Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#51 2013-03-03 11:17:39

Dante
Często się udziela
Od: Kutno

Re: PLATINIUM BIO 16kW w picu Buderus G115 - jakie macie parametry.

i jak tam po testach bo chyba jakoś temat ucichł ?????

#52 2013-03-05 09:46:23

rafwla
Często się udziela

Panowie chcialem pochwaliś sie wyeliminowaniem całkowicie produkcji sadzy przy pracy palnika. Pa 2 miesiącach pracy w komorze spalania jest tylko troche białego nalotu, a w wymienniku trochę prochu na zawirowaczach. Faktem jest też że poniosłem tem. pracy kotła na 65 s.C. Następny krok to zwiększenie średnicy spirali na podajniku zbiornika bo zsypuje sie trochę zrębka i mieszadło w zbiorniku.

#53 2013-03-05 13:57:05

michjac1
Zaczyna się udzielać
Od: Kołobrzeg

Cześć Dante. Po sprawdzeniu co zaprogramowane w sterowniku wyszło że różnica jest tylko w wersji paleniska bo u mnie jest 1.24 a u ciebie 1.25 nie wiem jakie to ma znaczenie. Owszem ja mam palnik 16kW, a ty Dante masz większy palnik. Najlepiej jak by wytłumaczył Doradca z Kostrzewy o co chodzi z tą wersją paleniska. Ja na razie walczę ze spiekami na palniku bo jaki by nie był pellet to i tak wychodzi że palnik nie jest samoczyszczący. Na sąsiednim temacie Mirtoltol pisze że serwis wgrał mu nowe oprogramowanie gdzie przed wygaszaniem palnik wchodzi na 100% mocy i dopala pellet który pozostał na palniku,a dodatkowo zamontowali nakładkę ceramiczną na palniku. U mnie przy wygaszaniu podawanie jest na 20%mocy a wentylator dmucha jak przy ustawieniu powietrza 20% a za chwilę dmucha na 100%. Już ze trzy razy zapomniałem dosypać pelletu do zbiornika i zgasł mi palnik i za każdym razem jak po tym otwierałem piec palnik był czysty, także wychodziło by na to spieki powstają w fazie wygaszania gdy palnik nie dopala pelletu a zdmuchuje ogień. Podpytam jeszcze Mirtoltola o to oprogramowanie a później zadzwonię do Serwisu.

#54 2013-03-06 09:58:20

Stefan123
Zaczyna się udzielać
Od: Żyrardów

Mam pytanie o te sławne spieki : Od miesiąca użytkuję pellets 100 z palnikiem 16 kW. Jak się palnik wygasza, to na palenisku zostaje popiół, jednak nie mam tam twardych żadnych grudek, można go spokojnie zdmuchnąć, lub jakąś szczoteczką zrzucić. Jak rozumiem spieki to twarde grudki, które jak się je trzyma w ręku to nie rozpadają się, tak ? Czy przy wygaszeniu się pieca np. na 30 min palenisko powinno już być czyste, czy dopiero jak się rozpala na nowo to powinien zdmuchiwać to co tam zostało ?
Mój piec chodzi na ustawieniach zrobionych przez serwisanta, ponieważ nie mieszkam na razie w budynku i nie chcę kombinować ze zmianą ustawień, aby nie zrobić sobie krzywdy.

#55 2013-03-10 17:13:11

michjac1
Zaczyna się udzielać

Cześ Stefan123. Masz rację spieki to twarde grudki trudne do rozkruszenia najczęściej powstają przy spalaniu zanieczyszczonego pelletu które blokują później palnik- taki zanieczyszczony właśnie pellet kupiłem ze Stuchowa. Przy spalaniu pelletu z barlinka czy stelmetu też pozostaje mi coś w rodzaju spieku, lecz wygląda jak nie wypalony do końca pellet- takie kruche grudki.
   Myślę że nie ma znaczenia czy palnik się oczyści po wygaszeniu, czy tuż przed rozpaleniem. Ważne aby się oczyścił. U mnie jak na razie na palniku pozostają jakieś niedopałki, które po kilku dniach blokują palnik. Jeśli u Ciebie na palniku nie widać aby ilość niedopałków z dnia na dzień się zwiększała to znaczy że palnik się oczyszcza. Ja na razie czytam na forum jak to niektórzy użytkownicy wybierają raz na tydzień popiół oraz raz na miesiąc czyszczą gruntownie kocioł i kombinuje by też tak było u mnie.
Pozdrawiam i życzę jak najmniej kłopotliwego użytkowania

#56 2013-03-11 11:29:09

Stefan123
Zaczyna się udzielać
Od: Żyrardów

Hej michjac1 U mnie nie nawarstwia się , wygląda to tak jakby ilość popiołu na palniku była taka sama. Ja wybrałem pierwszy raz popiół po 3 tygodniach od uruchomienia pieca. Niemniej jednak serwisant zapisał mi iż ustawił mi powietrze przy minimum 30% na 20 a na max 100% na 39 i jak studiuję forum to widzę że to są bardzo zawyżone parametry (kocioł pellets 100) .
Pytanie do użytkowników palnika , czy po wpisaniu hasła w serwisie palnika powinno mnie wrzucić do następnego menu, czy nie ? Wpisuję hasło podane przez serwisanta i nic się nie dzieje sad

#57 2013-03-13 16:05:46

michjac1
Zaczyna się udzielać

Cześć Stefan123.
Czyli u Ciebie jest ok. bo palnik się oczyszcza. Ja mam ten sam palnik lecz w małym 15 kW Viessmannie, także trudno mi się wypowiadać w sprawie nastaw, najlepiej jak by się wypowiedzieli użytkownicy takich samych kotłów. Owszem moje obecne nastawy to przy 20% pow.7,  100% pow.18, podawanie 8.4.
  Ja po wpisaniu raz hasła (tzn. temp.zadana kotła, a po tym EST) wchodzę w menu serwisowe palnika następnie kotła czy ogrzewania czy wody użytkowej. Owszem jeżeli będzie dłuższa przerwa w "serfowaniu" po menu to wtedy trzeba ponownie wpisać hasło.

Stopka forum