Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#276 2016-11-28 12:35:43

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

Re: Palnik Bio Platinum I 16kW

walcm napisał:

Temperatura zadana kotła to 50C. Pracuje to bez czujnika pokojowego a temp w pomieszczeniach to 23C. Któreś wartości są zawyżone tylko które?

50 stopni na kotle... to na pewno nie jest zawyżona wartość...
A 23 stopnie w domu...
Jeśli lubisz takie temperatury, to nam nic do tego... masz do tego prawo wink
Ale pytanie było... czy taką temperaturą kotła zasilasz bezpośrednio grzejniki... czy może przynajmniej masz zamontowane na grzejnikach zawory termostatyczne... aby utrzymać w miarę stałą temperaturę pomieszczeń...

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#277 2016-11-28 12:50:30

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

Jak ma 50* na kotle, to jaką temperaturę ma na "chronionym" powrocie?

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#278 2016-11-28 13:20:03

darecki
Często się udziela

fotlot napisał:

Jak ma 50* na kotle, to jaką temperaturę ma na "chronionym" powrocie?

W tym przypadku ochrona powrotu, nie jest tak istotna... bo to zapewne żeliwo...
ale wiadomo, że z ciepłym powrotem praca kotła jest sprawniejsza... więc ciepły powrót zawsze działa korzystnie...

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#279 2016-11-28 13:33:51

walcm
Udziela się
Od: Łowicz

Żadnych termostat ów na grzejnikach nie ma. To stara instalacja jest w zasadzie do przeróbki.

#280 2016-11-28 14:04:11

fotlot
Często się udziela

To musi spalać tyle ile chce. A ustawiona temp. powrotu na 45 to tylko sygnał do włączenia jakiejś pompy, ale to nie znaczy , że temperatura powrotu jest jak wyżej.
Moje przypuszczenie(domniemanie) niemanie ochrony powrotu i tyle w temacie Marioli.

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#281 2016-11-28 22:40:40

darecki
Często się udziela

fotlot napisał:

... A ustawiona temp. powrotu na 45 to tylko sygnał do włączenia jakiejś pompy...

A w Jego przypadku... to tylko nic nie znaczący wpis w opcjach sterownika, który nie ma żadnego znaczenia...

#282 2016-12-02 06:42:11

BOMBEL
Nowy na forum

Witam kupiłem Mini Bio, palnik Platinum Bio 10 kW, 120m2,jedna kondygnacja, grzejniki aluminium, zbionik CWU 140l dwupłaszczowy, pellet stelmet lava 6mm. Ktoś podpowie jakieś optymalne ustawienia na start?

#283 2016-12-02 12:14:26

fotlot
Często się udziela

Na start proponuję zaprosić serwisanta. Podstempluje gwarancję, przeprowadzi z tobą wstępne szkolenie obsługi, będziesz zadowolony. A po paru dniach odezwij się jak ci to chula.

#284 2016-12-02 12:46:27

MalinaEl
Zaczyna się udzielać

Pytanie do Dareckiego.

Jakie parametry wyprowadziłeś - podawanie, powietrze MAX, powietrze MIN itd. aby piec pracował bez przerw. Rozumiem, że na taką pracę masz skonfigurowane parametry palnika? Jak się ma częstość czyszczenia pieca w porównaniu z pracą pieca w trybie "rozpadnie-grzanie-wygaszanie"?

Acha, jeżeli chcesz mnie obrażać, że jestem niedouczony jak reszta z forum, to po prostu nie odpowiadaj.

Mini Bio 20 kW Luxury

#285 2016-12-02 17:33:20

BOMBEL
Nowy na forum

fotlot napisał:

Na start proponuję zaprosić serwisanta. Podstempluje gwarancję, przeprowadzi z tobą wstępne szkolenie obsługi, będziesz zadowolony. A po paru dniach odezwij się jak ci to chula.

Był serwisant w sierpniu jak zamontowałem piec i ustawił go pod pellet który mi polecił podobno made in IKEA INDUSTRY Wielbark (worki bez żadnych oznaczeń) palił się dobrze tylko trafiały się w nim suche owady i małe kamyki więc postanowiłem zmienić na LAVĘ 6mm i palnik ustawiłem tak :
Powietrze mini-18
                   Max-30
Podawanie 6
Moc mini FL2 35
         MAX 100
Próg foto 18
Wartość opałowa 5
Tlen mini (20%) 14
        Max               8
Dawka startowa 30s
Moc dmuchawy rozpalanie 18
Ilość paliwa test 8,2
W tej chwili przy modulacji 50%
Temp. Palnika 26.5 stopnia
Moc 5.4 kW
Co o tym sądzicie?

#286 2016-12-02 20:54:55

fotlot
Często się udziela

Zanim padną tu konkretne propozycje napisz w czym problem. Niedopala? dużo popiołu? jakiś konkretny kolor-sadza, duże zużycie? Jakie masz temperatury na kotle? Na koniec jak chroniony jest powrót do kotła.
Opowiedz coś nie coś.

#287 2016-12-02 21:04:04

darecki
Często się udziela

MalinaEl napisał:

Pytanie do Dareckiego.

Jakie parametry wyprowadziłeś - podawanie, powietrze MAX, powietrze MIN itd. aby piec pracował bez przerw. Rozumiem, że na taką pracę masz skonfigurowane parametry palnika? Jak się ma częstość czyszczenia pieca w porównaniu z pracą pieca w trybie "rozpadnie-grzanie-wygaszanie"?
... .

Piec pracuje "bez przerw"... nie tylko dzięki wprowadzaniu optymalnych parametrów palnika...
Dużą rolę, odgrywa tu brak czujnika pokojowego, który mógłby powodować takie przerwy w pracy palnika... po osiągnięciu temp. komfortowej ustawionej w opcjach ogrzewania...
Każdy musi dobierać parametry indywidualnie do potrzeb i warunków panujących w instalacji... więc moje ustawienia nie muszą zadziałać identycznie w przypadku innej instalacji... ale skoro pytasz to mogę Ci je zdradzić wink
KOCIOŁ:
Temp. zadana kotła - 60
Tryb pracy - ciągły
PALNIK:
Podawanie -  4.0
Ilość paliwa test - 10 (ważone 8,6)
Powietrze Min - 5
Powietrze Max - 13
Moc Min - 20%
Moc Max. - 100%
Próg foto  - 5
Przy tych parametrach, maksymalna moc palnika, wynosi niewiele ponad 9 kW, którą wykorzystuje najczęściej w granicach 45-50 % .. schodząc czasami do 20% mocy... w końcowej fazie ogrzewania zasobnika, gdy do kotła powraca gorąca woda,  podgrzewająca znacznie powrót ... a wtedy te 20% mocy bardzo się przydaje...

Jeśli chodzi o częstotliwość czyszczenia kotła, w zależności od trybu pracy, to nie zauważyłem znaczącej różnicy... choć Ilość popiołów spadających do popielnika... jest większa w przypadku częstego wygaszania, ale dla kotła, który  eksploatuję, nie na to wielkiego znaczenia... bo ilość popiołu, znajdująca się w popielniku, nie wymusza większej częstotliwości czyszczenia, gdyż pojemność popielnika jest dość duża... a na część wymiennikową kotła... większa ilość popiołów opadająca do popielnika, nie wpływa...
A czyszczenie odbywa się dopiero wtedy, gdy temperatura spalin lekko się podniesie... ponad normę, którą sam ustaliłem...

#288 2016-12-02 22:05:51

darecki
Często się udziela

W przeciwieństwie do Ciebie... eksploatowałem już kilka różnych kotłów i 2 takie same modele Warmet 200 Ceramik... i żaden z nich nie pochodził z "drugiej ręki"... bo tylko ktoś taki jak Ty... co nie zdaje sobie sprawy z tego, co go może czekać za niespodzianka... kupuje stary kocioł.. a potem się dziwi, że nie działa tak jak nowy...
A miało być niby tak pięknie big_smile

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-12-02 22:07:27)

#289 2016-12-02 22:17:17

MalinaEl
Zaczyna się udzielać

Sternik90 napisał:

MalinaEl napisał:

Acha, jeżeli chcesz mnie obrażać, że jestem niedouczony jak reszta z forum, to po prostu nie odpowiadaj.

Paczaj Pan Panie Darecki.
Chlop od roku na forum, postów tyle co ptak napłakał, a jakie ma o Panu zdanie....

Malina... Ty go poproś o fotki kotłowni i kotła , bo jak dotąd, to nikt ich nie widział. 

Śmiem wątpić by go spółdzielnia mieszkaniowa do kotłowni wypuściła lol

Koleżko, ilość postów nie znaczy że nie uczestniczę w forum. Większość czasu jako obserwator bo tyle dla mnie wystarczy. Znam sposób konwersacji niektórych na forum dlatego wyprzedziłem ewentualnego agresora cool

fotlot
Dzisiaj 21:54:55
Zanim padną tu konkretne propozycje napisz w czym problem. Niedopala? dużo popiołu? jakiś konkretny kolor-sadza, duże zużycie? Jakie masz temperatury na kotle? Na koniec jak chroniony jest powrót do kotła.
Opowiedz coś nie coś.

Problemów w zasadzie nie mam poważniejszych i z czystej ciekawości chciałem się dowiedzieć jak maszyna w takim trybie pracuje. Mój piec czyszczę co tydzień w sezonie grzewczym i nie powiem że palnik jest bez nagaru. Przypomniało mi się zdjęcie zamieszczone przez użytkownika forum - zawalony popiołem do połowy Mini Bio oraz nakładka na jego palniku. Nie wiem ile czasu palono aby tak zawalić kocioł a sam ruszt nie był bardzo zalepiony nagarem. To tak BTW jak fajnie musiały ułożyć się parametry aby spalić tak dużą ilość pelletu.

Jeżeli chodzi o instalację to mam "książkową" jak Kostrzewa zaleca, robił mi ją jeden z serwisantów, czyli dwa obiegi CO z mieszaczami w automacie, czujniki pokojowe, czujnik pogodowy oraz obwód CWU.

Obecne parametry: Temperatura zadana kotła max 60, POD 7,5; Pow MAX 35; Pow MIN 22; FL2 min 40% max 100%; przy tych ustawieniach osiąga przy 100% chyba 14,6 kW.

Wracając do dygresji o "leszczu" z kilkoma postami to nadmieniam, że piec użytkuję od 2014 i mam za sobą 2 sezony grzewcze więc jakieś tam pojęcie mam. A dla porównania nadmieniam że przez ok. 24 miesiące spaliłem ok. 7 ton pelletu, przy ok. 125 m powierzchni grzewczej (50 m podłogówka, 75 grzejniki).

Może powyższe ktoś w przyszłości wykorzysta tak jak ja posiłkowałem się Waszą wiedzą z forum jak zaczynałem przygodę z Mini Bio.

Mini Bio 20 kW Luxury

#290 2016-12-02 22:35:59

darecki
Często się udziela

MalinaEl napisał:

...

Jeżeli chodzi o instalację to mam "książkową" jak Kostrzewa zaleca, robił mi ją jeden z serwisantów...

I to ten serwisant, polecił Ci kocioł o mocy 20kW na te Twoje 125 m powierzchni?
Trudno to nazwać "książkową" konfiguracją... jeśli chodzi o dobór mocy kotła dla potrzeb takiego obiektu...

#291 2016-12-02 23:38:44

MalinaEl
Zaczyna się udzielać

darecki napisał:

MalinaEl napisał:

...

Jeżeli chodzi o instalację to mam "książkową" jak Kostrzewa zaleca, robił mi ją jeden z serwisantów...

I to ten serwisant, polecił Ci kocioł o mocy 20kW na te Twoje 125 m powierzchni?
Trudno to nazwać "książkową" konfiguracją... jeśli chodzi o dobór mocy kotła dla potrzeb takiego obiektu...

Wyjaśniając, jest jeszcze kilka pomieszczeń gospodarczych w tym garaż ok. 40m gdzie kaloryfery są zakręcone. Pierwotnie miało to być wszystko ogrzewane ale okazało się, że całość jest dość dobrze docieplona i nie wymaga permanentnego ogrzewania, a piec już był.

Ale jeżeli chciałbyś coś jeszcze skrytykować z mojej instalacji to zapraszam do mnie wtedy to wykorzystam ten zapas mocy i "wygotuję" Ci te złośliwości.
Czy ty myślałeś kiedyś o leczeniu z tych Twoich złośliwych uwag? Może byłeś u jakiegoś specjalisty i rozłożył ręce, a to co mógłby Ci zaproponować nie jest dozwolony w naszym kraju.  Czy Ty musisz wszystko krytykować?

Zapewne jesteś zakompleksionym człowiekiem, takim który kiedyś w PGR-ze dokładał do pieca jak przygotowywano ziemniaki dla zwierząt, a teraz jest internet i naczytałeś się na tym Twoim ATARI trochę o ogrzewaniu i na każdym kroku jak złapiesz "leszcza" to mu "dokładasz do pieca".

Rozpoczynając konwersację miałem nadzieję, że gdzieś tam jeszcze na dnie masz jakiś zapas przyzwoitości.

Mini Bio 20 kW Luxury

#292 2016-12-02 23:50:45

MalinaEl
Zaczyna się udzielać

Sternik, nie chodzi mi tutaj o poparcie z czyjejkolwiek strony, tak zwyczajnie chciałem napisać co w nim jest złego i tyle. Nie zamierzam przekomarzać się tak jak Wy to robicie w każdym wątku.
To jest chore, nie po to jest forum.

Ostatnio edytowany przez MalinaEl (2016-12-02 23:51:20)

Mini Bio 20 kW Luxury

#293 2016-12-03 00:04:34

darecki
Często się udziela

MalinaEl napisał:

...
Wyjaśniając, jest jeszcze kilka pomieszczeń gospodarczych w tym garaż ok. 40m gdzie kaloryfery są zakręcone. Pierwotnie miało to być wszystko ogrzewane ale okazało się, że całość jest dość dobrze docieplona i nie wymaga permanentnego ogrzewania, a piec już był.
...

To nie była złośliwa uwaga, tylko stwierdzenie faktu przewymiarowania kotła, do takiej powierzchni jaką posiadasz... a powie Ci to każdy, co ma jakieś pojęcie o temacie... nawet doliczając te 40m2 o których wspominałeś... więc nic to nie zmienia...
A sprzedawcy znani są z wciskania niezorientowanym klientom, kotłów większej mocy niż oni potrzebują... bo przecież cena takiego kotła jest nieco wyższa... to i zysk taki też będzie dla sprzedającego...
Więc nie krytykuję Ciebie... tylko podejście handlarzy tym towarem, którzy jak dorwą "leszcza", to muszą mu wcisnąć towar na którym więcej zarobią... a nie taki którego ów "leszcz" potrzebuje...
A Ty za bardzo bierzesz to do siebie...

A co do zakompleksienia... to kilka razy już na ten temat się wypowiadałem... ale może nie czytałeś więc zrobię to jeszcze raz wink

Zakompleksieni osobnicy, zawsze tak samo reagują... wmawiając innym swoje zakompleksienie i doszukując się w innych swoich kompleksów... więc może faktycznie pochodzisz z jakiegoś zapyziałego pgr-u... skoro wspominasz je długo po tym jak już nie istnieją...

#294 2016-12-03 00:19:55

MalinaEl
Zaczyna się udzielać

Piec kupiłem w promocyjnej cenie MB 10kW i z pełną świadomością, acha cytuję "...w tym garaż 40 m...". Darecki wystarczy.

Mini Bio 20 kW Luxury

#295 2016-12-03 00:50:03

darecki
Często się udziela

MalinaEl napisał:

Piec kupiłem w promocyjnej cenie MB 10kW i z pełną świadomością... wystarczy.

Kupiłeś w promocyjnej cenie... nie mając właśnie świadomości, że 10kW spokojnie "wystarczy" na Twoje potrzeby...

#296 2016-12-04 12:09:39

BOMBEL
Nowy na forum

fotlot napisał:

Opowiedz coś nie coś.

Przy zerowej temperaturze na zewnątrz spala 20kg pelletu na dobę i na ruszcie zostaje popiół piec pracuje w trybie automatycznym więc temp zadana kotła się zmienia, ale zauwazyłem że przy zadanej 65 kocioł dobija bo72stopni. Powrót jest grzany  bsjpasem z co przez zawór czterodrożny. Mam też czujnik CTP2.
W ustawieniach serwisowych kotła
Temp. Zadana to 55 stopni
Temp mini pomp 50 stopni
Histereza 6 stopni
W cwu natomiast mam tak
Delta źródła 10 stopni ?
Temp max 65 stopni
Delta mini temp 5 stopni.
Szczerze mówiąc nie bardzo wiem co to są delty źródła, histerezy, współczynniki korekcji, itd. Ponieważ do tej pory mieszkałem w bloku i mnie to nie interesowało. Myślałem że może ktoś z was ogrzewa 120m2 piecem minibio już kilka lat i ma jakieś dobre ustawienia albo podpowie co zmienić żeby to dobrze pracowalo, a specjalistów na tym forum widzę że jest nie mało

#297 2016-12-04 12:14:35

BOMBEL
Nowy na forum

Zapomniałem dodać że popiołu z 200 kg pelletu jest okol trzech czterech szufelek

#298 2016-12-04 12:44:29

darecki
Często się udziela

BOMBEL napisał:

Zapomniałem dodać że popiołu z 200 kg pelletu jest okol trzech czterech szufelek

Masz oczywiście na myśli ten popiół, który pozostał w kotle... bo popiołów  zapewne było więcej, lecz tego co wyleciało przez komin, to już nie jesteś w stanie w żaden sposób ocenić i przeliczyć na ilość "szufelek", które nie są konkretnym przelicznikiem wink

A co do Twoich ustawień... to "zapomniałeś dopisać", jaka jest temperatura komfortowa zasobnika C.W.U. a to akurat ma znaczenie, przy doborze odpowiedniej "delty źródła"...

#299 2016-12-04 13:11:32

BOMBEL
Nowy na forum

darecki napisał:

BOMBEL napisał:

Masz oczywiście na myśli ten popiół, który pozostał w kotle... bo popiołów  zapewne było więcej, lecz tego co wyleciało przez komin, to już nie jesteś w stanie w żaden sposób ocenić i przeliczyć na ilość "szufelek", które nie są konkretnym przelicznikiem wink

A co do Twoich ustawień... to "zapomniałeś dopisać", jaka jest temperatura komfortowa zasobnika C.W.U. a to akurat ma znaczenie, przy doborze odpowiedniej "delty źródła"...

45 stopni temp komfortowa CWU
😀a szufelka to taka zwykła plastikowa w komplecie ze zmiotką 😉

#300 2016-12-04 13:13:59

BOMBEL
Nowy na forum

BOMBEL napisał:

darecki napisał:

BOMBEL napisał:

45 stopni temp komfortowa CWU
😀a szufelka to taka zwykła plastikowa w komplecie ze zmiotką 😉

Co to jest ta delta źródła i do czego służy?

Stopka forum