Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-12-20 15:58:20

stylkomar
Nowy na forum

NIEDOPALONY PELLET

używam PALNIK PLATINUM BIO 24kW, co jakiś czas na palenisku zbiera się zwęglony, niespalony pellet, który muszę usuwać by nie zapchał całkowicie palnika.
Ustawienie palnika mam następujące: nadmuch 20, podawanie 10,
Dom ma powierzchnię 240m2.
Co jest przyczyną niedopalonego pelletu? jak usunąć ten problem?
Paweł.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
reklama:

na tej stronie znajduje się wszystko o peletach również w jaki sposób rozpoznać jakość paliwa:

http://www.pelet.info.pl/x.php/1,460/Cechy-dobrego-paliwa.html

a na tej stronie - ceny peletu polskich producentów i dystrybutorów:

www.cenypaliw.eu

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#2 2010-12-20 18:02:04

Sławek D.
Zaczyna się udzielać

Re: NIEDOPALONY PELLET

Witam, posiadam taki sam palnik i podabny metraż, natomiast nadmuch mam ustawiony na 17 podawanie 10. Je zeli chodzi o pelet to wypala się doskonale ale jak mieszam z owsem 50/50 % to po bokach palnika robi sie "spiek", który muszę co 12h uauwać. Moje spalanie dobowe to ok 50kg. proszę napisz jaki u Ciebie jest wynik dobowy zużycia peletu? Sławek

#3 2010-12-21 10:17:59

fryk
Udziela się
Od: Rumia

Panowie tak się może dziać z dwóch powodów:
- paliwa (tu nic nie zmienicie),
- zbyt słabej mocy na 1-biegu.

Odnośnie mocy to jak mam gorsze paliwo, które się właśnie zbryla to stosuję taki myk, że ustawiam dłuższą niż 5st pętlę - aby wchodził 2-bieg. Natomiast 1-bieg ustawiam na identycznej mocy jak 2-bieg tylko bardzo mało paliwa mu daję, tylko tyle aby przy rozpalaniu pociągnął i dobił do temperatury zadanej gdy przechodzi z 2 na 1-bieg.

Dzięki temu całe paliwo z palnika się do końca wypala i gdy piec gaśnie na palniku nie ma "kupki".

Bryłki powstają właśnie gdy taka nie do końca wypalona kupka zostaje gdy piec staje i powoli się wypala.

Mam nadzieję, że wam pomogłem smile

Zapraszam przy okazji do dzielenia się swoim spalaniem w tym sezonie na tym wątku:
http://www.forum.pellets.com.pl/viewtopic.php?pid=5201

P100 z palnikiem E**v*rm 16kW, dom 127m2 12cm styropian, rekuperator

#4 2010-12-21 18:36:24

piter_m
Udziela się
Od: Łobez

stylkomar napisał:

używam PALNIK PLATINUM BIO 24kW, co jakiś czas na palenisku zbiera się zwęglony, niespalony pellet, który muszę usuwać by nie zapchał całkowicie palnika.
Ustawienie palnika mam następujące: nadmuch 20, podawanie 10,
Dom ma powierzchnię 240m2.
Co jest przyczyną niedopalonego pelletu? jak usunąć ten problem?
Paweł.

Jaki masz pellet (czyste trociny czy mieszane ze słomą) ?

Pellet 100 24kW. Dom 210 mkw, ocieplenie 20cm.

#5 2010-12-21 19:31:31

Sławek D.
Zaczyna się udzielać

Witam Ja używałem peletu z Barlinka oraz Lava premium oba spalają się dobrze, ale cena nie do przyjęcia, przy tak wysokiej cenie wolę palić węglem wychodzi taniej tona 620zł, na miesiąc 1200kg, a na pelecie 1500kg. Także sytuacja jest oczywista. Mieszkam w Szczecinie i w okolicy jest pelet tańszy,  ale przy obecnej pogodzie nie są wstanie dowieżć towaru, pozrawiam Sławek

#6 2010-12-21 19:37:39

Sławek D.
Zaczyna się udzielać

Witam w przypadku Palnika Platinum Bio i jego nowego sterownika takiego MYK nie można zastosować, poniewarz do dyspozycji mamy tylko powietrze min i max oraz tylko jeden rodzaj podawania paliwa. Jeżeli mówimy o petli to przy tym sterowniku jest chyba nieaktywna.

fryk napisał:

Panowie tak się może dziać z dwóch powodów:
- paliwa (tu nic nie zmienicie),
- zbyt słabej mocy na 1-biegu.

Odnośnie mocy to jak mam gorsze paliwo, które się właśnie zbryla to stosuję taki myk, że ustawiam dłuższą niż 5st pętlę - aby wchodził 2-bieg. Natomiast 1-bieg ustawiam na identycznej mocy jak 2-bieg tylko bardzo mało paliwa mu daję, tylko tyle aby przy rozpalaniu pociągnął i dobił do temperatury zadanej gdy przechodzi z 2 na 1-bieg.

Dzięki temu całe paliwo z palnika się do końca wypala i gdy piec gaśnie na palniku nie ma "kupki".

Bryłki powstają właśnie gdy taka nie do końca wypalona kupka zostaje gdy piec staje i powoli się wypala.

Mam nadzieję, że wam pomogłem smile

Zapraszam przy okazji do dzielenia się swoim spalaniem w tym sezonie na tym wątku:
http://www.forum.pellets.com.pl/viewtopic.php?pid=5201

#7 2010-12-21 21:53:17

piter_m
Udziela się

Sławek D. napisał:

Witam Ja używałem peletu z Barlinka oraz Lava premium oba spalają się dobrze, ale cena nie do przyjęcia, przy tak wysokiej cenie wolę palić węglem wychodzi taniej tona 620zł, na miesiąc 1200kg, a na pelecie 1500kg. Także sytuacja jest oczywista. Mieszkam w Szczecinie i w okolicy jest pelet tańszy,  ale przy obecnej pogodzie nie są wstanie dowieżć towaru, pozrawiam Sławek

Fakt, Barlinek przegina a inni ciągną ceny pod nich, ciekawe jestem kiedy ceny spadną, dużow firm kupuje maszyny do robienia pelletu
Kto i za ile sprzedaje pelet w Szczecinie (jestem zainteresowany)?

#8 2010-12-21 22:56:32

Sławek D.
Zaczyna się udzielać

Dokładnie gość sprzedaje pelet we wsi Stuchowo koło Kamienia Pomorskiego tj. 100km od Szczecina, cena za tonę w workach 20kg 600 zł big bag 530 zł do tego dochodzi transport. Wystarczy wpisać w google  "pelet koło Kamienia Pomorskiego" i pojawi się aukcja. Osobiście miałem już parę worków i spalał się poprawnie pozdrawiam.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
reklama:

na tej stronie znajduje się wszystko o peletach również w jaki sposób rozpoznać jakość paliwa:

http://www.pelet.info.pl/x.php/1,460/Cechy-dobrego-paliwa.html

a na tej stronie - ceny peletu polskich producentów i dystrybutorów:

www.cenypaliw.eu

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#9 2010-12-21 22:59:39

piter_m
Udziela się

Ok, dzięki za informację, pochodzę z Kamienia to sobie przywiozę przy okazji.

#10 2010-12-24 09:34:33

stylkomar
Nowy na forum

dziękuje wszystkim za pomoc
nadszedł czas świąt także wreszcie spokojnie można zająć się...piecem:)
cóż Panowie takie czasy nadeszły, mamy nowe hobby
jeżeli chodzi o spalanie to 50-60kg/dobę, przypomnę dom 240m2 słabo docieplony, 8 okien dachowych a w ścianach jeszcze stare.
Też ostatnio zacząłem sie zastanawiać nad węglem.
Wesołych Swiąt
Paweł

#11 2010-12-24 12:09:45

fryk
Udziela się
Od: Rumia

stylkomar napisał:

dziękuje wszystkim za pomoc
nadszedł czas świąt także wreszcie spokojnie można zająć się...piecem:)
cóż Panowie takie czasy nadeszły, mamy nowe hobby
jeżeli chodzi o spalanie to 50-60kg/dobę, przypomnę dom 240m2 słabo docieplony, 8 okien dachowych a w ścianach jeszcze stare.
Też ostatnio zacząłem sie zastanawiać nad węglem.
Wesołych Swiąt
Paweł

Tutaj w tym sezonie dzielimy się osiągami http://www.forum.pellets.com.pl/viewtopic.php?id=627
Zapraszam!

P100 z palnikiem E**v*rm 16kW, dom 127m2 12cm styropian, rekuperator

#12 2011-05-05 16:19:46

Moderator
Moderator

http://img190.imageshack.us/img190/2315/20110411opcjepalnikaiau.jpg

#13 2012-09-29 14:12:40

AndrzejWysocki
Zaczyna się udzielać

Chciał bym państwu polecić nasze Pellety Lava i Olimp
Z 1 tony naszych Pellet Olimp pozostaje 2,3kg popiołu. Zazwyczaj z 1 tony węgla pozostaje około 40kg popiołu. Nie pozostawia osadu.
Dodatkowo Pellety Stelmet pakowane są w zgrzewanych workach, co sprawia, że nie ma obaw o zabrudzenie.
A każda paleta jest foliowana hermetycznie co zabezpiecza pellet przed wilgocią a co za tym idzie, przed utratą właściwości opałowych.
Ponadto emisja CO2 w trakcie spalania jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez roślinę w czasie wzrostu, jest paliwem czystym i bezpiecznym, nie wydziela nieprzyjemnych zapachów, popiół może zostać użyty jako naturalny nawóz.
Firma STELMET produkuje pellet z własnych trocin,dlatego też produkt charakteryzuje stała jakość na wysokim poziomie. Jasny kolor granulatu jest wynikiem użycia doprodukcji surowca pochodzącego wyłącznie z drzew iglastych (sosna, świerk), a uzyskane certyfikaty jakości DIN 51731nr. 5H128 oraz DIN Plus nr. 7A091 są gwarancją najwyższej jakości wytwarzanych produktów. Pellet jest wytwarzany nanowoczesnej linii produkcyjnej - suszarnia bębnowa została zastąpiona suszarnią taśmową, w której temperatura suszenia wynosi tylko 100C, co pozwala uniknąć nadpalenia materiału i wypalenia lepiszcza.
Pellety Stelmetu przekraczaja parametry wartosci opalowej wymagane przez certyfikaty DIN oraz DINPlus.
Dla pelletu LAVA ta zawartosc to ok. 19,00 MJ/kg a dla pelletu OLIMP ok 20,00 MJ/kg, (wartosc opalowa
byla wyzsza niz 18,00 MJ/kg)

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki

#14 2012-09-30 11:23:18

robson
Zaczyna się udzielać

Człowieku przestań już zaśmiecać forum swoimi pseudo-reklamami!!!!!!!!

Stopka forum