Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-01-21 22:26:07

luka
Nowy na forum

Ilość spalonego opału (PELLETS)

witam wszystkich na forum.Jestem posiadaczem kotła kostrzewy pellets 100 (16kw) obecnie ogrzewam pierwszy rok domek o powierzchni 135m2 dom jest wykończony i ocieplony ogrzewanie podłogowe i kaloryfery w pokojach gdzie nie ma podłogówki. mam kilka pytań co do ustawień kotła jak i ilości spalonego pelletu .a wiec pierwsze pytanie moje jest takie ze miałem ustawiony sterownik na grzanie ciągłe i po zasypaniu seryjnego zbiornika do pełna opalu starczyło mi na 3 dni wiec przeszedłem na ogrzewanie czasowe gdyż cale zasypanie zbiornika na dzisiejsze temperatury wystarcza mi na 4 do 5 dni.czy takie grzanie czasowe zdaje efekt zima czy raczej lepsza opcja jest ciagłe i dlatego prosił bym o porady użytkowników jak macie ustawiony piec ile pelletu wam pobiera.to jest moj pierwszy wpis ale podejrzewam ze bede mial wiecej pytac gdyz jestem nowy i nie mam doswiadczenia .pozd luka

#2 2013-01-22 08:17:56

szymko
Udziela się
Od: Konin

Re: Ilość spalonego opału (PELLETS)

Witaj, też testowałem takie ustawienia w mini bio.
Przy grzaniu ciągłym miałem równą temp w domu (20'C).
Zmieniłem na ogrzewanie czasowe, w godzinach 6-9 oraz 16-22
Oszczędność chyba pozorna, gdy kocioł ruszy palnik spala prawie na maxa i goni tempereaurę, która przy mrozach -10 niestety w domu spada. U jednych wolniej u innych szybciej ale to zima.
Zmieniłem temp na 21'C w czasie pobytu w domu, a w godz pracy na 19'C
Spalanie jest podobne może 2-3 kg mniej ale zauważyłem, że jednak w nocy jest dla nie zbyt zimno.
W sypialni i wiatrołapie i kuchni, gdzie mam ściany zewnętrzne od północy nie mogę dogrzać przez tryb czasowy.

Obecnie czujnik pokojowy steruje kotłem i pompą.  Jak osiagnie temp. to pompy stop i inne niedogrzane pomieszczenia też tracą.
Myślę, że w przyszłym sezonie zastosuje inne rozwiązanie. Ustawię grzanie ciągłe w kotle, a temperaturę w pomieszczeniach będę regulował elektronicznymi głowicami temostatycznymi. Zostaną zaprogramowane na odpowiednie godziny grzania.

W ten sposób kocioł będzie cały czas gotowy i gorący, a każde pomieszczenie samo będzie regulowało temperaturę.

Domek bez podłogówki.

Mini Bio 10, poddasze mieszkalne 120m2, wełna 20cm, sciany 10cm styropian, bez CWU

#3 2013-02-12 00:17:20

michjac1
Zaczyna się udzielać
Od: Kołobrzeg

Witam Forumowiczów
Do szymko
Nie jestem pewien, ale aby działał ten układ z termostatami elektronicznymi to pompa CO musi pompować bez przerw, a przy tym sterowaniu nie wiem czy jest to możliwe. I tu nasuwa się pytanie do Specjalisty z Kostrzewy o tryby pracy pompy CO.
  Jeżeli masz zamontowane zawory  termostatyczne to możesz teraz doregulować ten układ poprzez odpowiednie nastawy w zaworach. W pomieszczeniu gdzie masz zamontowany czujnik temperatury nastawy w zaworach grzejnikowych na mniejszy przepływ niż w pozostałych pokojach i odpowiednio im zimniejsze pomieszczenie tym przepływ przez grzejnik musi być większy czyli nastawa większa. Generalnie tak musi być doregulowane aby ostatnie nagrzewało się pomieszczenie z czujnikiem pokojowym. No i najlepiej jest jak czujnik temperatury pokojowej jest zamontowany w pomieszczeniu które się najszybciej wychładza , najzimniejszym.

#4 2013-02-12 00:53:14

karcit
Często się udziela
Od: Halickie

No w tym układzie musiałbyś chyba jeden grzejnik zostawić bez głowicy termostatycznej, tak dla pewności. Oczywiście grzejnik w najzimniejszym pomieszczeniu.

Ostatnio edytowany przez karcit (2013-02-12 00:53:37)

ROCA Laia Confort GTA 30 + PB1 16 kW v2

#5 2013-02-12 07:48:07

szymko
Udziela się

Witajcie, mam właśnie jeden grzejnik bez głowicy ale to pomieszczenie gospodarcze na dole budynku. Zalecił tak hydraulik aby nie spalić pompy. Obecnie grzeje bez czujnika pokojowego.... reguluję głowicami pomieszczenia. W domu mam cały czas jedna temperaturę.

Mini Bio 10, poddasze mieszkalne 120m2, wełna 20cm, sciany 10cm styropian, bez CWU

#6 2013-02-12 10:41:25

michjac1
Zaczyna się udzielać
Od: Kołobrzeg

Tak Karcit jeden grzejnik trzeba zostawić bez głowicy termostatycznej, oczywiście w pomieszczeniu gdzie jest zamontowany termostat pokojowy.
Widzę szymko że sobie poradziłeś i to bez czujnika pokojowego. Powiedz tylko jak wygląda teraz zużycie, bo komfort cieplny na pewno jest.

#7 2013-03-18 07:03:45

szymko
Udziela się

Witajcie, czujnik w moim przypadku jest nieskuteczny, nie zmniejszam temperatury w godzinach nieobecności, kocioł pracuje równo non stop, praktycznie na minimum. Spalanie jest podobne, z czujnikiem jak i bez, różnice minimalne występują ale z przyczyn pogodowych( każdy dzień jest jednak inny)

Czujnik natomiast polecam w innych przypadkach, gdy na zewnątrz dodatnia temp. wiosna i jesień, wtedy można zaoszczędzić na paliwie gdyż wystarczy kilka godzin grzania na dobę.

Stopka forum