Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#176 2017-12-21 15:53:00

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Re: Mini Bio 10kw - nowy sterownik Plum

Chciałeś porady i ja otrzymałeś. Przy okazji dotknęła się rzeczowa i konkretna krytyka dot. twojej instalacji i kilka porad jak to zrobić poprawnie. Doceń to. Nikt ci nie każe przecież od razu pruć dziury w ścianach i przerabiać. Ale dyskutować nadal o źle zrobionej instalacji w kotłowni też ma mały sens, musisz to zrozumieć.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#177 2017-12-21 21:25:09

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

krzysik1 napisał:

Nie ma sie co oszukiwac pellet to nie jest najtansze ogrzewanie a jeszcze jak do tego dochdzi poerwszy sezon grzewczy lub nie ocieplona chalupa to dopiero wtedy idzie tych ziarenek . Ja mam dobrze zrobiona instalacje i ocieplony dom chociaz jest to pierwszy sezon grzewczy to pali mi od 20 do 25 kg na dobe. Taniej to bedzie drewnem ze swojego lasu napewno nie na pellecie.

Zdecydowanie..... cięcie, rąbanie, noszenie, suszenie, dokładanie jest znacznie tańsze, wręcz darmowe(jak się zamemu robi).
Wygoda niestety kosztuje.
A tak przy okazji spytam, czy okiełznałeś ecomaxa? I skąd takie niskie zużycie pelletu?

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#178 2017-12-21 22:56:36

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

Lysek46 napisał:

Myślę że pompy jednego producenta i tej samej średnicy powinny pracować w podobnych mocach.

Czyli wszystko jest źle... jeśli chodzi o pompy to jedna od podłogowki chodzi non stop. Druga od bojlera załącza się może dwa razy na dobę więc nie chodzi równolegle z tą od zasilania przez cały czas

Kolego.. myślisz że krzywą dobrałem na pałę? Uwierz mi że aż takim ignorantem nie jestem..wiem co to jest krzywa grzewcza i ustawienie jej zajęło mi 3 miesiące...

... dziwi mnie tylko to że moja instalacja jakoś działa i nie spala przy tym 5 worków na dobę..a przecież jest tak źle wykonana.. już sam nie wiem co mam o tym myśleć..

Kolego Lysek... nie miksuj z łaski swojej... własnych twierdzeń, które są błędne, z cytatami moich postów... tylko sam się pod nimi podpisuj... to tak na przyszłość.

Twoje pierwsze twierdzenie to absurd...
W optymalizacji pracy instalacji, liczą się przepływy, a nie "moc", czy raczej pobór prądu podawany w "W"...

Masz całkowicie różne pompy, które przy podobnym poborze prądu mają całkowicie odmienna wydajność.

OHI 25-40/180 - 1 bieg - 18 l/min. - 38 W

BETA25-60/180     - 3 bieg - 55 l/min. - 45 W

Różnicę widać "gołym okiem"... szczegóły pod linkami ->

http://www.dambat.pl/ohi-pompy-obiegowe … icowe.html

http://www.dambat.pl/beta-2560-elektron … owana.html

Dalej... "jeśli chodzi o pompy to jedna od podłogowki chodzi non stop. Druga od bojlera załącza się może dwa razy na dobę więc nie chodzi równolegle z tą od zasilania przez cały czas"...

A o pompie zamontowanej na powrocie z zawory 4D... to się zapomniało?
Nadal źle...

Co do "krzywej"... to tak myślę... gdyż krzywej grzewczej, nie da się precyzyjnie ustalić z wyprzedzeniem... czyli nie ma takiej możliwości... aby jesienią, dobrać optymalne ustawienia krzywej grzewczej na okres zimowy, kiedy temperatury spadają znacznie niżej.
Krzywą grzewczą ustala się wtedy, gdy występują takie temperatury zewnętrzne, do których trzeba dopasować temperatury zasilania obwodu grzewczego... więc robi się to etapami przez cały praktycznie sezon grzewczy... który jest przecież pierwszym, w Twoim przypadku.

To, że "instalacja jakoś działa"... to żadna rewelacja, która nie zmienia faktu, że nadal nie spełnia podstawowych zaleceń... dotyczących np. temperatury powrotu, której minimalny poziom, producent kotła określa w "danych technicznych"...

Ostatnio edytowany przez darecki (2017-12-22 01:21:06)

Zestaw Pellets 100 -16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator kotłowy Igneo Touch. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony. Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

Stopka forum