Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2017-10-19 19:00:37

kinox
Zaczyna się udzielać
Od: Lubuskie

Mini Bio NE

Cześć,
dzisiaj dotarł do mnie zamówiony kocioł Mini Bio NE 10kW. Jeszcze go nie rozpakowywałem z folii, gdyż mam jedną wątpliwość. Zarówno z przodu kotła, jak i z tyłu na tabliczce znamionowej jest tylko napis "Mini Bio", nigdzie nie widzę tego magicznego "NE". Oznaczenie na kotle to "v03-T2". Czy dobrze przypuszczam, że "Mini Bio" od "Mini Bio NE" różni się tylko m.in. ceramiką na palniku i w komorze spalania oraz zawirowywaczami? Nie dodzwoniłem się dzisiaj już do Kostrzewy, a nie rozpakowuję kotła i kartonów z powodu tej wątpliwości, więc nie widziałem, czy tam w kartonach jest ta ceramika, czy nie.
Czy ktoś ma wersję NE?

Mini Bio NE 10kW, CWU 140L. Pompy (CO i CWU) LFP Experia L 25/60 i 25/40, zawór 4D ESBE VRG141. Powierzchnia użytkowa 139m2, bez podłogówki, 7 kaloryferów parter + 1 dogrzewający garaż, 5 kaloryferów góra + 1 drabinka w łazience + 1 kaloryfer dogrzewający stryszek nad garażem. Ocieplenie: ściany 16cm styropian grafitowy, podłoga i fundamenty 10cm, strop poddasza i skosy 20cm wełna.

#2 2017-10-19 21:15:58

darecki
nowy na forum
Od: Warmia

Re: Mini Bio NE

kinox napisał:

...
Zarówno z przodu kotła, jak i z tyłu na tabliczce znamionowej jest tylko napis "Mini Bio", nigdzie nie widzę tego magicznego "NE"...

Kolego kinox... główną cechą, która odróżnia je w ofercie Kostrzewy, jest zastosowanie innego sterownika... 

Nie prościej było sprawdzić na stronie firmowej? ->  https://www.kostrzewa.com.pl/#!Produkty … 5%9A%C4%86

P.S.
Szamot w kotle i palniku, występował już wcześniej w wersji "Luxury", razem z sondą Lambda... której w wersji "NE" jednak nie ma... ale tam był sterownik Estymy, a tu masz Pluma...
Teraz, to i wersje "Luxury" są w ofercie 2, więc firma nie ułatwia życia, zdezorientowanym klientom wink

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#3 2017-10-19 21:28:09

kinox
Zaczyna się udzielać

Dzięki za wyjaśnienia. Oczywiście różnice w sterowniku zauważyłem jeszcze przed etapem zamawiania kotła (choć szczerze to nie analizowałem różnic w możliwościach sterownikach) i dokładnie mam sterownik ecoMAX 860P3-S.
Moim zdaniem mogliby przynajmniej na tabliczce znamionowej umieścić "Mini Bio NE", skoro w zestawie fabrycznym jest inny/nowszy sterownik i wyposażenie ceramiczne, nie byłoby przynajmniej wątpliwości.

Mini Bio NE 10kW, CWU 140L. Pompy (CO i CWU) LFP Experia L 25/60 i 25/40, zawór 4D ESBE VRG141. Powierzchnia użytkowa 139m2, bez podłogówki, 7 kaloryferów parter + 1 dogrzewający garaż, 5 kaloryferów góra + 1 drabinka w łazience + 1 kaloryfer dogrzewający stryszek nad garażem. Ocieplenie: ściany 16cm styropian grafitowy, podłoga i fundamenty 10cm, strop poddasza i skosy 20cm wełna.

#4 2017-10-21 19:19:24

darecki
nowy na forum

kinox napisał:

... Oczywiście różnice w sterowniku zauważyłem jeszcze przed etapem zamawiania kotła (choć szczerze to nie analizowałem różnic w możliwościach sterownikach) i dokładnie mam sterownik ecoMAX 860P3-S.
Moim zdaniem mogliby przynajmniej na tabliczce znamionowej umieścić "Mini Bio NE", skoro w zestawie fabrycznym jest inny/nowszy sterownik i wyposażenie ceramiczne, nie byłoby przynajmniej wątpliwości.

Widzę, że masz z tym problem, co jest nieco dziwne, biorąc pod uwagę fakt, że nawet nie zadałeś sobie trudu... dla przeanalizowania "różnic w możliwościach sterownikach"?
Gdybyś dokładnie wiedział, co zamówiłeś, to byś nie miała wątpliwości.

"Szczerze"?... to nie wiem, czy dobrze wybrałeś... skoro nie był to świadomy wybór...
Ale o tym, to może już wkrótce sam się przekonasz... i oby okazał się to trafny wybór... choć przypadkowy... bo potem, to będziesz miał pretensję, że w opisach nie ma też informacji na temat... "różnic w możliwościach sterownikach"... bo takowe są.

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#5 2017-10-22 09:51:05

kinox
Zaczyna się udzielać

"Szczerze"?... to nie wiem, czy dobrze wybrałeś... skoro nie był to świadomy wybór...
Ale o tym, to może już wkrótce sam się przekonasz... i oby okazał się to trafny wybór... choć przypadkowy... bo potem, to będziesz miał pretensję, że w opisach nie ma też informacji na temat... "różnic w możliwościach sterownikach"... bo takowe są.

Dziękuję za zaangażowanie w mój temat tak doświadczonego użytkownika, na pewno jeszcze nie raz Twoje cenne rady przydadzą się w przyszłości - i nie piszę tego z ironią. Co do wyboru Kostrzewy i tego dokładnie kotła, powodów wyboru było kilka:
1. Dopłata 5000 zł do wymiany kotła w mojej gminie zadecydowała, że w ogóle zacząłem myśleć o wymianie węglowego na pellet.
2. Kostrzewa - dlatego że mam w odległości 8km autoryzowanego serwisanta i jednocześnie instalatora, a znam osoby w mojej okolicy z kotłami Kostrzewy i wiem, że nie ma problemu z dojazdem serwisanta nawet w dni wolne od pracy - co jest także niezmiernie ważne.
3. Dlaczego ten właśnie kocioł - bo jest aktualnie promocja, co przy cenie wraz z usługą montażu, wliczając dofinansowanie, daje całkiem niewielkie pieniądze za nowy kocioł pelletowy.

Oczywiście analizowałem także inne modele, droższe. Miałem także oferty na kotły innych producentów, ale cena + serwis zdecydował o właśnie takim wyborze. Oczywiście czas pokaże, czy będę zadowolony z tego rozwiązania.

#6 2017-10-22 10:56:11

darecki
nowy na forum

kinox napisał:

... Co do wyboru Kostrzewy i tego dokładnie kotła, powodów wyboru było kilka:
1. Dopłata 5000 zł do wymiany kotła w mojej gminie zadecydowała, że w ogóle zacząłem myśleć o wymianie węglowego na pellet.
2. Kostrzewa - dlatego że mam w odległości 8km autoryzowanego serwisanta i jednocześnie instalatora, a znam osoby w mojej okolicy z kotłami Kostrzewy i wiem, że nie ma problemu z dojazdem serwisanta nawet w dni wolne od pracy - co jest także niezmiernie ważne.
3. Dlaczego ten właśnie kocioł - bo jest aktualnie promocja, co przy cenie wraz z usługą montażu, wliczając dofinansowanie, daje całkiem niewielkie pieniądze za nowy kocioł pelletowy.

Oczywiście analizowałem także inne modele, droższe. Miałem także oferty na kotły innych producentów, ale cena + serwis zdecydował o właśnie takim wyborze. Oczywiście czas pokaże, czy będę zadowolony z tego rozwiązania.

Kolego kinox... a czy ja coś pisałem, na temat innych producentów?
Taką samą dopłatę byś otrzymał, gdybyś wybrał inny model Kostrzewy, ze sterownikiem Estymy w komplecie, który akurat w przypadku palników Platinum Bio, sprawdza się lepiej... o czym nie będziesz mógł się przekonać...
I nie piszę tego z ironią wink
Wersja Mini Bio Luxury ze sterownikiem Estymy, jest także wyposażona w ceramikę.... a do tego ma sondę Lambda w zestawie.

#7 2017-10-23 11:46:16

woyyteek
Zaczyna się udzielać

Witam,

Panowie proszę o poradę.

Dom 160 m2, jeszcze nieocieplony, ściana 36 (cegła + pustak), okna PCV.
Ogrzewanie grzejnikami (6 na parterze, 6 na piętrze). Dom podzielony na 3 obiegi (dobudówka góra i dół, i dwa obiegi na pokoje), CWU 140L Termika nierdzewna (dwupłaszczowy).

Cała instalacja w kotłowni do zrobienia, czekam na pozytywną opinię o dofinansowanie.

Co wybrać:

Mini Bio Luxury 21KW z palnikiem Platinum Bio VG (po uzyskaniu przez kocioł certyfikatu Ekoprojektu)
Mini Bio Luxury NE 20KW

#8 2017-10-23 19:28:48

darecki
nowy na forum

woyyteek napisał:

Witam,

Panowie proszę o poradę.
...
Co wybrać:

Mini Bio Luxury 21KW z palnikiem Platinum Bio VG (po uzyskaniu przez kocioł certyfikatu Ekoprojektu)
Mini Bio Luxury NE 20KW

Taką masz ograniczoną listę?

To dorzucę jeszcze do tego... Mini Bio Luxury 20kW... wersję ze sterownikiem Estymy i sondą Lambda w zestawie.
Żebyś miał ułatwione zadanie, jeśli chodzi o ustawienie odpowiedniej dawki powietrza, do procesu spalania.

A żeby nie ograniczać Ci wyboru wink... to jeszcze EEI Pellets 16kW... a przy dobrze wykonanej instalacji, to powinien nawet wystarczyć EEI Pellets 12kW (wymiennik Mini Bio)... oba z palnikami VG... i posiadają już certyfikaty "Ekoprojektu" smile

P.S.
Namnożyło się tych wersji "Luxury" , kotła Mini Bio.
A jeszcze jest przecież Twin Bio Luxury i Compact Bio Luxury...

#9 2017-10-23 20:56:17

woyyteek
Zaczyna się udzielać

Dzięki, wersja mini wzięła się stąd, że nisko wychodzi u mnie wylot z komina. A jak zamówię zmianę kolejności elementów z nierdzewki, to mnie dla przykładu skasują odpowiednio. Wkład już jest w kominie jakiś czas, bo mi dym na dom uciekał smile

Czekam jeszcze na przedstawicieli firmy instalującej kotły, a chciałbym już wtedy być zdecydowany co do kotła.

Instalacja w domu (lata 80-te) ze stali. 3/4 cala po piwnicy i być może piony w ścianach. Za pionami 1/2 cala.

#10 2017-10-24 18:48:05

darecki
nowy na forum

woyyteek napisał:

...
Instalacja w domu (lata 80-te) ze stali. 3/4 cala po piwnicy i być może piony w ścianach. Za pionami 1/2 cala.

To chyba późne wink "(lata 80-te)"...
Bo wtedy, to "królowały " jeszcze instalacje grawitacyjne... a ta Twoja, z takim przekrojem rurek, to się do nich nie zalicza.

Do takich potrzeb, jakie u Ciebie są, to tak jak wcześniej napisałem... najlepszy będzie kocioł ze sterowaniem Estymy... więc jeśli Mini Bio Luxury, to ten z sondą Lambda w zestawie.
Jeśli chodzi o moc, to coś koło 15kW byłoby pewnie optymalne... ale takiego Mini Bio nie ma.
Więc wstawiając do kotłowni Mini Bio 2OkW, moc palnika (który nominalnie, wcale nie jest palnikiem o takiej mocy) można obniżyć i dostosować do potrzeb.

Najistotniejsze jest odpowiednie przygotowanie instalacji.
Jeśli będziesz miał 3 obiegi grzewcze... plus zasobnik C.W.U. to powinieneś zastosować gotowy rozdzielacz... a najlepiej sprzęgło-rozdzielacz i oczywiście pompę kotłową.
Będziesz miał wszystko odpowiednio i przejrzyście poukładane... oraz zapewnioną ochronę powrotu.
Dobrze jest także zastosować wtedy zawory mieszające 3D, żeby nie zasilać obiegów czynnikiem o temperaturze kotła.
Zastosowanie mieszaczy sterowanych manualnie, daje zawsze możliwość rozbudowy i zastosowanie siłowników, oraz automatycznego sterowania temperaturą zasilania tych obiegów.
Kiedyś może zechcesz rozbudować system, więc lepiej go nie ograniczać mieszaczami termostatycznymi.
I to tyle w dużym skrócie...

#11 2017-10-24 21:51:36

woyyteek
Zaczyna się udzielać

Z wiekiem i rozmiarem instalacji strzelałem, faktycznie była grawitacyjna jak się tutaj wprowadziłem. A jak wygląda różnica w palnikach między Luxury a VG. Palnik VG sam się czyści z tego co widziałem w przypadku gorszego pelletu.

Jeśli chodzi o obiegi myślę je połączyć kolektorem i dać taką samą temp. na cały dom. Dałbym tylko na grzejnikach głowice termostatyczne w dobudówce (tam się nie siedzi i nie ma potrzeby żeby było komfortowo). Czy tak będzie ok?

Z góry dziękuję za całą pomoc.

Ostatnio edytowany przez woyyteek (2017-10-24 21:52:19)

#12 2017-10-24 22:14:45

woyyteek
Zaczyna się udzielać

Wyprowadź mnie także z mojego błędnego lub w miarę rozsądnego myślenia. Do tej pory palę w piecu tak:

Kocioł Protech, opał węgiel orzech. Instalację mam tak nieszczęśliwie zrobioną że wieczorem muszę zamykać zawory na CWU żeby grawitacja mi ciepłej wody nie wyciągnęła na obieg CO.

Wstaję o 4:30 rozpalam i jak dzieciaki i żona wstanie to mają w domu już ciepło, żona pali cały dzień tak aby w domu było około 21 stopni. O porze około 22:00 mam już piec wygaszony i rano jak wstaję do pracy nawet przy największych mrozach (wtedy w domu jest około 14 stopni, jak na szkockim zamku) rozpalam i tak całą zimę.

Czy taka konfiguracja jest możliwa do ustawienia przy kotle na pellet i czy to zaniży czy podniesie spalanie paliwa.

#13 2017-10-25 00:24:17

darecki
nowy na forum

woyyteek napisał:

...
jak wygląda różnica w palnikach między Luxury a VG. Palnik VG sam się czyści z tego co widziałem w przypadku gorszego pelletu.

Jeśli chodzi o obiegi myślę je połączyć kolektorem i dać taką samą temp. na cały dom. Dałbym tylko na grzejnikach głowice termostatyczne w dobudówce (tam się nie siedzi i nie ma potrzeby żeby było komfortowo). Czy tak będzie ok?
...

Taka sama temperatura zasilania... "na całym domu" nie musi wcale dawać, takiej samej temperatury w pomieszczeniach.
Jeśli chcesz połączyć wszystkie piony... i zastosować jeden tyko mieszacz obniżający temp. zasilania i jedną pompę C.O... czyli zrobić jeden obwód grzewczy, to powinieneś na wszystkich grzejnikach zamontować "głowice termostatyczne", którymi dostosujesz temperatury w każdym pomieszczeniu indywidualnie.
Instalacja będzie wtedy prosta w budowie... ale nie zapomnij o zapewnieniu podniesienia temperatury wody powracającej do kotła... a w takiej konfiguracji, to zawór 4D nie wystarczy, więc musisz myśleć o pompie kotłowej, żeby system był wydolny i przynosił korzyści.

A co się tyczy palników... to różnica w palnikach jest znaczna, ale nie o same palniki tu chodzi, ale także o sterowniki nimi zarządzające, które decydują o "elastyczności" palnika, jeśli chodzi o zakres mocy jaką można uzyskiwać.
Fakt... palnik VG ma ruchomy ruszt, więc funkcja "samoczyszczenia" działa... i to jest plus... ale jego praca, w połączeniu ze sterownikiem Pluma, nie daje tak dużej "elastyczności" w oprogramowaniu mocy, jak to jest w przypadku palnika Platinum Bio 1 ze sterownikiem Estymy, którego moc można oprogramować prawie dowolnie, więc uzyskanie ciągłej pracy bez wygaszeń, jest bezproblemowe... i to jest duży plus... a drugim plusem jest sonda... więc są już 2 plusy i to dodatnie wink

Zestaw powinno dobierać pod konkretne potrzeby... a z Twojego opisu wynika, że naprzeciw Twoim potrzebom

woyyteek napisał:

...
Wstaję o 4:30 rozpalam i jak dzieciaki i żona wstanie to mają w domu już ciepło, żona pali cały dzień tak aby w domu było około 21 stopni. O porze około 22:00 mam już piec wygaszony i rano jak wstaję do pracy nawet przy największych mrozach (wtedy w domu jest około 14 stopni, jak na szkockim zamku) rozpalam i tak całą zimę.

Czy taka konfiguracja jest możliwa do ustawienia przy kotle na pellet i czy to zaniży czy podniesie spalanie paliwa.

Jeśli chodzi Ci o to, czy można ustawić stały harmonogram pracy kotła, czyli też ogrzewania, to oczywiście że można, ale w przypadku sporego wychładzania budynku, lepsze efekty daje tryb "stały".
Jak będziesz już używał, to się przekonasz jak to będzie w Twoim przypadku.
Nocne wygaszanie, zmniejsza nieco ilość spalonego paliwa, ale komfortu cieplnego nie zapewnia, więc ciągła praca ogrzewania jest przyjemniejsza wink
Gdybyś np. zastosował elektroniczne głowice termostatyczne, to mógłbyś sobie programować np. nocne obniżanie temperatury w konkretnych pomieszczeniach indywidualnie, co także przynosiłoby pewne oszczędności... a komfort byłby zachowany...

#14 2017-10-26 09:05:11

woyyteek
Zaczyna się udzielać

Ok, dziękować. Temat mam wstępnie ogarnięty, poczekam na fachowców i będę już wiedział jak z mini rozmawiać. Dam znać co zaproponowali.

#15 2017-10-27 16:46:29

woyyteek
Zaczyna się udzielać

A o co chodzi tak dokładnie z tymi sterownikami palnika?? Dużo dobrego słyszałem o sterownikach TechSterowniki, czy faktycznie są tak dobre.

#16 2017-10-27 19:31:19

darecki
nowy na forum

W zestawach Kostrzewy, masz do wyboru regulatory Estymy albo Pluma... Techa tam nie uświadczysz...

A sterownik nie jest tylko palnika, tylko całego zestawy, gdyż zarządza całym systemem grzewczym..

#17 2017-10-30 10:56:01

hakfin
Nowy na forum

estem posiadaczem kostrzewa mini bio NE sterownik PLUM. Używam pierwszy sezon od lipca.
Czy to normalne jak wchodzę w informację to pokazuje mi od lipca ponad 1000 rozpaleń, czy idzie te informacje wykasować aby komputer pokazał w ciągu ostatniej doby ile było rozpaleń.,
Do kotła podłączony jest sterownik bezprzewodowy wszysko chodzi w trybie auto. Dzisiaj na sterowniku rano miałem ustawioną temperaturę pomieszczenia 20,5 C tyle też czujnik wskazywał. Wchodząc do kotłowni kocioł zaczął się rozpalać, pomyślałem że jest ok troszkę chce go podgrzać. Natomiast po 2-3 minutach kocioł rozpoczął proces wygaszania. Jest to dla mnie nie zrozumiałe, przecież kocioł podał paliwa w celu rozpalenia poczym po kilku minutach się wygasił. Czy taka praca jest normalna czy dzwonić do serwisanta bo coś jest nie tak z sterownikiem.

#18 2017-10-31 00:15:50

darecki
nowy na forum

hakfin napisał:

...
Dzisiaj na sterowniku rano miałem ustawioną temperaturę pomieszczenia 20,5 C tyle też czujnik wskazywał. Wchodząc do kotłowni kocioł zaczął się rozpalać, pomyślałem że jest ok troszkę chce go podgrzać. Natomiast po 2-3 minutach kocioł rozpoczął proces wygaszania. Jest to dla mnie nie zrozumiałe, przecież kocioł podał paliwa w celu rozpalenia poczym po kilku minutach się wygasił. Czy taka praca jest normalna czy dzwonić do serwisanta bo coś jest nie tak z sterownikiem.

Może byś kolego przynajmniej podał, jaką masz wpisaną histerezę czujnika pokojowego?
Bo wtedy... może to będzie bardziej "zrozumiałe"...

Ostatnio edytowany przez darecki (2017-10-31 00:16:48)

#19 2017-10-31 08:36:13

kinox
Zaczyna się udzielać

Witaj hakfin. Mogę Ci powiedzieć ile rozpaleń było u mnie w ciągu ostatnich 4 dób, bo od takiego czasu użytkuję swój Mini Bio NE 10KW. Licznik rozpaleń wskazuje 22, czyli 5-6 na dobę. Wszystko zależy także od ustawień regulatora oraz od ogrzewanego budynku. Ja mam ustawioną temp. komfortową w godzinach 15:00-24:00 (22oC) w dni powszednie + 08:00-24:00 w soboty i niedziele. Temperaturę obniżoną (20oC) w godzinach 00:00-15:00 w dni powszednie + 00:00-08:00 w soboty i niedziele. Histereza 0.5oC.

Jeżeli chodzi o CWU: temperatura zadana CWU - 50oC w godzinach 18:00-22:30 w każdy dzień i 30oC w pozostałych godzinach (tak, aby nie dogrzewało w tym okresie, bo nie potrzebuję). Histereza CWU - 5oC.

Liczba rozpaleń będzie zależała także właśnie od ogrzewanego budynku a dokładniej od czasu jego wychładzania. Im częściej temperatura zadana będzie się obniżać o wartość histerezy, tym częściej będzie się rozpalał, jeżeli po poprzednim osiągnięciu temperatury zadanej wygasi się.

#20 2017-10-31 08:48:04

hakfin
Nowy na forum

Witam.
Posiadam sterownik pokojowy bezprzewodowy TYBOX 137.
Histereza CO była ustawiona na: zmiana podstawy czasu regulacji PI 15 minut na 0,2 C . Zmieniłem teraz na TOR czyli stała histereza wartość 0,2 C. Zobaczę czy teraz będzie jakaś różnica.
Temperaturę komfortową ustawiłem w godzinach 14:00 - 24:00 (21,5 C) w sobotę i niedzielę od 8:00 do 24:00.
Natomiast temperatura obniżona w godzinach 00:00 - 14:00 w sobotę i niedzielę 00:00-8:00.
CWU temperatura zadana 48 C w godzinach 16:30 - 23:00  histereza 5 C.

#21 2017-10-31 22:12:43

kinox
Zaczyna się udzielać

Pytanie do hakfin: czy występuje w Twoim kotle też taka sytuacja, że podczas postoju kotła zdarza się, że zapala się ikona pracy pompy CO, ale pompa się nie włącza? Zauważyłem, że jeżeli temperatura CWU lub pokojowa spadnie poniżej zadanej minus histereza, a temperatura na kotle jest jeszcze wysoka, to pompy (CO i/lub CWU) włączają się prawidłowo. Sytuacja, o której piszę dotyczy najprawdopodobniej sytuacji, kiedy pompy nie powinny być włączane, a jednak sterownik prezentuję tą ikonę na około kilkanaście sekund.

#22 2017-10-31 22:39:09

darecki
nowy na forum

kinox napisał:

...
Jeżeli chodzi o CWU: temperatura zadana CWU - 50oC w godzinach 18:00-22:30 w każdy dzień i 30oC w pozostałych godzinach (tak, aby nie dogrzewało w tym okresie, bo nie potrzebuję). Histereza CWU - 5oC.
...

hakfin napisał:

...
CWU temperatura zadana 48 C w godzinach 16:30 - 23:00  histereza 5 C.

Drodzy koledzy... może byście tak wyjaśnili dokładniej... jaki widzicie sens, w utrzymywaniu 5 stopniowej histerezy zasobnika C.W.U. bo zwyczajnie jestem tego ciekaw wink

#23 2017-11-01 07:09:38

Andrzej47op
nowy na forum

Drodzy koledzy.
Nie podejmujcie żadnej dyskusji z tym człowiekiem, bo się okaże, że zasobniki CWU macie zrobione z poliwęglanu, a wezownica jest z pex big_smile

Darecki... Co Cie obchodzi jaką maja histereze. Tyle im odpowiada i ok.
Może im jeszcze z psem na spacery będziesz wychodził. Co za typ.

Super mini bio z popielnikiem big_smile

#24 2017-11-01 12:31:06

hakfin
Nowy na forum

Darecki a jaką histereze CWU proponujesz?? Chetnie przetestuję nowe ustawienia.

#25 2017-11-01 13:53:59

darecki
nowy na forum

Kolego hakfin... w przypadku dogrzewania wody w zasobniku do temperatur komfortowych,  w okolicy 50 stopni.. to, tak z praktycznego, jak i ekonomicznego punktu widzenia... największy sens ma ustawianie nawet dwukrotnie wyższej histerezy... czyli... muszę tu dodać informację specjalną...dla naszego niedouczonego kolegi Andrzeja wink... że dwukrotnie... oznacza pomnożenie obecnej 5 stopniowej histerezy x 2... z czego wychodzi liczba 10 smile

5 stopniowa histereza, może mieć zastosowanie... ale przy dogrzewaniu zasobnika do niższych temperatur komfortowych... w okolicy 40 stopni...

A przy dogrzewaniu do temp.wyższych... w okolicy 60 stopni, przydatna jest histereza, której wartość wynosi nawet 20 stopni...

Stopka forum