Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2017-01-29 16:54:02

jarek18033
Zaczyna się udzielać

Palnik platinium bio kosmiczne spalanie

Witam, jestem szczesliwym posiadaczem palnika 16 kw w sumie byłem szczesliwym bo od jakiegos czasu moje spalanie dobowe to około 35 kg. Dom mam mały 85 7 grzejników cwu 100 litrów w domu 22 stopnie kocioł buderus logano g115 wczesniej pensotti myslałem ze to z powodu małego kotła ale po wymianie na buderusa spalanie nie spadło próbowałem juz wszystkiego, ustawianie powietrza podawania predkosci pompy obiegowej nakładka na palnik itd. Palnik obsługuje juz 3 lata i znam go jak własna kieszen nie jedno piwko wypite w kotłowni;) zaobserwowałem ze test paliwa mierzony wychodzi 9 ale zeby było wiarygodne z spalaniem mam wpisane 14.5 ilosc spalonego pelety dobowo mierze sam zasypujac zasobnik do pewnego mometu i na drugi dzien dosypujac tyle samo. 2 lata było ok ale w tym roku pali jak wsciekły pelet tez był rózny od barlinka lave po ten co zawsze spalałem jedyna zmiana to w sterowniku chciałem skasowac licznik spalonego peletu wiec wszedłem w przywrócenie ustawien fabrycznych ale wszystko ustawiłem jak miałem. pomocy co moze byc nie tak a moze wgranie nowego softu pomoze choc mosle ze raczej nie

Kocioł olejowy Buderus Logano g115 21kw palnik Platinium Bio 16 domek 85 m2 srednio ocieplony, seme grzejnik,  woda 100l 3 osoby na stanie

#2 2017-01-29 23:38:51

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

Re: Palnik platinium bio kosmiczne spalanie

jarek18033 napisał:

...
zaobserwowałem ze test paliwa mierzony wychodzi 9 ale zeby było wiarygodne z spalaniem mam wpisane 14.5...

Twoje obserwacje są bezcenne wink ale może zacznij raczej od spisania tych wszystkich ustawień, które "wpisałeś tak jak miałeś", a które nadal są dla nas niewiadomą.

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#3 2017-01-30 00:24:41

jarek18033
Zaczyna się udzielać

A wiec tak temperatura na kotle mam 55 stopni tyle mi wystarczy i tyle idzie na grzejniki które potem korygowane sa głowicami praca kotła stała bo z czujnikem pokojowym było tylko gorzej to dobra opcja na               okres wiosna- jesien. co do palnika to;                                                                                                                                                                                                                         moc 25-100                                                                                                                                                  powietrze 10-22 było tez 2-10 a nawet 20-40                                                                                            podawanie 5.5 przy tych ustawieniach pelet ładnie sie spala srednia moc palnika 35% wygasza sie raz góra 2 razy na dobe przewaznie po załadowaniu wody wtedy palnik nie zdąży wyhamowac. testowałem tez mniejsze podawanie ale wiadomo palnik chodziło wiekszych mocach a ze zbiornika nadal około35 kg. rozumie ze pelet nie jest kaloryczny jak wegel czy eko groszek ale 35kg na 85 metrów dom nie jest dobrze ocieplony ale okna szczelni nigdzie nie wieje sciany 5 cm steropian. dla mnie dziwne ze 2 lata spalał w zime srednio 25 kg (mierzone) a teraz 35 oczywiscie przy podobnych temperaturach. dodam jeszcze ze wszystkie ustawienia mam zapisane nawet te z okresy kiedy spalanie było ok tylko ze na dzien dzisiejszy te ustawienia nie pomagają

Kocioł olejowy Buderus Logano g115 21kw palnik Platinium Bio 16 domek 85 m2 srednio ocieplony, seme grzejnik,  woda 100l 3 osoby na stanie

#4 2017-01-30 10:41:19

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Pierd... na forum coraz lepszy. 2 identyczne wątki. Sens gdzie?

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

Stopka forum