych urządzeń można rozkręcić przed wniesieniem do kotłowni. Sam wymiennik ma około 55 cm więc myślę, że nie trzeba było rozbierać ościeżnicy przed jego wniesieniem. Dokładny opis rozkręcenia kotła masz w instrukcji obsługi. To tylko taka mała uwaga dla Ciebie.
Palnik jak już wcześnie pisałem nie czyści się mechanicznie,  a w Twoim przypadku nie jest problemem pozostający popiół na ruszcie tylko przegrzewanie się palnika. Występuje on różnie po 1 ,2 lub 3 dniach. 

Bardzo nam zależy na rozwiązaniu tej sprawy pozytywnie stąd podejmowane próby przez nasz serwis.
Jeżeli masz jakieś uwagi lub propozycje to proszę kontaktować się z naszą firmą.

Drogi doradco, od kiedy kupilem piec nie robie nic innego jak zglaszam uwagi do Twojej firmy.
Wentylatory - sprawdzilem producenta, zadzwonilem do NIemiec do fabryki i dostalem informacje ze to jest wentylator o najmniejszej wydajnosci z reszta pisalem juz o tym w pismach do firmy Kostrzewa.
Przegrzewanie sie palnika jest pochodna problemu zostawania popiolu/spiekow na palniku, jak palnik jest czysty (po recznym zrzuceniu popiolu) nie przegrzewa sie . WIec problem przegrzewania sie palnika mozna smialo polaczyc z brakiem czyszczenia sie palnika.(tego samoczyszczacego)
Mnie rowniez zalezy na pozytywnym rozwiazaniu tej sprawy. (nawet bardziej niz serwisowi )

#146 2016-04-27 20:51:15

darecki
Często się udziela

Trajanus... Dokładny opis rozkręcenia kotła masz w instrukcji obsługi. To tylko taka mała uwaga dla Ciebie...

Trajanus... czyżby to była taka zakamuflowana sugestia, że firma jest skłonna przyjąć zwrot kotła? smile
Bo jeśli nie, to do czego miałaby być przydatna Tobie teraz ta informacja, skoro kocioł stoi już dawno zmontowany, chyba tylko do jego zdemontowania wink

Majs napisał:

Mam jeszcze jedno pytanko, czy to prawda, że będziecie montować w tych kotłach palniki czyszczone mechanicznie?

Majs... takie zestawy już są nawet w ofercie na stronie firmowej i też nazywają się Twin, ale tym razem Agro wink zapewne dlatego że mają zamontowany ten nowy palnik Agromatic...

http://www.kostrzewa.com.pl/#!Produkty-Twin_Agro__do_32kW

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-04-27 21:04:17)

#147 2016-04-28 12:41:10

doradca kostrzewa
Często się udziela
Serwis

Konstrukcja wymiennika była stosowana w pierwszej kolejności w kotle Compact Bio, a następnie w Kotle Twin Bio. Różnica między jednym ,a drugim to automatyka- kocioł Compact Bio ma bardziej rozbudowaną, pojemność zbiornika- Twin Bio ma o około 80 litrów większą pojemność, wyglądem zewnętrznym -Compact jest w całości obudowany izolacją, a w Twinie zbiornik jest wolno-stojący.

Trajanus moim zdaniem jeżeli jest odpowiedni ciąg kominowy nawet przy zabrudzonym ruszcie palnika nie dochodzi do przegrzań.

Kocioł Twin Bio jest przystosowany do montażu palnika z mechanicznym czyszczeniem. Tak jak napisał darecki opis produktu znajduje się na naszej stronie.

#148 2016-04-28 18:01:20

Majs
Zaczyna się udzielać

Kocioł Twin Bio jest przystosowany do montażu palnika z mechanicznym czyszczeniem. Tak jak napisał darecki opis produktu znajduje się na naszej stronie.

Skoro palnik najprawdopodobniej już nie będzie się sam czyścił, a ja nie kupowałem pieca od Stelmetu ani od Berlinka to za jaką cenę jesteście gotowi wymienić palnik?

Ostatnio edytowany przez Majs (2016-04-28 18:10:32)

#149 2016-04-28 18:08:00

Majs
Zaczyna się udzielać

Jesteśmy po wizycie serwisu, napowietrzanie kotłowni ok, komin też. Wymienione ruszta zmniejszona dmuchawa i 3 worki pellletu w prezencie. Kolejne zalecenia nie zaglądać do palnika przez tydzień. Poczekamy.

Stopka forum