Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-04-13 17:59:10

Moderator
Moderator
Zarejestrowany: 2007-09-06
Posty: 287

Kocioł Pellets Fuzzy Logic 2 - informacje

Automatycznie rozpalane kotły Pellets Fuzzy Logic 2 o mocy 15, 25, 40, 50, 75, 100 kW wyznaczają nowy kierunek w kotłach na paliwa stałe w Polsce.

Kotły są przystosowane do spalania: granulatu z  trocin (pelet), peletu przemysłowego (drzewnego), peletu ze słonecznika, pestek winogron, łupin orzechów laskowych i kokosowych, pestek oliwek, groszku węglowego owsa(1) oraz drewna (na dodatkowym ruszcie, który jest na wyposażeniu kotła).
Paliwo w postaci granulatu jest zasypywane do zbiornika o bardzo dużej pojemności. Wypełnienie takiego zbiornika w zależności od zapotrzebowania na energię budynku pozwoli  na bezobsługową pracę urządzenia od 7 do 30 dni(2).http://forum.pellets.com.pl/pic/20170315-074601.jpgZalety kotła Pellets Fuzzy Logic 2:

1. Bardzo dobry i trwały wymiennik stalowy kotła został  skonstruowany zgodnie z definicją  3 x t (time, turbulator, temperature).
2. Palnik przystosowany do spalania: peletu, peletu przemysłowego(drzewnego), peletu ze słonecznika, pestek winogron, łupin orzechów laskowych, pestek oliwek, owsa (1) i  groszku węglowego  (trzy końcówki palnika w wyposażeniu standardowym kotła).
3. Aby podwyższyć wygodę obsługi i zmniejszyć ilość spalanego paliwa zastosowaliśmy regulację Fuzzy Logic 2 generacji.
4. Ilość powietrza, jakie jest potrzebne do spalenia, ustala sonda lambda (automatycznie dozowane powietrze).
5. Bogate wyposażenie w standardzie, w tym funkcja automatycznego rozpalania groszku węglowego, peletu,  pelteu przemysłowego (drzewnego), peletu ze słonecznika, pestek winogron, łupin orzechów laskowych i kokosowych, pestek oliwek i owsa (1).
6. Drzwiczki kotła osłonięte wewnątrz grubą izolacją dzięki czemu zostało ograniczone nagrzewanie się i straty do otoczenia.
7. Zbiornik i obudowa kotła jest pomalowana  farbą proszkową, która zapewnia trwałą ochronę przeciw korozji na długie lata.
8. Możliwość uzyskania dotacji  w Programach Ograniczania Niskiej Emisji (PONE)http://forum.pellets.com.pl/pic/20151026-074659.jpg


_____________________________________________

1)  zalecana mieszanka paliwa  pelet/owies w proporcji 50/50

2) w zależności od zapotrzebowania na energię cieplną

3) sonda lambda zaoszczędza do 20% paliwa

4) przy grzaniu c.w.u.1. Turbulator spalin - dodatkowy element w wymienniku kotła, który zmniejsza temperaturę spalin na wylocie kotła

2. Sterownik Pellets Fuzzy Logic 2 generacji - wbudowana pełna  automatyka pogodowa,  wszystkie czujniki są w komplecie urządzenia

3. Wentylator  wyciągowy - oprócz wzmocnienia ciągu kominowego wentylator wyciągowy może być załączony podczas czyszczenia lub wybierania popiołu z wymiennika. Nie powoduje to wydostania się pyłów i nieprzyjemnych zapachów do pomieszczenia, w którym stoi urządzenie (tył kotła)

4. Palnik retortowy Fuzzy Logic  wyposażony w trzy końcówki palnika w standardzie. Wyposażony w urządzenie do rozpalania paliwa gorącym powietrzem.

Palnik antynagarowy -podczas spalania granulatu z drewna (pelet) w 90 % zostało wyeliminowane czyszczenie osadu powodującego blokadę palnika. To nowatorskie rozwiązanie zostało zgłoszone jako wzór użytkowy do Urzędu Patentowego RP pod numerem W.121793 NOWOŚĆ!

5. System regulacji Fuzzy Logic 2 generacji + szerokopasmowa  sonda lambda 3 w pełni automatycznie i  jeszcze dokładniej reguluje ilością  podawanego  powietrza  i oszczędza do 20% paliwa

Siłownik zaworu mieszającego - automatyczne sterowanie  siłownikiem zaworu mieszającego, pomiar temperatury wody powracającej do kotła

6. Wizjer  umożliwia  podgląd  płomienia bez otwierania drzwiczek

7. Zbiornik na paliwo o dużej pojemności, jeden zasyp wystarcza na 7 do 30 dni 2 podczas spalania pelet (granulat z trocin), pelet przemysłowego,  pelet ze słonecznika, pestek winogron, łupin orzechów laskowych i kokosowych, pestek oliwek, groszku węglowego lub owsa (1)

8. Komora załadowcza - duża komora załadowcza umożliwiająca spalanie drewna na rusztach bez wyciągania palnika

9. Ślimak ze stali  kwasoodpornej - wysoka odporność na wilgotne  środowisko pracy, wytrzymałość na ścieralność i korozję co najmniej 4 lata

10. Wentylator ciśnieniowy rozdziela powietrze na pierwotne i wtórne (tył kotła)

11. Wentylator rozpalający  i zapalarka do automatycznego rozpalania paliw: pelet, pelet ze słonecznika, pestek winogron, łupin orzechów laskowych, pestek oliwek, owies1, groszek węglowy

12. Motoreduktor - energooszczędny motoreduktor

13. Popielnik - duży popielnik, wybieranie popiołu raz na 5 miesięcy 4 (przy grzaniu c.w.u.)
Więcej na stronie www: PELLETS FUZZY LOGIC 2

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson