Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2017-10-22 22:18:54

atiwok
Zaczyna się udzielać

Palnik robi co chce

Witam, mam problem z palnikiem Platinum Bio 1. Palnik robi co chce.
Włącza się kiedy chce, puszcza wode na boiler kiedy chce j tak samo z grzejnikami. Powiem więcej gotuje wode w układzie kiedy chce.Temperatura ekonomiczna ustawiona na 35 stopni, a ja myje się w 25. Tempratura w domu ustawiona na 22*, a ja chodze w dwóch swetrach i kurtce po domu, a piec aż czerwony od temperatury.
Jakie opcje ustawić, aby palnik włączał się tylko i wyłącznie w godzinach ustawionych na ogrzewanie domu i wody? Wodę mam ustawioną od 16 do 17 i od 22 do 23 i wodę mam ciepłą cały dzień, chyba że ktoś wyleje całą i powinno nagrzać jak spadnie poniżej 35 stopni, ale tylko piec nagrzeje, ale pompki nie ruszy. Ogrzewanie w domu od 16 do 23 na 22 stopnie. 10 minut temu zrobiłem się czerwony jak rury w kotłowni jak się woda zagotowała i zanim rozniose ten palnik po całym podwórku chciałbym zapytać co mogę poustawiać, aby moje życie stało się proste.(notabene po zakupie palnika miałem mieć więcej czasu, a na razie to przeprowadziłem się do kotłowni, żeby pieca pilnować)

#2 2017-10-23 00:40:04

darecki
nowy na forum
Od: Warmia

Re: Palnik robi co chce

atiwok napisał:

... Wodę mam ustawioną od 16 do 17 i od 22 do 23 i wodę mam ciepłą cały dzień...

Kolego... zasobnik C.W.U. to nie jest przepływowy ogrzewacz wody, więc logiczne jest, że jeśli zostanie ogrzany cały zasobnik wody... to ta ciepła woda będzie także dostępna w innych godzinach niż ustawione w harmonogramie...
Gdybyś miał wszystko dobrze podłączone i skonfigurowane, to nie byłoby możliwości, aby palnik zagotował wodę w kotle.

Zamiast pisać tu opowiadania o swoich udrękach... spisz raczej konkretnie ustawienia kotła, ogrzewania oraz C.W.U. i opisz co masz konkretnie w instalacji podłączone... bo z takich emocjonalnych opisów, to nic nie wynika.

P.S.
I żeby było jasne, to nie palnik... "puszcza wode na boiler kiedy chce j tak samo z grzejnikami".

Ostatnio edytowany przez darecki (2017-10-23 00:44:08)

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#3 2017-10-23 15:14:01

atiwok
Zaczyna się udzielać

Żebym nie wszedł do kotłowni to woda pewnie znowu by sie zagotowała, temperatura 85 stopni, podajnik podaje, temperatura rośnie, a pompki stoją.

Ustawienia mojego palnika.
https://imgur.com/a/LsfX5

Z pieca wyhodzi rura, rozhodzi się na 3: zbiornik wyrównawczy, cwu i co. Cwu i co mają swoje pompki.

Ostatnio edytowany przez atiwok (2017-10-23 22:56:12)

#4 2017-10-23 18:39:56

darecki
nowy na forum

atiwok napisał:

...
Ustawienia mojego palnika.
https://imgur.com/gallery/LsfX5...

Takiej "kaszany", to jeszcze nie widziałem... i ta "próbka" wystarczyła, żeby się zorientować, że pojęcia to Ty żadnego nie masz o tym, co masz do oprogramowania.

Komfortowa temp. zasobnika C.W.U. ustawiona na 70 stopni... a temp. maksymalna tegoż zasobnika na 65 stopni... to nie jest normalne.
Temp. maksymalna C.O. ustawiona na 70 stopni... tryb pracy C.O. ręczny... i temp. C.O. też zadana ręcznie... no i oczywiście też na 70 stopni... i jeszcze cała "krzywa grzewcza"... też ustawiona na 70 stopni... i to też nie jest normalne....
Moc palnika od 40 do 100%... a modulacja "skokowa"... czy ktoś poza Tobą tego używa?... raczej nie... chyba, że w zestawie z buforem...

Kolego... to co tu pokazałeś to jest tragedia.
Zacznij od początku.
Zawsze możesz przywrócić ustawienia fabryczne... bo tak tam namieszałeś, że szkoda czasu na korygowanie tego bałaganu.

Spisz wszystkie ustawienia i umieść w jednym wpisie... a wtedy będzie można zrobić korektę.
Z tych Twoich fotek, nie da się kopiować danych wink
Ty sobie chciałeś zadanie ułatwić... a my mamy Ci wszystko spisywać , co i jak pozmieniać?
Tak lekko to nie ma...

P.S.
Zaczynając od początku... to może podaj wreszcie, także moc palnika... oraz kotła, w którym jest zamontowany.

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#5 2017-10-23 19:14:19

atiwok
Zaczyna się udzielać

Teraz już nic nie będę klikał, bo znowu będę się w zimnej wodzie mył.
Kocioł 24kw i palnik też, to co robić? Ustawienia fabryczne i podać czy te? Jak te to o 20 przepisze, a jak ustawinia fabryczne to dopiero jutro o 15

#6 2017-10-23 19:27:06

besix
Często się udziela

atiwok napisał:

Teraz już nic nie będę klikał, bo znowu będę się w zimnej wodzie mył.
Kocioł 24kw i palnik też, to co robić? Ustawienia fabryczne i podać czy te? Jak te to o 20 przepisze, a jak ustawinia fabryczne to dopiero jutro o 15

Kolego już tu zostało napisane , że musisz spisać wszystkie ustawienia i podać je w formie listy , bez tego nikt ci nie pomoże, bo się nie da , muszę się zgodzić z dareckim , że masz tam totalny bur..l i nie dziwne jest , że kocioł się tak zachowuje.
Jednego tylko nie polecam , powrotu do danych fabrycznych , a to dlatego , że ty sobie nie dajesz rady z podstawami a co dopiero ustawienie dawki startowej , paliwo test , podawanie max - pewnie te pojęcia to dla ciebie abstrakcja , więc nie resetuj , spisz wszystko , a może uda się dojść do sensownych ustawień.
Opis twojej instalacji też jest bardzo " szczegółowy" ale nie musisz się znać więc zrób trochę zdjęć tak jak to zrobiłeś z ustawieniami , to  na pewno pomoże

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#7 2017-10-23 19:42:16

darecki
nowy na forum

besix napisał:

...
Jednego tylko nie polecam , powrotu do danych fabrycznych , a to dlatego , że ty sobie nie dajesz rady z podstawami a co dopiero ustawienie dawki startowej , paliwo test , podawanie max - pewnie te pojęcia to dla ciebie abstrakcja , więc nie resetuj...

Kolego besix... zapominasz, że te parametry o których piszesz... to kolega ma "zapisane" na fotkach... więc wprowadzenie tych danych to banalna czynność, w porównaniu z prostowaniem tego bałaganu, który po przywróceniu ustawień fabrycznych, od razu się zmniejszy.
Lepiej jest korygować ustawienia fabryczne, niż kopiować te bzdury na forum...

P.S.
Zresztą... i te parametry, które wymieniłeś... będą pewnie także do korekty, ale to już jak kolega ogarnie bałagan, bo pewnie nie są optymalnie dobrane.

#8 2017-10-23 20:20:15

atiwok
Zaczyna się udzielać

Centralne ogrzewanie:
nastawy:
Temperatura komfortowa 22*
Program czasowy
Temperatura ekonomiczna 18*
Histereza 1*
Serwis:
Max tzew pomp komf 15*
Max tzew pomp ekon 10*
Min tco pomp 30
Zrodlo kociol
Temperatura maksymalna 70*
Czas mieszacza 180sekund
Priorytet CWU nie
Test pompy nie
Test mieszacz stop
Temperatura CO dla -20 70*
Temperatura CO dla 0 70*
Temperatura CO dla 20 70*
Wspolczynnik korekcji 0*
Tryb pracy reczny
Tco zadana recznie 70*
Czujnik pokojowy ctp2
Czujnik CO nie
Stala pompa TAK
Kalibracja pokojowego 0*

CWU:
Nastawy:
Temperatura komfortowa 70*
Program czasowy
Zagrzej teraz nie
Temperatura ekonomiczna 35*
Serwis:
Delta zrodla 10*
Zrodlo kociol
Temperatura maksymalna 65*
Delta minimalna temperatury 5*
Test pompy nie

Kociol:
Nastawy:
Temperatura zadana kotla 70*
Serwis:
Temperatura minimalna pompy 45*
Tryb pracy auto
Histereza 20*
Minimalna temperatura powrotu 20*
Czas mieszacza powrotu 120*
Test pomoy kotowej nie
Test mieszacza powrot stop

Palnik;
Powietrze min(20%) 10
Powietrze max(100%) 23
Podawanie max(100%) 12,5
Moc min(fl2) 40
Moc max(fl2) 100
Typ modulacji skokowa
Prog foto 40
Test zapalarka nie
Test podajnik palnik nie
Test podajnik zasobnik nie
Test dmuchawa nie
Ilosc paliwa test 7.9
Wartosc opalowa paliwa 5.0
Sterowanie lambda nie
Tlen min(20%) 14
Tlen max(100%) 9
Dawka startowa paliwa 20s
Moc dmuchawy rozpalania 15

Przepisałem wszystko ze sterownika, ilosc paliwa test mam policzone, podstawilrem worek i wlaczylem na 10 minut podawanie paliwa i wyszlo 1317g, czyli na godzine 7902g; wartosc opalowa pelletu to 18MJ czyli 5kWh; czas podawania obliczylem ze wzoru na forum i wyszlo 12,3

Przepraszam za brak polskich znakow, ale automatyczna korekta mi "poprawia" usuwajac je. Na hydraulice za bardzo sie nie znam, ale w schematach sie polapie. Dodam jeszcze, że piec firmy Hajnówka, na drzewo i węgiel było super, ale lenist... chęć testowania wygrywa. I tak jak pisałem jutro przywroce ustawienia fabryczne i podam wartosci domyslne.
Dzięki z góry za pomoc

https://imgur.com/f0pfSgx
1. Zbiornik wyrownawczy
P-pompka
Z-zawór zwrotny, strzałka oznacza kierunek przepływu wody
X-CWU
Y-CO

Ostatnio edytowany przez atiwok (2017-10-23 22:53:30)

#9 2017-10-23 23:16:53

darecki
nowy na forum

atiwok napisał:

...
https://imgur.com/gallery/kVnDz
1. Zbiornik wyrownawczy
P-pompka
Z-zawór zwrotny, strzałka oznacza kierunek przepływu wody
X-CWU
Y-CO

Czyli na grzejniki idzie zasilanie o temperaturze kotła... a narzekałeś że marzniesz wink
Są 2 obiegi, z dwoma pompami... a obieg zasilający grzejniki, wpięty jest dodatkowo w obieg zasobnika... hmm... ma to robić za ochronę powrotu, jak sądzę... i "stała pompa" to potwierdza, jak i te kombinacje z wysoką temperaturą komfortową zasobnika wink

Jeśli efekt podniesienia temperatury powrotu ma być pewniejszy, to ogrzewanie zasobnika powinno być rozpoczęte jakąś godzinę wcześniej,  w stosunku do C.O., aby w momencie startu C.O., woda wracająca z bojlera, była gorąca.

Teraz miałeś ustawione w harmonogramach czasówek, te same godziny startu.
W takim przypadku, gdy oba obiegi uruchamiane będą jednocześnie, to z obu będzie wracała woda, która powrotu raczej nie dogrzeje...

Jak zasobnik zostanie dogrzany, to pompa go ładująca powinna jeszcze jakiś czas popracować razem z pompą C.O., do czasu rozgrzania instalacji grzejnikowej, a dopiero po jej nagrzaniu jest szansa, że do podtrzymania efektu, wystarczy już tylko jedna pompa, tłocząca czynnik przez te 2 obiegi...

Temperatury maksymalne C.W.U. i C.O. należy tak dobrać, aby nie były przekraczane... gdyż było to powodem zatrzymywania pracy pomp...
Podstawowym problemem były te Twoje wysokie ustawienia temperatury zasilania C.O., które były takie same, jak i maksymalna temperatura obwodu...
A do tego jeszcze dochodzi duża moc palnika, pracującego "skokowo" zamiast z modulacją FL2, który bardzo szybko temperaturę podbijał, w momencie zatrzymania pracy pompy C.O.

Temp. komfortowa zasobnika, powinna być ustawiona niżej niż jego temp. maksymalna... lub inaczej... temp. maksymalna, powinna być ustawiona wyżej, aniżeli temp. komfortowa... czli na jedno wychodzi wink... bo to co masz teraz, to jest jakieś kuriozum...
Natomiast pompa obwodu C.O. powinna być ustawiona, jako "stała pompa" na "NIE"
Na "TAK", to się ustawia wtedy, jak obwód wyposażony jest w mieszacz z siłownikiem , czujnik temp. C.O. oraz sterowanie "pogodowe"...

#10 2017-10-24 15:41:14

atiwok
Zaczyna się udzielać

Pozmieniałem kilka ustawień
Stała pompa NIE
Temperatura maksyalna wszędzie ustawiona na 80*
Temperatura komfortowa CWU 70*
Typ modulacji FL2

Marzłem w domu, bo 70 na piecu było bite dosyć szybko, a potem nie pompowało wody, co powodem była ta temperatura maksymalna. To co ustawienia fabryczne czy jednak zostawić?

#11 2017-10-24 19:10:36

darecki
nowy na forum

atiwok napisał:

... To co ustawienia fabryczne czy jednak zostawić?

Jak już pozmieniałeś, to nie przywracaj, po co sobie robotę ponownie robić z wpisywaniem wink

Obserwuj jak to działa... bo może jeszcze jakieś korekty będą potrzebne.

Pewnie teraz przyszła pora, na dopracowanie też ustawień palnika.
Nie wiem jaką masz instalację i jakiej powierzchni dom ogrzewasz... ale prawdopodobnie, ta moc nominalna palnika, nie jest Ci potrzebna.

Ustaw najpierw w opcjach palnika, "Moc min (fl2)" na minimalne 20% i sprawdzaj, z jaką średnią mocą on pracuje.
Potem możesz pomyśleć o jej obniżeniu... najpierw zmniejszając "Moc max (fl2)"... a po obserwacjach pracy instalacji z mniejszą mocą, można przeprogramować palnik, zmieniając jego moc maksymalną parametrem "podawanie max"... dobierając przy tym nowe parametry powietrza... oraz ustawiając pełen zakres, tej "nowej" mocy, od 20-100%...

#12 2017-10-24 20:04:18

atiwok
Zaczyna się udzielać

https://i.imgur.com/ZxrchG4.jpg

Tak jest w zakładce stan w palniku. Moc min(fl2) zmieniona na 20 jak poradziłeś. Temperatura na piecu od 45 do 50*. Poczekam teraz, na grzanie wody i zobaczę jaka będzie temperatura wody w bojlerze, jeśli zakończy będzie ok. 70* to myślę, że dopiero wtedy zaczniemy bawić się z opcją "Moc max(fl2)". Uważam tak, że będzie wiadomo wtedy czy to od mocy max, czy innego ustawienia. Jak do tej pory, z tymi ustawieniami od Ciebie(dziękuję bardzo za pomoc smile )palnik chodzi fajnie(odpukać).

#13 2017-10-24 21:13:11

darecki
nowy na forum

atiwok napisał:

...
Tak jest w zakładce stan w palniku. Moc min(fl2) zmieniona na 20 jak poradziłeś. Temperatura na piecu od 45 do 50*. Poczekam teraz, na grzanie wody i zobaczę jaka będzie temperatura wody w bojlerze, jeśli zakończy będzie ok. 70* to myślę, że dopiero wtedy zaczniemy bawić się z opcją "Moc max(fl2)"...

Wiem gdzie sprawdza się stan pracy palnika wink

Jeszcze mało zmian zrobiłeś, bo nie ruszałeś prawie tego bałaganu w manu "ogrzewania" i "C.W.U."
Tak jak miałeś ustawione wcześniej, to w trybie pracy kotła "auto"... przy ogrzewaniu samego zasobnika, to temperatura może Ci dobić do 80 stopni, wiec pompa się wyłączy.
Trzeba to skorygować... za wysoka jest temperatura "komfortowa" C.W.U. gdyż w połączeniu z parametrem "Delta źródła" ustawionym na 10 stopni, daje 80 stopni... a palnik zawsze może dobić wyżej...

#14 2017-10-24 21:48:44

atiwok
Zaczyna się udzielać

Tak jak napisałeś, temperatura dobiła 90*, ale jest wygaszanie, a nie wali dalej. Czyli jest progres. Zmniejszyłem temperaturę komfortową do 65*, ale nie wiem czy nie zmniejszyć do 60*. Temperatura wody w bojlerze ma 73* czyli na cały dzień powinno spokojnie wystarczyć. Zobaczymy jak jutro będzie z temperaturą podczas ostatniego grzania wody.

#15 2017-10-24 22:28:53

darecki
nowy na forum

atiwok napisał:

Tak jak napisałeś, temperatura dobiła 90*, ale jest wygaszanie, a nie wali dalej. Czyli jest progres. Zmniejszyłem temperaturę komfortową do 65*, ale nie wiem czy nie zmniejszyć do 60*. Temperatura wody w bojlerze ma 73* czyli na cały dzień powinno spokojnie wystarczyć. Zobaczymy jak jutro będzie z temperaturą podczas ostatniego grzania wody.

Masz zamontowany na wyjściu z bojlera, termostatyczny zawór 3D, dla obniżenia temperatury wody?
Bo taka temp. w kranach jest niebezpieczna...
A z mieszaczem na wyjściu, wody z zasobnika starcza na dłużej.

Ustaw np. tak...
CWU:
Temperatura komfortowa 58*

Serwis:
Delta źródła 15*
Delta minimalna temperatura 1*

P.S.
Wygaszanie jest, bo 90 stopni, to jest temp. "krytyczna", wiec praca kotła jest zatrzymywana...

Ostatnio edytowany przez darecki (2017-10-24 22:39:49)

#16 2017-10-24 23:10:58

atiwok
Zaczyna się udzielać

Wcześniej na 90* się nie wyłączało.
Nie posiadam tego zaworu, mieszaczy też nie.

#17 2017-10-25 00:36:54

darecki
nowy na forum

atiwok napisał:

...
Nie posiadam tego zaworu, mieszaczy też nie.

To że nie masz mieszacza w obwodzie grzewczym to wiem... ale do obniżenia temperatury wody wyjściowej z zasobnika, radzę zastosować... np. taki -> Afriso ATM 343, DN15, G3/4", 35÷60°C, Kvs 1,6 m3/h
Banalna sprawa do zamontowania, a robi dobra robotę.
W tym przypadku nie jest potrzebna żadna pompka... tylko zamontowanie go na zasobniku i podpięcie zimnej wody do podmieszania.
Ustawiasz temperaturę jaką chcesz mieć w kranie i możesz dogrzewać wysoko zasobnik bez zagrożenia, że ktoś z domowników się poparzy...

#18 2017-10-25 08:04:27

besix
Często się udziela

Kolego atiwok czy możesz odpowiedzieć , dlaczego nie chcesz ustawić grzania CWU np dwa razy dziennie , a ustawić przy tym temp CWU np 50 - 55 stopni ?
Raz, że  ciągłe grzanie wody powyżej 65 stopni powoduje znacznie więcej wytrącania się kamienia na ściankach zasobnika, dwa nie mając zaworu ATM narażasz domowników i gości , trzy taka wysoka temperatura zasobnika powoduje szybsze wychładzanie tego zasobnika niż przy niższych temperaturach.
Jeśli powodem jest strach przed bakteriami Legionella  to bez obaw w temperaturze 55 stopni giną już w pół godziny.

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#19 2017-10-25 09:51:44

atiwok
Zaczyna się udzielać

Mogę ustawić dwa razy dziennie, ale to chyba zbędne, skoro rano była jeszcze dosyć gorąca woda, do jakiejś 15 jest wykorsytywana bardzo rzadko, a o 16 chyba już się zaczyna palić i woda znowu gorąca.

#20 2017-10-25 12:40:24

darecki
nowy na forum

I słusznie kolego smile

P.S.
Kolega besix, gdyby czytał wątek przed udzielaniem swoich "bezcennych porad"... to by wiedział, że 2 cykle grzania były ustawione w "czasówce" wcześniej... a  powodem utrzymywania wysokiej temperatury zasobnika, było dogrzanie powrotu...

#21 2017-10-25 19:40:19

besix
Często się udziela

Ktoś tu nie czyta ze zrozumieniem, a dokładnie darecki , bo ja niczego nie doradzałem tylko zadałem pytanie, a to zasadnicza różnica .

Do kolegi atiwok
Myślałem o takim rozwiązaniu , żeby tak ustawić te czasówki , skoro je preferujesz, żeby jeden cykl grzania CWU był np o 4 rano do 7 , natomiast drugi zaczynał się z godzinę wcześniej niż start grzania CO , wtedy i ochrona powrotu jakaś sensowna i Temp CWU nie musi być taka gorąca .
Ale skoro odpowiada ci to jak masz to twoja wola kolego

#22 2017-10-25 19:49:02

Andrzej47op
nowy na forum

Debil nie wie co znak zapytania, więc musi się wszystkiego doczepic... Taka natura moherowego beretu ( czyt.  ubeka)

Super mini bio z popielnikiem big_smile

#23 2017-10-25 22:08:08

darecki
nowy na forum

besix napisał:

Ktoś tu nie czyta ze zrozumieniem, a dokładnie darecki , bo ja niczego nie doradzałem tylko zadałem pytanie, a to zasadnicza różnica ...

Myślałem o takim rozwiązaniu , żeby tak ustawić te czasówki , skoro je preferujesz, żeby jeden cykl grzania CWU był np o 4 rano do 7 , natomiast drugi zaczynał się z godzinę wcześniej niż start grzania CO , wtedy i ochrona powrotu jakaś sensowna

Ty widzę umiesz czasem czytać ze zrozumieniem, jak się dobrze postarasz... bo powtarzasz dokładnie to, co ja napisałem już dawno, tylko inaczej dobierając słowa, żeby wyglądało, że jesteś twórczy wink... post nr.9... w skrócie ->

darecki napisał:

...
Jeśli efekt podniesienia temperatury powrotu ma być pewniejszy, to ogrzewanie zasobnika powinno być rozpoczęte jakąś godzinę wcześniej,  w stosunku do C.O., aby w momencie startu C.O., woda wracająca z bojlera, była gorąca.

Teraz miałeś ustawione w harmonogramach czasówek, te same godziny startu.
W takim przypadku, gdy oba obiegi uruchamiane będą jednocześnie, to z obu będzie wracała woda, która powrotu raczej nie dogrzeje...

Nie pierwszy to raz powielasz moje wypowiedzi, bo rano też się tym "popisałeś"...

besix napisał:

...nie mając zaworu ATM narażasz domowników i gości...

A post wcześniej, była mowa o tym samym... czyli mieszaczu na zasobniku i zagrożeniu poparzeniem...

darecki napisał:

... do obniżenia temperatury wody wyjściowej z zasobnika, radzę zastosować... np. taki -> Afriso ATM 343, DN15, G3/4", 35÷60°C, Kvs 1,6 m3/h
...
Ustawiasz temperaturę jaką chcesz mieć w kranie i możesz dogrzewać wysoko zasobnik bez zagrożenia, że ktoś z domowników się poparzy...

Więc jak to jest z Tobą besix?
Tak wolno myślisz, czy nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, żeby wywnioskować, że zostało już to wcześniej napisane i nie ma potrzeby tego powtarzać...

Z tym wytrącaniem się kamienia, w temp. powyżej 65 stopni, to też powtarzasz to, co tu przeczytałeś wink ... pamiętasz?

darecki napisał:

besix napisał:

...
jeśli będzie grzany bojler powyżej 45 stopni to więcej ciepłej wody użytkowej niż teraz

...należy pamiętać także o tym, że już w temperaturze około 65 stopni, zaczyna tworzyć się kamienny osad, który z czasem zmniejszyć może efektywność zasobnika...
Zależy to w dużym stopniu od jakości wody, jaka w danej sieci wodociągowej jest dostarczana do mieszkań, więc reguły nie ma, ale świadomość tego faktu dobrze jest mieć...

Jak się zestawi te posty, to wychodzisz besix na papugę, która tylko powtarza...

#24 2017-10-25 22:44:34

besix
Często się udziela

Widzisz darecki ja się nie muszę starać żeby zabłysnąć, w przeciwieństwie do ciebie . Nie kopiuję całych postów użytkowników , żeby dokonywać analizy każdego słowa po czym w środku nocy bo żona pewnie daleko,  wklejać  wyszukane fragmenty w celu .....?
Czytam to forum nie po to , żeby zabić czas , tylko po to , żeby ułatwić sobie życie poznając obsługę palnika na doświadczeniu i błędach innych użytkowników. Jeżeli przy tym mogę komuś pomóc to to robię .
Ty natomiast jesteś tu już wystarczająco długo, żeby odróżnić pytanie od wskazówki czy podpowiedzi, ale ponieważ musisz się przy...ać do wszystkich i wszystkiego, to tak się dzieje, że już nawet zwykłe pytanie jest dla ciebie pożywką do napisania tylko swojej racji.

#25 2017-10-25 23:26:49

darecki
nowy na forum

besix... gdybyś przeczytał najpierw, to co autor wątku pisze, to byś nie zadawał bezsensownych pytań...

besix napisał:

Kolego atiwok czy możesz odpowiedzieć , dlaczego nie chcesz ustawić grzania CWU np dwa razy dziennie...

Bo tak się składa, że kolega atiwok, pisząc pierwszy post poinformował o tym, że...

atiwok napisał:

...Wodę mam ustawioną od 16 do 17 i od 22 do 23 i wodę mam ciepłą cały dzień...

Czyli właśnie... "dwa razy dziennie".

Więc i tym razem, w niczym nie pomogłeś, tym bardziej, że podpinasz się pod wątek, jak sytuacja została z grubsza opanowana.
A co robiłeś, jak trzeba było koledze pomagać to ogarnąć?
Powiem Ci co... czytałeś i czekałeś, co z tego wyniknie...

Piszesz o pomaganiu... a nie potrafisz nawet uważnie przeczytać tego, co oczekujący pomocy i wskazówek już napisał... więc na jakiej podstawie chcesz pomagać, skoro nie czytasz uważnie i nie analizujesz dokładnie danego przypadku, dlatego  nie masz pojęcia o pomaganiu...

Stopka forum