Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2018-02-02 12:08:17

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Sterownik PLUM - nastawa czyszczenie palnika

A macie mechaniczne czyszczenie palnika?

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#2 2018-02-02 13:12:12

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

Re: Sterownik PLUM - nastawa czyszczenie palnika

Robson71 napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tą nastawą w sterowniku neutral  .  Zakres od 1 godz. do 250 . Nastawa fabryczna u mnie 24 .

Naprawdę to takie jest skomplikowane? smile

Nie jest potrzebne mechaniczne czyszczenie palnika, żeby ta opcja była aktywna, kolego Marecki wink gdyż czyszczenie nadmuchem powietrza, też jest tu uwzględniane...

Więc... chyba jasne, co się stanie po 24 godzinach u kolegi Robsona...

Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#3 2018-02-02 15:37:33

marecki
Często się udziela

A znasz ten sterownik, że tak gadasz?

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#4 2018-02-02 20:10:29

darecki
Często się udziela

Marecki... to miało być pytanie retoryczne?
Jak słyszysz głosy, "gadające" do Ciebie z forum, to jest niepokojące big_smile

Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#5 2018-02-03 09:50:19

besix
Często się udziela

Robson masz sterownik z uniwersalnym softem , przy palniku z mechanicznym czyszczeniem ta funkcja ustawiona na określony przedział godzin powoduje wygaszenie i mechaniczne zrzucenie tego co zalega na ruszcie , przy twoim palniku dojdzie po prostu do wygaszenia i ponownego rozpalenia .
Czy jest ci potrzebne takie dodatkowe wygaszenie i rozpalenie musisz oceniać sam .
Jeżeli masz kiepski pellet to takie dodatkowe przedmuchanie rusztu może przynieść korzyść.

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#6 2018-02-03 13:21:41

darecki
Często się udziela

besix napisał:

...
Czy jest ci potrzebne takie dodatkowe wygaszenie i rozpalenie musisz oceniać sam...

besix... jeśli kolega Robson, nie pali u siebie w trybie "ciągłym"... to o żadnym "dodatkowym wygaszaniu i rozplalaniu" nie ma mowy... gdyż wygaszeniach i tak będą częściej, niż co 24 godziny...

Więc ustawienie tego parametru na 24, nic nie zmienia w pracy palnika i kotła... i jest wpisem, który nie powoduje żadnej reakcji...
big_smile

#7 2018-02-03 13:52:15

besix
Często się udziela

Wyjaśniłem Robsonowi do czego służy ten parametr w sterowniku a nic nie pisałem o 24 godzinach.

A Ty jak zwykle najpierw piszesz

darecki napisał:

Nie jest potrzebne mechaniczne czyszczenie palnika, żeby ta opcja była aktywna, kolego Marecki wink gdyż czyszczenie nadmuchem powietrza, też jest tu uwzględniane...

Więc... chyba jasne, co się stanie po 24 godzinach u kolegi Robsona...

a już w następnym poście

darecki napisał:

Więc ustawienie tego parametru na 24, nic nie zmienia w pracy palnika i kotła... i jest wpisem, który nie powoduje żadnej reakcji...

Zdecyduj się , albo nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#8 2018-02-03 15:42:10

darecki
Często się udziela

besix napisał:

...
Zdecyduj się , albo nie wprowadzaj ludzi w błąd.

W przeciwieństwie do Ciebie, to ja nikogo w "błąd" nie wprowadzam... bo to Ty bredziłeś o jakimś... "dodatkowym wygaszaniu"... nad którego sensem kolega ma się zastanawiać, czy jest mu ono potrzebne big_smile

Nie wiedząc, czy kolega pali w trybie "ciągłym" czy "przerywany"... bo to jest tu najistotniejszą informacją... nie wiadomo, czy opcja ta może mieć realny wpływ na sterowanie palnikiem...

Jeśli kolegi palnik, pracuje zawsze krócej niż 24 godziny... gdyż ma np. zamontowany czujnik pokojowy, lub stosuje dodatkowo harmonogramy czasowe... to nie ma nad czym się zastanawiać...

I to trzeba było uświadomić koledze, zamiast kazać mu zastanawiać nad wyborami, które i tak mogą nie mieć żadnego znaczenia...

Kolejny raz widać, że coś słyszałeś... ale tak dokładnie to nie wiesz jak to działa...

#9 2018-02-03 16:03:42

marecki
Często się udziela

Dobrze, że besix zacytował to ja nie muszę. Darecki znawco sterownika PLUM.

To w końcu jak jest? Bo za moment wyjdzie, że wiesz o instalacji i sposobie palenia więcej niż sam autor pytania. Śmiech na sali, a to już nie pierwszy taki przypadek przyjacielu ty mój najdroższy smile

#10 2018-02-03 16:22:40

darecki
Często się udziela

marecki napisał:

...
To w końcu jak jest?...

Śmiech na sali...

Jeszcze tego nie wiesz?
To faktycznie "śmiech na sali"... bo te same opcje masz w Igneo Touch big_smile

Jeśli palnik pracuje w trybie nieprzerwaniej pracy, to opcja ta wymusza wygaszenia w narzuconych tym parametrem odstępach czasu...

Więc jasnym jest, że jeśli palnik nigdy nie pracuje nieprzerwanie tak długi czas, to ustawienie parametru na 24 godziny nic nie zmienia w jego pracy.

A jak jest u kolegi Robson, to jeszcze się nie dowiedzieliśmy jak narazie...

Ale nie jest do tego potrzebne mechaniczne czyszczenie... kolego Marecki big_smile to pewne..

#11 2018-02-03 17:46:31

marecki
Często się udziela

Jeśli znasz opcje i wiesz jak działa sterownik PLUM to więcej pytań nie mam. Ja nie znam.

#12 2018-02-03 23:12:20

darecki
Często się udziela

Robson71 napisał:

... na piecu zawór czterodrogowy manualny na obiegu CO...

... Zakupiłem też czujnik zewnętrzny  temperatury ale zastanawiam się czy coś on wniesie pozytywnego na razie leży w pudełku...

Sam czujnik temperatury zewnętrznej nie wniesie zbyt wiele, gdyż jego zastosowanie ma największy sens w połączeniu z siłownikiem mieszacza... ale wtedy potrzebny jest także czujnik C.O. oraz powrotu.

P. S.
Czyli już wiemy, że te ustawienie wygaszania co 24 godziny, nie ma żadnego realnego wpływu na pracę palnika big_smile

#13 2018-02-04 10:01:44

besix
Często się udziela

Czyli już wiemy, że

darecki napisał:

Więc... chyba jasne, co się stanie po 24 godzinach u kolegi Robsona.

wcale to takie jasne nie było, więc urlopowicz jak to zresztą  zawsze, chciał się popisać swoimi mądrościami, a wyszło jak widać.

Kolejny bzdurny jego wpis, wprowadzający w błąd innych użytkowników to

darecki napisał:

Czyli już wiemy, że te ustawienie wygaszania co 24 godziny, nie ma żadnego realnego wpływu na pracę palnika

Jakie znowu wygaszanie co 24 godziny ? smile smile Czemu znów wprowadzasz ludzi w błąd ? Przecież czyszczenie palnika nie polega na wygaszeniu. smile

#14 2018-02-04 10:53:01

darecki
Często się udziela

besix napisał:

...
Jakie znowu wygaszanie co 24 godziny ? smile smile Czemu znów wprowadzasz ludzi w błąd ? Przecież czyszczenie palnika nie polega na wygaszeniu. smile

Czy Ty besix... jesteś naprawdę taki ograniczony, czy tylko udajesz?

Czyszczenie palnika, jest równoznaczne z jego wygaszeniem.

Jeśli twierdzisz, że kompletne czyszczenie palnika, można przeprowadzić bez jego wygaszania, to jesteś jeszcze większym ignoranta niż wtedy, gdy pisałeś że można zablokować schodzenie palnika do niskich mocy, przez zmniejszenie podawania paliwa, co było totalną bzdurą big_smile

A teraz mamy kolejny, Twój żenujący pokaz ignorancji...

Ostatnio edytowany przez darecki (2018-02-04 10:54:14)

#15 2018-02-04 11:56:23

besix
Często się udziela

Ja tylko twierdzę, że w sterowniku PLUM, może być uruchomiony tryb wygaszania bez trybu czyszczenia , który jest odrębnym trybem w tym sterowniku.
Więc kto jest większym ignorantem, głoszącym swoje mądrości nie muszę tu pisać.

Dodatkowo chcąc zabłysnąć urlopowicz poucza kolegę Robsona w kwestiach sterowania mieszaczem z wykorzystaniem czujnika temp zewnętrznej ( pogodowo)

darecki napisał:

Sam czujnik temperatury zewnętrznej nie wniesie zbyt wiele, gdyż jego zastosowanie ma największy sens w połączeniu z siłownikiem mieszacza... ale wtedy potrzebny jest także czujnik C.O. oraz powrotu.

A gdzie sobie kolega Robson ma podłączyć ten czujnik powrotu ?
Nawet moduł dodatkowy takiego podłączenia nie przewiduje smile
Ucz się swojego Igneo Touch , bo daleka droga przed tobą smile i nie pisz bzdur wprowadzających w błąd innych.

#16 2018-02-04 13:46:22

darecki
Często się udziela

besix napisał:

Ja tylko twierdzę, że w sterowniku PLUM, może być uruchomiony tryb wygaszania bez trybu czyszczenia , który jest odrębnym trybem w tym sterowniku.
Więc kto jest większym ignoranta...

... A gdzie sobie kolega Robson ma podłączyć ten czujnik powrotu ?
Nawet moduł dodatkowy takiego podłączenia nie przewiduje...

Jak to kto jest ignorantem?
Jak zwykle Ty big_smile

Twierdzisz, że można uruchomić wygaszanie, po którym nie będzie przeprowadzone nigdy czyszczenie?

No, no... coraz bardziej się ośmieszasz big_smile

Przypomnę Ci, bo widać, że tak kombinujesz, wymuślając coraz to nowe brednie... że zapominasz o tym, czego dotyczy wątek...

A nie dotyczy on wcale Igneo Touch smile o który Ty wiesz bardzo niewiele...
Bo akurat tak się składa, że Touch obsługuje czujnik powrotu, także w przypadku zastosowania zaworu 4D, czego wcześniejsze regulatory Estymy nie potrafiły...

Napisałem koledze, jaki zestaw czujników jest przydatny, aby miało sens zastosowanie sterowania pogodowego w połączeniu z mieszaczem 4D, który posiada... żeby rozwiać jego wątpliwości lub nadzieję, związane z  podłączeniem czujnika zewnętrznego... i tylko tyle, lub aż tyle... zależy od interpretacji big_smile

I nie musi się kolega wcale ograniczać (tak jak Ty jesteś ograniczony) do stosowania równie ograniczonego sterowania jakie oferuje Plum... 

Dostępne są regulatory zaworów mieszkających, które bardzo dobrze potrafią obsługiwać mieszacze 4D... jak choćby sterownik Techa, który używa już spora grupa bywalców tego forum.
I który to regulator, wszystkie potrzebne czujniki zawiera w zestawie...

O czym kolega Robson by się dowiedział, gdyby zapytał... ale nawet bez pytania, dowiedział się dzięki Tobie wink

Choć taki pożytek jest z ignoranta big_smile

#17 2018-02-04 15:20:24

besix
Często się udziela

Tak gorzkiego prymitywa jakim jesteś urlopowiczu, ciężko nawet sobie wyobrazić.
Kolega Robson  napisał 

Robson71 napisał:

Mam zdalny podgląd i możliwość zmiany paramerow przez neta na sterowniku.

Po co Robson ma się pakować w niezależny sterownik mieszacza ? Chyba tylko po to, żeby  pozbawić się  podglądu z jego pracy.

Takie rozwiązania może proponować tylko ciemny imbecyl, który nigdy nawet nie widział podglądu przez sieć Internet.

Zresztą widać jak wykorzystuje swój nowy regulator smile , który ma obsługę mieszacza w standardzie , a u tego ignoranta dalej zaworem steruje jakiś TECH.

Co się tyczy Sterownika PLUM i trybów wygaszania i czyszczenia palnika to nawet nie będę już komentował tych wypocin urlopowicza.
Wystarczy, że tryb wygaszania nie jest ściśle powiązany z trybem czyszczenia, żeby wiedzieć dlaczego to co ten ignorant wciska ludziom, jest stekiem bzdur.

#18 2018-02-04 17:35:17

darecki
Często się udziela

besix napisał:

...
Kolega Robson  napisał 

Robson71 napisał:

Mam zdalny podgląd i możliwość zmiany paramerow przez neta na sterowniku.

Po co Robson ma się pakować w niezależny sterownik mieszacza ? Chyba tylko po to, żeby  pozbawić się  podglądu z jego pracy...

Bredzisz jak zwykle besix...

Co może dawać zdalny podgląd pracy mieszacza, sterowanego ręcznie... besix?
I jaki to jest podgląd?
Na czym niby on polega, skoro nie można nim sterować zdalnie?
I w czym przeszkadzać by mogło niezależne sterowanie, skoro regulator Pluma nie potrafi mieszacza 4D obsłużyć?
W jaki sposób, regulator mieszacza, tegoż zaworu 4D, który obecnie sterowany jest ręcznie... "pozbawi podglądu z jego pracy"... kolegę Robsona?

Pytań jest wiele, więc czekam na wyjaśnienia... bo jak narazie, to pisanie bredni wychodzi Ci najlepiej big_smile

Tak jak i w przypadku tego "wygaszania bez czyszczenia"... albo też "czyszczenia bez wygaszanie"... bredzisz... nie odróżniając kompletnego  czyszczenia palnika, związanego ściśle z wygaszeniem palnika... od okresowego czyszczenia ruchomego rusztu podczas pracy palnika, które nie powoduje przerwy w jego pracy...

A że palnik PB 1, ruchomego rusztu nie ma, to nie ma też opcji, aby jakiekolwiek czyszczenie bez wygaszania miało w nim zastosowanie... więc jak zwykle bredzisz, jak na ignoranta przystało...

#19 2018-02-04 18:26:23

besix
Często się udziela

A Kto tobie urlopowiczu tak krzywo w ucho napluł , że regulator PLUM nie obsłuży mieszacza ?

Obsłuży i to nawet dwa, wystarczy dołożyć moduł ,  nie obsłuży natomiast czujnika powrotu, który do poprawnej pracy mieszacza sterowanego pogodowo nie jest wymagany.

A skoro obsłuży mieszacz , to i jego podgląd jest możliwy , pod warunkiem, że to nie jest jakiś zewnętrzny sterownik , który ty  jako ignorant proponujesz.

Na koniec bo już mam dość tłumaczenia imbecylowi , podstaw
Wstawiam fragment z instrukcji
8.10 Tryb WYGASZANIE
Proces wygaszania palnika występuje gdy automatyka uzna za koniecznie wyłączenie
palnika np.: -po osiągnięciu temp. zadanej przez kocioł, -po osiągnięciu
temp. zadanej przez CWU (w trybie lato), -po przekroczeniu czasu ustawionego
parametrem „Czyszczenie palnika”. Tryb wygaszanie trwa do momentu
dopalenia pozostałego opału na ruszcie. Proces wygaszania palnika nie
występuje, gdy wybranym paliwem jest drewno. Po WYGASZANIU regulator
przechodzi do trybu POSTOJ.
8.11 Tryb CZYSZCZENIE
W tym trybie regulator wykonuje czyszczenie palnika wykorzystaniem wentylatora.
Po przejściu z trybu Wygaszania regulator włączy wentylator
z mocą 100% na czas 1 min., po tym czasie będzie sprawdzany poziom jasności
płomienia w palniku. W przypadku spadku jasności płomienia regulator uzna,
że wygaszanie dobiegło końca i przejdzie w tryb Postoju. Jeśli poziom jasności
płomienia nie spada to ponownie jest zwiększana moc wentylatora

#20 2018-02-04 19:31:38

Andrzej47op
Często się udziela

besix napisał:

Po przejściu z trybu Wygaszania regulator włączy wentylator
z mocą 100% na czas 1 min., po tym czasie będzie sprawdzany poziom jasności
płomienia w palniku. W przypadku spadku jasności płomienia regulator uzna,
że wygaszanie dobiegło końca i przejdzie w tryb Postoju. Jeśli poziom jasności
płomienia nie spada to ponownie jest zwiększana moc wentylatora

Ja już wiem czego czepi się PROSTAK, który będzie chciał zabłysnąć...
,a że typ lubi czepiać się słówek, to czekam...

Super mini bio z popielnikiem big_smile

#21 2018-02-04 23:31:44

darecki
Często się udziela

besix napisał:

... regulator PLUM nie obsłuży mieszacza ?

Obsłuży i to nawet dwa, wystarczy dołożyć moduł ,  nie obsłuży natomiast czujnika powrotu, który do poprawnej pracy mieszacza sterowanego pogodowo nie jest wymagany...

Ale czujnik powrotu, jest potrzebny do poprawnej obsługi przez regulator mieszacza 4D, który to mieszacz kolega Robson posiada big_smile
Bo jak niby ma być zarządzana ochrona powrotu, skoro nie ma podstawowej informacji... a przecież po to kolega ma zamontowany zawór 4D, żeby taką ochronę oferował...

No, to znowu się popisałeś swoją ignorancją... skoro nie wiesz, że bez czujnika temperatury powrotu (choć nie tylko, bo jeszcze jest potrzebne kilka dodatkowych opcji, których nie ma w regulatorach Pluma) jedyne co mogą prawidłowo obsłużyć, to mieszacze 3D... i to tylko na zasilaniu obwodów grzewczych, gdyż bez czujnika powrotu, nie ma mowy o obsłudze mieszacza zamontowanego na powrocie do kotła...
A to akurat, potrafiły obsługiwać już stare regulatory Estymy wink
Więc z tego wynika, że Plum jest podobnie ja Ty... mocno ograniczony big_smile 

besix napisał:

... twierdzę, że w sterowniku PLUM, może być uruchomiony tryb wygaszania bez trybu czyszczenia , który jest odrębnym trybem w tym sterowniku...

Więc naucz się rozumieć, to co sam tu cytujesz, bo z tych instrukcji jasno znowu wynika, że zwyczajnie bredzisz big_smile

besix napisał:

...
Wstawiam fragment z instrukcji
...
8.11 Tryb CZYSZCZENIE
...Po przejściu z trybu Wygaszania regulator włączy wentylator
z mocą 100% na czas 1 min...

Wystarczy przeczytać to jedno zdanie żeby zrozumieć, że czyszczenie jest z wygaszaniem ściśle powiązane... i nie jest żadnym..."odrębnym trybem w tym sterowniku"... jak to napisałeś big_smile... tylko jest to jeden ze statusów pracy palnika... bo skoro... "Po przejściu z trybu Wygaszania regulator włączy wentylator z mocą 100% na czas 1 min."... to przeprowadzi tym samym proces czyszczenia big_smile ... co nie jest niczym dziwnym, o ile oczywiście nie jest się ignorantem, który nie potrafi tego pojąć...

Coraz bardziej żenujące są te Twoje wywody... besix... bo o trollu to już nawet nie ma co wspominać big_smile

#22 2018-02-05 08:15:08

besix
Często się udziela

Powszechnie wiadomo, że 4D nie jest rozwiązaniem idealnym i trzeba brać to pod uwagę montując go w swojej instalacji.
I tak jak to bywa z rozwiązaniami wymagającymi kompromisu, tak samo jest z tym typem mieszacza, trzeba tak dobrać parametry pracy całego zestawu, żeby móc zagrzać dom i ochrona powrotu była na przyzwoitym poziomie.
Nie zrobi tego za nas czujnik powrotu razem z czujnikiem CO, bo zawór 4D się nie rozerwie, żeby jednocześnie chronić powrót i zapewnić stabilną temperaturę zasilania.
Ograniczony to jesteś ty urlopowiczu, a nie twórcy Pluma.

Co się tyczy trybów i i funkcji jakie pełnią w sterowniku PLUM , to wystarczy porównać twoje wypociny z faktami.
„Urlopowicz pisze

bredzisz... nie odróżniając kompletnego  czyszczenia palnika, związanego ściśle z wygaszeniem palnika... od okresowego czyszczenia ruchomego rusztu podczas pracy palnika, które nie powoduje przerwy w jego pracy... „

Instrukcja na to
„ Tryb CZYSZCZENIE
W tym trybie regulator wykonuje czyszczenie palnika z wykorzystaniem wentylatora”

O jakim czyszczeniu bez przerwy  pisze urlopowicz nie wiadomo i jak wentylator ma poruszyć tym rusztem też nie wiem smile

„Tryb wygaszanie trwa do momentu
dopalenia pozostałego opału na ruszcie. Proces wygaszania palnika nie
występuje, gdy wybranym paliwem jest drewno. Po WYGASZANIU regulator
przechodzi do trybu POSTOJ.”

Co znaczy dla urlopowicza słowo POSTÓJ też nie wiadomo

#23 2018-02-05 21:27:42

darecki
Często się udziela

besix napisał:

Powszechnie wiadomo, że 4D nie jest rozwiązaniem idealnym...

Bla, bla, bla... big_smile

Czym jest zawór 4D, to nie musisz tu tłumaczyć, bo i tak nie zmienia to faktu, że brak czujnika powrotu, nie pozwala na jego sensowne wykorzystanie do ochrony powrotu, która najbardziej jest potrzebna podczas rozgrzewanie instalacji...
Tym bardziej wtedy, gdy stosuje się palenie w trybie czasowym lub "auto"...

A te powyrywane z kontekstu zdania, które dopasowujesz sobie dla doraźnych potrzeb... i tak nie zmienią faktu, że w przypadku zadziałania zaprogramowane wygaszania... po jego zakończeniu następuje czyszczenie i ponowne rozpalanie...

Wiedzą o tym dobrze Ci, którzy takiego oprogramowania używają... ale Ty się do nich nie zaliczasz big_smile więc jak zawsze, tak i teraz, Twoja wiedzą jest tylko wirtualna... i do tego mocno wypaczona... co dziwne nie jest...

#24 2018-02-05 22:19:42

besix
Często się udziela

darecki napisał:

Wiedzą o tym dobrze Ci, którzy takiego oprogramowania używają... ale Ty się do nich nie zaliczasz big_smile więc jak zawsze, tak i teraz, Twoja wiedzą jest tylko wirtualna... i do tego mocno wypaczona... co dziwne nie jest...

Moja wiedza jest wirtualna ? A twoja urlopowiczu, jaka jest w temacie PLUMA ?
Od kiedy to zmieniłeś regulator ? wstaw foty z tego PLUMA  no dawaj  .
Twój nowy regulator wyprodukowali w PLUMIE ? A może wgrałeś do niego oprogramowanie z PLUMA ?
Tylko nie pisz mi tu dyrdymałów , że oprogramowanie masz z funkcją czyszczenia , bo to oprogramowanie tworzyła Estyma a nie PLUM , a my tu rozpatrujemy tryb Czyszczenia w regulatorze firmy PLUM a nie Estymy.
O 4D,ochronie powrotu i pierdołach z tym związanych, już nie mam ochoty  z tobą pisać , bo to nie ma sensu, tym bardziej ,że jak się to ma do tematu tego wątku?

#25 2018-02-06 00:21:46

darecki
Często się udziela

besix napisał:

... my tu rozpatrujemy tryb Czyszczenia w regulatorze firmy PLUM a nie Estymy.
O 4D,ochronie powrotu i pierdołach z tym związanych, już nie mam ochoty  z tobą pisać , bo to nie ma sensu, tym bardziej ,że jak się to ma do tematu tego wątku?

Tak się akurat składa, żałosny ignorancie, że funkcje okresowego czyszczenia, w regulatorach Pluma i Igneo Touch Estymy, działają podobnie... z tą tylko różnicą, że długość samego czyszczenia, czyli pracy wentylatora na 100% mocy, może być inna, gdyż w nowym sofcie Estymy, został wydłużony czas czyszczenia...

I w przeciwieństwie do Ciebie, mogłem się przekonać osobiście, bo miałem styczność z regulatorami Pluma, o których nie mam najlepszej opinii... więc osobiście nie jestem zainteresowany ich używaniem... ale embarga na nie nie ma big_smile

A o "pierdołach"... to przecież Ty pisałeś big_smile tworząc ten referat o tym, że zawory 4D... "nie są z gumy"... faktycznie "pierdoły", które nic nie wnoszą w kontekście ułomności oprogramowania firmy Plum big_smile

P. S.
A związek z wątkiem jest oczywisty wink bo przecież kolega, autor wątku, ma i zawór 4D i oprogramowanie Pluma...

Ostatnio edytowany przez darecki (2018-02-06 00:31:50)

Stopka forum