Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#26 2013-02-25 13:41:48

piotrek.l
Nowy na forum

Re: PFL 25kw

Jak można proszę o pokrótce wyjaśnienie w obwodzie grzewczym:

Obniżenie - za co odpowiada
Przesunięcie - za co odpowiada
Chistereza - jaka jest najlepsza

Jeszcze jedna sprawa - gdy po otwarciu zasobnika na węgiel zaczyna pojawiać się jakiś żółty dym czy to jest normalne?
Za co odpowiada funkcja antyblock w menu Palnik?
Ggy węgiel się nie dopala to zwiększamy o kilka jednostek w trybie kominiarz (TAK) moc dmuchawy i czy zarazem zwiększamy też tlen dla poszczególnych mocy dmuchawy?
A na domiar złego zaczeło mi wentylatora przy zapalarce wybijac dym. Co robic?

#27 2013-02-25 22:10:07

yoyo
Zaczyna się udzielać

Witam
piotrek.1 jeśli chodzi  o obniżenie, przesunięcie i chistereze to te ustawienia ustawił mi serwisant i tego się trzymam (obniżałem tylko by temperatura obliczona była niższa) gdzieś na forum ktoś fajnie to opisywał
co do dymienia z zasobnika to normalne nie otwiera się  podczas pracy (występuje cofka) ja wyłączam piec przy dosypywaniu, a co do anty blokady to ta funkcja działa chyba przy pelecie, jak się nie dopala to zmniejsz podawanie w ustawieniach serwisowych, co do dymu: komin brudny, zimny może ? jak piec jest rozgrzany to też dymi? może wentylator Ciśnieniowy(zapalarki) ten z tyłu jest za mocno przymknięty?
polecam wypowiedz "kondziob" 7 post

#28 2013-02-26 10:05:01

piotrek.l
Nowy na forum

witam
yoyo jakie masz ustawienia w obwodzie grzewczym?
A co do cofki dymu to przyczyną było zabicie kurzem łożysk w wentylatorze od zapalarki. i cięższko sie kręcił się wentylator i przegrzewał się więc zdemontowałem i rozkręciłem cały śilniczek przetarłem  i przesmarowałem łożyska i chodzi jak ta lala. A przy okazji spisałem numer łozysk i trzeba będzie poszukać w sklepach niech będą zapasowe dla jakijś draki

#29 2013-02-26 17:56:02

yoyo
Zaczyna się udzielać

piotrek moje ustawienia masz w tym temacie wcześniej (cofnij się o stronie) bez sensu kopiować jeszcze raz, zmieniłem tylko minimalną prace pomp na z 40 na 50stopni (wpadłem na to po rozmowie z "daro"

Ostatnio edytowany przez yoyo (2013-02-26 17:57:40)

#30 2013-02-27 19:13:45

kondziob
Zaczyna się udzielać

witam

obniżenia, i przesunięcia (krzywą grzewczą) nie ustawi Ci nikt dobrze, możesz zrobić to tylko sam po wielomiesięcznych doświadczeniach. parametry te powinny być dostosowane do strat ciepla z budynku.

przesunięcie (krzywa grzewcza(: określa temp. wody w co zależnie od temp. zewnętrznej, im wyższa krzywa tym woda będzie cieplejsza przy tej samej temp. zewnętrznek. jeśli budynek masz energoszczędny to wystarczy Ci niska krzywa 0,4-0,8.

obniżenie krzywej- to wartość o ile zmniejsza się temp. wody w co w chwili kiedy osiągnięta została pożądana temp w pomieszczeniach. również zależy od strat ciepłą budnynku oraz od tego jak szybko chcesz aby pomieszczenia Ci się ochładzały gdy nie ma potrzeby grzania.

np:
ustawiłeś temp pożądanym w pomieszczeniu na 20 st.
aktualnie masz w pomieszczeniach 19,
krzywą 1,0
obniżenie  5 stC
piec podaje co o temp. np 45 stC
gdy temp. w pomieszczeniu osiągnie 20 st piec obniży temp co do 40 stC, jeśli obniżenie ustawisz na 10 to 35 więć temp w pomieszczeniach będzie spadał. do chwili kiedy spadnie na tyle, że ponownie załaczy sie termostat i temp. co wróci do 45 stC.

parametry krzywej i jej obniżenia muszą być ustawione tak aby temp. w domu faktycznie obniżała sie gdy chcesz aby było chłodniej np gdy Cię nie ma wiele godzin i wracała do pożądanej gdy chcesz by było cieplej. i tak ma być zarówno w okresach gdy na zew. jest -10 jak i +10.

#31 2013-02-27 19:54:01

kondziob
Zaczyna się udzielać

sorry namieszałem pisząc o przesunięciu miałem na myśli krzywą grzewczą (nachylenie krzywej)
z obniżeniem napisałem ok.

przesunięcie określa o ile stopni celcjusza krzywa ma być w górę lub w dół na całym swym przebiegu.

opis jak je zmieniać tu strona 39
www.kostrzewa.com.pl/file/2011_10_10_Ko … _08-11.pdf

#32 2013-02-27 20:03:07

kondziob
Zaczyna się udzielać

xxx wydobywanie się dymu do zasobnika przy jego otwarci jest chyba normalne, dlatego trzeba go szczelnie zamykać aby się nie zapalił

xxx wentylator zapalarki ma dwa cele: 1) służy do rozpalania 2) potem pracuje tylko po to aby spaliny nie wydostawały się przez zapalarkę na zewnątrz.

może powinieneś zwiększyć obroty lub bardziej otworzyć przesłonę wentylatora zapalarki.

#33 2013-02-28 19:48:38

yoyo
Zaczyna się udzielać

Witam kondziob dzięki za fajny wykład ja nie mam jeszcze mieszacza, więc te ustawienia które mi ustawił serwisant, wydają sie dobre co prawda piec bez mieszacza nie reguluje temperaturą w pomieszczeniach do tego mam zawory mieszające na podłogówkach a na kaloryferach głowice

Stopka forum