Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#51 2017-11-02 07:48:27

besix
Często się udziela

Re: Zapalarka oporowa & zapalarka PSx-2 - 240 - B

Tak, tak darecki  twoje paranoje przypominają mi jedną adekwatną do sytuacji scenę z kultowego filmu.
https://www.youtube.com/watch?v=Ch-H3eSLyKg

Dobrze już darecki, dobrze , ja nie mam tej  zapalarki ,  bo się ulotniła cholera jedna, Andrzej też nie zrobił żadnych testów , a jak nawet zrobił to wyniki tych testów też  mu się ulotniły, tak jak moja zapalarka z szuflady.

Wszystko będzie dobrze darecki

Twój miernik jest bardzo profesjonalny i mierzy w sobie znacznie lepiej niż te wszystkie przyrządy jakimi dysponuje producent tej zapalarki, tak , tak mój ty robaczku mądry bardzo.

Uściskaj tam kolegów z pokoju i powiedz im , że jak zjecie grzecznie śniadanie to Pani wam na dwa dni założy klamkę .
I trzymaj mi się tam zdrowo

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#52 2017-11-02 09:03:59

darecki
nowy na forum
Od: Warmia

besix napisał:

...ja nie mam tej  zapalarki ,  bo się ulotniła...

Więc jednak...

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#53 2017-11-02 09:12:25

besix
Często się udziela

Tak, tak wzięła i się ulotniła smile
Buziaczki Ty mądra myszko  moja Ty, TY

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#54 2017-11-02 11:17:09

besix
Często się udziela

Wiesz co, nasz  bardzo mądry kolego darecki ? Już myślałem, że moja zapalarka ceramiczna całkiem się ulotniła i tak jak to sugerowałeś we wcześniejszym wpisie, już jej nie mam i będę musiał poprosić cię o namiary do tego taniego sklepu, żeby kupić drugą i szybko ją zamontować, żeby znów się nie ulotniła.
Mając jednak dziś trochę czasu zacząłem szukać tej co się ulotniła i zobacz Jest !
https://drive.google.com/file/d/0B7soY0z0MKxSMUpGN3pSX3o2Y1U/view?usp=sharing

Wniosek z tego, że chciałeś być jednak drobnym kłamczuszkiem co ?
Oj ty mistrzu humoru nasz smile takie żarciki się Ciebie imają , że nie mogę wyjść z podziwu.

#55 2017-11-02 11:27:46

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Weź Ty tak w wielkim skrócie napisz bo mi ze 2 lata zajmie czytanie tego wątka. Zapala szybciej czy nie? Jakiś link do sklepu masz?

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#56 2017-11-02 11:37:14

besix
Często się udziela

Owszem zapala szybciej , ja kupiłem na allegro za te 161 zł ale Andrzej47 znalazł sklep gdzie mozna kupić za 140 z darmową przesyłką , jak chcesz uderz do niego to pewnie Tobie poda link do tego sklepu

#57 2017-11-02 11:49:24

darecki
nowy na forum

besix napisał:

...
Mając jednak dziś trochę czasu zacząłem szukać tej co się ulotniła i zobacz Jest !
https://drive.google.com/file/d/0B7soY0z0MKxSMUpGN3pSX3o2Y1U/view?usp=sharing

...

Masz na myśli zapalarkę, zamontowaną w palniku Twojego ulubieńca?
Dlaczego od razu nie napisałeś, że jesteście w związku partnerskim... bo to zmienia postać rzeczy... wtedy to jest jasne... że co jego, jest także Twoje big_smile

P.S.
Długo, to ona tam nie posłuży... a na pewno nie tyle, co deklaruje producent... gdyż montaż nie jest przeprowadzony zgodnie z zaleceniami, które w tym przypadku są bardzo istotne... ale żeby o tym wiedzieć, to trzeba znać te zalecenia... a widać, że z czytaniem jest raczej słabo...

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#58 2017-11-02 12:24:54

besix
Często się udziela

Dla wszystkich zainteresowanych kupnem zapalarki ceramicznej podaję numer telefonu do faceta, który ma różne rodzaje takich zapalarek i trzeba powiedzieć , że chcecie ten konkretny model  888-970-407
Koszt zakupu to 120 zł + przesyłka
A nasz mądry kolega darecki niech sobie trzyma w ukryciu namiary na ten swój sklep, bo oprócz chamstwa, obłudy i głupoty cechuje go wyjątkowy egoizm , a przecież forum służy do pomagania sobie nawzajem, a nie pisania mam ,wiem, ale nie powiem.
I nikt się ciebie darecki nie pytał o zdanie, czy zapalarka jest zamontowana prawidłowo, więc po kiego ... się odzywasz , jak zapytam to otwieraj buzię , a tak to milcz prostaku bo już dość bagna wokół siebie narobiłeś.
Jeżeli uważasz, że nie umiem czytać to dobrze ,że ty umiesz , a jeśli  chodzi o montaż to z tego co pamiętam to nie trzeba dużo czytać, bo są obrazki jak należy prawidłowo zamontować

Ostatnio edytowany przez besix (2017-11-02 12:26:04)

#59 2017-11-02 12:51:45

darecki
nowy na forum

besix napisał:

... przecież forum służy do pomagania sobie nawzajem...

I nikt się ciebie darecki nie pytał o zdanie, czy zapalarka jest zamontowana prawidłowo, więc po kiego ... się odzywasz...

Jeżeli uważasz, że nie umiem czytać to dobrze ,że ty umiesz , a jeśli  chodzi o montaż to z tego co pamiętam to nie trzeba dużo czytać, bo są obrazki jak należy prawidłowo zamontować

Sam sobie zaprzeczasz big_smile... bo właśnie na tym polega pomaganie... zwracanie uwagi na to, co jest nieprawidłowo zrobione... a nie naprawianie cudzych błędów... więc tego się trzymam...

Tak... kolego besix... "uważam że nie umiesz czytać"... i to nie tylko liter i cyfr... bo nawet nie potrafisz prawidłowo zinterpretować instrukcji "obrazkowej", którą słabo jednak pamiętasz... co wcale nie dziwi.

#60 2017-11-02 12:55:27

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

A nie możesz po prostu napisać co zrobił źle? Jakoś tak prostymi słowami bez interpersonalnych docinek? Sam z chęcią się dowiem.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#61 2017-11-02 13:24:49

besix
Często się udziela

Kolego marecki i wszyscy , którzy chcecie zamontować zapalarkę ceramiczną , prawidłowo zamontowana grzałka ceramiczna powinna znajdować się w miarę centralnie w tym kanale , w którym zamontowana jest fabryczna i odległość od czoła , czyli od tych otworów przez które wpada gorące powietrze powinna wynosić minimum 3 cm i to cała tajemnica prawidłowego montażu.

#62 2017-11-02 15:27:10

darecki
nowy na forum

besix napisał:

Kolego marecki i wszyscy , którzy chcecie zamontować zapalarkę ceramiczną , prawidłowo zamontowana grzałka ceramiczna powinna znajdować się w miarę centralnie w tym kanale , w którym zamontowana jest fabryczna i odległość od czoła , czyli od tych otworów przez które wpada gorące powietrze powinna wynosić minimum 3 cm i to cała tajemnica prawidłowego montażu.

Może jednak należy się sprostowanie.

Gdyż prawidłowo zamontowana zapalarka ceramiczna, powinna być umieszczona w rurce o średnicy wewnętrznej 18 mm. , a nie w kanale fabrycznej grzałki, który ma przekrój raczej kwadratowy...

Co do odległości, to na fotce wstawionej przez besixa... wyraźnie widać, że zapalarka jest osadzona zbyt blisko.

A odległość od wylotu gorącego powietrza, nie jest jedyną "tajemnicą prawidłowego montażu"... jak twierdzi besix...

#63 2017-11-02 17:17:58

besix
Często się udziela

Jeżeli  ja nie umiem czytać, to darecki jest analfabetą .

Czyja zapalarka ceramiczna dłużej pożyje , , to czas pokaże ,jeżeli darecki w ogóle takową posiada.

Producent zaleca zamontowanie tej zapalarki w rurce o minimalnej średnicy 18 mm, większa też może być a nawet jest wskazana, gdyż minimalna odległość ceramiki od ścianek tej rurki ma być przynajmniej 3 mm. Taki montaż ma zapewnić zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi elementu grzejnego, do których przecież nie dojdzie również w rurze kwadratowej.

Więc montowanie rury w rurze to kompletny bezsens. Jeszcze trzeba wtedy pamiętać o dwóch lub czterech  otworach w zależności od ich  średnicy , które trzeba wykonać tej wewnętrznej rurce .

Ta minimalna odległość  3 mm ceramiki od ścianek rury osłonowej, ma chronić zapalarkę przed przegrzewaniem , które skraca żywotność zapalarki, dodatkowo producent zaleca uruchamianie wentylatora nadmuchowego jeszcze przed uruchomieniem zapalarki żeby zapobiec jej przegrzewaniu  co w sterowniku Estymy jest niemożliwe , więc ciekawe kiedy w tej ciasnej 18 mm rurce zapalarka dareckiego skończy swój żywot .

Odległość od czoła czyli  minimum 3 cm ma zabezpieczyć element grzejny przed bezpośrednim kontaktem ceramiki z pelletem lub popiołem i ponieważ w naszych palnikach zamiast pełnego otworu, są to tylko trzy wąskie szczeliny ja pozwoliłem ją sobie zmniejszyć do 2,5 cm .
Oczywiście każdy robi jak uważa , ja nic nikomu nie narzucam.

#64 2017-11-02 19:12:52

darecki
nowy na forum

besix napisał:

...
Producent zaleca zamontowanie tej zapalarki w rurce o minimalnej średnicy 18 mm, większa też może być a nawet jest wskazana, gdyż minimalna odległość ceramiki od ścianek tej rurki ma być przynajmniej 3 mm...

Więc montowanie rury w rurze to kompletny bezsens...

Ta minimalna odległość  3 mm ceramiki od ścianek rury osłonowej, ma chronić zapalarkę przed przegrzewaniem...

Odległość od czoła czyli  minimum 3 cm....

Widać... besix, że się nieco podszkoliłeś, na materiałach firmowych FKK, do których link umieściłem big_smile

Powtarzasz kilkakrotnie to samo, co wyczytałeś w zaleceniach montażowych, jednocześnie je kwestionując.
Gdyż sam twierdzisz, że żadnego z nich nie zrealizowałeś według zaleceń.

Oczywiście... przy okazji także, zaleceniom tym przypisujesz funkcje, nie do końca zgodne z tym celem, jaki przewidział producent.

A pisanie, o... "montowaniu rury w rurze"... w sytuacji, gdy przekrój tunelu fabrycznej zapalarki, jest czworobokiem... to faktycznie "kompletny bezsens" big_smile

Pamiętając o tym, że sama zapalarka, jest także rurką... to Twoje słowa...jakoby.. "montowanie rury w rurze to kompletny bezsens"... jest kolejnym przykładem kwestionowania zaleceń producenta, który właśnie zaleca taki montaż...

#65 2017-11-02 20:19:11

besix
Często się udziela

Napisałem ci niepełnosprytny dareczku , że czas pokaże , który montaż jest bardziej bezpieczny dla zapalarki ceramicznej , a czepianie się słówek czy kanał jest rurą czy profilem i że zapalarka to też rura jest tak dla ciebie charakterystyczne, że nie robi już na mnie wrażenia.

#66 2017-11-02 21:00:58

Andrzej47op
nowy na forum

Reasumując...

1.zapalarka nadal wpier...ala w h prądu przez pierwszą minute. ( oszczędności marne w porównaniu z oporową)
2. Czas zapłonu szybszy o od 40 sek do ok 1.10 sek ( patrząc   na dogrzanie domu o ile szybciej następuje
zapłon,  to szału nie ma w całokształcie)

I tak jak pisałem w innym wątku...  jedynie wytrzymałość do mnie przemawia o ile wytrzyma minimum 5 lat.

Ogólnie...  Szału nie ma, dupy nie urywa big_smile

MIT o super zapalarce obalony. Nikt nie podwazyl moich filmików.

Ostatnio edytowany przez Andrzej47op (2017-11-02 21:32:19)

Super mini bio z popielnikiem big_smile

#67 2017-11-02 21:06:29

Andrzej47op
nowy na forum

darecki napisał:

Masz na myśli zapalarkę, zamontowaną w palniku Twojego ulubieńca?
Dlaczego od razu nie napisałeś, że jesteście w związku partnerskim.

Tutaj mamy przykład, którego leczenia nie podjął się żadnen psychiatra, a jedynie co by pomogło, to leczenie tego przypadku PAVULONEM.

Wystarczyło Darecki poddać się terapii.

Kilka minut i dyrygujesz u bram Św. Piotra.

Ostatnio edytowany przez Andrzej47op (2017-11-02 21:13:41)

#68 2017-11-02 23:17:54

darecki
nowy na forum

Andrzej47op napisał:

...
Szału nie ma, dupy nie urywa...

Takie miałeś fantazje, związane z zapalarką?

To wyjaśnia Twoje rozczarowanie... bo faktycznie... producent nie przewidział takiego zastosowania, którego Ty oczekiwałeś... myśląc, że kupiłeś przyrząd... do "urywania dupy" big_smile

#69 2017-11-02 23:35:55

Andrzej47op
nowy na forum

darecki napisał:

Andrzej47op napisał:

...
Szału nie ma, dupy nie urywa...

Takie miałeś fantazje, związane z zapalarką?

To wyjaśnia Twoje rozczarowanie... bo faktycznie... producent nie przewidział takiego zastosowania, którego Ty oczekiwałeś... myśląc, że kupiłeś przyrząd... do "urywania dupy" big_smile

Wdeptałem cie w ziemię razem z twoim pustym mitem, a  Ty jesteś jedynie krzykaczem, który podpiera się jedynie internetem.

#70 2017-11-03 00:10:36

darecki
nowy na forum

Andrzej47op napisał:

...
Wdeptałem cie w ziemię razem z twoim pustym mitem, a  Ty jesteś jedynie krzykaczem, który podpiera się jedynie internetem.

I to jest ta Twoja kolejna fantazja? big_smile

#71 2017-11-03 07:09:13

besix
Często się udziela

Pytanie do kolegi Andrzej47op

Mam nadzieję, że ty nie zamontowałeś swojej zapalarki w dwóch kanałach osłonowych , tak jak to zaleca darecki , a producent już nie?

Jeżeli tak zrobiłeś i średnica tej wewnętrznej rurki jest tak mała jak u dareckiego , to i żywotność tej twojej zapalarki znacznie się skróci , mimo, że masz starszy soft i wentylator startuje u Ciebie po 30 sekundach.

Jeżeli , ktoś podłączał taką zapalarkę przed zamontowaniem w palniku , to wie jak szybko osiąga ona bardzo wysoką temperaturę i bez zapewnienia dostatecznego odprowadzania ciepła zanim włączy się wentylator element grzejny jest mocno narażony na przegrzewanie.

Nie specjalnie mnie interesuje co dzieje się u dareckiego i czy ma soft ze startem dmuchawy po 60 sek, czy po 30 , ale Tobie kolego chcę zwrócić na to uwagę, żeby nie okazało się , że nawet trwałość tej zapalarki Cię zawiedzie.

Stopka forum