Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-08-28 20:44:05

Łapalice_kartuzy
Nowy na forum

Pellet - problem podjęcia decyzji

Witam,
Jeste tutaj pierwszy raz, mam pytanie
dom 140 mkw, parter podłogówka, piętro kaloryfery, woda użytkowa będzie podgrzewana , podgrzewaczem pompa pow-wodna.
Dylemat, jak się przekonać do pellet gdzie cały region pali ekogroszkiem. Czy piece dwufunkcyjne to ma jakiś sens przy pelleteach a może jednak piece dedykowane do pelletu.  Czy jest ktoś z pomorskiego,kartuzy aby pogadać chocby i o dostawcach itp.

#2 2012-08-31 18:56:17

wujekk
Nowy na forum

Re: Pellet - problem podjęcia decyzji

Ja mieszkam w Mrzezinie w pomorskim. Pale weglem i drewnem, ale moj sasiad pali pelletem i wiem, ze dostawce ma w Gdynii, Stelmet sie chyba producent nazywa.

#3 2012-08-31 19:22:49

Łapalice_kartuzy
Nowy na forum

A wiesz może jaki ma piec??

#4 2012-09-05 08:40:09

doradca kostrzewa
Często się udziela
Od: Giżycko
Serwis

Dedykowane kotły do Pelletu to Pellets 100- 16 kW bądź Compact Bio 10kW. Pellet o którym pisał wujekk jest dostępny na terenie całej Polski . Dokładne informacje ,gdzie można zakupić w/w pellets : www.cenypaliw.eu.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewy
Kotły na pellets http://www.kostrzewa.com.pl/#!Produkty-Compact_Bio

#5 2012-09-05 14:29:26

wujekk
Nowy na forum

Pytalem go i mowi, ze ma kociol co HKS Lazar SmartFire i podal mi te strone: www.hkslazar.pl

Ostatnio edytowany przez wujekk (2012-09-05 14:29:46)

#6 2012-09-06 15:28:35

Ewelina
nowy na forum

Witam
jak poprzednik- jestem tu po raz pierwszy
mam pytanie
zastanawiam się nad kupnem kotła na pellety, ekogroszek z dodatkowym rusztem wodnym do spalania drewna.
z informacji, jakie zdążyłam zgromadzić wynika, ze do mojego domu- około 200-220 m kw. wystarczy 20- 25 kW. dom na razie jest nieocieplony, ale zamierzam to zrobić, ponadto planuję wymienić całą instalację grzewczą (rurki, grzejniki)
zastanawiam się nad http://allegro.pl/kociol-piec-z-podajnikiem-25-kw-pellet-ekogroszek-i2592529296.html
lub http://allegro.pl/kociol-kotly-piec-piece-z-podajnikiem-25kw-gratisy-i2579196510.html. , ewentualnie http://allegro.pl/kociol-piec-z-podajnikiem-25kw-slimak-zeliwo-pompa-i2565530383.html
ma ktoś jakieś doświadczenia z tym związane?
sąsiad ma podobny piec firmy Defro, jednak różnica w cenie jest dosć znaczna.
Chcialabym uzyskac informację, czy warto doinwestować i kupić droższy piec, czy raczej cena niekoniecznie przekłada sie na jakosc?
na co powinnam zwrocic uwagę?
czy powinnam zastanawić sie np. nad "detalami" w stylu zamiast rusztu wodnego- żeliwny, zamiast podajnika slimakowego- stalowego, żeliwny?
czy piece na pellet, eko-groszek i inne paliwo stale w dodatkowym ruszcie, jak drewno, wegiel rzecziwscie sa takie "ekstra"?

#7 2012-09-09 08:53:11

Łapalice_kartuzy
Nowy na forum

KLIMOSZ BIO LING DUO 15 - 25 kW, czy jest ktoś użytkowniekiem tego kotła. Podzielcie się informacjami odnośnie swoich kotłów:). Znajomy miał LAzara, ale klnął na niego, więc ten kocioł sobie odpuszcze. Podpowiedzie mi , dom 140mkw, silka, ocieplenie 15cm stryopian grafitowy, podłogówka na parterze, na poddaszu grzejniki, jaki może być koszt ogrzewania. Czy ma ktoś gabarytowo poddobny dom ogrzewany pelletem? Pozdrawiam

#8 2012-09-16 23:14:54

Andrzej Wysocki
Nowy na forum

Łapalice_kartuzy napisał:

Witam,
Jeste tutaj pierwszy raz, mam pytanie
dom 140 mkw, parter podłogówka, piętro kaloryfery, woda użytkowa będzie podgrzewana , podgrzewaczem pompa pow-wodna.
Dylemat, jak się przekonać do pellet gdzie cały region pali ekogroszkiem. Czy piece dwufunkcyjne to ma jakiś sens przy pelleteach a może jednak piece dedykowane do pelletu.  Czy jest ktoś z pomorskiego,kartuzy aby pogadać choćby i o dostawcach itp.

Witam!

Co przemawia za pelletami w konkrecji z ekogroszkiem?

Po pierwsze zawartość popiołu po spaleniu. Jego znikoma ilość to komfort użytkowania
oraz żywotność kotła. 
Po spaleniu 1 tony Pelletu LAVA pozostanie ok. 3,5 kg popiołu, w przypadku Pelletu OLIMP to ok. 2,4kg. Dla porównania po spaleniu 1 tony ekogroszku pozostaje 90 kilogramów popiołu.

Ponadto popiołem z pelletu możemy nawieźć nasz ogródek co likwiduje problem utylizacji!!
Z popiołem po ekogroszku jest to niemożliwe!

Po drugie Pellety Selmet pakowane są w zgrzewanych workach, co sprawia,
że nie ma obaw o zabrudzenie kotłowni, a każda paleta dodatkowo foliowana hermetycznie
co zabezpiecza pellet przed wilgocią a co za tym idzie, przed utratą właściwości opałowych.

Ekogroszek, który składowany jest luzem traci swoje właściwości a jego faktyczna kaloryczność
(podczas spożytkowywania) jest o wiele niższa niż podawana przez producenta !!!

Ostatnio edytowany przez Andrzej Wysocki (2012-09-16 23:15:09)

Andrzej Wysocki

#9 2012-09-17 10:53:41

robson
Zaczyna się udzielać

Niech pan porówna cenę pelletu i eko-groszku, pellet jest droższy od eko-groszku, eko-groszek jest bardziej kaloryczny niż pelet, a co za tym idzie mniej spalimy eko-groszku niż peletu, wiem o czym piszę bo sam prawie 3 sezony paliłem peletem, i w ostatnim sezonie przeszedłem na eko-groszek, i naprawdę bardziej się opłacało palić eko-groszkiem, tylko że- musi być naprawdę dobry eko-groszek, przedewszystkim suchy,bo inaczej będzie woda skraplać się w podajniku,no i metodą prób i błędów trzeba odpowiednio ustawić wszystkie parametry spalania samemu na swoim opale, bo to co podaje serwis to można włożyć między bajki, wg mnie piece Kostrzewy bardziej skonstruowane i przystosowane są do palenia peletem, jak ekogroszkiem,fakt więcej jest popiołu z eko-groszku, ale przy pellecie raz w tygodniu trzeba było zbijać nagar z palnika-CO JEST MISTRZOSTWEM ŚWIATA DOJŚCIE DO KOLANA PALNIKA, przy eko-groszku tego problemu nie ma, no i większość firm oferuje już eko-groszek pakowany we workach foliowych po 20kg, lub 25kg.Ja osobiście użytkuję 4 sezon PLF25Kw, i nie zamierzam więcej palić pelletem ,przy obecnej jego takiej cenie.

#10 2012-09-18 20:53:43

Łapalice_kartuzy
Nowy na forum

Czy jakiś użytkownik peletu odpowie na to co ROBSON napisał?
Czy to znaczy, że jednak ekogroch wziął górę nad ekologią smile pelletem?

#11 2012-09-18 21:26:37

robson
Zaczyna się udzielać

Prze ze mnie przemawia ekonomia nie ekologia,-1tona pelletu np. BARLINKA to koszt ok. 900-950zł,pellet OLIMP lub LAVA to też koszt ok. 950zł, natomiast eko-groszek który ja kupuję ECO POWER to koszt 800zł,więc jest już na tonie 150zł do przodu, tak jak napisałem wcześniej eko-groszek jest bardziej kaloryczny, więc siłą rzeczy spali się go mniej,trzy lata paliłem pelletem,+owies, koszt za cały rok to przeszło 4,5tyś, dom 250m2, nowy , ocieplony, ocieplony strych i poddasze,podłogówki ok. 100m2, 2x zasobniki cwu  ok 380l, tamten sezon paliłem eko-groszkiem i szok-zmieściłem się w kwocie 3tyś zł,-w życiu nie będę palił pelletem, nawet w lato do grzania cwu, ale wybór należy do każdego indywidualnie.

#12 2012-09-19 06:47:08

makowsk
Nowy na forum

Witam
Pale peletem piec minibio. Nie wystepuja u mnie problemy z czyszczeniem jakie opisywaly osoby wczesniej, czyszczenie tego pieca to bajka. W kotłowni mam pralnie żona wiesza pranie które dzięki temu schnie bardzo szybko. (taki bonus). Myślę że to przemawia o czystości spalenia peletu. Żona zadowolona jak mnie nie ma nie pobrudzi sobie rączek gdy trzeba będzie opału dosypać.
U mnie cena peletu w tym roku 840zł/t. Spaliłem w zeszłym sezonie 3tony (pierwszy sezon). 130m2
Groszek będzie tanszy o ile trudno powiedzieć ale za wygode zawsze sie placi.
Kupilem piec dedykowny do peletu bo uwazam ze takie konstrukcje sa najwydajniejsze, taz sie obawialem ale nie zaluje.
Polecam pelet.

#13 2012-09-22 13:28:47

Łapalice_kartuzy
Nowy na forum

Kalkulacje, ekonomia jednak chyba przemawiają za ekogroszkiem.

#14 2012-09-23 20:18:13

Pawel75
Udziela się

niestety producenci pelletu powinni się nieco zastanowić i obniżyć cenę w obecnej chwili pelet to towar luksusowy sad a przecież to odpad, śmieć, produkcja chyba nie kosztuje tak dużo ?

#15 2012-09-28 09:48:46

robson
Zaczyna się udzielać

Zgadzam się z przedmówcą, koszty produkcji peletu nie są adekwatne do jego ASTRONOMICZNEJ ceny!!!!!!

#16 2012-09-29 13:39:56

AndrzejWysocki
Zaczyna się udzielać

robson napisał:

Niech pan porówna cenę pelletu i eko-groszku, pellet jest droższy od eko-groszku, eko-groszek jest bardziej kaloryczny niż pelet, a co za tym idzie mniej spalimy eko-groszku niż peletu, wiem o czym piszę bo sam prawie 3 sezony paliłem peletem, i w ostatnim sezonie przeszedłem na eko-groszek, i naprawdę bardziej się opłacało palić eko-groszkiem, tylko że- musi być naprawdę dobry eko-groszek, przedewszystkim suchy,bo inaczej będzie woda skraplać się w podajniku,no i metodą prób i błędów trzeba odpowiednio ustawić wszystkie parametry spalania samemu na swoim opale, bo to co podaje serwis to można włożyć między bajki, wg mnie piece Kostrzewy bardziej skonstruowane i przystosowane są do palenia peletem, jak ekogroszkiem,fakt więcej jest popiołu z eko-groszku, ale przy pellecie raz w tygodniu trzeba było zbijać nagar z palnika-CO JEST MISTRZOSTWEM ŚWIATA DOJŚCIE DO KOLANA PALNIKA, przy eko-groszku tego problemu nie ma, no i większość firm oferuje już eko-groszek pakowany we workach foliowych po 20kg, lub 25kg.Ja osobiście użytkuję 4 sezon PLF25Kw, i nie zamierzam więcej palić pelletem ,przy obecnej jego takiej cenie.

Pellet jest drogi ze względu na swoje właściwości.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z panem Rybsonem. Nasze pellety mają długą żywotność, są bardzo ekologiczne i nie zostawiają niczego po sobie tak jak pan to napisał.
Pellety OLIMP: Z 1 tony naszego produktu pozostaje 2,3kg popiołu. Zazwyczaj z 1 tony węgla pozostaje około 40kg popiołu.
Dodatkowo Pellety Stelmet pakowane są w zgrzewanych workach, co sprawia, że nie ma obaw o zabrudzenie.
A każda paleta jest foliowana hermetycznie co zabezpiecza pellet przed wilgocią a co za tym idzie, przed utratą właściwości opałowych.
Ponadto emisja CO2 w trakcie spalania jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez roślinę w czasie wzrostu, jest paliwem czystym i bezpiecznym, nie wydziela nieprzyjemnych zapachów, popiół może zostać użyty jako naturalny nawóz.
Firma STELMET produkuje pellet z własnych trocin,dlatego też produkt charakteryzuje stała jakość na wysokim poziomie. Jasny kolor granulatu jest wynikiem użycia doprodukcji surowca pochodzącego wyłącznie z drzew iglastych (sosna, świerk), a uzyskane certyfikaty jakości DIN 51731nr. 5H128 oraz DIN Plus nr. 7A091 są gwarancją najwyższej jakości wytwarzanych produktów. Pellet jest wytwarzany nanowoczesnej linii produkcyjnej - suszarnia bębnowa została zastąpiona suszarnią taśmową, w której temperatura suszenia wynosi tylko 100C, co pozwala uniknąć nadpalenia materiału i wypalenia lepiszcza.
Pellety Stelmetu przekraczaja parametry wartosci opalowej wymagane przez certyfikaty DIN oraz DINPlus.
Dla pelletu LAVA ta zawartosc to ok. 19,00 MJ/kg a dla pelletu OLIMP ok 20,00 MJ/kg, (wartosc opalowa
byla wyzsza niz 18,00 MJ/kg)

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki

#17 2012-09-29 15:29:17

wujekk
Nowy na forum

p. Andrzeju czy jest może jakiś dystrybutor pelletu Stelmet w okolicach Płońska w Mazowieckim? Dzięki!

#18 2012-09-30 11:37:30

robson
Zaczyna się udzielać

AndrzejWysocki napisał:

robson napisał:

Pellet jest drogi ze względu na swoje właściwości.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z panem Rybsonem. Nasze pellety mają długą żywotność, są bardzo ekologiczne i nie zostawiają niczego po sobie tak jak pan to napisał.
Pellety OLIMP: Z 1 tony naszego produktu pozostaje 2,3kg popiołu. Zazwyczaj z 1 tony węgla pozostaje około 40kg popiołu.
Dodatkowo Pellety Stelmet pakowane są w zgrzewanych workach, co sprawia, że nie ma obaw o zabrudzenie.
A każda paleta jest foliowana hermetycznie co zabezpiecza pellet przed wilgocią a co za tym idzie, przed utratą właściwości opałowych.
Ponadto emisja CO2 w trakcie spalania jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez roślinę w czasie wzrostu, jest paliwem czystym i bezpiecznym, nie wydziela nieprzyjemnych zapachów, popiół może zostać użyty jako naturalny nawóz.
Firma STELMET produkuje pellet z własnych trocin,dlatego też produkt charakteryzuje stała jakość na wysokim poziomie. Jasny kolor granulatu jest wynikiem użycia doprodukcji surowca pochodzącego wyłącznie z drzew iglastych (sosna, świerk), a uzyskane certyfikaty jakości DIN 51731nr. 5H128 oraz DIN Plus nr. 7A091 są gwarancją najwyższej jakości wytwarzanych produktów. Pellet jest wytwarzany nanowoczesnej linii produkcyjnej - suszarnia bębnowa została zastąpiona suszarnią taśmową, w której temperatura suszenia wynosi tylko 100C, co pozwala uniknąć nadpalenia materiału i wypalenia lepiszcza.
Pellety Stelmetu przekraczaja parametry wartosci opalowej wymagane przez certyfikaty DIN oraz DINPlus.
Dla pelletu LAVA ta zawartosc to ok. 19,00 MJ/kg a dla pelletu OLIMP ok 20,00 MJ/kg, (wartosc opalowa
byla wyzsza niz 18,00 MJ/kg)

Panie "pseudo-przedstawicielu" handlowy BZDURY pan piszesz jakich mało-próbujesz jedynie zachęcić na forum po przez bezpłatną reklamę do zakupu twojego produktu-,inne firmy to co sprzedają pelet mokry,luzem, prosto z wozu drabiniastego????, ogarnij się człowieku i nie zaśmiecaj tego forum przez ciągłe pisanie nie na temat, i naucz się czytać posty.A sam pewnie nie jesteś użytkownikiem kotła KOSTRZEWY, a są firmy które produkują lepszy pelet jak ten który tak USILNIE reklamujesz.

#19 2013-06-03 20:30:24

dobromir33
Nowy na forum

Łapalice_kartuzy, a co  koledze działo, że był niezadowolony z kotła Lazar? Ja go mam od jakiegoś czasu i na szczęście nie miałem większych problemów. Jestem zadowolony ogólnie z tego kociołka i nie stwarza mi problemów. Na początku mi się robiły spieki, ale to była wina żle dobranego peletu, a nie samego kotła. Ufff.. wink Wystarczyło tylko zmienić dostawcę paliwa.

#20 2013-07-04 12:06:22

doradca kostrzewa
Często się udziela
Od: Giżycko
Serwis

Proponuje wybrać Farmer Bio. Możliwość stosowania kliku rodzajów paliw nawet słabszej jakości (pellet  ze słonecznika, czy torfu). Automatyka pozwala nam na podłączenie dwóch obwodów z mieszaczem, cwu oraz bufora. W standardzie posiada sondę lambda - szerokopasmowa. Istnieje również możliwość współpracy z modułem GSM.  Farmer Bio na pewno jest funkcjonalny , zaskakuje użyteczności oraz wysoka jakością wykonania.  Dokładniejszy opis naszego kotła znajdziesz na naszej stronie internetowej http://www.kostrzewa.com.pl/#248 bądź u naszych doradców technicznych.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewy

#21 2017-01-27 20:19:20

slas
Nowy na forum

Witam
Jestem tu nowy i stoję przed trudnym wyborem nowego pieca. Rozważam kupno czegoś z Lazara lub Kostrzewy. Paliwo to pellet. Dom 130 m2 suporex plus 10 cm styropian, cały podpiwniczony więc nie będzie problemu z rozmiarem pieca i miejscem na skladowanie opału. Proszę o porady co wybrać.

#22 2017-01-27 21:52:23

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

slas napisał:

...
Dom 130 m2 suporex plus 10 cm styropian, cały podpiwniczony więc nie będzie problemu z rozmiarem pieca i miejscem na skladowanie opału. Proszę o porady co wybrać.

Do takiej powierzchni domu, wybieraj wśród tych najmniejszych, czyli 10-12 kW, bo mniejszych nie znajdziesz.
I nie daj sobie wmówić, gdy już będziesz zamawiał, że lepiej jest brać większy, tak na zapas.
Wtedy wybór już nie będzie tak duży... więc i decyzję łatwiej będzie podjąć wink

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#23 2017-01-28 20:07:38

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

slas napisał:

Witam
Jestem tu nowy i stoję przed trudnym wyborem nowego pieca. Rozważam kupno czegoś z Lazara lub Kostrzewy. Paliwo to pellet. Dom 130 m2 suporex plus 10 cm styropian, cały podpiwniczony więc nie będzie problemu z rozmiarem pieca i miejscem na skladowanie opału. Proszę o porady co wybrać.

Czy masz w niedalekiej okolicy serwis Lazara lub Kostrzewy? Co to za okolica?

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#24 2017-01-28 22:03:03

MarekB
Zaczyna się udzielać

mhhhhh nie doradzę jaki piec wybrać ale sprostuje trochę wpisy niektórych Panów.
Jeżeli kupujemy poza zimą, to tonę Barlinka można wyrwać za 810 - 850 zł.
W chwili obecnej palę pelletem Fabich po 750 zł.
Idelny ekogroszek kosztuje w 800 zł.

Jak to mówią aby wyciągną trzeba włożyć.
Jeżeli ktoś termoizolacje domu wykonał byle jak, lub miał tanich wykonawców który zrobili to byle jak to teraz będzie pakował w ogrzewanie.

U mnie jest stała temp 22,5 - 23 stopnie. Dom z poddaszem 175 m2 po podłodze, ścianka kolankowa na 1,3 m. Do 175 m2 dochodzi jeszcze garaż 20 m2 i kotłownia 8 m2. Na cały rok wychodzi maksymalnie 3 tony pelletu.
Czyli 3 x 750 = 2250 zł, czyli prawie za darmo.
Samo się rozpala, samo gasi, zasyp raz w tygodniu.
Piec Kostrzewa Compact Bio Luxury 16 kw, z niskim rusztem ( brak problemów ze spiekiem na ruszcie)

#25 2017-01-29 10:27:42

slas
Nowy na forum

Mam Kostrzewe w okolicy ,30 km mam do Giżycka. Do cwu mam kolektory sloneczne więc ogrzewal piecem bede jedynie w sezonie grzewczym.

Stopka forum