Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2017-12-09 00:49:37

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

Rozwiązanie problemu, przekraczania górnej histerezy kotła.

Problem z przekraczaniem górnej histerezy kotła, związanej ze zbyt wolną reakcją modulacji na szybki wzrost jego temperatury, był na forum bardzo często poruszany.
Wielu użytkowników narzekało na takie działanie, które w pewnych okolicznościach regularnie doprowadzało do niechcianego wygaszania palnika, ustawionego na pracę w trybie ciągłym...

Rozwiązanie tego problemu, może okazać się banalnie proste, gdyż wystarczy przenieść czujnik temperatury kotła, bezpośrednio na rurę zasilającą instalację, wychodzącą z kotła... oczywiście solidnie osłaniając czujnik izolacją termiczną.
Temperatura na wyjściu z kotła jest bardziej stabilna niż w jego wnętrzu, dlatego w większości przypadków, powinno to załatwić problem szybkiego przyrostu temperatury, z którym modulacja nie potrafiła sobie poradzić...

Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#2 2017-12-09 14:29:44

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Re: Rozwiązanie problemu, przekraczania górnej histerezy kotła.

W sumie to nawet nie pomyslałem nad tym z peletowcem, bo mam tak zrobione w kominku z tym zewn. sterownikiem do zaworu 4D.

A porównywałeś temperatury np. na dwa czujniki, jeden w oryginalnym miejscy a drugi nie? Można by od bojlera wykorzystać, ciekawy temat musze spróbować smile

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#3 2017-12-09 15:46:00

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

marecki napisał:

...

A porównywałeś temperatury np. na dwa czujniki, jeden w oryginalnym miejscy a drugi nie?...

Marecki... ja tam mam stale zamontowane 2 czujniki, więc jasne jest , że porównywałem...
Przecież wykorzystując sterownik Techa, mam stały podgląd 4 temperatur...
Temperatura czynnika wychodzącego z kotła, jest na podobnym poziomie... więc to co jest na plus... to większa stabilność, czyli brak szybkiego podbijania temperatury, za którą nie nadążała modulacja mocy palnika...

Przetestuj, to będziesz wiedział jakie wnosi to zmiany smile

Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#4 2017-12-09 16:03:40

marecki
Często się udziela

I tak zrobię proszę pana. smile Wszak tech'a też mam...

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#5 2017-12-09 23:00:10

Andrzej47op
Często się udziela

marecki napisał:

I tak zrobię proszę pana. smile Wszak tech'a też mam...

.., albo go z forum wywal, albo mu d.. wyliż...

Jesteś marecki jak chorągiew...

Super mini bio z popielnikiem big_smile

#6 2017-12-10 11:44:46

marecki
Często się udziela

Do Andrzeja

jak się nie ma nic do powiedzenia, należy milczeć

złota zasada, przydatna w życiu codziennym

Stopka forum