Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2017-11-10 13:01:08

Boryssov
Nowy na forum
Zarejestrowany: 2017-11-10
Posty: 2

Mini Bio a instalacja

Witam.
Jestem nowy na forum. Buduję dom 140m2 i czas na wybór kotła. Długo myślałem o ekogroszku, który mam obecnie w swoim starym domu ( sprawuje się bardzo dobrze ) ale w nowym domu zachciało mi się czegoś lepszego, bardziej ekologicznego.
Wszystko było by bardzo proste i nazadawałbym pytań ale mam jedną dość sporą wątpliwość.
W swoim obecnym domu mam piec z podajnikiem na ekogroszek oraz zwykłe grzejniki z głowicami termostatycznymi. Kocioł mam ustawiony tak, że pracuje cały czas 365 dni w roku, 24/h. Pompka sobie tłoczy wodę non stop i kiedy w pokojach robi się chłodniej to głowice otwierają dopływ gorącej wody i robi się cieplej. Jak już się nagrzeje do odpowiedniej temperatury to termostat odcina dopływ. Wszystko bajka.


W nowym domu planuje instalację na dole podłogowe, u góry grzejniki ( mieszacze 3D, 4D, ochrona powrotu, zawory termostatyczne na grzejnikach oraz podłogówce ).
Ale jak to jest z kotłem na pellet, który się wygasza? Bo jak rozumiem w momencie, w którym kocioł się wyłączy również wyłącza pompy czyli woda w układzie nie krąży. W konsekwencji w pokoju gdy zawór się otworzy do ciepła woda nie napłynie? Czy może jest opcja, która pozwala na ciągłe krążenie wody w instalacji i załączaniu się kotła w chwili spadku temperatury na kotle o np. 2 stopnie? Pytam bo nie chcę żadnego sterownika na ścianie w salonie. Żadnych pneumatycznych zaworów, elektrozaworów itp. Chcę wykonać instalację możliwie najprostszą w swojej budowie.

Ostatnio edytowany przez Boryssov (2017-11-10 13:03:24)

Offline

 

#2 2017-11-10 13:45:15

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce
Zarejestrowany: 2013-11-17
Posty: 1628

Re: Mini Bio a instalacja

Pompki mogą chodzić, a sam palnik nie. Przykład: w kotłach ze sterownikiem estymy np. gdy piec już pracuje na najmniejszej mocy a odbiór ciepła z grzejników jest zbyt mały (bo głowice się zamkną) to po przekroczeniu 5'C więcej od zadanej panik zrobi STOP a pompki spokojnie dalej pracują. Pelletowiec sam się rozpali znowu gdy temp na kotle się obniży o ustawioną histerezę od zadanej.

W w/w opisie nie uwzględniłem żadnych czujników pokojowo/pogodowych, bo to jeszcze inna bajka. Dokładnie sam tak palę w swoim domu, żadnych czujników, piec załączam ręcznie kiedy chcę.


Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson