Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2017-03-01 23:07:23

MarcinN
Nowy na forum

Problem z wybijaniem różnicówki

Witam

Od 5 lat jestem użytkownikiem pieca na pellet firmy Budmet. Nie miałem żadnych problemów dopóki dwa miesiące temu nie wybiła po raz pierwszy różnicówka.
Wybija tylko i wyłącznie podczas rozpalania, później potrafi chodzić przez kolejne 24 h po czym znów wybije. Czasem w większych czasem w mniejszych odstępach czasowych ale raczej nie dłużej niż 48h.
Serwis przemierzyl cała elektronikę, wszystkie przewody i zapalarke. Nie pokazało przebicia. Na moją prośbę wymienili sterownik. Rożnicówkę wymieniłem wcześniej.
Dalej nic. Problem istnieje.
Rożnicówka która wybija jest tylko pod kotłownie i nie ma tam innych urządzeń.

Ja podejrzewam jeszcze mimo wszystko zapalarke. Czy ktoś miał podobny problem?

#2 2017-03-02 10:56:20

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

Re: Problem z wybijaniem różnicówki

Gdzieś masz upływ do niebieskiego albo żółto-zielonego. Sprawdź czy wilgoć(woda) nie wlazła do puszki(gniazda).

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#3 2017-03-02 19:23:53

MarcinN
Nowy na forum

Ok. Nie napisałem że w kotłowni są dwa gniazdka na oddzielnych obwodach do rozdzielni. I wybija na obu.

Dziś dodatkowo wybiła różnicówka i jednocześnie eska a więc było zwarcie. Przepialem piec do drugiego gniazda i odpalił. Póki co chodzi.

Co ciekawe, na zapalarce  jest nagar (biały nalot) i dziś trochę go zeskrobalem. I właśnie po tej operacji podczas następnego rozpalania poszło zwarcie.

#4 2017-03-02 19:32:05

MarcinN
Nowy na forum

Czy ten nagar może powodować, nie wiem , przegrzewanie się tej zapalarki? Dodam że nagaru jest już dużo i ciężko go zdrapac. 

Piec odpala około 12 razy na dobę a zapalarka ma prawie dwa lata więc trochę przeszła

#5 2017-03-07 09:40:14

Marus82
Nowy na forum
Od: Powiat kaliski

Bardzo często odpala się palnik... 12 razy na dobę. Hmm... może któryś przewód jest lekko luźny i stad przy większym poborze mocy, np. przy rozpalaniu, minimalnie zaiskrzy i pstyk.

PellasX revo mini , kocioł RBR EcoBio + bufor 500l . Do ogrzania 178m2 dom Sindbad 2g, cwu 120l,

#6 2017-03-08 11:42:59

MarcinN
Nowy na forum

Teraz mogę to już napisać. Przyczyną usterki była zapalarka. Po wymianie na nową problem znikł.

Co do częstych odpalen pieca. Po analizie tego forum pracuję nad takim ustawieniem żeby zapalal się rzadziej. Wcześniej piec pracował na ustawieniach panów serwisantow bo twierdzili że na takich piec pracuje optymalnie.

Jak często średnio odpala wam piec na dobę w okresie zimowym?

#7 2017-03-08 12:03:06

laptop
Często się udziela
Od: łódzkie

MarcinN napisał:

...dwa miesiące temu wybiła po raz pierwszy różnicówka.
Wybija tylko i wyłącznie podczas rozpalania, później potrafi chodzić przez kolejne 24 h po czym znów wybije. Czy ktoś miał podobny problem?

MarcinN napisał:

Teraz mogę to już napisać. Przyczyną usterki była zapalarka. Po wymianie na nową problem znikł.

Był problem... mamy rozwiązanie. Brać przykład z kolegi!

PellasX revo mini 8-35kW, S.control + ecoSTER TOUCH + moduł bufora/mieszaczy. Do ogrzania 126m2 i 56m2 garaż+kotłownia, cwu 150l

#8 2017-03-08 13:44:04

Marus82
Nowy na forum
Od: Powiat kaliski

MarcinN napisał:

Przy takich pogodach max 2 razy na dobę.
Tylko u mnie to chodzi z buforem

A co do winy zapalarki... to po prostu się zużyła ? Masz gdzieś w statystykach ile razy się za swojego życia uruchomiła ?

Ostatnio edytowany przez Marus82 (2017-03-08 13:46:29)

PellasX revo mini , kocioł RBR EcoBio + bufor 500l . Do ogrzania 178m2 dom Sindbad 2g, cwu 120l,

#9 2017-03-08 18:28:36

MarcinN
Nowy na forum

Tak jak pisałem zapalarka paliła ale jednocześnie to ona powodowała upłynność. Przebijala raz na 10 odpalen i problem gotowy. Stan się systematycznie pogarszał.

A wizualnie była naprawdę w złym stanie. Końcówka osłony zarnika, była zniekształcona od temperatury a na samym źarniku powstał dosyć duży nagar. Niepotrzebnie to bagatelizowalem bo na pomiarach nic nie wyszło i przekonywali mnie ze zapalarka jest ok.

Niestety nie mam w sterowniku (Compit Biomax 200) takich statystyk. Mogę tylko oszacować, że wytrzymała 5 tys. odpaleń.
To moja druga. Pierwsza wytrzymała 2.5 roku i po prostu umarła więc sprawa była prosta. Druga po 2 latach dogorywała w ten sposób.

#10 2017-03-08 22:44:02

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

MarcinN napisał:

...
Co do częstych odpalen pieca...

W okresie zimowym... palnik odpalany jest nie częściej niż raz na tydzień, gdyż kocioł pracuje w trybie "ciągłym".
Statystykę ilości odpaleń w skali roku, nabija praca w trybie "auto" na potrzeby C.W.U.

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

Stopka forum