Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#26 2016-11-11 13:31:34

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

Re: Przegrzewanie MiniBio i częste właczanie przy grzaniu CO

Masz przewymiarowany kocioł smile podepnij CWU i od razu jak rękę odjął. Będzie dłużej pracował w tak zwanym między czasie.

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#27 2016-11-11 13:41:17

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

dominik83 napisał:

Ta wartość spisałem ze sterownika. Nie mam czujnika na powrocie kotła. Czujniki od Kostrzewy mam tylko zasilaniu CO i samym kotle...

Jeśli czegoś nie masz, to w jakim celu podajesz te wartości temperatur?

Więc czujniki masz nadal 3... jeden w kotle...  drugi na zasilaniu instalacji... a trzeci pogodowy... bo o nim wspomniałeś dopiero niedawno... bo informacji o nim, w ustawieniach, które spisałeś ze sterownika brak...

Więc dokładnie wiadomo co i czym steruje...

A ustawienie temp. startu pompy (wpisana w menu ogrzewanie)...poniżej temp. obliczeniowej dla C.O. jest bez sensu... bo z tego co pisałeś... w przypadku wyliczenia przez sterownik temp. zasilania poniżej tego progu...36 stopni... miałoby skutkować brakiem zasilania grzejników w czynnik grzewczy... 
A pompa jest tylko jedna... więc jak ma realizować 2 sprzeczne ze sobą scenariusze?
Coś pokręciłeś wink
A do tego pompa jest ustawiona jako stała...

Czujnik temp. kotła informuje o jego temperaturze i ma wpływ na temp. startu pompy C.O.... a czujnik zasilania instalacji w połączeniu z czujnikiem pogodowym... steruje temperaturą zasilania obwodu grzejnikowego...
Teraz wszystko jasne?

P.S.

fotlot napisał:

Masz przewymiarowany kocioł smile podepnij CWU i od razu jak rękę odjął. Będzie dłużej pracował w tak zwanym między czasie.

Słuszna uwaga...
A tak w ogóle... to jaki sens ma ogrzewanie C.W.U  prądem... skoro kocioł zasilany pelletem zrobi to taniej?

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-11-11 13:48:00)

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#28 2016-11-11 15:28:10

dominik83
Zaczyna się udzielać
Od: Zawidów

Faktycznie o czujniku pogodowym zapomniałem napisać zdarza się.
Po to mam tak niska temp.pracy pompy CO aby mi niepotrzebnie nie grzało gdy na dworze jest dostatecznie ciepło a pomieszczenia nie wychładzają się tak szybko.36 C to jest temp. min. przy jakiej sterownik pozwala na włączenie pompy CO.
Natomiast start pompy CO przy 50 C po to aby zbyt chłodna woda nie leciała na grzejniki bo zanim to wszystko przepchnie po np. nocnym postoju ogrzewania to mija dużo czasu. Jeśli leci mi cieplejszy czynnik grzewczy to zauważyłem ze szybciej się nagrzewają grzejniki i wyrównuje temp. wody powrotnej.

Przewymiarowany kocioł- o tym to ja wiem ale kiedy wybierałem nowy sposób ogrzewania to to był najrozsądniejszy wybór. I tak mam go mocno zdławionego na szczęście bez większych komplikacji.

Sam kocioł mam podłączony do wężownicy bojlera ale bez czujnika temp. CWU to się nie sprawdziło.
Pomyśle o tym na następna zimę
Może ja Wam to źle tłumacze

A dlaczego pompa stała?
Ponieważ dzięki temu grzejniki są zawsze ciepłe i dzięki temu mam lepszy komfort cieplny.
Chociaż teraz na nowym sofcie jest możliwość zwiększenia zakresu czujnika CTP2 wiec po weekendzie przetestuje.

Ostatnio edytowany przez dominik83 (2016-11-11 15:48:23)

#29 2016-11-11 18:18:49

fotlot
Często się udziela

Skoro kocioł podpięty masz do wężownicy to ustaw pompę od CWU  jako stałą i masz ciepłą wodę non stop z czego żonka się ucieszy.

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#30 2016-11-11 18:29:32

Michal 1243
nowy na forum

Fotlot... Teraz będę DARECKIM i odpowiem jak ON.

CZYTAŁEŚ W OGÓLE TEMAT... GDZIE ON MA NAPISANE, ŻE MA POMPĘ OD CWU?  NIE CZYTAŁEŚ, WIĘC SKĄD WZIĄŁEŚ POMPĘ CWU?

Ale, że mnie to lotto, to mam to d... Podałem tylko przykład jak kolega Darecki potrafi się zwracać do ludzi...

#31 2016-11-11 18:32:47

Michal 1243
nowy na forum

Dominik... Zakładając konto musiałeś zaakceptować regulamin...

http://www.forum.pellets.com.pl/viewtopic.php?id=1333

big_smile

#32 2016-11-11 18:47:35

fotlot
Często się udziela

Może ma .... a nie zdążył napisać a jeśli nie ma, to źle. A ty nie naśladuj mistrza riposty , bo ci to słabo wychodzi.

#33 2016-11-11 19:04:27

Michal 1243
nowy na forum

Do jego poziomu się już nie zniżę, bo musiałbym się położyć big_smile

#34 2016-11-11 20:44:55

darecki
Często się udziela

Ty nawet nie możesz się zniżyć... bo z takiego poziomu jaki reprezentujesz, to już nawet nie można zejść niżej....

dominik83 napisał:

...Tobie Michal dziekuje za odpowiedzi:)
...

Tak krótki pobyt na forum... a jakże trafna ocena sytuacji wink

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-11-11 21:14:13)

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#35 2016-11-11 21:28:55

Michal 1243
nowy na forum

Widać, że Twój mózg działa z opóźnieniem... Mistrz edycji : D

#36 2016-11-11 21:33:15

Michal 1243
nowy na forum

Tak jak ty sobie potrafisz słodzić, to tu takich nie ma... Z gówna złoto wyklepiesz, by zabłysnąć w głębi papieru toaletowego.

#37 2016-11-11 21:34:09

tomaszzakopane
Udziela się

darecki napisał:

dominik83 napisał:

...Tobie Michal dziekuje za odpowiedzi:)
...

Tak krótki pobyt na forum... a jakże trafna ocena sytuacji wink

Wypowiedz wyrwana z kontekstu jakos mnie to nie dziwi

Ostatnio edytowany przez tomaszzakopane (2016-11-11 21:35:35)

#38 2016-11-11 22:46:12

darecki
Często się udziela

Mnie też nie dziwi, że tak się wzajemnie wspieracie...
Choć w pojedynkę... czy w duecie... efekt zawsze tek samo żałosny...

#39 2016-11-11 23:43:40

tomaszzakopane
Udziela się

darecki napisał:

Mnie też nie dziwi, że tak się wzajemnie wspieracie...
Choć w pojedynkę... czy w duecie... efekt zawsze tek samo żaosny...

Spójż w lusterko to dopiero zobaczysz żałosny efekt tongue

Ostatnio edytowany przez tomaszzakopane (2016-11-12 01:46:41)

#40 2016-11-12 08:25:57

dominik83
Zaczyna się udzielać

Mam tylko jedna pompę CO ale w planach jest druga do CWU na przyszłą zimę.

Widzę że nie uda mi się szybko rozwiązać mojego problemu z częstym włączaniem kotła.
Pozdrowienia dla Wszystkich bez wyjątków:)

#41 2016-11-12 08:41:48

darecki
Często się udziela

Tomasz...żeby zobaczyć, żałosny efekt zastosowania sprzęgła hydraulicznego, wystarczy obejrzeć filmik który wstawiłeś...

https://youtu.be/MFc_ZriibYs

Klasyczny przykład... potwierdzający bezsens zastosowania sprzęgła w Twojej instalacji... która w obiegu kotłowym ma 2 pompy, gdzie pompa od C.W.U. zakłóca pracę pompy kotłowej... czego efektem jest ten gwałtowny spadek temperatury kotła, podczas nagrzewana zasobnika, któremu nie potrafi nawet zapobiec.... równie gwałtowny wzrost mocy palnika.
Potwierdza to fakt, nieprawidłowego zastosowania sprzęgła, które w tej instalacji nie spełnia swojej podstawowej funkcji....
O czym wiedziałem od początku, wypowiadając się krytycznie na temat schematu instalacji, który umieszczałeś....
A ten filmik potwierdza to, że miałem rację...

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-11-12 08:42:20)

#42 2016-11-12 10:33:17

darecki
Często się udziela

dominik83 napisał:

Mam tylko jedna pompę CO ale w planach jest druga do CWU na przyszłą zimę.

Widzę że nie uda mi się szybko rozwiązać mojego problemu z częstym włączaniem kotła...

Do C.W.U. nie musisz koniecznie instalować drugiej pompy, gdyż w tak małej instalacji... spokojnie może to pracować razem z C.O.na jednej pompie...

Twierdziłeś już na samym początku, że ta "szarpana praca" instalacji nie jest Twoim problemem...

W takim układzie jaki jest u Ciebie... czyli ... wydajny kocioł... w obwodzie grzejnym tylko 6 grzejników i nic więcej... a do tego... czujnik temp. pokojowej wraz z czujnikiem pogodowym.
To nie jest zestaw... przy pomocy którego można łatwo uzyskać efekt pracy ciągłej... o jaki Ci chodzi...

Ale zapewne jest to możliwe, gdyż najlepszym na to dowodem jest przykład instalacji kolegi Fotlot'a, który potrafił sobie poradzić... mając do ogrzania mniejszą powierzchnię od Twojej, a do tego... ogrzewaną w całości podłogówką...

Więc można...  tylko czy w Twoim konkretnym przypadku ma to sens... skoro twierdzisz że wszystko działa w zasadzie prawidłowo... i jesteś z pracy kotła oraz ogrzewania zadowolony...

Więc jeśli Twoje obawy dotyczą samej grzałki... a szczególnie jej żywotności w przypadku tak częstego rozpalania... to po prostu zamontuj w swoim palniku, japońską zapalarkę do pelletu, która żywotnością, zapewne przewyższy sam kocioł.
Więc nie będziesz musiał przejmować się ilością rozpaleń w ciągu doby... tygodnia... miesiąca czy też roku wink   bo 100 000 uruchomień, to jest jej minimalna żywotność...

#43 2016-11-12 14:26:41

dominik83
Zaczyna się udzielać

Jestem zadowolony a mój " problem" jest co najwyżej denerwujący ale tragedii nie ma.
Napisałem nowy temat bo może akurat znalazłoby się jakieś proste sensowne rozwiązanie. Po 3 pełnych sezonach z MiniBio zauważyłem ze takie ustawienia parametrów ogrzewania mi się sprawdzają wystarcza wiec raczej niczego zmieniać nie będę.

Tak jak pisałem wcześniej na następna zimę będę kombinował z CWU ale może wtedy napisze nowy watek na ten temat.

Kolego Darecki pewnie widziałeś zdjęcia które dodałem do któregoś wcześniejszych postów.
Tak wygląda wnętrze mojego wymiennika i palnik.
Chciałbym pozbyć się wogole jakiejkolwiek ilości popiołu z rusztu palnika ale zawsze coś tam zostaje po fazie wygaszania.
Ale chciałbym zaznaczyć ze tylko po pracy palnika w momencie gdy ogrzewanie np. po nocy zaczyna grzać wodę na rozruch CO. To znaczy np. o 14 włącza się CO i zaczyna od temp. ekonomicznej grzać mieszkanie do temp. komfortowej. Palnik 1 raz wygasza się po około 2 godz. gdzie CO dalej pracuje.
Zaglądam na palnik a tam zostało trochę popiołu jak na załączonym zdjęciu(czasem nawet mniej niz to widać na zdjęciu)
Za około 30 min. następuje ponowne rozpalanie, grzanie wody dla CO przez około 1 godz. i ponowne wygaszanie. Znowu zaglądam do palnika na wygaszonym piecu i praktycznie brak jakiegokolwiek popiołu. Teraz po każdym takim cyklu ruszt panika jest już czysty.
Warstewka popiołu pojawia się tylko po 1 wygaszeniu palnika. Każda kolejna jego praca jest już "czysta".
Kiedy palnik tylko dogrzewa sobie wodę bez pracy pompy CO ruszt jest czyściutki.
Zastanawia mnie to jak się pozbyć tego popiołu. Ta warstewka jest na tyle krucha ze nie da sie jej w całości wyjąc z rusztu bo się rozpada i nawet wystarczy ja mocniej zdmuchnąć smile

Mam nadzieje ze dobrze to opisałem

Może dawka startowa paliw jest za duża?Popatrzcie na moje ustawienia parametrów palnika i coś doradźcie.
Czy to ze w 1 cyklu grzania CO kocioł się kilka razy dogrzewa może mieć wpływ na zostawanie popiołu?
Z jednej strony nie chce mocniej dławic palnika bo dłużej będzie dogrzewał wymiennik , z drugiej jak mocniej go podkręcę to będzie mi sie częściej przegrzewał.

#44 2016-11-12 14:27:53

tomaszzakopane
Udziela się

darecki napisał:

Tomasz...żeby zobaczyć, żałosny efekt zastosowania sprzęgła hydraulicznego, wystarczy obejrzeć filmik który wstawiłeś...

https://youtu.be/MFc_ZriibYs

Klasyczny przykład... potwierdzający bezsens zastosowania sprzęgła w Twojej instalacji... która w obiegu kotłowym ma 2 pompy, gdzie pompa od C.W.U. zakłóca pracę pompy kotłowej... czego efektem jest ten gwałtowny spadek temperatury kotła, podczas nagrzewana zasobnika, któremu nie potrafi nawet zapobiec.... równie gwałtowny wzrost mocy palnika.
Potwierdza to fakt, nieprawidłowego zastosowania sprzęgła, które w tej instalacji nie spełnia swojej podstawowej funkcji....
O czym wiedziałem od początku, wypowiadając się krytycznie na temat schematu instalacji, który umieszczałeś....
A ten filmik potwierdza to, że miałem rację...

Nagły wzrost mocy palnika to normalny efekt po załączeniu pompy cwu gdyż wężownica ma ponad 25kw a palnik 16 a piec 10kw wiec co ma z tym wspólnego sprzęgło gdy mam priorytet CWU i pompy zarówno kotłowa jak i pompa CO  wyłączają sie na czas grzania CWU. Wiec jedyne co może zakłócać to moja pompa CWU to twoje myslenie i przez to jesteś jaki jesteś lol

Największy jednak Bezsens to dalsza dyskusja z tobą big_smile

ps. mistrzu darecki wciąż krytykujesz , ubliżasz innym próbujesz kompromitować gdy tylko ktoś myśli inaczej *przykład powyżej jak wyrywasz zdania z kontekstu(   a do tej pory nie pochwaliłeś się swoją instalacją zapewne jest tak genialna jak ty perpetum mobile zapewne lol

Ostatnio edytowany przez tomaszzakopane (2016-11-12 14:30:22)

#45 2016-11-12 15:25:13

darecki
Często się udziela

Czy Ty w ogóle potrafisz czytać ze zrozumieniem, co się do Ciebie pisze?

Tym niekorzystnym "efektem jest ten gwałtowny spadek temperatury kotła, podczas nagrzewana zasobnika, któremu nie potrafi nawet zapobiec.... równie gwałtowny wzrost mocy palnika.
Potwierdza to fakt, nieprawidłowego zastosowania sprzęgła, które w tej instalacji nie spełnia swojej podstawowej funkcji"

Bo wzrost mocy kotła jest jak najbardziej normalnym zjawiskiem...
A do tego... w prawidłowo wykonanej instalacji ze sprzęgłem, nie ma potrzeby stosowania priorytetu C.W.U. bo zasilanie obu obwodów jest bezproblemowe i nie może powodować tak dużego spadku temp.kotła,  a tym samym temp. zasilania instalacji...
Więc to, że musisz stosować priorytet, potwierdza dodatkowo to o czym pisałem... czyli nieprawidłowe zastosowanie sprzęgła... ze względu na podpięcie obiegu C.W.U. do obiegu kotłowego.
Pamiętając o tym, że podstawowym celem stosowania sprzęgł, jest oddzielenie obwodu kotłowego od obwodów grzejnych... podpinanie jakiegokolwiek obwodu grzejnego po stronie obwodu kotłowego jest totalnym nieporozumieniem... czyli po prostu bzdurą.
Po stronie obwodu kotłowego można podpinać jedynie dodatkowe źródła zasilania instalacji... takie jak kominek z płaszczem wodnym np. a nie odbiorniki energii, których miejsce jest po drugiej stronie sprzęgła...

#46 2016-11-12 15:40:44

fotlot
Często się udziela

dominik83 napisał:

Nie mam czujnika na powrocie kotła. Czujniki od Kostrzewy mam tylko zasilaniu CO i samym kotle. Sam sobie dołożyłem zewnętrzny czujnik na powrocie i zdublowany na zasilaniu grzejników tak tylko informacyjnie dla mnie

Dominik, coś to brzmi chaotycznie....
Po co ci czujnik na powrocie (rozumiem)z grzejników? Daj go na powrót do kotła.
dalej....piszesz cyt"Sam kocioł mam podłączony do wężownicy bojlera ale bez czujnika temp. CWU to się nie sprawdziło.
Pomyśle o tym na następna zimę
Może ja Wam to źle tłumacze".....
......  na tyle dobrze , że zgaduję obwód CWU masz grawitacyjny i dlatego się nie sprawdziło. Może by się sprawdziło przy dużym przekroju rur i dużym 1.1/4 zaworze 4D.
To są moje spostrzeżenia jeśli się mylę , to mnie popraw. Dlatego wyskoczyłem z pompą CWU, bo to usprawnia przepływ w układzie. Jak na razie twoje zadowolenie oceniam 50/50. Doprowadź do ładu swoją kotłownię a zadowolenie sięgnie najwyższej wartości.

Ale koniecznie wytłumacz, po co ci czujnik temperatury na powrocie z grzejników?

#47 2016-11-12 17:08:32

dominik83
Zaczyna się udzielać

Nie zle napisalem czujnik jest na powrocie do kotla. Ale jest to czujnik nie polaczony ze sterownikiem. Poprostu dostalem takie urzadzonko od znajomego z 2 czujnikami wiec nie majac co z nim zrobic zamontowalem go sobie na kotle . Jak wchodze do ciemnej kotlowni to pierwsze co widze to wyswietlacz z tego urzadzonka.
Chodzilo mi o to ze nie mam czujnika na powrocie kotla podlaczonego do sterownika ot tyle. Kiedys cos poczytalem o tym ze temp. powrotu nie powinna byc za niska wiec po ten czujnik aby wiedzic jak jest ta temp. Takie moje skrzywienie:)
Co do CWU to wezownice mam podlaczona za zaworem 4D i pompa CO choc aktualnie zaworem kulowym przeplyw przez nia mam odciety. Kiedy temp. CO byla niska to to samo przeciez plynelo przez wezownice na boilerze i wychladzalo mi CWU.
Myslalem o osobnej pompie ktora grzala by CWU pomijajac obieg CO. Jesli sie myle to mnie poprawcie.

#48 2016-11-12 17:49:28

darecki
Często się udziela

dominik83 napisał:

... Po 3 pełnych sezonach z MiniBio zauważyłem ze takie ustawienia parametrów ogrzewania mi się sprawdzają wystarcza wiec raczej niczego zmieniać nie będę...

... Teraz po każdym takim cyklu ruszt panika jest już czysty.
Warstewka popiołu pojawia się tylko po 1 wygaszeniu palnika. Każda kolejna jego praca jest już "czysta".

Może dawka startowa paliw jest za duża?Popatrzcie na moje ustawienia parametrów palnika i coś doradźcie....

Za dużo o tym myślisz wink
Przy tak małym podawaniu jakie masz (2.2) dawka startowa paliwa może faktycznie jest duża... gdyż 20 sec. to ja mam ustawione przy podawaniu 4.0
Ale to nie jest problem, gdyż ta początkowa dawka i tak wypali się podczas dalszej pracy palnika...

A jeśli chodzi o inne Twoje ustawienia... to przede wszystkim... fakt posiadania czujnika temp. pokojowej... a do tego czujnika pogodowego... oraz siłownika na mieszaczy 4D...powinno wymuszać praktyczne zastosowanie pracy kotła w trybie "auto"... przed którym się tak bronisz wink

"Wyłączyłem tryb auto bo na kotle 68 a on się nie wyłącza. Wole jak nie dochodzi do tak wysokich temperatur"

A w czym Ci przeszkadza taka temperatura pracy kotła?
To, że temperatura powrotu do kotła także wzrasta, to wg. Ciebie jest problem?
Taki efekt jest właśnie korzystny, gdyż temp. powrotu o której pisałeś wcześniej (38 stopni) jest stanowczo zbyt niska.

Mogę Ci także doradzić... zamontowanie w swoim kotle wkładu szamotowego, który jest oferowany w wersji Luxury, spowalniający znacznie stygnięcie kotła a co za tym idzie... wydłużający  przestoje w pracy palnika... co w połączeniu ze zwiększoną histerezą kotła, będzie dawało jeszcze dłuższy czas postoju pomiędzy kolejnymi uruchomieniami...
Obniżyć możesz także minimalną moc pracy palnika do 20%, co może nieco opóźnić moment wyłączenia palnika, przy pracy kotła w trybie "auto"... oraz opóźni przegrzania kotła, pracującego w trybie "ciągłym".
Sam wybierzesz... co Ci pasuje... ale niezależnie od trybu pracy... korzyści są wymierne i niezaprzeczalne...

#49 2016-11-13 07:59:02

dominik83
Zaczyna się udzielać

To nie tak do końca prawda ze się bronie przed trybem auto. Jeśli dziś znajdę chwile to przetestuje to ustawienie oraz zmianę parametru moc min. na 20 %.
O wkładzie szamotowym myślałem już zeszłej zimy ale fundusze mi na nie pozwoliły. Postaram się na przyszła zimę coś wykombinować.
Pamiętacie ile wynosi graniczna max temp. kotła do której będzie chodził palnik w trybie auto?

#50 2016-11-13 13:02:24

darecki
Często się udziela

dominik83 napisał:

...
Pamiętacie ile wynosi graniczna max temp. kotła do której będzie chodził palnik w trybie auto?

Dominiku... tyle tu pisałeś o wyliczaniu przez sterownik temperatury zasilania Twojej instalacji, że powinieneś wiedzieć coś o tym jak działa automatyka kotła, która nim steruje...

Temp. maksymalna pracy kotła, to wg. specyfikacji jest 85 stopni... co powinieneś wiedzieć...
Natomiast kotły MiniBio testowane były w instytucie, który wystawiał certyfikat przy temp. 80 stopni.
Więc nie jest ona problemem, gdyż właśnie wtedy kocioł i palnik, osiąga wysokie parametry pracy o których świadczy właśnie ten certyfikat.
Dlatego nie należy bać się temperatury takiej jaką Twój kocioł osiągnął przy ustawieniu go w trybie auto..  kiedy przerwałeś jego pracę... bo temp. wg. Ciebie była zbyt wysoka... a było to jedyne 68 stopni wink
Wg. automatyki ona zbyt wysoka nie była.
Jeśli chcesz sterować automatyką "ręcznie" to chyba nie bardzo rozumiesz, jaki jest sens jej stosowania...

Stopka forum