Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-01-28 12:56:46

netmike
Zaczyna się udzielać
Zarejestrowany: 2013-01-11
Posty: 15

Delta źródła ciepła dla bufora

Posiadam Minibio 20kw Luxury, który ładuje bufor ciepła do zadanej temperatury dolnej 50st. Kocioł pracuje w trybie automatycznym, a temperatura kotła ustawiana jest przez sterownik na 55st. Wygląda na to, że sterownik za deltę (podwyższenie) temperatury źródła ciepła dla bufora przyjmuję 5 stopni i o tyle podwyższa temperaturę kotła. Czy jest możliwość zmiany tej delty dla ładowania bufora. Dodatkowo w układzie znajduje się zasobnik CWU podgrzewany niezależnie od bufora i tutaj istnieje możliwość określenia o ile temperatura kotła ma być wyższa od zadanej temperatury CWU (Delta źródła). Wydaje się logiczne aby dla bufora istniał analogiczny parametr.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson