Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

• Index
  •  » Inne
  •  » Podgląd przez siec Internet za małą kasę :)

#26 2017-12-16 00:11:51

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

Re: Podgląd przez siec Internet za małą kasę :)

Brak argumentów, jak zwykle skutkuje tym samym big_smile

A tym razem "zabolało" obu posiadaczy kominków "wodnych"... którzy mają podobną sytuację... choć instalacje całkowicie odmienne... co nie zmienia jednak faktu, że obie są nieprzystosowane do właściwej obsługi dwóch źródeł energii...

Zestaw Pellets 100 -16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator kotłowy Igneo Touch. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony. Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#27 2017-12-16 07:29:21

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

besix: spróbuję, może kupię z jedną płytkę zobacze czym to pachnie. W sumie z linuxem mam tyle do czynienia co w pracy, jakaś prosta konserwacja, zmiana skryptów (routing, qos, quaga itp.)

Tego rasbery z linii komend się programuje, czy jest jakiś fajny graficzny?

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#28 2017-12-16 09:30:34

besix
Często się udziela

marecki ja do niczego nie namawiam na siłę , a jeżeli chcesz kupić to myślę, że jedno raspberry wystarczy , żebyś zautomatyzował cały swój dom i chałupę sąsiada też ogarnie smile to naprawdę wydajne maleństwo.
Podam taki mały przykład podłączasz sobie czujniki temperatury tak jak na schemacie https://drive.google.com/file/d/1FAyiiVd_al71j7M2YcYZdLJunH5feVFM/view?usp=sharing
takich czujników możesz podłączyć nawet 8 szt i każdy jest widziany indywidualnie i każdy możesz dowolnie wykorzystać - oprogramować . Dokładasz przekaźnik , ustawiasz zadziałanie wyjścia przekaźnika na podstawie jednego , lub kilku termometrów i masz termostat , zmieniasz funkcję przekaźnika, dokładasz wentylator ze starego komputera i masz w kominku turbo rozpalanie smile
Co do programowania to interfejs graficzny oczywiście jest i pozwala realizować podstawowe funkcje , ale jak zapragniesz sterować zaworami , mieszaczami, czy przepustnicą w kominku, to trzeba poznać trochę komend wpisywanych z poziomu terminala

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#29 2017-12-17 16:46:10

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Spokojnie, myślałem już o tym. Boję się tylko, że zacznę tego rasbery i nie skończę. Ja mam trochę co innego w planach. Jest to całkiem realne, bo być może z dofinansowania uda się zdobyć drugi MB a ja zaryzykuję i podłączę się do oryginalnego sterownika big_smile Bo miałem już to b.dawno temu zrobić i pewne postępy były.

Ale to taki mały offtop, na razie nieistotne.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

• Index
  •  » Inne
  •  » Podgląd przez siec Internet za małą kasę :)

Stopka forum