Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2015-09-08 08:16:37

przemyslawu
Nowy na forum
Od: warmińsko-mazurskie

Palenie drewnem w kotle Pellets 100

Witam,

od kilku dni jestem użytkownikiem kotła Pellets 100. Zdecydowałem się na zakup tego kotła ponieważ oprócz tego, że ma możliwość spalania pelletu, można w nim palić drewnem (którego mam dość duży zapas).

Piec uruchomił mi autoryzowany przedstawiciel Kostrzewy.
Ustawił wszystkie parametry, aby móc palić pelletem (działa prawidłowo).

W dniu wczorajszym postanowiłem sprawdzić jak piec będzie sprawował się przy paleniu drewnem.
Zdemontowałem palnik (zgodnie z instrukcją), wtyczkę od podajnika podłączyłem do wentylatora, otworzyłem górne spalanie, rozpaliłem, zamknąłem górne spalanie, zamknąłem piec i nic. Wentylator nie uruchamia się. W piecu pali się tylko w momencie kiedy otworzę drzwiczki. Dodam tylko, że na sterowniku w opcjach ustawiłem: palnik - tak, rodzaj paliwa - drewno, podaj paliwo - nie.

Nie wiem czy coś zrobiłem nie tak czy po prostu wentylator / sterownik jest niesprawny?

Proszę o pomoc, bo sezon grzewczy tuż, tuż ;-)

#2 2015-09-08 11:54:59

doradca kostrzewa
Często się udziela
Od: Giżycko
Serwis

Re: Palenie drewnem w kotle Pellets 100

Musisz wejść w "ustawienia"- klucz . Na samym dole tego menu jest zakładka serwis. Wpisując hasło zostaniesz puszczony do tej zakładki. Znajdziesz tam "konfiguracje systemu" wchodząc w ta konfigurację będzie napisane: zmiana wyjścia dm. Po zmianie wyjścia wentylator wystartuje.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

#3 2015-09-09 10:56:32

przemyslawu
Nowy na forum

Dziękuję bardzo za szybką informację. Zrobiłem zgodnie z zalecaniami i wentylator ruszył.

Chciałbym jeszcze podpytać, czy istnieje możliwość ustawienia tak pieca, żeby w momencie kiedy pali się drewnem, po wyczerpaniu opału w piecu, piec się wyłączył i nie pojawiał się komunikat o braku opału?

Chodzi mi o to, że w sezonie przejściowym nie mam potrzeby palić 24 h na dobę i wystarczy mi przepalanie raz na dobę.

Ostatnio edytowany przez przemyslawu (2015-09-09 12:04:12)

#4 2015-09-10 08:25:26

doradca kostrzewa
Często się udziela
Serwis

Paląc drewnem takiej możliwości nie ma. Kocioł sam się nie wyłączy. Można jedynie wyłączyć sygnał dźwiękowy.

#5 2015-09-13 21:36:38

przemyslawu
Nowy na forum

Zrobiłem tak jak pisałeś. Wyłączyłem buzer i jest OK. Martwi mnie jedynie smoła która osadza się na ściankach pieca (drewno suszone co najmniej 24 miesiące). Wiem, że podczas ciągłego palenia zimą taka sytuacja raczej nie powinna mieć miejsca.

W związku z powyższym postanowiłem podpiąć palnik. I tu pojawiają się nowe wątpliwości ;-)

Tzn. czy istnieje taka możliwość skonfigurowania pieca żeby włączał się dwa razy na dobę nagrzał CWU i wyłączył się? Chodzi mi o to, żeby nie pobierał dodatkowego paliwa na podtrzymanie temperatury jeżeli nie mam potrzeby przekazywania ciepła na CO lub CWU.

#6 2015-09-14 08:37:48

doradca kostrzewa
Często się udziela
Serwis

Kocioł ustaw w trybie pracy auto. W menu woda użytkowa wybierz w nastawach program na czasowy. Później należy ustawić w programie godziny załączenie się palnika do nagrzania cwu. Po osiągnięciu tej temp. palnik wygasi się i będzie czekał na kolejną potrzebę grzania.

Stopka forum