Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2017-11-26 18:49:03

Pablo73
Nowy na forum

Brak mocy - palnik Platinum Bio 1- do 24kW

Witam

Mam problem z palnikiem, maksymalna temperatura na piecu jaką otrzymuje to 38-40 stopni,
mam takie ustawienia:
Powietrze MIN (20%) 15
Powietrze MAX (100%) 35
Podawanie MAX (100%) 4,2
Moc MIN (FL2) 30
Moc MAX (FL2) 100
Próg foto 40
Test zapalarka NIE
Test podajnik palnik NIE
Test podajnik zasobnik NIE
Test dmuchawa NIE
Ilość paliwa test 12,5
Wart. opałowa paliwa 6,0
Sterowanie Lambda NIE
Tlen MIN (20%) 14,0
Tlen MAX (100%) 6,5
Dawka startowa paliwa 30s
Moc dmuchawy rozpal. 15

Dodam iż palnik przeszedł niedawno przegląd, serwisant rozkłada bezradnie ręce, w minionym sezonie osiągałem temperatury 50-60 stopni.
Proszę o fachowe porady, jak uzyskać większa moc z palnika.

#2 2017-11-26 20:34:48

besix
Często się udziela

Re: Brak mocy - palnik Platinum Bio 1- do 24kW

Witaj kolego pomijając ustawienia , z których wynika , że masz bardzo kaloryczny pellet smile wartość opałowa 6, to może napisz co ogrzewasz ?(powierzchnia) , czy zmieniałeś coś w instalacji od zeszłego sezonu ?
Palnik masz ustawiony tak , że może pracować na około 13kW mocy, pomijając tą wartość opałową paliwa 6 i zakładając że jest około 5
Jeżeli masz możliwość zakręć część grzejników , lub kilka pętli podłogówki i zobacz jak będzie wzrastać temperatura , może to wcale nie wina palnika , tylko coś się z instalacją podziało .
Generalnie nie wiadomo za wiele o tym co ogrzewasz i czy kocioł pracuje w trybie ciągłym? czy może auto , może ustawione na stałe ograniczenie mocy . Czy praca z modulacją FL ?
Więcej danych kolego

Ostatnio edytowany przez besix (2017-11-26 20:41:09)

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#3 2017-11-27 13:52:28

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Bez znajomości instalacji nic ci kolego nie doradzimy. Porób zdjęcia albo narysuj i opisz co Ty tam masz, zawory 3d 4d itd. Same ustawienia jakoś tak standardowo wyglądają, kilowaty są mało ważne, liczy się podawanie. Paliwo test robiłeś? Jaki pelet firma/rodzaj?

Ale mimo wszystko instalacja.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#4 2017-11-28 19:13:50

Pablo73
Nowy na forum

Witam ponownie,
ustawienia wprowadził serwisant przy okazji wykonywania przeglądu, instalacja nie zmieniła się od ostatniego sezonu, jest taka sama, jak wyłączę grzejniki temperatura na piecu rośnie a co za tym idzie nagrzewa się CWU,
bez tego zarówno na grzejnikach jak i na CWU jest ledwo 40 stopni. Ogrzewam dość duży dom, trzy kondygnacje, jakieś 18 grzejników. Kocioł pracuje w trybie ciągłym. Grzejniki i bojler są za zaworem trójdrożnym. Nie wiem co jeszcze więcej napisać, w domu jest zimno a peletu ubywa, efektów brak niestety.

#5 2017-11-28 20:51:57

besix
Często się udziela

Odpowiedz kolego na pytanie czy Ilość paliwa test wpisał serwisant , czy to ty ważyłeś i wpisywałeś ze stanu faktycznego ? Bojler za zaworem trójdrożnym , jesteś pewny ? Na grzejnikach jest  40 stopni czy na kotle ?
Doraźnie możesz zwiększyć podawanie max na 5 , Próg foto na 10 i obserwować .
Mimo wszystko odpowiedzi na powyższe pytania mile widziane

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#6 2017-11-28 21:05:09

Pablo73
Nowy na forum

Ilość test paliwa wpisał serwisant, do zaworu prowadzi rurka z pieca z zaworu jedna do boilera, druga na grzejniki, te 38-40 stopni jest na piecu. Spróbuję zmienić podane wyżej parametry i będę obserwować.

#7 2017-11-28 22:56:15

besix
Często się udziela

Kolego musisz koniecznie zrobić rzetelny paliwo test czyli sprawdzić wydajność twojego podajnika, bo to podstawa do ustawienia prawidłowego podawania paliwa, kolejna sprawa to instalacja, zrób zdjęcie tego zaworu ale tak żeby było widać jak te rurki się rozchodzą na grzejniki i na ten bojler.

#8 2017-11-29 09:33:24

marecki
Często się udziela

Nie inaczej. Bez znajomości budowy instalacji, głównie w kotłowni, to niestety wróżenie w fusów.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#9 2017-11-29 10:24:11

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

Przyczyn może być wiele. Niska temperatura zadana kotła, zimny powrót, niesprawny komin, zabrudzony wymiennik, niski start pomp. Dalej idą niewłaściwie ustawione parametry pracy palnika.
Podaj wiecej szczegółów o schemacie instalacji nawet nie wspomnę.

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#10 2017-12-03 09:32:42

marecki
Często się udziela

Autora wątku chyba nie bardzo interesuje tak naprawdę rozwiązanie problemu smile

#11 2017-12-03 21:46:21

akukut
Zaczyna się udzielać
Od: Dolnośląskie

Hej. U mnie rok temu podczas pierwszych dni kiedy to zaczalem uzywac pieca, taki problem wynikal z ustawien predkosci pompy obiegowej od CO na ,,3". Zmienilem na ,,1" i od razu dogrzewal do ustawionej przeze mnie. PS autor tematu chyba faktycznie nie jest zainteresowany, albo jest ,,typowym" bywalcem forum, czyli po rozwiazaniu problemu tu juz nie zajrzy i nie odpisze, czy pomoglo hmm

MiniBio10kW, brak bufora, brak pogodówki, czujnik pokojowy, kaloryfery z termostatami, podłogówka~30m2. Dom ~130m2 + garaż z 1 grzejnikiem, dom z pustaka ceramicznego, parterowy. Pellet-Gold Eco. Pierwszy sezon 2017/2018.

#12 2017-12-04 10:39:50

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

akukut napisał:

... PS autor tematu chyba faktycznie nie jest zainteresowany, albo jest ,,typowym" bywalcem forum, czyli po rozwiazaniu problemu tu juz nie zajrzy i nie odpisze, czy pomoglo hmm

Kolego... a czemu Ty się dziwisz?

Skoro kolega Pablo73 napisał wyraźnie, że oczekuje "fachowych porad"... a w zamian czyta same bzdury, które nie są rozwiązaniem jego problemu, to po co ma dalej ciągnąć temat?

Rozwiązanie było proste... ale dla grupki ignorantów, jak wiać... nawet tak proste problemy z brakiem mocy, są wielkim wyzwaniem...

Żenada jakich mało...

P.S.
A najbardziej niepokojące jest to, że kolega fotlot,  także się nie popisał, choć dawniej radził sobie z bardziej skomplikowanymi diagnozami...
Ale jak widać z tego... nie tylko sportowcy tracą formę bez stałego treningu... a szkoda sad

Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#13 2017-12-04 12:27:19

besix
Często się udziela

Proszę bardzo Panowie zobaczcie jaki wartościowy wpis się pojawił , a ile merytorycznych treści  w nim zawartych . Można czerpać garściami.
Tylko jedna uwaga , napisać twierdzenie, że „Rozwiązanie było proste” może każdy, i jest ono z rodzaju tych co bardzo szczegółowo wyjaśniają problem np.” Samochód mi się zepsuł co robić ? Naprawić „. Prawda, że twórcze ?
A tak serio to, powyższy wpis jest niczym innym jak bezwartościowym pustosłowiem, nic nie wnoszącym do tematu, i raczej nikt się z niego niczego  nie dowie, więc po co to zaśmiecać forum ?

#14 2017-12-04 14:19:50

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

darecki napisał:

akukut napisał:

... PS autor tematu chyba faktycznie nie jest zainteresowany, albo jest ,,typowym" bywalcem forum, czyli po rozwiazaniu problemu tu juz nie zajrzy i nie odpisze, czy pomoglo hmm

Kolego... a czemu Ty się dziwisz?

P.S.
A najbardziej niepokojące jest to, że kolega fotlot,  także się nie popisał, choć dawniej radził sobie z bardziej skomplikowanymi diagnozami...
Ale jak widać z tego... nie tylko sportowcy tracą formę bez stałego treningu... a szkoda sad

Sam jestem zaniepokojony.

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#15 2017-12-04 23:39:49

darecki
Często się udziela

Jak widać, kolega besix napisał kolejny post o niczym, co mu najlepiej wychodzi... więc przypomnę, jaki problem miał kolega, który nie doczekał się na sensowną poradę...

Pablo73 napisał:

Witam

Mam problem z palnikiem, maksymalna temperatura na piecu jaką otrzymuje to 38-40 stopni,
mam takie ustawienia:
...
Podawanie MAX (100%) 4,2
Moc MIN (FL2) 30
Moc MAX (FL2) 100
Próg foto 40
...
Dodam iż palnik przeszedł niedawno przegląd, serwisant rozkłada bezradnie ręce, w minionym sezonie osiągałem temperatury 50-60 stopni.
Proszę o fachowe porady, jak uzyskać większa moc z palnika.

Czyli coś już wiadomo...
A co na to nasz "ekspert"?

besix napisał:

...
Palnik masz ustawiony tak , że może pracować na około 13kW mocy, pomijając tą wartość opałową paliwa 6 i zakładając że jest około 5
Jeżeli masz możliwość zakręć część grzejników , lub kilka pętli podłogówki i zobacz jak będzie wzrastać temperatura , może to wcale nie wina palnika , tylko coś się z instalacją podziało ...
... może ustawione na stałe ograniczenie mocy ...

Nie wiem... besix, gdzie doliczyłeś się tych 13kW... bo przy takich ustawieniach, to nawet 8kW, jest mało realne...
Pewnie, że "ograniczenie mocy jest ustawione"... choć ja bym nie powiedział, że na stałe...
Właśnie o to chodzi, żeby to "ograniczenie mocy" zdjąć, a dokładniej... ustawić wyżej.

Zalecając zakręcanie grzejników, to koledze domu nie dogrzejesz.

A kolega Pablo73, podaje dalsze informacje...

Pablo73 napisał:

...
ustawienia wprowadził serwisant przy okazji wykonywania przeglądu, instalacja nie zmieniła się od ostatniego sezonu, jest taka sama, jak wyłączę grzejniki temperatura na piecu rośnie a co za tym idzie nagrzewa się CWU,
bez tego zarówno na grzejnikach jak i na CWU jest ledwo 40 stopni. Ogrzewam dość duży dom, trzy kondygnacje, jakieś 18 grzejników. Kocioł pracuje w trybie ciągłym. Grzejniki i bojler są za zaworem trójdrożnym. Nie wiem co jeszcze więcej napisać, w domu jest zimno a peletu ubywa, efektów brak niestety.

Trudno żeby były efekty, skoro mocy brak... a 18 grzejników na 3 kondygnacjach potrzebuje bardziej konkretnej mocy...

I co na to "ekspert"?

besix napisał:

...
Doraźnie możesz zwiększyć podawanie max na 5 , Próg foto na 10 i obserwować ...

Teraz to już lekka przesada.
Kosmetyczne zwiększenie mocy, które nie ma żadnego wpływu na efekt, którego oczekuje kolega Pablo73... a do tego jeszcze zalecenie zmiany parametru, który w kontekście zwiększenia mocy palnika, nie ma żadnego znaczenia.
"Progiem foto", to tu jeszcze nikt, mocy palnika nie zwiększał...
Więc jak zwykle, kolego besix... żenada jakich mało.

I choć kolega Pablo73 "obiecał" wink

Pablo73 napisał:

...Spróbuję zmienić podane wyżej parametry i będę obserwować.

To zapewne po tym, jak nie stwierdził efektów zalecanych przez besixa "zmian"... zwyczajnie dał sobie spokój z pisaniem, skoro się przekonał, że "fachowych porad"... dotyczących zwiększenia mocy palnika, nijak nie może się doczekać.

P.S.
A wystarczyło zalecić bardziej zdecydowane zwiększenie "podawania max", żeby nawet pomimo źle wykonanej instalacji, zapewnić koledze Pablo73 ciepło, którego potrzebuje do ogrzania domu.

Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#16 2017-12-05 07:54:41

besix
Często się udziela

Nie będę się zniżał do poziomu przedmówcy , bo sobie to obiecałem jak wysłaliśmy go na urlop.

Jedynie zastanawia mnie jak do tej pory udawało się temu urlopowiczowi prawidłowo ustawić swój palnik, skoro przy wydajności podajnika  12,5 kg/h , podawaniu max 4,2 i kaloryczności opału załóżmy 5 a nie 6 wyszło mu że nie osiągnie nawet 8 kW.

Biorąc pod uwagę dopisek autora wątku , mówiący o tym, że w zeszłym sezonie wszystko było ok , a serwisant nie mógł nic wskórać , proponowanie radykalnego zwiększenia podawania bez znajomości prawdziwej wydajności podajnika to kiepski pomysł.

A obniżenie progu Foto nie  służy zwiększeniu mocy , a jedynie może, przy gorszej jakości opale i nie optymalnych ustawieniach, zapobiec  wykrywaniu zaniku płomienia przez czujnik, a co za tym idzie do niepożądanej pracy palnika ( cykliczne kolejne rozpalenia bez potrzeby)

#17 2017-12-05 09:22:25

marecki
Często się udziela

Chciałem to samo napisać.

W poprzednim roku mój samochód na autostradzie wyciągał 200 km/h, natomiast w tym już tylko 120 km/h. Dodam, że gaz wciskam tak samo, w aucie nic nie zmieniałem, nie przestawiałem parametrów a serwis rozkłada ręce, i mówi, że muszę dodać więcej gazu, wdeptać go w podłogę. Chyba nie tędy droga, trzeba znaleźć przyczynę a nie leczyć skutek.

Najlepiej zwyzywać kogoś od idiotów, metoda dareckiego. Porada zwiększenie podawania akurat jest najprostszą poradą, która już tu została napisana.

Swoją drogą nawet zmiana peletu innej firmy może być przyczyną. Prosty przykład to moja kotłownia. Zmiana peletu na bardziej kaloryczny (tak naprawdę na normalny bez zanieczyszczeń, o których kiedyś pisałem) wymusiła na mnie zmianę parametru PODAWANIE  z 4,5 na 3,4 bo kocioł się przegrzewał, przekraczeł historyczną histerezę 5'C na TYCH SAMYCH ustawieniach zaworów 4D i 3D.

#18 2017-12-06 01:04:58

darecki
Często się udziela

besix napisał:

...
skoro przy wydajności podajnika  12,5 kg/h , podawaniu max 4,2 i kaloryczności opału załóżmy 5 a nie 6 wyszło mu że nie osiągnie nawet 8 kW.

Biorąc pod uwagę dopisek autora wątku , mówiący o tym, że w zeszłym sezonie wszystko było ok , a serwisant nie mógł nic wskórać , proponowanie radykalnego zwiększenia podawania bez znajomości prawdziwej wydajności podajnika to kiepski pomysł.
...

Tak wyszło.. besix, bo z dużą dozą prawdopodobieństwa, graniczącą z pewnością... można przyjąć, że faktyczne podawanie, wynosi około 8-9 kg/h, gdyż takiej wydajności podajniki stosuje Kostrzewa od lat... więc ten parametr 12,5 nic dla mnie nie znaczy, skoro nie został potwierdzony przeprowadzeniem testu...

Przyjmując takie założenie, nie jest wcale dziwne, że kocioł ma problem z ruszeniem instalacji... na którą składa się coś koło 18 grzejników, na 3 kondygnacjach...

"dopisek autora wątku , mówiący o tym, że w zeszłym sezonie wszystko było ok"... dotyczył tak naprawdę braku zmian w instalacji, od poprzedniego sezonu.
Nie było tam w ogóle mowy o ewentualnych zmianach w ustawieniach parametrów palnika, o których autor wątku nic nie wiedział...

Zwiększenie parametru "podawanie max", które koledze zaproponowałeś, jest zwyczajnie śmieszne... biorąc pod uwagę to, że mamy do czynienia z palnikiem i kotłem, o mocy nominalnej 24 kW.

W tej sytuacji... gdyby nawet przyjąć, że wydajność podajnika jest 12,5... w co wątpię... to moc uzyskana po "zwiększeniu" podawania max na 5,0... mogłaby wynieść niewiele ponad 13 kW... ale bardziej jest prawdopodobne, że wyniosła niewiele ponad 9 kW... więc zwiększenie mocy mizerne.

Idąc dalej... według takiego samego schematu... zastosuję "drastyczne" wink zwiększenie mocy... zmieniając "podawanie max" na 9,0

I co się wtedy stanie?

W przypadku wątpliwej wydajności podajnika... czyli parametru 12,5... zostałaby osiągnięta moc nominalna palnika... czyli coś koło 24 kW, więc nic złego nie mogłoby się wydarzyć... dlatego jest to jak najbardziej dobry pomysł... kolego besix... bo od tych "złych" pomysłów... to mamy tu Ciebie.

Natomiast biorąc pod uwagę bardziej prawdopodobną wydajność podajnika... na poziomie np. 9 kg/h... to uzyskana moc mogłaby zostać co najmniej podwojona, w stosunku do tego co było osiągane na parametrach ustawionych przez serwisanta... więc tym bardziej, jest to całkowicie bezpieczne... ale jednak dające znaczny przyrost mocy, której oczekiwał kolega Pablo73...

P.S.
Tak to jest... jak za "doradzanie", biorą się użytkownicy palników o mocy nominalnej 16 kW... którzy nie pamiętają o tym, że nie są one jedynymi w ofercie firmy...

Więc wyszła z tego... żenada jakich mało.

P.S.2
Tym bardziej, że nawet w przypadku palnika PB 1-16 kW, "podawanie max" na poziomie 8,0 nie jest niczym nadzwyczajnym, gdyż w większości przypadków, nie daje nawet mocy nominalnej...
Więc gdyby chociaż takie podawanie zostało koledze Pablo73 zaproponowane... to pewnie problemu z podniesieniem temperatury kotła by nie było... a przy nim... to i dom by się przy okazji ogrzał wink

#19 2017-12-06 07:45:28

besix
Często się udziela

Widzę, że aby obronić swoje durne mądrości nie cofniesz się przed niczym i nawet poglądy zmieniasz na taką okoliczność .

Pamiętam jak to ja poradziłem marznącej kobiecie drastyczne podniesienie podawania  w celu zwiększenia mocy palnika i co wtedy na to darecki ?
Nie będę wstawiał  niepotrzebnych cytatów bo to i tak już tylko niepotrzebne bicie piany, ale wtedy zostałem skrytykowany . „ Na jakiej to podstawie……..” itd.

Dziś już można bezkarnie i bez ustalania przyczyn zwiększać moc nawet dwukrotnie .

Żeby było ciekawiej to przecież nawet serwisant  nie wpadł na ten genialny pomysł , żeby podnieść dwukrotnie podawanie , a  przecież był i rozłożył ręce . I tak naprawdę nie wiemy czy  wartość wydajności palnika była wpisana przez tego serwisanta  z pomiaru czy wpisał sobie tak bo mu się 12,5 bardziej podobało niż  np.9 .

Twierdzenie , że podajnik nie może mieć większej wydajności , jest kolejną nadinterpretacją dareckiego , bo skąd można wiedzieć , że to oryginalny podajnik ? Autor tak skromnie dozował informacjami , że raczej trudno to wywnioskować z jego postów.
To tyle w tym już przecież nieaktualnym temacie.

#20 2017-12-06 09:35:02

marecki
Często się udziela

A moim zdaniem koncepcja dareckiego, że przyjechał serwisant i wszystko popierd.....dzielił jest słuszna i zupełnie realna. Każdy trop jest ważny, coś mi śmierdzi, że ten szczególnie.

Kolejny własny przykład: kiedyś i ja miałem taką sytuację, że przy przeglądzie gwarancyjnym serwisant chciał mi poprzestawiać (dobrze dopracowane w czasie) parametry. I też pisałem, że miał chłop szczęście, że byłem trzeźwy. big_smile

#21 2017-12-06 12:21:45

darecki
Często się udziela

Marecki... dobrze, że i dziś jesteś przynajmniej "trzeźwy"... bo zaczynasz pisać z sensem...

besix napisał:

...
Pamiętam jak to ja poradziłem marznącej kobiecie drastyczne podniesienie podawania  w celu zwiększenia mocy palnika i co wtedy na to darecki ?
Nie będę wstawiał  niepotrzebnych cytatów bo to i tak już tylko niepotrzebne bicie piany, ale wtedy zostałem skrytykowany . „ Na jakiej to podstawie……..” itd...
.

Twoje cytaty, besix... nie za bardzo mnie interesują, gdyż wyrwane z kontekstu, zawsze mogą wypaczyć prawdziwy obraz sytuacji...
Ale bezpośredni link do wątku o którym piszesz, jak najbardziej poproszę...

P.S.
Czekam...

#22 2017-12-06 13:35:24

besix
Często się udziela

Nie wiem po co to robię skoro ten temat praktycznie umarł , ale niech będzie , że dla zasady

Piszesz w tamtym  wątku , który znajdziesz sobie sam, bo w tym akurat jesteś bardzo dobry

Dla ułatwienia  Palniki - Platinum Bio 1
Czyli znamy możliwości  i typ palnika

darecki napisał:

besix napisał:
...
podawanie max zrobić np 8 i powietrze min na 15 a max na 30...
Na jakiej podstawie rekomendujesz koleżance wpisanie akurat takich wartości, nie mając żadnych informacji odnośnie typu i mocy nominalnych palnika i kotła?

Gotowe szablony nie mają tu zastosowania... choć podane przez Ciebie ustawienia to pewnie krok w dobrą stronę... co nie zmienia faktu, że jest to wróżenie z fusów, a nie doradztwo, które powinno zwiększać głównie świadomość użytkownika i wiedzę na temat obsługiwanego sprzętu...

Już na wstępie piszesz swoje durne mądrości o nieznajomości typu i mocy palnika , ale ja wtedy byłem za świeży ,żeby zwrócić na to uwagę.
Dalsza część to oczywiście edukacja  jak należy i co należy, zanim się itd.
Natomiast w tym temacie  genialnie wpadłeś na pomysł ,że trzeba było tylko zwiększyć podawanie i już to nie jest wróżeniem z fusów , a nawet podpierasz się stwierdzeniem

darecki napisał:

Tym bardziej, że nawet w przypadku palnika PB 1-16 kW, "podawanie max" na poziomie 8,0 nie jest niczym nadzwyczajnym, gdyż w większości przypadków, nie daje nawet mocy nominalnej...
Więc gdyby chociaż takie podawanie zostało koledze Pablo73 zaproponowane... to pewnie problemu z podniesieniem temperatury kotła by nie było... a przy nim... to i dom by się przy okazji ogrzał

Gdzie tu jakaś konsekwencja ?

PS Tamto działo się w styczniu , kiedy były mrozy i jakoś się zbytnio nie martwiłeś o to, że dziewczynie tyłek marznie , teraz martwi cie fakt, że kolega miał niedogrzany dom ?
Nie ty po prostu znów chciałeś zabłysnąć i pokazać jacy to my durnie bez ciebie jesteśmy , tylko, że przy tym ośmieszasz się sam i pokazujesz jakim egocentrykiem jesteś marny człowieczku.

Ostatnio edytowany przez besix (2017-12-06 14:11:20)

#23 2017-12-07 01:24:34

darecki
Często się udziela

besix napisał:

Nie wiem po co to robię ...

PS Tamto działo się w styczniu...

Jak to nie wiesz?
Dokładnie wiadomo, "po co to robisz"... bo zaliczając kolejne wtopy raz za razem, koniecznie chcesz się w jakikolwiek sposób wybronić... ale marnie Ci to wychodzi...

Oczywiście byłem pewien tego, że linku nie wstawisz do wątku który wspominałeś... bo jasno z niego wynika, że na temat parametrów kotła, jaki wspominana przez Ciebie koleżanka eksploatuje... nie ma ani słowa... więc i podstaw, do zwiększenia mocy nie było... tym bardziej, że moc palnika była ograniczona do 60% tego, co określało "podawanie max" ustawione na 4,5...
Więc najpierw trzeba było odblokować moc maksymalną i sprawdzić efekty, a nie aplikować odrazy, prawie dwukrotnie większe "podawanie max", które Ty sugerowałeś... podając nawet przy tym gotowe nastawy minimalnego i maksymalnego powietrza... co było już totalnym przegięciem...

A żeby każdy, mógł poznać sytuację tam opisywaną ze "źródła"... a nie z Twoich wypaczonych relacji... to ja link oczywiście wstawię...

http://www.forum.pellets.com.pl/viewtop … 612#p16612

Dobrze besix, że przypomniałeś okres, z jakiego wątek pochodzi.
Dokładnie było to, pomiędzy 8 a 10 stycznia 2017 roku.

Czyli wtedy... kiedy Twoja "wiedza", na tematy związane ze spalaniem pelletu, ustawianiem palnika i wszystkim co jest z tym związane, była tylko i wyłącznie teoretyczna... gdyż w tamtym czasie nie posiadałeś jeszcze w ogóle palnika pelletowego.

Wszystkie te swoje "mądrości", czerpałeś z wypowiedzi i doświadczeń innych użytkowników, nie mogąc sam tego nawet zweryfikować w praktyce... gdyż zakup i zamontowanie palnika było dopiero w planach...

O zainstalowaniu i uruchomieniu palnika, poinformowałeś na forum 17 lutego 2017 roku o godz. 09:45:58... czyli ponad 5 tygodni po tym, jak nie będąc sam jeszcze użytkownikiem... chciałeś pouczać tych, co palniki już mieli zamontowane i potrzebowali konkretnych praktycznych porad, a nie Twojej wirtualnej "wiedzy", nie popartej żadnym doświadczeniem.

Więc nie ośmieszaj się swoimi tyradami, które stale wygłaszasz pod moim adresem... bo właśnie to całe zajście wyraźnie pokazuje z kim tu mamy do czynienia...

#24 2017-12-07 08:32:53

besix
Często się udziela

Do przewidzenia było , że egocentryk będzie się wił jak piskorz żeby się wybielić .
Ale wystarczy przeczytać co ja niedoświadczony użytkownik napisałem wtedy

besix napisał:

Przekładając to co napisał kolega wyżej na prostszą i bardziej przystępną instrukcję  trzeba koniecznie zmienić ustawienia mocy max na 100 , podawanie max zrobić np 8 i powietrze min na 15 a max na 30 no i
obserwować . Oczywiście proszę dokładnie spisać typ palnika , kotła i pozostałe dane bo podając je doświadczonym kolegom otrzyma Pani więcej precyzyjnych informacji
Pozdrawiam

Żeby dojść do wniosku, że w pierwszej kolejności zaleciłem zwiększenie mocy max palnika.

Ale nie w tym rzecz .
Nasz egocentryk uważa, że tylko doświadczeni użytkownicy mogą zabierać głos na tym forum i to tylko oni a raczej on ma zawsze rację .
A ja uważam, że każda wskazówka , która zmierza do poprawy sytuacji jest cenna i nie ważne jest doświadczenie użytkownika, który ją wstawił.
I to nie jest prywatny blog „dareckiego” tylko publiczne forum , a obrażanie innych użytkowników po to tylko, żeby podnieść swoje już niestety podupadłe ego świadczy o wybitnym Chamstwie jakim charakteryzuje się ten człowieczek.
Myślałem, że może przymusowy i nieplanowany urlop na jakim przebywał zaświeci mu czerwoną lampkę i zmieni jego stosunek do innych użytkowników , chociaż w niewielkim zakresie , ale stało się dokładnie odwrotnie. Upadek ego spowodowany urlopem sprawił, że ze zdwojoną mocą trzeba teraz próbować to ego podreperować.
Ale to se ne wrati  urlopowicz już będzie urlopowiczem i już nie może bezkarnie obrażać kolegów Sternika , Kerosa, czy Michała , bo dołączył do tego grona , a my wiemy dlaczego.

#25 2017-12-07 10:32:32

marecki
Często się udziela

Ten styl na tym forum już był przeze mnie przerabiany. Szczerze? Dno i kupa mułu.

Stopka forum