Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#26 2018-02-06 07:32:58

besix
Często się udziela

Re: Sterownik PLUM - nastawa czyszczenie palnika

Tak urlopowiczu, ty znasz wszystkie regulatory obsługujące palniki pelletowe , a oprogramowanie znasz lepiej od ich twórców smile .
W ogóle wszystko wiesz najlepiej , tylko kogo obchodzi twoja opinia na temat regulatora PLUM , tak samo zresztą jak i Igneo Touch ? Ten drugi znasz tak zaje…cie , że nawet na etapie uruchomienia nie pomogłeś koledze i wszyscy wiedzą, że nie przez złośliwość , tylko przez brak wiedzy smile.
Jeb..j ty się w łeb i stań od nowa w kolejce po rozum , bo poprzednio matka przez pomyłkę ustawiła cię w kolejce razem z osłami.

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#27 2018-02-06 21:50:24

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

Widzę, że straszne wspomnienia z tej "kolejki po rozum" powróciły... i znowu Cię nawiedzają big_smile
A, że nie było warto w niej stać, to widać po Twojej żenującj wypowiedzi...
Bardziej prymitywny, to jest już tylko troll czworga imion...

Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#28 2018-02-07 10:02:48

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Darecki co tak krótko, gdzie Twoje (za długie) elaboraty? Porządnie chłopa nawet nie zjechałeś, nie zrównałeś z ziemią swoim mega doświadczeniem i wszechwiedzą i nad wyraz wysoką inteligencją?

Dareczku, przyjacielu ty mój najdroższy, martwię się o Ciebie, co się dzieje?

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#29 2018-02-07 12:17:01

darecki
Często się udziela

Marecki... mnie martwi co innego...

Jak, do tego doszło, że "poległeś" przy wymianie regulatora?

Bo to, że podeszłeś do tego bez żadnego przygotowania... to było wiadomo od samego początku, gdyż nawet nie zadałeś sobie trudu, aby przed wymianą, zapoznać się dokładnie z instrukcją serwisową...

P. S.
Czyli amatorszczyzna w klasycznej postaci...

Ostatnio edytowany przez darecki (2018-02-07 12:18:10)

Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#30 2018-02-07 13:02:29

marecki
Często się udziela

Nie wiesz naprawdę dlaczego? Twoja ignorancja i pisanie bzdur mnie dareczku przeraża, armagadegon.

Prawdziwi faceci nie czytają instrukcji.

Albo jak prawdziwy facet otwiera słoik z ogórkami, to nawet oko mu nie drgnie, nawet jakby miał się zesrać bo się nie da.

Prawdziwy facet też obniża głos w słuchawce rozmawiając z kobietą (to usłyszałem w radiu).

itd. itp.

i zamknij ryj

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#31 2018-02-07 14:24:35

darecki
Często się udziela

A to ostatnie, to już chamstwo w klasycznej postaci...
Widać, że ten poziom masz zamiar utrzymywać, co już samo w sobie jest Żenujące...

Więc tym samym, dołączyłeś do "klubu" trolla czworga imion i jego kumpla, który Cię straszył big_smile
Żenada...

#32 2018-02-07 14:54:53

besix
Często się udziela

Co ty nie powiesz , urlopowiczu ? A kto jak nie ty był na przymusowym urlopie , właśnie za chamstwo i obrażanie porządnych ludzi , do których ciebie niestety zaliczyć nie można.
Twój chamski i egocentryczny charakterek zna większość użytkowników tego forum .
Nawet na  forum ludzie się na tobie poznali ,  słomę w butach możesz próbować schować pod nogawki, ale  podłego charakteru już nie. 
Ile by cię kosztowało napisanie człowiekowi , zrób zworę na IN10 …..itd.? Ja nie będę się w to angażował , bo wiem co zaraz napisze taki jeden prymityw „ Urlopowicz”.
A beznadziejnych przepychanek , bo o zdrowej dyskusji na poziomie z tym żenującym prostakiem nie może być mowy, mam dość.

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#33 2018-02-07 16:33:24

marecki
Często się udziela

darecki napisał:

A to ostatnie, to już chamstwo w klasycznej postaci...
Widać, że ten poziom masz zamiar utrzymywać, co już samo w sobie jest Żenujące...

Więc tym samym, dołączyłeś do "klubu" trolla czworga imion i jego kumpla, który Cię straszył big_smile
Żenada...

O widzę szanownego kolegę zabolało. No i jak prawie zawsze nie trafione wnioski.

Tak zgadza się zachowałem się nieładnie, chociaż do tego co Ty wyprawiasz z forowiczami, nawet do pięt nie dorastam. Taki miły przyjacielski komplement, prawilny ziom się nie obrazi jak mu powiem zamknij ryj gamoniu (i otwieraj piwo)

hłe hłe hłe

#34 2018-02-07 23:53:17

darecki
Często się udziela

besix napisał:

... A kto jak nie ty był na przymusowym urlopie...

besix... a kto, jak nie Twój najlepszy kompan z tego forum... troll czworga imion, w ciągu zaledwie jednego roku, musiał zakładać co kilka miesięcy nowe konta, bo mu je za chamskie wpisy admin kasował albo blokował na stałe?
Poznałeś go pod innym nickiem, który niebawem został przez admina spacyfikowany... właśnie za chamstwo... ale przecież to Twój najlepszy kumpel, więc "cicho sza" big_smile
A skoro tak sobie przypadliście do gustu big_smile to i nic dziwnego, że poziom reprezentujecie podobny... czyli niski big_smile

A jeśli już tak wracasz do tego "urlopu" big_smile to przypomnij sobie, żenujący kombinatorku... że ten właśnie Twój kompan, także zaliczył dokładnie w tym samym czasie bana big_smile i nawet nie pomogło mu wcześniejsze kasowanie chamskich postów... bo jak się okazało, admin aż tak naiwny nie był, żeby nie wiedzieć, kto był prowokatorem...

I jeszcze jedno, śmieszny naciągaczu faktów...

Podczas tego, tzw. "urlopu" big_smile ... miałem więcej kontaktów mailowych, od nowych użytkowników forum, niż zwykle... bo widocznie woleli napisać do mnie, niż czytać Twoje bzdurne "porady", w których stale starasz się dowodzić, że zmniejszanie mocy jest lekarstwem na wszystkie problemy...

Jest to największa bzdura, jaką stale tu powtarzasz, proponując posiadaczom palników o mocy 24 kW np. obniżanie mocy co najmniej o połowę a nawet więcej... twierdząc że to sytuację poprawi.
Tylko taki ignorant jak Ty, stawia takie diagnozy, nie mając nawet pojęcia o tym, jak wykonana jest instalacja, jak ona działa...  i czy "przypadkiem", nie tam leży ten przysłowiowy "piec pogrzebany" wink

P.S.
Marecki... mnie nic nie boli smile ale Ciebie raczej tak, co widać po ostatnich wpisach...

#35 2018-02-08 08:00:49

besix
Często się udziela

Twoja „wrodzona inteligencja” musi mocno szwankować urlopowiczu  , skoro  każdy , zaznaczam każdy , może cię sprowokować i wysłać na przymusowy urlop.
Takie zachowanie cechuje chłopców  w wieku przedszkolnym , albo ludzi mocno rozchwianych emocjonalnie , do których się zaliczysz ? Wybieraj sam.

No i dobrze kolego Robson71, że wyjaśniłeś swoje wątpliwości

#36 2018-02-08 08:09:39

Andrzej47op
Często się udziela

darecki napisał:

Podczas tego, tzw. "urlopu" big_smile ... miałem więcej kontaktów mailowych, od nowych użytkowników forum, niż zwykle...

I tu jest wytłumaczenie jak przetrwałeś rozłąke z forum lol  zakladales sam konta i sam do siebie pisałeś by przetrwać kwarantanne lol
Przykre życie Urlopowiczu masz lol

Super mini bio z popielnikiem big_smile

#37 2018-02-08 08:53:14

darecki
Często się udziela

Robson71 napisał:

Sprawa wyjaśniona na podstawie obserwacji .

Praca palnika przy nastawie czyszczenia na 1 godzinę.

Postój
Czyszczenie 5,5 min.
Rozpalanie   ok.  5,5 min
Praca 57 min
Czyszczenie 5 min ( wygaszenie palnika )
Rozpalanie  ok.5 min
Praca

besix napisał:

...
No i dobrze kolego Robson71, że wyjaśniłeś swoje wątpliwości

Najważniejsze, że swoim wpisem udowodnił, że cały czas bredziłeś, przekręcając nawet to, co w instrukcji jasno jest napisane...

Ale Twoja wirtualna "wiedza"... nawet tego nie potrafiła ogarnąć big_smile

#38 2018-02-08 09:23:58

besix
Często się udziela

Najważniejsze , że sam sobie przeanalizował tryby pracy swojego regulatora.

Udowodnił przy tym , że tryb czyszczenia występuje bez trybu wygaszania smile
"Postój
Czyszczenie 5,5 min.
Rozpalanie   ok.  5,5 min"

Co było oczywiste od samego początku. Tylko nie dla wszystkich urlopowiczu smile

No i co Urlopowiczu ? zabrakło pomysłów na wyjaśnienie tej kosmicznej bzdury?

darecki napisał:

czyszczenie jest z wygaszaniem ściśle powiązane... i nie jest żadnym..."odrębnym trybem w tym sterowniku"...

Ile razy mam ci powtarzać , że jesteś niedouczonym egocentrykiem, który w każdym temacie chce mieć coś do powiedzenia ?

Ostatnio edytowany przez besix (2018-02-08 10:45:32)

#39 2018-02-08 12:33:24

darecki
Często się udziela

Robson71 napisał:

...
Postój
Czyszczenie 5,5 min.
Rozpalanie   ok.  5,5 min
Praca 57 min
Czyszczenie 5 min ( wygaszenie palnika )
Rozpalanie  ok.5 min
Praca

To, że kolega Robson, nie potrafił poprawnie rozróżnić poszczególnych etapów, nie dopisując przy pierwszym czyszczeniu, wygaszania palnika, które ponadto jest przed czyszczeniem... nie oznacza, że go tam nie było...

A wie to każdy, oczywiście za wyjątkiem ignoranta besixa... żałosnego krętacza big_smile

Ostatnio edytowany przez darecki (2018-02-08 12:34:37)

#40 2018-02-08 13:07:17

besix
Często się udziela

darecki napisał:

To, że kolega Robson, nie potrafił poprawnie rozróżnić poszczególnych etapów, nie dopisując przy pierwszym czyszczeniu, wygaszania palnika, które ponadto jest przed czyszczeniem...

No no robi się coraz ciekawiej smile , teraz winny jest kolega Robson smile , który jest  posiadaczem omawianego regulatora
Tylko o jakim wygaszaniu jest mowa , skoro palnik był wygaszony i znajdował się w trybie POSTÓJ, z którego przeszedł w tryb CZYSZCZENIA ?

Może wygaszał się wygaszony ? smile smile smile
Ile jeszcze takich farmazonów wymyślisz urlopowiczu ?

#41 2018-02-08 13:17:53

Robson71
Nowy na forum

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego zniknęły moje wpisy. I usunięto moje konto .
Decyzja Moderatora , to proszę o słowo wyjaśnienia.

Ostatnio edytowany przez Robson71 (2018-02-08 13:18:46)

Stopka forum