Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-11-21 15:05:18

Robo
Nowy na forum

Problemy z ponownym uruchamianiem - zapalarka

Witam,

mam PFZ 25 od kilku tyg. i mam problemy z ponownym rozpaleniem pieca przy pelecie. do jakiego poziomu palnik ma być zsypany 'nowym' paliwem by się najlatwiej rozpalił, czy do poziomu krańca kolana? A czy ustawienia mogą mieć wpływ, próbowłem na krzywa=1, obiżenie=15, przesun=0. Po kilku razach wziąłem się jescze raz za czyszczenie i usunąłem nagarek z okolic zwężenia od kanału zapalarki, ale mieszałem w między czasie ustawieniami i w końcu nie wiem jaka była przyczyna że musiałem próbować z 10 razy.

Aprpos, czy można odpalić zwykła podpałką , a jak wtedy ustawić wentylator ?

z góry dzieki !

#2 2011-11-21 23:44:43

Pawo-Term
Zaczyna się udzielać
Od: Śląskie / Łódzkie

Re: Problemy z ponownym uruchamianiem - zapalarka

A co to PFZ ? roll Też mam PFL 25 od kilku tygodni. Na początku użytkowania i ustawieniach serwisanta wywalał info : brak ognia[ opału i zapalarka nie była wstanie rozpalić kotła. Przyczyna była niewłaściwa regulacja, żar schodził za nisko w  głąb kolana. Dzięki lekturze forum zmieniłam ustawienia i działa bez problemu. Powody z których żar schodzi zbyt nisko :
1.    Za duża moc dmuchawy na poszczególnych mocach w stosunku do podawania.
2.    Zbyt niska wartość antyblokady.
3.    Pellet zbyt słabo sprasowany.
Wysokość kopczyka „nowego” pelletu powinna minimalnie zakrywać otwory w stalowym palniku. Chyba że próba ognia ustawiona na dosyć wysoką  wartość to jest szansa, że da radę podnieść  paliwo na odpowiednią wysokość.
Można rozpalić pellet zwykła rozpałką, ale po co to robić mając zapalarkę. Pewnie z oszczędności energii elektrycznej.big_smile
Przy dobrze ustawionym kotle zapalarka powinna pracować po czyszczeniu kotła i w trybie lato gdy używamy tylko do grzania CWU.
Pozdrawiam

PFL 25 KW

#3 2011-12-27 08:35:18

Rybkowy
Zaczyna się udzielać
Od: Chwaszczyno - Pomorskie

Witam.Przyłączam się do tematu. Na jaką wartość Macie ustawioną antyblokadę na pelecie?Pozdrawiam.

Pozdrawiam Olek.  Piec PFL 25 KW z Lambdą

#4 2012-01-10 10:55:00

michaluuu
Nowy na forum

Wypracowalem u siebie idealny poziom peletu miedzy otworami "kropkami" a otworami "kreskami", ale nie jest mozliwe utrzymanie pelletu zawsze na tym samym poziomie ze wzgledu na odkladanie sie nagaru. Tylko pierwsze dwa dni po wyczyszczeniu moze sie tak dobrze palic, pozniej polecam zwiekszac moce dmuchaw (albo wyczyscic).

Antyblokada ust na 7sek.

Stopka forum