Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#26 2016-03-18 05:46:57

Zenon
Nowy na forum

Re: 11 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ KOSTRZEWĘ

Dobrej jakości pelet to podstawa.Jeśli często czyścicie kocioł to świadczy o  jakości waszego peletu .Proponuje zmianę i nie będziecie  mieszkańcami kotłowni.

#27 2016-03-18 08:49:22

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

Zenon napisał:

Podstawowe pytanie jest takie -jakim peletem palicie,? różnica w jakości peletu od dobrego polskiego producenta a peletem ukraińskim o którym piszecie jest ogromna

Kolega jest chyba mało zorientowany o czym tu była mowa i nie zadał sobie trudu aby zapoznać się z tematem...

Rozumiem, że celem tego wpisu była chęć zareklamowania "dobrego polskiego producenta" wink big_smile
Zaznaczam tylko że to nie jest ten dział smile
Reklamy i kryptoreklamy, jedynie słusznych producentów, proszę umieszczać w dziale do tego przeznaczonym wink
Spalam właśnie pellet polskiego producenta, i nie mam problemu z czyszczeniem, a gdzie kolega wyczytał te ukraińskie wstawki wink tego nie wiem.

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#28 2016-03-18 16:06:32

trajanus
Udziela się

Zenon napisał:

Dobrej jakości pelet to podstawa.Jeśli często czyścicie kocioł to świadczy o  jakości waszego peletu .Proponuje zmianę i nie będziecie  mieszkańcami kotłowni.

Zenon , Twoj watek niczego nie wnosi. No ale zaistniałeś.
Pierwsza rzecz jaka sie sprawdza przy ewentualnych problemach z piecem to jakosc pelletu. Jesli bym palil dziadostwem nigdy nie oczekiwalbym ze piec ma sie zachowywac zgodnie z ustaleniami.
Barlinek,Lava i Olimp. Tymi pale.

#29 2016-03-29 23:53:50

Majs
Zaczyna się udzielać

Sam to sie czyści but jak się w gówno wdepnie i po trawie pochodzi, niestety  palnik kostrzewy w moim Twin Bio się sam czyścił tylko  przez pierwsze 3 mc. Teraz od roku serwisant tylko by zmieniał pellet który sam sprzedaje bo to tyle podróbek Berlinka a i Lava przestała normy trzymać Olim chyba też podrobiony bo palnik, ten "samoczyszczący" trzeba czyścić 2x na dobe. Jak ktoś ma ochotę czekać zimą na naprawę gwarancyjną palnika półtora mc. Pisać do firmy po jednym mailu dziennie bo i tak nie odpisują na więcej czasami dopiero po kilku dniach, lubi siedzieć w kotłowni,  kupować przez kilka tygodni śwież  kwiaty bo to właśnie dziś przyjdzie PAN SERWISANT i trzeba go godnie przywitać to z czystym sumieniem mogę polecić tą firmę.  Oni uważają, że skoro już kupiłeś ten piec za kilkanaście tysi to będziesz ich po tyłkach całował i błagał o pomoc. Ja proponuje złożyć pozew zbiorowy za oszustwo.

#30 2016-03-30 08:09:35

doradca kostrzewa
Często się udziela
Od: Giżycko
Serwis

Kup w końcu porządny pellet typu Barlinek F1 zaproś innego serwisanta na regulację skoro uważasz, że serwisant nie radzi sobie i sprzedaje ci podrobiony pellet. Lista serwisantów jest dostępna na naszej stronie internetowej http://www.kostrzewa.com.pl/#!Serwis-Polska. Na innej stronie internetowej http://www.cenypaliw.eu/ możesz sprawdzić, gdzie sprzedawane są pellety posiadające wymagany certyfikat. Palnik nie jest czyszczony mechanicznie po przez ruchomy ruszt tylko przez podmuch powietrza z wentylatora. Dla przykładu Twój upaprany but do póki go nie wytrzesz mechanicznie o trawę nie będzie czysty. Podmuch wiatru raczej go nie wyczyści. Zastosuj się do moich zaleceń kup dobry certyfikowany pellet ze sprawdzonego źródła skontaktuj się z innym serwisantem terenowym lub zgłoś się do serwisu fabrycznego, a problemy ustaną.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

Ostatnio edytowany przez doradca kostrzewa (2016-03-30 08:38:13)

#31 2016-03-30 08:58:47

PiotrekB
Gość

Doradco po prostu wasze slogany reklamowe są z lekka naciągane.

Ja jako użytkownik minibio nie kupie drugi raz kotla waszej firmy chyba ze cos sie z upływem lat polepszy.

#32 2016-03-30 17:26:28

Majs
Zaczyna się udzielać

Doradco, pellet jest certyfikowany i kupowany od człowieka który widnieje na liście w podanym przez ciebie adresie strony. Ani razu nie wsadziłem do kotła paliwa bez certyfikatu. A co do upapranego buta to pewnie szybciej podmuch wiatru go wysuszy i to coś samo odpadnie, zanim sławne palniki zaczną się same czyścić.
A co do serwisanta to nikt inny jak wasz serwis fabryczny go rekomenduje.

#33 2016-04-14 21:22:41

Majs
Zaczyna się udzielać

Do wiadomości pana doradcy i wszystkich potencjalnych nabywców tych "11 cudów"
Jestem po odwiedzinach firmowego serwisanta, wszystko miało działać jak w zegarku. Niestety, już na drugi dzień palnik się przegrzał powodem było jak zwykle jego "samoczyszczenie" Od czterech dni nikt z firmy nie raczył odpowiedzieć na meila, o  odebraniu telefonu już nie wspomnę. Klient złapany kasa przytulona to niech się teraz buja sam, szuka pomocy i straconych pieniędzy u wszystkich świętych.

#34 2016-04-15 11:33:15

doradca kostrzewa
Często się udziela
Od: Giżycko
Serwis

Napisz swoje ustawienia , które masz obecnie z trybu serwisowego menu PALNIK. Napisz również jaką masz obecnie wersję oprogramowania? Czy do kotłowni masz doprowadzenie powietrza z zewnątrz typową Zetką? Czy komin wystaje poza kalenicę? Być może dochodzi do dużych wahań ciągu kominowego.
Poniżej symulacja z kominem poniżej kalenicy, gdzie podczas wiatru komin pozostaje w strefie niskiego ciśnienia co utrudnia wyciąg spalin.
http://forum.pellets.com.pl/pic/20160415-111644.jpg

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

Ostatnio edytowany przez doradca kostrzewa (2016-04-15 11:39:22)

#35 2016-04-15 19:23:23

Majs
Zaczyna się udzielać

Do kotłowni mam zrobiony zaciąg powietrza z zewnątrz, zresztą zimą próbowałem dla świętego spokoju palić kilka godzin z otwartymi drzwiami kotłowni na ogród co nic nie zmieniło. Program został zmieniony na jakiś nowy przez waszego serwisanta tydzień temu i nawiercone otwory w palniku. parametrów nie podam bo najzwyczajniej niema mnie w domu a żona nie będzie grzebać w sterowniku, wysyłając parametry ustawień do firmy otrzymałem odpowiedź, że nie ustawiacie pieca przez tel, ani drogą mailową, Owszem komin jest około 0,5 m poniżej kalenicy ale to nie zmienia faktu że na początku użytkowania przez kilka mc. było wszystko OK. a w kominku pali się zawsze bez problemu.  Rozumiem fakt, ze wszystko ma prawo się zepsuć, ale podejście serwisu lokalnego i firmowego do wszelkiego rodzaju usterek jest karygodne. Coś na zasadzie kupiłeś to się teraz martw sam. Dwa tygodnie oczekiwania na uruchomienie pieca, półtora miesiąca zimą na gwarancyjną naprawę palnika, przegląd roczny to uwiązanie w domy przez ponad tydzień, bo panie wczoraj nie mogłem ale dziś to już na 100%. Z firmowym nie jest wcale lepiej kilka tyg klepania w klawiaturę jakby nie można było zadać kilku pytań w jednym mailu i kilku dniowe oczekiwanie na łaskawą odpowiedz albo kolejne pytanie.

Ostatnio edytowany przez Majs (2016-04-15 19:30:17)

#36 2016-04-15 20:53:18

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

Jak już ochłoniesz i będziesz w domu, to odwiedź odpowiedni temat i opisz tam wszystko, co wiesz o parametrach palnika i podaj wszystkie ustawienia ze sterownika. Na pewno chętnie pomożemy. Nie jesteś pierwszy i nie ostatni , który nie może się dogadać ze swoim kotłem. Ważne jest , że większość proszących o pomoc ,poradziła sobie  z palnikiem.

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#37 2016-04-15 21:58:08

darecki
Często się udziela

"Święte" słowa fotlot wink
Do tej sytuacji pasuje idealnie to powiedzenie...
"Pomóż sobie sam, to i Bóg ci pomoże!"
Znamienne jest to, co padło w odpowiedzi na prośbę o podanie ustawień...
"parametrów nie podam bo najzwyczajniej niema mnie w domu a żona nie będzie grzebać w sterowniku"... więc jestem ciekaw jaka będzie odpowiedź na Twoją sugestię.

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#38 2016-04-16 16:00:13

Majs
Zaczyna się udzielać

Panie Darecki do tych "znamiennych słów" jest również dopisek "przez tel ani meila kotłów nie ustawiamy" taką odpowiedz dostałem od serwisu kiedy to w jednym z wielu meili podałem parametry.
Niestety do domu nie wrócę zbyt szybko, jednak udało mi się przekonać małżonkę do pogrzebania w sterowniku.
Pow min. 20%-15
Pow max. 100%-40
Podawanie 10,3
moc min. Fl2 30
moc max. Fl2 100
modulacja Fl2
Próg foto 10
tlen min. 20-14
tlen max. 100%-8,0
dawka startowa paliwa 30s
moc dmuchawy rozpalanie 20%
faflot, super, że są ludzie którzy chcą poświęcić swój czas na pomoc innym, i chętnie wykorzystam każdą sugestie. Pytam się jednak czemu tak jest że po zakupie towaru sprzedawca ma cię głęboko w nosie? OK coś się zepsuło jest jeszcze na gwarancji to lecę i to muszę to naprawić, a jeżeli ktoś czeka na naprawę półtora miesiąca to jest coś nie tak, ktoś zawinił, i albo jest to leniwy pracownik, albo dostał takie polecenie służbowe. Jak można ochłonąć jak te przepychanki trwają już od listopada a w chałupie zalega mi 2,5 tony pelletu bo jeden niby podrabiań a drugi też był do niczego.

Ostatnio edytowany przez Majs (2016-04-17 14:30:08)

#39 2016-04-16 17:00:26

darecki
Często się udziela

Majs... naprawdę nie musimy sobie tu "panować".
Udzielając się na forum, najczęściej zwracamy się per kolego, pisząc post kierowany do innego użytkownika forum i taka forma jest wystarczająca...
Bez obrazy kolego, ale w mojej wcześniejszej wypowiedzi, jest równie istotny dopisek... "Pomóż sobie sam, to i Bóg ci pomoże!"... co oznacza, że jeśli sam tego nie ogarniesz (może właśnie dzięki pomocy kolegów z forum) to żaden serwisant nie jest w stanie ustawić wszystkiego raz na zawsze, tak żeby się do tego już nie trzeba było dotykać...
Taka jest niestety prawda, lecz pocieszające jest to, że te osoby którym się chciało poświęcić "trochę" czasu na zgłębienie tajników działania tego sprzętu, wcale tak bardzo nie narzekają.
Więc zawsze jest nadzieja...
Ogólnie, to rozumiem Twoje rozgoryczenie tą sytuacją, chociaż sam w podobnej sytuacji nie proszę o pomoc serwisu firmowego...

Odnosząc się konkretnie do ustawień Twojego palnika, to brakuje kilku bardzo istotnych informacji.
"Ilość paliwa test" oraz "wartość opałowa"
Lecz co najważniejsze, czego nigdzie jakoś nie udało mi się wyczytać w Twoich wcześniejszych postach to moc palnika (po wartości "podawania max" można by wnioskować że jest to 24kW) oraz to czy masz na palniku zamontowaną wkładkę szamotową (choć po wartościach powietrza można by raczej wnioskować że wkładki brak)
To tak na początek, gdyż zapewne inni koledzy będą mieli jeszcze pytania dodatkowe, bo temat naprawdę nie jest prosty i czasem trudny do ogarnięcia w pojedynkę, dlatego nie dziwię się że możesz czuć się w tym nieco zagubiony, dlatego właśnie kolega fotlot zaproponował Ci pomoc...

P.S.
Jeśli mogę Ci coś poradzić, to na początek poważne potraktowanie sugestii Doradcy dotyczącej samego komina, bo nawet jeśli będzie nie trafiona, to przynajmniej wyeliminujesz to podejrzenie.
Zamontowanie rury, która będzie wystawała ponad kalenicę nie będzie wielkim wydatkiem...
Gdyż to co napisałeś..."Owszem komin jest około 0,5 m poniżej kalenicy ale to nie zmienia faktu że na początku użytkowania przez kilka mc. było wszystko OK. a w kominku pali się zawsze bez problemu."... tak naprawdę o niczym nie świadczy, gdyż kominek to nie kocioł z palnikiem, a te "kilka mc" kiedy "było wszystko OK", przypadały prawdopodobnie w cieplejszym okresie, skoro problemy zaczęły się w listopadzie, kiedy temperatura na zewnątrz się obniżyła...

P.S.2
Byłbym zapomniał... gdyż chciałem się przyłączyć do prośby kolegi fotlota...

fotlot napisał:

... odwiedź odpowiedni temat i opisz tam wszystko, co wiesz o parametrach palnika i podaj wszystkie ustawienia ze sterownika. Na pewno chętnie pomożemy. Nie jesteś pierwszy i nie ostatni , który nie może się dogadać ze swoim kotłem. Ważne jest , że większość proszących o pomoc ,poradziła sobie  z palnikiem.

Panuje tu wystarczający bałagan, dlatego byłoby lepiej gdybyś założył odpowiedni temat tam gdzie powinien się znajdować, tak dla porządku...

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-04-16 18:52:10)

#40 2016-04-16 21:55:09

Majs
Zaczyna się udzielać

darecki zanim pójdę szukać odpowiedniego wątku, napiszę jeszcze tu brakujące parametry.
Test podawania paliwa 7,7 wartość opałowa 5,3 palnik 24kw z wkładką ceramiczną. Piec odpalony został na początku lutego i jego pierwsze miesiące pracy były bezproblemowe. Lato jesień i ostatnia zima to czysta porażka. Nie było żadnej różnicy no może tylko latem, przy pracy na samym cwu czyszczony był raz na 12 godz.

#41 2016-04-16 23:46:11

darecki
Często się udziela

Nie chcę tu rozkręcać tematu, choć pytania można mnożyć, jak choćby o drożność komina...
Ale wstrzymam się do czasu aż "dojdziesz" tam gdzie obiecałeś i założysz ten nowy, "własny" temat...

#42 2016-04-17 08:59:45

fotlot
Często się udziela

Myślę, że powinniśmy zaczekać z sugestiami do czasu kiedy Majs będzie blisko kotła. Na odległość nic z tego nie będzie a gorąca linia z koleżanką małżonką nie jest najlepszym z rozwiązań , choć kto wie co za diabeł w niej siedzi big_smile

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#43 2016-04-17 09:43:10

darecki
Często się udziela

fotlot... na razie to mieliśmy zaczekać do czasu aż Majs "dojdzie" do odpowiedniego działu i umieści tam "swój" temat wink
Tak sobie myślę... że podstawowe sprawy, to i "koleżanka małżonka" mogłaby sprawdzić smile
Jak choćby drożność komina... wystarczy do tego lustereczko, które zapewne Szanowna małżonka ma na wyposażeniu swej torebki big_smile
Jeśli kolega Majs jest faktycznie gościem w swoim domu, to nie ma innego wyjścia jak uruchomienie "gorącej linii" w  celu weryfikacji sugestii...
Wiem coś o tym, gdyż sam, na początku "zarządzałem" pracą palnika na odległość, przekazując wytyczne dla córki, która stała na "pierwszej linii frontu" wink czyli przy sterowniku big_smile
Więc wiem że jest to do zrobienia, choć oczywiście pewnych rzeczy najlepiej jest dopilnować samemu... jak np. PRAWIDŁOWEGO ZAMOCOWANIA I USZCZELNIENIA WKŁADKI SZAMOTOWEJ.

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-04-17 10:42:44)

#44 2016-04-21 22:09:17

trajanus
Udziela się

czytam Wasze wpisy i sie łapie za głowe. Piece za kilkanascie tysiecy złotych a uzytkownicy ciesza sie ze moga sami uszczelniac wkladki szamotowe i robic przerobki. Jest to jest ta jakosc piecow Kostrzewy to sorry ale dla mnie to jakies kompletne nieporozumienie.

Jesli producent wypuszcza na rynek produkt ktory jak twierdzi jest klasy premium to te produkt taki byc powinien. Jesli zas czytam ze wielu z nas ma problemy zblizone do moich to znaczy ze piece Kostrzewy to zwykle badziewie i nic wiecej .
I to jest powod dlaczego nie nalezy kupowac tych piecow.

Ostatnio edytowany przez trajanus (2016-04-21 22:09:41)

#45 2016-04-22 01:04:55

darecki
Często się udziela

Problem dotyczy najbardziej właśnie tej konkretnej konstrukcji kotła, nie zaś wszystkich kotłów...

trajanus napisał:

czytam Wasze wpisy i sie łapie za głowe. Piece za kilkanascie tysiecy złotych a uzytkownicy ciesza sie ze moga sami uszczelniac wkladki szamotowe i robic przerobki. Jest to jest ta jakosc piecow Kostrzewy to sorry ale dla mnie to jakies kompletne nieporozumienie.

Użytkownicy którym się chciało poświęcić "trochę" czasy na ogarnięcie tematu cieszą się z tego że u nich działa to dostatecznie sprawnie, aby nie mieć takich problemów jak Twoje i tylko o to w tym chodzi...
A uszczelnienie wkładki szamotowej nie jest żadną wielką przeróbką tylko czynnością która w większości przypadków zapobiega właśnie przed przegrzewaniem palnika.

#46 2016-04-22 06:56:55

trajanus
Udziela się

Darecki, wiem  ze pomagasz ludziom jak mozesz i wszyscy to doceniaja.
Ale dalej uwazam ze jesli ktos placi kilkanascie tysiecy za piec a firma Kostrzewa ofertuje mu jakies rozwiazanie , ktore potem okazuje sie byc oszustwem znaczy tylko tyle ze o produktow Kostrzewy nalezy sie trzymac jak najdalej.
Co do poswiecenia czasu - poswiecilem na ten piec kilkadziesiat godzin. Gdybym ten czas poswiecil na moja prace zawodowa uzbieralbym na zupelnie nowy kolejny piec.

#47 2016-04-22 10:27:58

fotlot
Często się udziela

trajanus napisał:

Co do poswiecenia czasu - poswiecilem na ten piec kilkadziesiat godzin. Gdybym ten czas poswiecil na moja prace zawodowa uzbieralbym na zupelnie nowy kolejny piec.

Nie demonizuj, kolejny piec(kocioł) to jaki? Tylko z elektrycznym nie będziesz miał problemu. A reszta nośników energii może czasem przysporzyć odrobinę kłopotu.

#48 2016-04-22 10:50:57

trajanus
Udziela się

fotlot napisał:

trajanus napisał:

Nie demonizuj, kolejny piec(kocioł) to jaki? Tylko z elektrycznym nie będziesz miał problemu. A reszta nośników energii może czasem przysporzyć odrobinę kłopotu.

Nie demonizuje, jesli mam piec z ktorego codziennie musze stracac spieki to znaczy tylko tyle ze jest do dupy bo nie mam szansy zostawic w zime domu na dluzej niz 1 dzien.
Rozumiem miec troche problemu, ale miec pozar pieca bo palnik sie nie oczyscil a jednoczesnie probowal sie rozpalic piec w Wigilie to juz nie jest odrobina klopotu
To sa Swieta Bozego Narodzenia bez cieplej wody w kranie i w kaloryferach.
Wszystko da sie oczywiscie jakos rozwiazac, w 1 dzien Swiat dokupowalem dzieki uprzejmosci wlasciciela sklepu grzalke elektryczna i spedzilismy je przy kominku.
Tylko czy o takie atrakcie chodzi kiedy sie wydaje kilkanascie tysiecy zlotych ?
Taka frajde moge miec kupujac żeliwna koze za 800 zl .

#49 2016-04-22 13:23:39

PiotrekB
Gość

Ja juz bym im piec zawiozl pod sklep

#50 2016-04-23 10:53:26

darecki
Często się udziela

A ja bym swojego nie oddał wink
A jest tak zapewne dlatego, że jak to mówią... "widziały gały co brały" big_smile
Kocioł który obecnie eksploatuję jest moim kolejnym kotłem Kostrzewy, który stanął w kotłowni i jest to dokładnie ta sama konstrukcja jaką wcześniej wykorzystywałem do spalania drewna.
Nie było w moim wyborze żadnego przypadku, gdyż poprzedni kocioł sprawdził się doskonale w swej roli więc nie widziałem potrzeby eksperymentowania, tym bardziej że zamiana kotłów nie wiązała się z żadną przeróbką podłączeń w kotłowni.

Chciałem przez to dać do zrozumienia...że wybór kotła jest bardzo istotną sprawą i nie można przy tym zdawać się na przypadek lub tym bardziej namowy  sprzedawcy, który często zachwala to na czym zarobi najwięcej, a nie to co faktycznie sprawdzi się najlepiej w użytkowaniu...

Stopka forum