Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#26 2017-10-29 16:27:10

Andrzej47op
nowy na forum

Re: Zapalarka oporowa & zapalarka PSx-2 - 240 - B

besix napisał:

Ta dyskusja z dareckim jest zbędna , ten typ tak ma, że plujesz mu w twarz a on mówi, że deszcz pada.

Zgadzam się w 100%.

Najgorsze jest to, że wmówił ludziom o tym, że zapalarka oporowa średnio ma dwukrotnie wydłużony czas zapłonu. Czyli jeżeli na ceramicznej zapłon nastąpi po 2 min, to na oporowej będzie to 6 min. Hahahah  ale kretyn..., albo w drugą stronę... Skoro na oporowej zapłon wystąpi po 3 min, to po minucie nastąpi zapłon na ceramicznej, to akurat jest możliwe w przypadku załączenia wentylatora po 30 sek i zapłon będzie po 1.10 sek,  ale  jak to się ma do aktualizacji... Skoro tam wentylator zaczyna pracę po minucie...Jak widać potrzeba około 40 sek pracy wentylatora by nastąpił zapłon. Więc po aktualizacji jest :
1 min grzania + 40 sek wentylatora = 1.40, a jak doliczysz jeszcze 40 sek  o których wspomniałem wczesniej ( różnicy zapłonu pomiędzy zapalarkami)  jak wół wychodzi 2.20, a te cyferki też już podałem, a mianowicie zapłon po dwugodzinnym postoju kotła przy zapalarce oporowej.

To, że ludzie zachwycił się tym cudem , to działa to na psychikę...
" Skoro kupiłem za prawie dwie stówki, to musi super działać..."
Tylko nikt nie zrobił porównania, a żył w podświadomości twoich bzdur.

Kończę z Tobą te przepychanki, bo nie ma sensu.

Wszyscy ci którzy trafia na ten temat sami wyciągną wnioski.

Jeszcze jedno... Słowo" mierniczek " użyłeś w tym krótkim wątku chyba 9 albo 10 razy, co widać lubisz się powtarzać, a to jest nudne.
P. S.
Zmień sobie nazwisko na" mierniczek " idealnie będzie do Ciebie pasować.

Ostatnio edytowany przez Andrzej47op (2017-10-29 17:10:34)

Super mini bio z popielnikiem big_smile

#27 2017-10-29 17:41:58

besix
Często się udziela

Widzę darecki , że analiza mojego wpisu poszła ci tak samo dobrze jak analiza dwóch wykresów z różnych okresów czasu i z różnym trybem pracy kotła , ale do takich twoich analiz przyszło przywyknąć .

To, że testy kolegi Andrzeja obarczone były błędem nie znaczy wcale , że mijają się z prawdą w 99% tylko że nie miał warunków do ich wykonania w warunkach laboratoryjnych, natomiast wyniki  tych testów są wiarygodne i zbliżone do danych jakie podaje producent w swoich wykresach.

Dokładne dane producenta nie są mi do niczego potrzebne , bo są to dane ustalone w warunkach laboratoryjnych , a u każdego wygląda to inaczej , tak samo jak parametry elektryczne samej grzałki.
Istnieje coś takiego jak tolerancja podzespołów  elektrycznych  i takową trzeba brać  pod uwagę.
W związku z tym z jednym mogę się zgodzić , z tym że moje obliczenia są obarczone niewielkim błędem , którego nie da się uniknąć . Chyba , że ty mistrzu darecki zrobisz te obliczenia bezbłędnie to chętnie je przeanalizuję .

Co do tego  chwilowego impulsu, to nie jest on taki chwilowy , gdyż po około 15 sek od uruchomienia  grzałka nadal pobiera około 560 W mocy i osiąga temperaturę 850 stopni a spadek mocy do wartości nominalnej następuje po 1 minucie pracy , osiągając temperaturę między 950 – 1000 stopni.

Wnioski z tego są następujące
Zapalarka ceramiczna jest o wiele bardziej żywotnym urządzeniem niż zwykła zapalarka
Z pewnością wykorzystując zapalarkę ceramiczną uzyskamy szybszy zapłon pelletu , ale oszczędności energii elektrycznej  bym się nie spodziewał .
Z drugiej strony w przyrodzie nic nie ginie i żeby szybciej i mocniej rozgrzać grzałkę potrzeba   zużyć więcej energii elektrycznej

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#28 2017-10-30 00:06:13

darecki
nowy na forum
Od: Warmia

Andrzej47op napisał:

...
Najgorsze jest to, że wmówił ludziom o tym, że zapalarka oporowa średnio ma dwukrotnie wydłużony czas zapłonu. Czyli jeżeli na ceramicznej zapłon nastąpi po 2 min, to na oporowej będzie to 6 min. Hahahah  ale kretyn...

No faktycznie... straszny z Ciebie kretyn, skoro mnie rozumiesz znaczenia słowa "dwukrotnie" big_smile

Bo z matematycznego punktu widzenia "dwukrotnie"... oznacza x 2, o czym wiedzą już uczniowie szkół podstawowych...

"Czyli jeżeli na ceramicznej zapłon nastąpi po 2 min, to na oporowej będzie to"... 4... "min"... co oczywiście nie jest wartością stałą i u wszystkich jednakową, ale obrazującą w prosty sposób zasadę mnożenia...
A to, co Ty podałeś jako przykład, to jest trzykrotne "wydłużenie czasu zapłonu"...

Jakim więc trzeba być nieukiem, żeby wypisywać takie brednie... o trzykrotnym "wydłużeniu"?
Teraz już wiadomo jakim big_smile

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#29 2017-10-30 01:50:28

darecki
nowy na forum

besix napisał:

...
To, że testy kolegi Andrzeja obarczone były błędem nie znaczy wcale , że mijają się z prawdą w 99% tylko że nie miał warunków do ich wykonania w warunkach laboratoryjnych, natomiast wyniki  tych testów są wiarygodne i zbliżone do danych jakie podaje producent w swoich wykresach...

Większych bredni, to już nie dało się napisać.
Z jednej strony, chciałeś na siłę wykazać, że nie zgadzasz się z moimi uwagami krytycznymi na temat tych pseudo testów... zapominając przy tym o śladowym co prawda, ale jako takim obiektywizmie, którym wykazałeś się wcześniej...
Z drugiej jednak strony nie chciałeś urazić swojego kolegi... twórcy tych wszystkich beznadziejnych "testów"... więc wyszedł z tego jeden wielki bełkot.
Gdyż tego zwyczajnie nie da się pogodzić...

A najlepszy jest ten fragment... "że nie miał warunków do ich wykonania w warunkach laboratoryjnych"... bo że nie miał warunków, to wszyscy wiedzą... a brak takich warunków jest w tym przypadku decydujący... gdyż w żaden sposób, nie można od tego niedouczonego "testera" uzyskać informacji o warunkach faktycznych, panujących w sieci elektrycznej... co jest informacją najistotniejszą w  przypadku oceny mocy zapalarki, oraz jej poboru prądu.

besix napisał:

...
Dokładne dane producenta nie są mi do niczego potrzebne , bo są to dane ustalone w warunkach laboratoryjnych , a u każdego wygląda to inaczej , tak samo jak parametry elektryczne samej grzałki.
Istnieje coś takiego jak tolerancja podzespołów  elektrycznych  i takową trzeba brać  pod uwagę.
W związku z tym z jednym mogę się zgodzić , z tym że moje obliczenia są obarczone niewielkim błędem , którego nie da się uniknąć ...

Właśnie dlatego, że "u każdego wygląda to inaczej"... należy znać dokładnie warunki, jakie panują w momencie wykonywania testu, aby można było je prawidłowo interpretować w odniesieniu do specyfikacji producenta...
A producent podaje także dokładne parametry, jakie wynikają z testów, w warunkach laboratoryjnych zapewne wink dla napięci 230 V... więc nie trzeba tego wyliczać, sugerując się parametrami dotyczącymi pracy pod napięciem 240 V, tak jak Ty to zrobiłeś...

Więc, żeby było wszystko jasne, to możesz sobie to sprawdzić w materiałach firmowych...
http://plug.fkk-corporation.com/images/ … -sheet.pdf

besix napisał:

...
Co do tego  chwilowego impulsu, to nie jest on taki chwilowy , gdyż po około 15 sek od uruchomienia  grzałka nadal pobiera około 560 W mocy i osiąga temperaturę 850 stopni a spadek mocy do wartości nominalnej następuje po 1 minucie pracy , osiągając temperaturę między 950 – 1000 stopni...

Piszesz wcześniej... że... "Dokładne dane producenta nie są mi do niczego potrzebne"... a w tym konkretnym zdaniu, posługujesz się danymi naszego żałosnego "testera", pochodzącymi z "mierniczka", który na pewno generuje błędy pomiarowe... oraz dodatkowo, podpierając się danymi o temperaturach pracy zapalarki, których nie wyczytałeś już w doniesieniach naszego "forumowego testera", który żadnych informacji o temperaturach nie podawał... więc wyczytałeś je ze specyfikacji producenta... choć jest to także Twoja lekko wypaczona ich interpretacja... gdyż producent wcale nie twierdzi, że temperatura około 1000 stopni, jest uzyskiwana już po 1 minucie od załączenia zapalarki... w przypadku napięcia 230 V... więc tutaj, zwyczajnie poniosła Cię fantazja big_smile

besix napisał:

...
Wnioski z tego są następujące
Zapalarka ceramiczna jest o wiele bardziej żywotnym urządzeniem niż zwykła zapalarka
Z pewnością wykorzystując zapalarkę ceramiczną uzyskamy szybszy zapłon pelletu , ale oszczędności energii elektrycznej  bym się nie spodziewał .
Z drugiej strony w przyrodzie nic nie ginie i żeby szybciej i mocniej rozgrzać grzałkę potrzeba   zużyć więcej energii elektrycznej

Twoje wnioski, a przynajmniej ich część, także są "naciągane", tak jak i te żałosne testy Pawła... zwanego Andrzejem big_smile
Gdyż oszczędność energii, także jest realna, biorąc pod uwagę właśnie... "szybszy zapłon pelletu", o którym sam piszesz.

P.S.
Więc przyszedł teraz czas na moje wnioski wink

Twoja rola w tym wątku, sprowadzała się głownie, do pełnienia roli "adwokata diabła", gdyż z jednej strony, koniecznie chciałeś usprawiedliwić kolegę Andrzeja... zwanego Pawłem wink ... bo mimo tego, że sam napisałeś o jego wątpliwych testach, że na 99% obarczone są błędem, to jednak mu tych błędów nie wskazałeś, nie chcąc zapewne robić mu przykrości big_smile ... co pozbawiło obiektywizmu Twoje wypowiedzi, więc stałeś się przez to, równie mało wiarygodny...
Z drugiej strony, wyszukiwałeś na siłę punktów, w których mógłbyś nie zgodzić się ze mną, choć dobrze wiesz, że w wielu aspektach  miałem rację, wytykając błędy nieudolnemu "testerowi", który nie ma pojęcia o przeprowadzaniu wiarygodnych testów, bazując najpierw na "mierniku" wątpliwej jakości, a potem posunął się jeszcze dalej w swym pędzie do "testowania"... wykorzystując licznik, pod który podpięta jest cała domowa sieć elektryczna, co już całkiem zakrawa na kpinę...
Jako człowiek majacy pojęcie o zagadnieniach związanych z tematem, o którym kompletnie pojęcia nie ma twórca, tych wszystkich "testów", powinieneś go uświadomić, a nie wspierać w tak prostacki sposób.
Bo efekt tego jest taki, że poczucie Twojego wsparcia, doprowadziło go na dno...
Gdyż na sam koniec, popisał się nawet nieznajomością podstaw matematyki big_smile

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#30 2017-10-30 06:02:43

Andrzej47op
nowy na forum

Wczoraj zamiast 2 piw wypiłem 6 i ta dwukrotnosc mnie zmylila. big_smile

Powtórzę ci ośle jeszcze raz...

Idź do kotłowni i zrób testy i wtedy porównamy wyniki.

Jak dotąd leci druga strona wątku, a ty jak biadolisz tak biadolisz podpierając się jedynie internetem.

I przestań pisać opowiadania, bo wałkujesz i wałkujesz a efektów ZERO... Czekam na jakiś filmik.

P. S.

Może kup sobie taki mierniczek i podłącz do niego kocioł, bo może się okaże, że mamy identyczne warunki w gniazdku... big_smile
Ja Cie nie stać, to podaj adres. Wyślę Ci mój wink

Ostatnio edytowany przez Andrzej47op (2017-10-30 06:37:43)

#31 2017-10-30 09:46:48

besix
Często się udziela

darecki napisał:

A najlepszy jest ten fragment... "że nie miał warunków do ich wykonania w warunkach laboratoryjnych"... bo że nie miał warunków, to wszyscy wiedzą... a brak takich warunków jest w tym przypadku decydujący... gdyż w żaden sposób, nie można od tego niedouczonego "testera" uzyskać informacji o warunkach faktycznych, panujących w sieci elektrycznej... co jest informacją najistotniejszą w  przypadku oceny mocy zapalarki, oraz jej poboru prądu.

Warunki w jakich testowano zapalarkę dokładnie określają w jakiej temperaturze , wilgotności powietrza, ciśnieniu atmosferycznym, rezystancji samego elementu grzejnego i napięciu uzyskano parametry, które są  podane w specyfikacji tej zapalarki , więc twoje czepianie się tylko warunków panujących w sieci energetycznej świadczy o znikomej znajomości tych zagadnień co mnie nie dziwi.

Oprócz wartości napięcia bardzo istotna jest rezystancja zapalarki ,bo do obliczenia poboru prądu, te dwa parametry są nieodzowne.
Mając wartość napięcia i prądu płynącego w układzie możemy ustalić , lub wyliczyć jak kto woli moc pobieraną przez urządzenie.
Jak widzisz więc, twoje czepianie się tylko warunków panujących w sieci  „elektrycznej” jest świadectwem twojej znikomej znajomości tematu , żeby nie powiedzieć żadnej.

darecki napisał:

producent podaje także dokładne parametry, jakie wynikają z testów, w warunkach laboratoryjnych zapewne   dla napięci 230 V... więc nie trzeba tego wyliczać, sugerując się parametrami dotyczącymi pracy pod napięciem 240 V, tak jak Ty to zrobiłeś...

Gdybyś umiał analizować wykresy i zajrzał na drugą stronę katalogu producenta , do którego link podałem wcześniej, to twoim oczom ukazał by się wykres dla dwóch wartości napięcia zasilającego w tym 230V, czego brakuje w materiałach udostępnionych przez ciebie.
Jak nauczysz się analizować wykresy to dojdziesz do wniosku, że dane dotyczące temperatur i mocy wyliczonej z poboru prądu  w linii czasu podawałem właśnie po analizie tego wykresu dla napięcia 230V .

Dlatego moje wnioski nie wynikają z niczyich testów, a z danych wynikających z analizy właśnie tego wykresu , a tam jak na dłoni widać że dopiero po 60 sekundach pobór prądu spada do stałego poziomu ,więc i mocy pobieranej przez zapalarkę .

Oczywiście wszystkie te dane są orientacyjne , ale w zupełności wystarczą do wyciągnięcia sensownych wniosków.

A ty darecki  jak masz zamiar jeszcze czepiać się szczegółów, to chętnie podejmę dalszą dyskusję i wymienię jeszcze  mnóstwo parametrów mających wpływ na pobór mocy przez urządzenie grzejne jakim jest zapalarka ceramiczna , od przekrojów przewodów i materiału ( miedz, aluminium) z jakiego jest wykonana instalacja elektryczna zasilająca tą zapalarkę poczynając .

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#32 2017-10-30 22:47:20

darecki
nowy na forum

Andrzej47op napisał:

Wczoraj zamiast 2 piw wypiłem 6 i ta dwukrotnosc mnie zmylila. big_smile

...

P. S.
... może się okaże, że mamy identyczne warunki w gniazdku...

Żenujące tłumaczenia, żenującego pajaca... jak zwykle zresztą...

P.S.
Ciekaw jestem, w jaki sposób... "może się okaże, że mamy identyczne warunki w gniazdku"... skoro właśnie, parametrów panujących w swoim "gniazdku" nie podajesz...

W przeciwieństwie do Ciebie, to akurat tak się składa, że posiadam watomierz, w którym mogę sprawdzić istotne parametry zasilania, jakie panują w momencie pomiaru podłączonego urządzenia... więc mogę Ci udostępnić te informacje big_smile

#33 2017-10-31 00:07:59

darecki
nowy na forum

besix napisał:

...
Mając wartość napięcia i prądu płynącego w układzie możemy ustalić , lub wyliczyć jak kto woli moc pobieraną przez urządzenie...

Dobrze prawisz... kolego besix... bo włąśnie wszystko się rozbija o to, że "wartości napięcia" nie ma podanego, w przypadku tych żałosnych prób "testowania", które nie spełniają podstawowych warunków wiarygodności.

besix napisał:

...
Gdybyś umiał analizować wykresy i zajrzał na drugą stronę katalogu producenta , do którego link podałem wcześniej, to twoim oczom ukazał by się wykres dla dwóch wartości napięcia zasilającego w tym 230V, czego brakuje w materiałach udostępnionych przez ciebie...

Może wykresy umiesz analizować, ale z czytaniem jak widać masz problemy... bo link który umieściłem, prowadzi do dokumentu, który zawiera dokładne informacje na temat zapalarki... w odniesieniu także do jej parametrów pracy pod napięciem 230 V właśnie.
Szczegółowe dane, podane są w tabelkach... a dodatkowo, umieszczone są wykresy pomiarów, dokonywanych z innymi napięciami... czyli: 240 V/60Hz, 216 V/60Hz oraz 264 V/60Hz
Jest tam kompletna specyfikacja, obejmująca rodzaj użytych materiałów, oraz ich parametry.

Gdybyś umiał czytać, to byś wiedział, że to co Ty umieściłeś jest tylko folderem reklamowym, prezentującym jedynie wybrane informacje... dotyczące oferty firmy.

Natomiast ten dokument, do którego link umieściłem... dotyczy tylko i wyłącznie zapalarki PSx-2-240-B, gdyż jest to kompletna dokumentacja techniczna tej właśnie zapalarki, więc może przestań się ośmieszać, podpieraniem się ulotkami reklamowymi... i twierdzeniem, że taka ulotka ma większą wartość, od szczegółowej specyfikacji technicznej, zawierającej wszystkie informacje, jakimi dysponuje producent.

P.S.
I żeby było jasne, kolego besix...
Zwracam na to uwagę dlatego, ponieważ te żałosne "testy" Twojego kolegi, nie zawierają ŻADNYCH informacji, które są istotne...
A jedyne co można przeczytać, to brednie dyletanta, który nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że bez tych informacji, takie "testy" nie mogą być poważnie traktowane, tak jak i sam "tester", który nie potrafi nawet mnożyć big_smile

P.S.2
Dla mnie osobiście, nawet szczegółowe dane, nie mają aż tak wielkiego znaczenia, gdyż dla mnie, liczą się efekty jej pracy, czyli głównie krótszy czas rozpalania, oraz trwałość elementu grzejnego... a to stawia ją znacznie wyżej w rankingu, niż grzałki fabryczne, jakimi zostaliśmy obdarowani przez producenta...

Ale... jeśli ktoś ma zamiar zajmować się testowaniem czegokolwiek... to powinien mieć przynajmniej podstawowe o tym pojęcie... powinien używać bardziej wiarygodnych narzędzi (niż tani mierniczek i domowy licznik poboru prądu)... a co najistotniejsze... dokładnie, powinny być ściśle określone warunki wykonywania testów... a tak się składa, że wszystkich tych elementów zabrakło.
Więc nie widzę powodu, dla którego Twój ulubieniec wink miałby być traktowany ulgowo.

#34 2017-10-31 06:16:49

Andrzej47op
nowy na forum

Darecki... Niebawem podeprzesz się warunkami jakie w danej chwili panują w kosmosie i wmówisz, że to też ma wpływ big_smile
Podsumowując twój bełkot, który nic nie nie wnosi, bo nic własnego nie przedstawiłes, a jedynie udowodniłes, że posiadasz kalkulatorek i internet, to :

1.Zapalarka PSx-2 wpierdziela prądu od 1 KW do 360 W.
2.Czas zapłonu w porównaniu z oporową będzie od ok 40 sek do ok 1.10 sek. w zależności od oprogramowania ( czas wł wentylatora)

Jeżeli chcesz to podważyć i wskazać jak jest u ciebie, to czekam.

P. S

Ten wpis, który masz w stopce, to weź go skasuj, bo to tylko twoja wyobraźnia big_smile

#35 2017-10-31 07:11:18

besix
Często się udziela

darecki napisał:

W przeciwieństwie do Ciebie, to akurat tak się składa, że posiadam watomierz, w którym mogę sprawdzić istotne parametry zasilania, jakie panują w momencie pomiaru podłączonego urządzenia...

Większej bredni chyba totalny dyletant by nie wymyślił.

Jak ty darecki zamierzasz w tym watomierzu sprawdzić i co ?

Oj darecki ,darecki kompromitacja na całej linii

Watomierzem  jedyne co możesz zmierzyć to parametr , który się nazywa Moc Czynna i posługując się tym przyrządem pomiarowym dokonujemy pomiaru  NIM a nie  WNIM Jasne ? 

Co do wykresów , które znajdują się w dokumencie , do którego link podałeś to wiesz gdzie możesz sobie je wsadzić ?

Może wtedy kiedy w polskich sieciach energetycznych , dla odbiorców indywidualnych panowało napięcie o wartości 220V , wykres dla tych 216V można by jeszcze brać pod uwagę , ale od dłuższego czasu w sieci mamy 230V i ta zmiana przyniosła oprócz podniesienia wartości tego napięcia , jego znacznie większą stabilizację , co sprawia , że nawet w bardziej obciążonych i oddalonych od transformatorów odcinkach tej sieci ,spadki napięcia jeżeli są to są znikome.

W katalogu firmowym , do którego link podałem jest jeden wykres dla dwóch wartości napięcia w tym dla 230V i to w zupełności wystarczy, żeby wyciągnąć wnioski , o których pisałem już wcześniej , ty je podważałeś , a teraz się z nimi jakoś zacząłeś zgadzać , to jednak  mały, ale zawsze progres kolego.

#36 2017-10-31 09:10:44

darecki
nowy na forum

besix napisał:

...
Watomierzem  jedyne co możesz zmierzyć to parametr , który się nazywa Moc Czynna i posługując się tym przyrządem pomiarowym dokonujemy pomiaru  NIM a nie  WNIM Jasne ? 
...

Widać teraz jak naciągane są Twoje wypowiedzi, gdyż starasz się nawet na siłę przekręcać sens mojego wpisu, kierowanego do Twojego ulubieńca.... gdyż nigdzie nie napisałem, że pomiary dokonywane są w "NIM"... choć faktycznie tak jest, bo wszystkie podzespoły znajdują się w jednej obudowie big_smile

A napisałem -> "akurat tak się składa, że posiadam watomierz, w którym mogę sprawdzić istotne parametry zasilania, jakie panują w momencie pomiaru podłączonego urządzenia..."

Rozumiesz różnicę, pomiędzy mierzeniem "WNIM" (co to w ogóle jest za zlepek liter?) big_smile... a sprawdzaniem w nim parametrów zasilania?
Widać że nie bardzo... bo niedotleniony mózg, daje o sobie znać... jak zawszę wtedy, gdy zrywasz się z samego rana big_smile
Może tak... przed pisaniem chociaż pobiegaj, lub przynajmniej otwórz szeroko okno... bo Twoje naciągane uwagi, świadczą jedynie o szukaniu punktu zaczepienia, który nie ma nic wspólnego z głównym wątkiem...

A co do mojego watomierza, który jest jednocześnie "kalkulatorem energii"...
Już Ci wyjaśniam... nieuświadomiony kolego... że nie jest tak, jak Ty napisałeś...że  "jedyne co możesz zmierzyć to parametr , który się nazywa Moc Czynna"... gdyż mój miernik, podaje następujące parametry sieci:

- Bieżące zużycie (W)
- Bieżące napięcie (V)
- Bieżące napięcie (V)
- Bieżącą częstotliwość (Hz)
- Bieżące natężenie (A)
- Bieżący czynnik mocy (Power Factor)
- Maksymalną wartość przeciążenia (W)
- Minimalną wartość przeciążenia (W)

Więc ogarnij się kolego besix... bo się ośmieszasz... a już uważałem Cię za fachowca z branży "elektrycznej"... a tu okazuje się, że nie masz pojęcia o tym, jakie parametry sieci, może podawać zaawansowany watomierz, będący kalkulatorem energii i rejestratorem wartości przeciążeń, gdyż "zapamiętuje" maksymalne i minimalne zużycie energii, występujące w trakcie wykonywanego pomiaru.
Więc jakby nie patrzeć, to informacje mam dzięki niemu pełniejsze, niż Twój ulubieniec, którego tu ciągle bronisz... kosztem swojej reputacji... człowieka z branży "elektrycznej".

besix napisał:

...
Co do wykresów , które znajdują się w dokumencie , do którego link podałeś to wiesz gdzie możesz sobie je wsadzić ?

Może wtedy kiedy w polskich sieciach energetycznych , dla odbiorców indywidualnych panowało napięcie o wartości 220V , wykres dla tych 216V można by jeszcze brać pod uwagę , ale od dłuższego czasu w sieci mamy 230V i ta zmiana przyniosła oprócz podniesienia wartości tego napięcia , jego znacznie większą stabilizację , co sprawia , że nawet w bardziej obciążonych i oddalonych od transformatorów odcinkach tej sieci ,spadki napięcia jeżeli są to są znikome...

Naprawdę jesteś coraz bardzie żenujący... gdyż wcześniej, sam przeliczałeś orientacyjną moc zapalarki, przy "potraktowaniu" jej napięciem 230 V (choć dokładne dane producent podaje... na podstawie wykresu dotyczącego napięcia 240 V... więc teraz także widać, jak pokrętne są Twoje wywody big_smile

A tą "znacznie większą stabilizację"... to wiesz gdzie możesz sobie wsadzić?

Bo tak się składa, że w mojej okolicy, spadków napięcia trudno oczekiwać... w stosunku do "obowiązujących" 230 V.... gdyż regularnie, występuje napięcie około 240 V... więc dla mnie, bardziej istotny jest ten wykres wink... choć jak pisałem wcześniej, nie ma on dla mnie większego znaczenia...

besix napisał:

...
W katalogu firmowym , do którego link podałem jest jeden wykres dla dwóch wartości napięcia w tym dla 230V i to w zupełności wystarczy...

Jeśli dla Ciebie, pobieżny katalog (gdyż jest to tylko skrócona wersja pełnego katalogu)... z 2016 roku wystarczy to nie mam więcej pytań big_smile

Specyfikacja, do której link umieściłem, jest wersją z 2017 roku, więc bardziej aktualną i bardziej obszerną, jeśli chodzi o informacje na temat tego konkretnego modelu zapalarki.

Nie wiesz przecież...kolego besix, czy producent, nie wprowadził w ostatnim czasie jakiś drobnych choćby zmian, z powodu których opublikował aktualną specyfikację produktu.
Ja też tego nie wiem wink więc wolę się posługiwać aktualnymi wersjami, dokładnych specyfikacji produktu... a nie ulotkami reklamowymi z poprzedniego roku... jak Ty to czynisz... twierdząc do tego, że są są one "wystarczające"... tylko pytanie jest... do czego... ale to przecież wiem.

Do prowadzenia tej bezsensownej polemiki, w obronie swojego ulubieńca, który się zbłaźnił, swoimi pseudo testami.

P.S.
Dalej też udowadniasz, że jednak czytać nie potrafisz... bo choć w specyfikacji wykresu dla 230 V nie ma, to jest wszystko dokładnie opisane, co tyczy się tego napięcia także... które w tabeli, podawane jest jako średnie "+/- 15%"...
Więc znowu wychodzi na to, że szukasz tylko na siłę punktu zaczepienia, aby pisać te swoje dyrdymały...

Ostatnio edytowany przez darecki (2017-10-31 09:14:25)

#37 2017-10-31 10:20:49

besix
Często się udziela

To ja myślałem , że darecki chce się pochwalić profesjonalnym  watomierzem, a tu proszę przyrząd, który mierzy wszystko i to jeszcze w sobie smile
Takie mierniki to sobie wsadź tam gdzie zawsze masz ciemno i nie podawaj wyników z tego badziewia.
Jak coś mierzy wszystko , to tak naprawdę nie mierzy nic, a już na pewno nie ma nic wspólnego z dokładnością.

Nawet gdyby ten super badziewny miernik uniwersalny coś tam wskazywał, to pomiarów dokonuje się za pomocą niego a nie w nim . W nim to dochodzi do mniej lub bardziej dokładnego przekształcania tego co mierzysz na dane , które możesz zobaczyć na wyświetlaczu, a podzespoły znajdujące się w NIM nic nie mierzą, bo każdy z nich wykonuje inne zadanie np rezystor ogranicza prąd , a wyświetlacz tylko wyświetla, a nie mierzy ty imbecylu.
Nawet najprostszy termometr czyli miernik temperatury składa się z podzespołów które same nic nie zmierzą
jest tam czujnik , który energię cieplną przekształca w sygnał elektryczny , a wartość tego sygnału jest wyświetlana w postaci temperatury, ale ani czujnik ani mikroprocesor, a już na pewno wyświetlacz nic nie mierzy smile
To tyle na temat pomiarów smile

#38 2017-10-31 11:11:22

Andrzej47op
nowy na forum

darecki napisał:

jakie parametry sieci, może podawać zaawansowany watomierz, będący kalkulatorem energii i rejestratorem wartości przeciążeń, gdyż "zapamiętuje" maksymalne i minimalne zużycie energii, występujące w trakcie wykonywanego pomiaru.
Więc jakby nie patrzeć, to informacje mam dzięki niemu pełniejsze

który się zbłaźnił, swoimi pseudo testami.
...

Jak dotąd największym błaznem jesteś Ty.

Masz dwie zapalarki, dwa sterowniki na dodatek watomierz, który dokładniej
wyliczyć  i poda zapamiętane wartości maksymalne i minimalne wykonywanego pomiaru, więc czekam na wyniki pomiaru twojej zapalarki.

#39 2017-10-31 23:30:15

darecki
nowy na forum

besix napisał:

...
Takie mierniki to sobie wsadź tam gdzie zawsze masz ciemno i nie podawaj wyników z tego badziewia.
Jak coś mierzy wszystko , to tak naprawdę nie mierzy nic, a już na pewno nie ma nic wspólnego z dokładnością...

A co Ty możesz wiedzieć o jego dokładności, skoro tego parametru nie podawałem...
Jest wystarczająco dokładny... o czym Ty oczywiście nie wiesz... ale opinie, to masz już z góry przygotowaną.

Jesteś przy tym tak samo wiarygodny, jak i testy Twojego ulubieńca... w przypadku których, nawet nie wiadomo, jakimi parametrami operuje, przy obliczaniu wyniku, który pojawia się na wyświetlaczu... a jak nie wiadomo, jakie parametry bierze pod uwagę, to nie może być traktowany poważnie.
Jeśli coś takiego, podaje "wynik" w oparciu o niewiadome... to także sam wynik jest taką samą niewiadomą, jeśli chodzi o jego wiarygodność...

Ale oczywiści, Tobie to nie przeszkadza, aby pisać te dyrdymały.

besix napisał:

...
Pomiary wykonane przez kolegę Andrzeja mimo, że na 99% obarczone błędami, przedstawiają rzeczywistą charakterystykę pracy tego modelu grzałki.

besix napisał:

...
To, że testy kolegi Andrzeja obarczone były błędem nie znaczy wcale , że mijają się z prawdą w 99% tylko że nie miał warunków do ich wykonania w warunkach laboratoryjnych, natomiast wyniki  tych testów są wiarygodne i zbliżone do danych jakie podaje producent w swoich wykresach...

Coś, co jest "na 99% obarczone błędami"... nie może być równocześnie... "wiarygodne i zbliżone do danych jakie podaje producent w swoich wykresach"... gdyż producent, dokładnie określa warunki, jakie występowały podczas pomiarów... a Twój ulubieniec, nie podaje żadnych parametrów.

A jakby tego mało, to podczas tych swoich beznadziejnych "testów"... nie informuje także, czy aby czasem... podczas tego niby "pomiaru" zużycia energii przez zapalarkę, zamontowaną w palniku... nie pracowała jeszcze na dodatek i pompa wink ... gdyż jest to bardzo prawdopodobne, skoro temperatura na kotle, była bliska osiągnięcia 50 stopni...
To samo, tyczy się tych żałosnych prób "testowania", z wykorzystaniem licznika poboru energii w sieci domowej, w której mogą pracować także inne sprzęty, tak całkiem przy okazji wink ... zawyżając wynik.

I takie testy są dla Ciebie wiarygodne? big_smile
Żenada... kolego besix.

Ostatnio edytowany przez darecki (2017-10-31 23:31:34)

#40 2017-11-01 06:56:14

Andrzej47op
nowy na forum

darecki napisał:

A jakby tego mało, to podczas tych swoich beznadziejnych "testów"... nie informuje także, czy aby czasem... podczas tego niby "pomiaru" zużycia energii przez zapalarkę, zamontowaną w palniku... nie pracowała jeszcze na dodatek i pompa wink ... gdyż jest to bardzo prawdopodobne, skoro temperatura na kotle, była bliska osiągnięcia 50 stopni...
To samo, tyczy się tych żałosnych prób "testowania", z wykorzystaniem licznika poboru energii w sieci domowej, w której mogą pracować także inne sprzęty, tak całkiem przy okazji wink ... zawyżając wynik.

Start pomp mam na 55 st big_smile  też Ci się to nie podoba big_smile

"tonący brzytwy się chwyta"

Mam wrażenie, że oglądam " dzień świra"  big_smile 

Kolego besix Ty mój " ulubieńcu".
Dalsza dyskusja z tym człowiekiem nie ma już żadnego sensu.
Jak widać jest jedynie teoretykiem internetowym i mistrzem klawiatury.

Nie przytoczył żadnego materiału filmowego  chcąc pokazać, że ma rację,a jedynie biadoli i biadoli.

Darecki... Bardzo przypominasz mi osoby dzwoniące.  big_smile

https://youtu.be/Fay9_NqBw1I

https://youtu.be/BKbf34XZFIk

Ostatnio edytowany przez Andrzej47op (2017-11-01 07:02:26)

#41 2017-11-01 09:10:25

besix
Często się udziela

Warto posumować , to zostało tu napisane, a dotyczy zapalarki ceramicznej.
Wszystkie wykresy i w starym katalogu z 2016 roku i w nowej specyfikacji producenta z 2017 roku , dla różnych napięć zasilających, przedstawiają podobnie duży pobór prądu w chwili rozruchu i w podobny sposób pobór tego prądu maleje w linii czasu.

Świadczy to o tym , że pobór mocy przez zapalarkę nie jest stały podczas procesu rozpalania pelletu.

Proces stabilizacji poboru mocy przez zapalarkę trwa średnio około 60 sekund, więc można przyjąć , że połowa czasu od początku procesu rozpalania do zapłonu, przebiega z wyższym poborem mocy niż nominalny.

Dlatego możemy mówić o dwóch niepodważalnych  zaletach zapalarki jakimi jest szybszy zapłon i żywotność elementu grzejnego.

Co do testów mniej lub bardziej dokładnych.

Nawet prosty i mało dokładny pomiar wykonany tanim przyrządem , na podstawie którego można jedynie orientacyjnie stwierdzić pobór mocy , wykazał w praktyce, że w czasie rozruchu pobór mocy przez zapalarkę był znacznie większy niż po upływie 60 sekund i niczego innego nie można się było spodziewać, gdyż producent tego nie ukrywa wstawiając wspomniane wyżej wykresy.

Kolego Andrzej47op
Nie spodziewaj się wyników pomiarów wykonanych przez dareckiego , bo to nie on ich dokonuje, tylko one dokonują się w jego „kalkulatorze „ o którego zasadzie działania, ten dyletant nie ma bladego pojęcia pisząc takie brednie jak poniżej

darecki napisał:

gdyż nigdzie nie napisałem, że pomiary dokonywane są w "NIM"... choć faktycznie tak jest, bo wszystkie podzespoły znajdują się w jednej obudowie

wcześniej ten nigdzie nie piszący w „NIM” napisał

darecki napisał:

posiadam watomierz, w którym mogę sprawdzić istotne parametry zasilania, …..

Jeżeli w tak oczywistych przypadkach darecki się wypiera czyli kłamie, to czego można się spodziewać po pomiarach , które nawet gdyby, ten "kalkulatorek" chciał w sobie wykonać, to właściciel te wyniki by przekłamał , żeby udowadniać że czarne jest białe.

Ty darecki

Może zacznij się wypowiadać w tematach, o których masz trochę więcej pojęcia i odpuść sobie tematy związane z prądem i pomiarami, bo robisz z siebie błazna, który w linii czasu coraz bardziej się ośmiesza.

#42 2017-11-01 10:45:40

darecki
nowy na forum

besix napisał:

...
Ty darecki

Może zacznij się wypowiadać w tematach, o których masz trochę więcej pojęcia i odpuść sobie tematy związane z prądem i pomiarami, bo robisz z siebie błazna, który w linii czasu coraz bardziej się ośmiesza.

Ty besix... "odpuść sobie tematy związane z"...  hydrauliką i oprogramowywaniem sterowników..."bo robisz z siebie błazna, który w linii czasu coraz bardziej się ośmiesza"...

Do tego, w tematach związanych z zagadnieniami pokrewnymi dla profesji, którą pewnie się zajmujesz, jesteś tak samo "obiektywny"... jak i testy Twojego ulubieńca...

Zapytam wprost... kolego besix.

Dlaczego nie przeprowadziłeś jeszcze, swoich własnych pomiarów... skoro ->

besix napisał:

...
A zapalarkę ceramiczną też mam w szufladzie więc o przewagach tu nie dyskutujemy!

Więc jak to jest... że "dysponując zapalarką ceramiczną"... nie przeprowadziłeś własnego testu?

Podpierasz się stale wynikami, pochodzącymi z badziewnego mierniczka swego ulubieńca, oraz jego domowego licznika poboru energii big_smile
Odnosisz się przy tym, do wykresów producenta... twierdząc, że wyniki tego żałosnego "testera"... czyli Twojego ulubieńca wink całkowicie się z nimi pokrywają...

Więc powiem Ci tylko tyle.
Pomiary dokonane miernikiem, który ja posiadam... nie wykazują takiego skoku poboru energii podczas uruchomienia... i do tego trwa on zdecydowanie krócej od tego, co prezentował nasz żałosny "tester".
Moc zapalarki, stabilizuje się dużo szybciej, niż Ty napisałeś... a bardzo istotne jest napięcie, które ma wpływ na wynik pomiaru... czuli moc zapalarki, a co za tym idzie, ilość zużywanej energii...

Tylko, że ja, mogę to sprawdzić... i dlatego wiem, że różnica około 20 W mocy zapalarki... pomiędzy napięciem 230 V a 240 V, jaką podaje producent jest rzeczywista.

P.S.
Zapalarka "w szufladzie" sama nie dokona pomiaru... samej siebie big_smile więc musisz ją z tej "szuflady" wyjąć... podpinając pod swój... "super-hiper-profesjonalny miernik"... który powinieneś posiadać, skoro jesteś "super-hiper-profesjonalnym specjalistą z branży elektrycznej" wink
Więc czekam na Twój... "super-hiper-profesjonalny" pomiar... a nie ciągłe podpieranie się "wynikami" swojego ulubieńca... i podstawianiem ich do wykresów producenta...

P.S.2
Do kolegi Pawła,Andrzeja i Michala big_smile...
Zamiast ciągle się powtarzać, to może tak prześlij mi, jeden z pewnie 10-swoich adresów mailowych... to w wolnej chwili zarejestruję, a potem podeślę Ci filmik z pomiaru...
W przeciwieństwie do Ciebie, nie mam takiej potrzeby, aby umieszczać to w sieci, więc nie oczekuj, że zobaczysz to na "youtube" wink ale mogę to zrobić specjalnie dla Ciebie... taki jestem miły big_smile

Ostatnio edytowany przez darecki (2017-11-01 10:46:25)

#43 2017-11-01 11:21:30

Andrzej47op
nowy na forum

Nie ma jak odbić piłeczkę i kazać komuś innemu robić testy, a to tylko dlatego, że wiesz, że basix posiada taką zapalarkę, ale już wiadomo, że Ty sam nie wiesz co masz, bo raz piszesz CYT :

"
jakie parametry sieci, może podawać zaawansowany watomierz, będący kalkulatorem energii i rejestratorem wartości przeciążeń, gdyż "zapamiętuje" maksymalne i minimalne zużycie energii, występujące w trakcie wykonywanego pomiaru.
Więc jakby nie patrzeć, to informacje mam dzięki niemu pełniejsze "

A później już piszesz....

darecki napisał:

Więc powiem Ci tylko tyle.
Pomiary dokonane miernikiem, który ja posiadam... nie wykazują takiego skoku poboru  energii podczas uruchomienia... i do tego trwa on zdecydowanie krócej od tego, co prezentował nasz żałosny "tester".

W przeciwieństwie do Ciebie, nie mam takiej potrzeby, aby umieszczać to w sieci, więc nie oczekuj, że zobaczysz to na "youtube" wink ale mogę to zrobić specjalnie dla Ciebie... taki jestem miły big_smile

Może to jest " watomierzyk" do pomiaru waty  big_smile

No to może nie umieszczaj tego w sieci, bo  to będzie totalna kompromitacja urządzenia, które pewnie tak samo posiadasz jak dwie zapalarki, dwa sterowniki i pewnie  mieszkasz jeszcze w dwóch domach... Hahahahahah ale jaja.

#44 2017-11-01 11:56:22

besix
Często się udziela

Troszkę melisy i kilka głębszych wdechów , przed następnym wpisem by się przydało darecki ,bo widzę ,że ciśnienie skoczyło i zaworki nie trzymają jak trzeba.

Z tego pewnie powodu ośmieszania się ciąg dalszy. Zapytam więc wprost darecki
Nie masz jeszcze dość  ośmieszania się ?

Swoimi śmiesznymi wypowiedziami o pomiarach, które wykonał twój kalkulatorek w sobie , chcesz podważać dane, które podaje producent w swojej dokumentacji ?

Przecież umiejąc nawet w podstawowym zakresie, analizować wykresy , można zobaczyć jak  przebiega ten spadek mocy w linii czasu.
Wykresy to też dane , które podaje producent i nigdzie ich nie ukrywa , oprócz tego w tabelkach , które są dla ciebie bardziej czytelne niż wykresy, producent podaje maksymalne wartości prądu jaki płynie w obwodzie grzałki  i z tych wartości bardzo łatwo wyliczyć moc szczytową.

Ciekawe jest również to, że napięcie panujące w twojej domowej instalacji jest bliskie 240V, o czym już wcześniej pisałeś, a wyższa wartość napięcia dzielona przez oporność grzałki da nam wyższą wartość prądu niż przy  nominalnym napięciu 230V jakie panuje w naszych domach.
Większa wartość płynącego prądu, to szybsze nagrzewanie do wyższej temperatury, ale też większa moc pobierana przez element grzejny.

Więc tak jak przypuszczałem , albo to ty jesteś wierutnym kłamcą pisząc, że twoje wyniki są zupełnie inne niż podaje producent, albo kalkulatorek coś tam zamieszał w sobie  i wyszło jak wyszło , albo jesteś tak głupi i chcesz udowodnić , że producent kłamie podając nieprawdziwe dane w swoich dokumentacjach.

Co do robienia pomiarów mojej grzałki,  to są mi one do niczego nie potrzebne , zresztą gdybym nawet chciał je wykonać , to nie mam warunków do stworzenia takiego ciśnienia atmosferycznego , temperatury i wilgotności powietrza, w jakich pomiarów dokonywał producent , żebym mógł swoje pomiary porównywać z danymi  jakie są podane w dokumentacji.
Poza tym ja w przeciwieństwie do ciebie wierzę w to, co widać jak na dłoni na wykresach i nie mam złudzeń że będę oszczędzał prąd po zmianie zapalarki na ceramiczną.

#45 2017-11-01 15:24:18

darecki
nowy na forum

Andrzej47op napisał:

...
No to może nie umieszczaj tego w sieci, bo  to będzie totalna kompromitacja urządzenia, które pewnie tak samo posiadasz jak dwie zapalarki, dwa sterowniki i pewnie  mieszkasz jeszcze w dwóch domach...

Tak się akurat składa, żałosny nic nie rozumiejący... a do tego nie potrafiący mnożyć ignorancie, że tak to wygląda.

Zapomniałeś skopiować tego fragmentu mojej wypowiedzi... bo była pewnie niewygodna big_smile

"P.S.2
Do kolegi Pawła,Andrzeja i Michala big_smile...
Zamiast ciągle się powtarzać, to może tak prześlij mi, jeden z pewnie 10-swoich adresów mailowych... to w wolnej chwili zarejestruję, a potem podeślę Ci filmik z pomiaru..."

Zrozumiałeś?
Czy nadal będziesz się nakręcał tym, co podpowiada Twoja chora wyobraźnia?

#46 2017-11-01 15:38:29

Andrzej47op
nowy na forum

Po co masz mi wysyłać jakieś filmik, skoro sam napisałeś, że twój miernik - cyt :

" Pomiary dokonane miernikiem, który ja posiadam... nie wykazują takiego skoku poboru  energii podczas uruchomienia. "

Więc twój mierniczek, tym bardziej jest małowiarygodnym  urządzeniem w porównaniu z moim, gdyż mój wskazał to ile podał producent ( w przybliżeniu)

Więc możesz sobie tym mierniczkiem porzucać po polu. big_smile

Ostatnio edytowany przez Andrzej47op (2017-11-01 15:43:57)

#47 2017-11-01 16:04:53

darecki
nowy na forum

besix napisał:

...
Ciekawe jest również to, że napięcie panujące w twojej domowej instalacji jest bliskie 240V, o czym już wcześniej pisałeś, a wyższa wartość napięcia dzielona przez oporność grzałki da nam wyższą wartość prądu niż przy  nominalnym napięciu 230V jakie panuje w naszych domach.
Większa wartość płynącego prądu, to szybsze nagrzewanie do wyższej temperatury, ale też większa moc pobierana przez element grzejny.
...

Co do robienia pomiarów mojej grzałki,  to są mi one do niczego nie potrzebne , zresztą gdybym nawet chciał je wykonać , to nie mam warunków do stworzenia takiego ciśnienia atmosferycznego , temperatury i wilgotności powietrza, w jakich pomiarów dokonywał producent , żebym mógł swoje pomiary porównywać z danymi  jakie są podane w dokumentacji.
Poza tym ja w przeciwieństwie do ciebie wierzę w to, co widać jak na dłoni na wykresach i nie mam złudzeń że będę oszczędzał prąd po zmianie zapalarki na ceramiczną.

Właśnie... kolego besix... "napięcie panujące w mojej domowej instalacji" jest znane... w przeciwieństwie do niewiadomej wartości napięcia... jakie było w instalacji Twojego ulubieńca... które mogło być jeszcze wyższe, generując też wyższe wyniki... tego nie wiesz... ale kwestionowanie tego Ci nie pasuje do strategii big_smile

"Co do robienia pomiarów Twojej grzałki"... a dokładniej, zapalarki ceramicznej... to gdybyś takową posiadał, to już dawno byś tu zameldował o swoich wynikach, aby nie podpierać się tylko wykresami producenta... oraz "testami" swojego ulubieńca...
I żeby było jasne, kolego besix... nikt nie wymaga od Ciebie, abyś tworzył przy tym takie same warunki, jakie były w testach referencyjnych, gdyż nie ma to żadnego sensu... a to dlatego, że nie każdy element grzejny jest identyczny, więc siła rzeczy, różnice w testach mogą występować nawet wtedy, gdy wykonywane są w identycznych warunkach... lecz z wykorzystaniem innego egzemplarza zapalarki tego samego typy.

A ja nie podważam tego, co podaje producent... tylko twierdzę, że wyniki publikowane przez Twojego ulubieńca, nie są wiarygodne z wiadomych względów...

"Oszczędzanie prądu" pobieranego przez zapalarkę, jest tu najmniej istotne... ale gdybyś faktycznie taka miał, to byś wiedział, że i tak będzie ono mniejsze od fabrycznej grzałki, ze względu na krótszy czas pracy zapalarki ceramicznej, co nawet Twój ulubieniec udowodnił, choć nie o to dokładnie mu chodziło big_smile

P.S.
Pewnie już wkrótce udasz się na zakupy tej zapalarki, która już... "w Twojej szufladzie"... była wink ale chyba się "zmyła"... bo była to tylko taka "zmyłka"... sprzedana mareckiemu...
Więc uważaj na ceny big_smile gdyż Twój ulubieniec, ubolewał nad ceną tych zapalarek, pisząc, że zapłacił prawie 200 zł., ale dokładnej ceny nie podał, więc jest tak samo dokładny jak i w swoich testach.
Wiem z doświadczenia... bo takowe posiadam smile że te zapalarki, można kupić poniżej 150 pln... i to z dostawą gratis, ale nie mam w tym interesu, żeby podawać namiary firmy, która je w takiej cenie oferuje wink więc radź sobie sam big_smile

#48 2017-11-01 16:24:44

Andrzej47op
nowy na forum

darecki napisał:

Największą głupotą, jest posługiwanie się "miernikami", które z dokładnością, mają niewiele wspólnego...

Idealny tekst big_smile

#49 2017-11-01 22:29:10

besix
Często się udziela

Widzę, że melisa nie do końca zadziałała.

darecki napisał:

Właśnie... kolego besix... "napięcie panujące w mojej domowej instalacji" jest znane... w przeciwieństwie do niewiadomej wartości napięcia... jakie było w instalacji Twojego ulubieńca... które mogło być jeszcze wyższe, generując też wyższe wyniki..

Właśnie dlatego , że napięcie w twojej sieci jest znane i zakładając , że trafiła do ciebie zapalarka o maksymalnej dopuszczalnej rezystancji 49 om , to prąd  rozruchowy płynący w obwodzie twojej zapalarki ma wartość około 4,9 A.
Przy takim poborze prądu nie ma możliwości, żeby moc pobierana przez zapalarkę w momencie rozruchu była mniejsza niż 1000W.
Gdyby jednak twój egzemplarz zapalarki miał trochę mniejszą rezystancję niż maksymalna dopuszczona przez producenta, to ta pobierana moc będzie jeszcze większa w chwili rozruchu.

Więc jesteś wierutnym kłamcą pisząc , że

darecki napisał:

Pomiary dokonane miernikiem, który ja posiadam... nie wykazują takiego skoku poboru energii podczas uruchomienia.

Albo ten miernik „kalkulatorek” do kosza się tylko nadaje.

Dalej piszesz coś o tolerancji samej zapalarki, powielając to co ja dużo wcześniej pisałem, to już błazenada po całości, jak się nie ma swoich rzeczowych argumentów i próbuje się prowadzić dyskusję.

Jednak tylko debilowi takiemu jak ty darecki, można wybaczyć kolejne podejrzewanie mnie o kłamstwo w kwestii posiadania zapalarki ceramicznej , co niniejszym czynię, gdyż chorym psychicznie ludziom należy przytakiwać i wybaczać.

Moja zapalarka kosztowała mnie 161 zł a tu masz dowód https://drive.google.com/file/d/0B7soY0z0MKxSTmMtUUFMYlh5a0U/view?usp=sharing

Gdybyś miał odrobinę godności ,to powinienem zostać za twoje kolejne podejrzenia przeproszony, ale nie oczekuję tego .

#50 2017-11-01 23:35:04

darecki
nowy na forum

besix napisał:

...
Moja zapalarka kosztowała mnie 161 zł a tu masz dowód https://drive.google.com/file/d/0B7soY0z0MKxSTmMtUUFMYlh5a0U/view?usp=sharing...

Co nie zmienia tego, że mogła się ona "ulotnić" z Twojej szuflady... bo gdybyś ją teraz posiadał... to byś zrobił w własny pomiar... wiec może do tego "dowodu zakupu", który niczego przecież nie dowodzi... dołączysz jeszcze zdjęcie swojej "szuflady"... w której przechowujesz ten cenny nabytek big_smile

A jeśli ją faktycznie posiadasz, to zrób swój własny pomiar... zamiast wykręcać się bzdurnymi wymówkami ->

besix napisał:

...
Co do robienia pomiarów mojej grzałki,  to są mi one do niczego nie potrzebne , zresztą gdybym nawet chciał je wykonać , to nie mam warunków do stworzenia takiego ciśnienia atmosferycznego , temperatury i wilgotności powietrza, w jakich pomiarów dokonywał producent , żebym mógł swoje pomiary porównywać z danymi  jakie są podane w dokumentacji...

A Twój ulubieniec wink... "miał warunki do stworzenia takiego ciśnienia atmosferycznego , temperatury i wilgotności powietrza, w jakich pomiarów dokonywał producent , żebyś mógł jego pomiary porównywać z danymi  jakie są podane w dokumentacji"?

Wszyscy wiemy, że nie miał big_smile
Bo sam przecież napisałeś... że ->

besix napisał:

... nie miał warunków do ich wykonania w warunkach laboratoryjnych...

Co wcale Ci nie przeszkadza... żeby jego pomiary... "porównywać z danymi  jakie są podane w dokumentacji", choć jego "testy" nie zawierają żadnych informacji... poza gotowym wynikiem, który powstał z niewiadomych...
Więc to co piszesz... to jawna obłuda.

Więc czego się boisz... besix?
Czyżby tego, że Twój pomiar, nie potwierdzi tego, co z takim zaangażowaniem broniłeś? big_smile
Wcale bym się nie zdziwił...

Stopka forum