Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-02-21 12:20:29

Tygrys55
Zaczyna się udzielać

Praca wentelatora zapalarki

Mam piec PFL 15 kW. Moje pytanie czy przy normalnej pracy oprócz głównej dmuchawy powinna pracować dmuchawa zapalarki. Wydaje mi się to troszkę bezsensowne bo w takim przypadku zawsze będzie pellets się spalał w dolnej części kolana zamiast w połowie między górnymi a dolnymi otworami palnika.

Druga sprawa czy wentylator wyciągowy tez powinien pracować czy on tylko się kręci samoczynnie.

Pellets Fuzzy Logic 2   15kW

#2 2012-02-24 19:09:07

zienius
Udziela się
Od: Gdańsk Borkowo

Re: Praca wentelatora zapalarki

Podczas normalnej pracy obracają sie wszystkie wentylatory: główny, zapalrki i wyciągowy.
Went. zapalarki obraca się, przeciwdziałając cofaniu się dymu na zewnątrz, przez jego obudowę.
Osobiście, od kilku lat zapalarkę mam odłączoną, a otwór po niej zaślepiony. Nawet po kilku godzinnym postoju pieca, żar pelletów jest na tyle wystarczający aby podmuch gł. wentylatora rozbudził w palniku płomień.

Piec PP 25kW; rok prod. 2007; oprogramowanie 9.C (6.BM do 6.03.2010)

Stopka forum