Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#51 2016-10-23 22:31:21

Michal 1243
nowy na forum

Re: Jakie ustawienia by nie było smoły.

http://www.forum.pellets.com.pl/viewtopic.php?id=1333

Może i z palnikiem  nie masz problemów, ale za to palik na " ostatnim piętrze"  szwankuje big_smile

Bujaj się z tego tematu gnido dworska.

Ostatnio edytowany przez Michal 1243 (2016-10-23 22:34:23)

#52 2016-10-24 10:01:06

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

marecki napisał:

Popuść zwieracze.

Raczej bardziej pasuje popuść gumę(luzuj gumę) a jeśli chodzi o zwieracze to puszczają Michałowi o czym daje znać chamskim i prostackim językiem. Niestety gdy brakuje mu argumentu, to sięga po inwektywy.
To jest żałosne i powinno być piętnowane przez gospodarza tego forum.

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#53 2016-10-24 10:23:28

Michal 1243
nowy na forum

Przeczytaj post 43. Kto zaczyna czepialstwo, kto pokazuje mądrości... Dlatego ten człowiek prawie każdy wątek rozpier....najpierw pyta o przesłone, po czym otrzymuje odpowiedź, a na koniec pisze " mnie się nie pytaj"   Człowieku przestań się sztucznie udzielać i nabijać posty.

#54 2016-10-24 11:26:21

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

Rozumiesz Ty w ogóle, to co do Ciebie się pisze... bo widać, że nie bardzo...

"Mnie nie pytaj"  dotyczyło konkretnego ustawienia tej przesłony... bo nikt nie jest w stanie Ci powiedzieć, jak ma być ona ustawiona w Twoim konkretnie przypadku, więc sam musisz to ustalić eksperymentalnie...

A informacja o nowej wersji oprogramowania, przy której przysłona  ma być całkowicie otwarta, była kiedyś podawana przez Doradcę, więc słabo interesowałeś się tematem swojego palnika, skoro na to nie natrafiłeś...

Bo jak widać... wolisz zajmować się pisaniem bzdur i obrażaniem...
Daruj sobie Takie próby... bo kompromitujesz tylko siebie, w kolejnym już wcieleniu... bo poziom wypowiedzi, jest nadal bardzo niski...

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#55 2016-10-24 12:01:50

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

fotlot napisał:

marecki napisał:

Popuść zwieracze.

Raczej bardziej pasuje popuść gumę(luzuj gumę) a jeśli chodzi o zwieracze to puszczają Michałowi o czym daje znać chamskim i prostackim językiem. Niestety gdy brakuje mu argumentu, to sięga po inwektywy.
To jest żałosne i powinno być piętnowane przez gospodarza tego forum.

Przyjdzie moment a już ten proces trwa, że kolega darecki przyporządkuje sobie to forum, nie dając nikomu nawet najmniejszych szans na inne zdanie niż ma on. To się juz dzieje cały czas, te forum niedługo przepadnie i stanie się monotematyczne. Każda próba wyłamania się z jedynie słusznej wiary dareckiego w zbawienie świata kończy się natychmiastową reakcją. Wszyscy sobie przypomną moje słowa tak jak te, i te, o których mówiłem wcześniej. Brakuje tu jeszcze tylko samojebki, czyli zakładania kont żeby podyskutować sam ze sobą. Takie przypadki są znane w forumnecie, i bez udziału moderatora skończy się... jak?

A ty Michał powstrzymaj się, to co robisz nie ma sensu, bełkot.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#56 2016-10-24 19:49:04

darecki
Często się udziela

marecki... nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wypowiadał to swoje "inne zdanie"...

Więc pytam... jakie jest Twoje zdanie w związku z problemami, jakie kolega Harek ma ze swoją instalacją?
Tak dla przypomnienia...

marecki napisał:

... Także darecki zamiast pieprzyć o przeciągach daj koledze w końcu jakąś poradę, ja już to zrobiłem (w skrócie: praca ze zbyt małym podawaniem, zmiana peletu, zawirowywacze spalin).

I myślisz, że te Twoje porady, odniosą jakikolwiek skutek, w sytuacji gdy zawór 4D został nieprawidłowo zainstalowany, czego efektem był brak właściwego mieszania wody za zaworem, oraz temp. powrotu poniżej 30 stopni?

Zapytałeś o jakieś szczegóły, które mogły być istotne dla wyjaśnienia tych problemów?
Nie...

Wczoraj... raczyłeś włączyć się w ratowanie "Harkowego świata" w momencie, gdy sytuacja z zaworem 4D, została już w sobotę wyjaśniona i był on poprawnie ustawiony, co nie przyniosło jednak znacznej poprawy...

Dałeś wtedy jakieś porady?
Przeanalizowałeś w czym jest problem?
Nie...

Jaki z tego wniosek?
Potrafisz tylko prowadzić jałowe dyskusje... o smole... o braku potrzeby czyszczenia MiniBio... o potrzebie czyszczenia MiniBio... o braku wpływu zanieczyszczenia kotła na temp. spalin (tak jakby MiniBio to w ogóle nie dotyczyło) no i o kominku, który pojawiał się nawet wtedy, gdy wątek nie był w żaden sposób z nim związany... no i jeszcze ta przekombinowana instalacja, łącząca dwa źródła zasilania, którą można było zrobić prościej, taniej i lepiej... choć twierdzisz, że powodem jej powstania był brak funduszy... a ja myślę, że to tylko był wymysł Twojej bujnej wyobraźni, tej samej, która jest odpowiedzialna za wszystkie te historie o "trolach", które też były częstym gościem w Twoich postach...

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#57 2016-10-24 22:09:05

Michal 1243
nowy na forum

To jest kolejny przykład działań dareckiego, który nawet tematy potrafi połączyć i krótko mówiąc ROZPIER.... każdy wątek.Później wszyscy się dziwią, że nowe osoby nie używają opcji " szukaj"  skoro kol darecki robi burdel i nic się kupy nie trzyma.  Ja się już tu nie odzywam, bo nie ma sensu walczyć z kimś kto oprócz własnego czubka nosa nie widzi nic. Szkoda, że karmią Cie nowymi wątkami, bo oprócz tego forum nie masz człowieku NIC.  Niebawem sam tu zostaniesz, bo ludziom już obrzydłeś, a to kwestia czasu.  Pozdrawiam wszystkich co pomogli, a Tobie życzę powodzenia.  Znając jaki jesteś możesz sobie cytować to co napisałem, ale wiedz, że mam to w d...

#58 2016-10-24 23:58:57

marecki
Często się udziela

darecki napisał:

Jaki z tego wniosek?
Potrafisz tylko prowadzić jałowe dyskusje... o smole... o braku potrzeby czyszczenia MiniBio... o potrzebie czyszczenia MiniBio... o braku wpływu zanieczyszczenia kotła na temp. spalin (tak jakby MiniBio to w ogóle nie dotyczyło) no i o kominku, który pojawiał się nawet wtedy, gdy wątek nie był w żaden sposób z nim związany... no i jeszcze ta przekombinowana instalacja, łącząca dwa źródła zasilania, którą można było zrobić prościej, taniej i lepiej... choć twierdzisz, że powodem jej powstania był brak funduszy... a ja myślę, że to tylko był wymysł Twojej bujnej wyobraźni, tej samej, która jest odpowiedzialna za wszystkie te historie o "trolach", które też były częstym gościem w Twoich postach...

W przeciwieństwie do ciebie ja nie mam absolutnie żadnych kompleksów do tego co napisałem, również do tych archiwalnych postów, które cytujesz, i które z oczywistych względów mogą lub są dla mnie kompromitujące (to cię napędza to oczywiste). Nie zniżę się do twojego poziomu bo ten sposób cytowania nie dotyczy tylko mnie.

Poza tym zupełnie nie rozumiesz przekazu, co mnie wcale nie dziwi. Także to co napisałem powyżej jest nadal aktualne.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#59 2016-10-25 06:04:34

darecki
Często się udziela

A jakie ja miałbym mieć kompleksy, w odniesieniu do Twoich wypowiedzi, które jak słusznie zauważyłeś, Cię kompromitują...
A na przykładzie, który przytoczyłem, kompromitujący, jest nawet brak wypowiedzi...

Więc cytat mojej wypowiedzi, przytoczony przez Ciebie, jest jak najbardziej aktualny, chociaż faktycznie zabrakło w nim jeszcze jednego wątku, który jest częstym tematem Twoich wypowiedzi, czyli wyimaginowanych kompleksów, których dopatrujesz się u innych, zapominając o tym, że taki tok rozumowania, świadczy właśnie  o zakompleksieniu...

#60 2016-10-25 09:42:37

marecki
Często się udziela

Masz kompleks wyższości. Zacząć cytować czy kończymy rozejmem?

Swoją drogą z wątku który zacytowałeś przeanalizuj go jeszcze raz pod kontem własnej wyższości. Tak naprawdę dopiero pociągnięcie Harka do wklejenia zdjęć instalacji gdzieś w okolicy 5-6 strony rozwiązało problem, gdzie słusznie zauważyłeś złą instalację. Oczywiście dostało mi się (a jakże), bo po co wklejam zdjęcia.

A kto wie czy może być ten sam problem i w tym wątku smile

#61 2016-10-25 14:07:56

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

Ja bym wszystko zwalił na charka, bo to przez niego wszystkie awanturko-dysputy. smile

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#62 2016-10-25 19:22:17

darecki
Często się udziela

A "ja bym wszystko zwalił na" instalatorów Harkowej instalacji wink którzy tworzyli bez opamiętania, "wynalazek" jedyny w swoim rodzaju...

Marecki... żeby wypowiadać się na tematy dotyczące kompleksów, trzeba najpierw zdobyć odpowiednią do tego wiedzę... a nie wydaje mi się, abyś posiadał tytuł profesora psychologii... choć mogę się mylić, więc wyprowadź mnie z tego błędu wink
Więc nie powtarzając drugi raz tej samej wypowiedzi w której opisałem Ci mechanizm dopatrywania się u innych jakichkolwiek kompleksów... powiem tylko tyle, że im mniej się będziesz ich dopatrywał, tym mniej ich będziesz sam posiadał... bo to jest prosta zależność, w sytuacji gdy nie posiada się specjalistycznej wiedzy na te tematy...

A co się tyczy najistotniejszej kwestii... czyli Harkowej instalacji, to problem nie został wcale rozwiązany, gdyż pojawiły się kolejne, które zaprzepaszczają to, co powinno dać, prawidłowe ustawienie tego zaworu 4D.

Gdybyś poczytał dokładnie, to byś się wszystkiego dowiedział... ale Ty nie czytałeś dokładnie, bo posty są dla Ciebie, za skomplikowane... za długie... a co najgorsze to moje... więc sobie odpuściłeś, wdawanie się w szczegóły, zawiłej sytuacji, jaka panuje obecnie w tej Harkowej instalacji...

I powiem Ci, że właśnie brak jakiegokolwiek wsparcia, w obliczu tych wszystkich problemów Harka jest tu najsmutniejsze...
Bo po to się tu udzielamy, aby pomagać innym, skoro sami nie mamy takich problemów...
A bez wsparcia, trudno mi było przekonać Harka do jakichkolwiek działań (przestawienia "zwieradła" zaworu 4D) które wcale nie wymagały wizyty instalatora, który koniecznie chce Go naciągnąć na kolejne wydatki... a może się okazać, że nie potrzeba jest wiele, aby osiągnąć sukces, choć do ideały zawsze będzie brakowało.

Więc odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie... odpowiem tak...
Nigdy nie wypowiadałem Ci żadnej wojny, więc ogłaszanie rozejmu, byłoby czymś dziwnym w takiej sytuacji...
Wybieraj więc sam, co ci jest do życia potrzebne, a ja się dostosuję...
Pamiętaj tylko o tym, że ja, w przeciwieństwie do Ciebie, bardzo dokładnie czytam Twoje wypowiedzi...
Więc poradzę sobie w każdej okoliczności.

Napisałeś kiedyś, że "pomaganie pomaga" i to jest prawda... i do tego pomaga obu stronom... bo tym, którzy pomocy potrzebują, ale także i pomagającym... dlatego myślę, że lepiej się skupić na pomaganiu niż jałowych dyskusjach o kompleksach i trollach oraz wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia, choć te już całkiem niedługo...

P.S.
Nie wiem czy dotrwałeś do końca tej wypowiedzi... bo przecież... nie jest prosta, ani też krótka... a co najgorsze to moja...

#63 2016-10-25 20:06:04

marecki
Często się udziela

darecki napisał:

Pamiętaj tylko o tym, że ja, w przeciwieństwie do Ciebie, bardzo dokładnie czytam Twoje wypowiedzi... Więc poradzę sobie w każdej okoliczności.

Dotrwałem, jak i do wielu innych.

Problem m.in polega na w/w wypowiedzi jak i paru podobnych. Uważasz, że to nie chore (kompleks)? Większa część wątka o Harkowym problemie do momentu wklejenia zdjęć jest tak jakby nieaktualna. Jednym słowem również to co ty na początku piszesz można o kant dupy potłuc, bo nijak się to ma do zwalonej instalacji. Albo przynajmniej uznać to za luźną rozmowę do zrozumienia problemu, do tego dążę LUŹNA ROZMOWA. To jest to co od 30 stycznia 2016 roku mocno zaburzasz, nie zawsze ale dosyć często.

A jeśli chodzi o pierwsza część smile Nie trzeba być profesorem, wystarczy znać wiele podobnych sytuacji z innych for. Szkoda, że nadal tego nie rozumiesz.

-------

pomyłka 2016 roku. 6 lat spokoju

Ostatnio edytowany przez marecki (2016-10-25 20:14:40)

#64 2016-10-25 21:16:30

darecki
Często się udziela

Nie pamiętasz tylko łaskawco, o jednym bardzo ważnym szczególe, odnośnie Harkowej instalacji...

A to takim, że była ona przerabiana i wcześniej omawiana na tym forum, zanim zacząłem się tu udzielać... i tak jak przed przeróbkami... tak i po nich, ten zawór 4D był cały czas źle ustawiony, czego nikt nie zauważył... bo niby po co... ważniejsze jest przecież samo wymądrzanie się na forum... 

marecki napisał:

... A jeśli chodzi o pierwsza część smile Nie trzeba być profesorem, wystarczy znać wiele podobnych sytuacji z innych for...

Nie bardzo mnie interesuje, co Ty na innych forach wyprawiasz wink

marecki napisał:

... Większa część wątka o Harkowym problemie do momentu wklejenia zdjęć jest tak jakby nieaktualna. Jednym słowem również to co ty na początku piszesz można o kant dupy potłuc, bo nijak się to ma do zwalonej instalacji. Albo przynajmniej uznać to za luźną rozmowę do zrozumienia problemu, do tego dążę LUŹNA ROZMOWA...

Ta "luźna rozmowa" doprowadziła właśnie, do poznania tej tragicznej prawdy o Harkowej instalacji...
Bo trzeba było właśnie drążyć temat i mobilizować Harka do podawania coraz to nowych szczegółów, aby w końcu dowiedzieć się co tam tak naprawdę jest najbardziej "zwalone", więc nie zgodzę się z Tobą , co nie jest zresztą nic nowego, że można to "o kant dupy potłuc", gdyż temperatury spalin, jakie Harek uzyskuje na wylocie z kotła, nie maja nic wspólnego z tragicznymi w skutkach, błędami popełnionymi przez instalatora w tym konkretnym przypadku...

P.S.
A co do dat, jakimi tu się posługujesz... to tak informacyjnie Ci powiem... że kotłów "Kostrzewy" ze sterownikami Estymy, używam, od października 2007 roku, czyli jeszcze zanim ruszyło to forum... na które z ciekawości czasami zaglądałem, choć nie czułem potrzeby, aby się na nim udzielać... z jednego podstawowego powodu... bo uznaję zasadę, ze najpierw trzeba samemu temat dobrze poznać, aby się o tym można było w miarę sensownie wypowiadać wink
To samo dotyczy psychologi...
Jeśli Ci się tylko wydaje, że coś wiesz... to wcale nie oznacza, że tak jest naprawdę...

#65 2016-10-25 21:25:39

marecki
Często się udziela

OK dareczku tu mój imienniku w negatywie, cokolwiek to znaczy. Po troszeczku mnie rozumiesz, właśnie tego luzu brakuje.

#66 2016-10-30 11:12:56

Michal 1243
nowy na forum

Mimo, że nie na temat, ale piszę w swoim temacie :

Kurcze. Mam problem, który pojawia się od czasu do czasu. Cała instalacja jest odpowietrzona( chyba jednak nie do konca) ale od czasu do czasu na pompe ( i tu już loteria) bombel powietrza pójdzie na pompę i albo nie tloczy na CO, albo nie tloczy na CWU. Na CWU jest odpowietrznik i czasami słychać jak odpowietrza, a szczególnie go słychać jak wygaszam kocioł (nie wiem dlaczego wtedy akurat najbardziej syczy) Cala instalacje odpowietrzam na grzejnikach. Zastanawiam się czy jakbym założył na grzejnikach automatyczne odpowietrzniki, to czy w pewnym momencie nie odpowietrzy się idealnie cała instalacja, gdyż jak ten bombel powietrza zostanie na pompie przetloczony, to krąży w instalacji i za jakiś czas ponownie trafia do pompy...

Kilka dni temu zapowietrzyla  się pompa CO o czym pisałem.  Dziś rano  bombel trafił do pompy CWU i zamiast pompa pchać wodę, to mieliła powietrze. Wył pompy i próba jej odpowietrzenia nic nie dała.  Innym sposobem udało mi się przepchnąć powietrze, ale ono dalej krąży w instalacji i co jakiś czas trafia ponownie do pompy.

#67 2016-10-30 11:30:41

suchy998
Często się udziela
Od: Ostrołęka

Bo zwykłe odpowietrzniki słabo działają jak chodzi pompa, lub wcale. Wtedy montuje się separator, ja mam taki

http://www.ogrzewanieco.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_00bcbb080b99953457dd1540f1ea18c3.jpg

Ostatnio edytowany przez suchy998 (2016-10-30 11:33:07)

Pellasx revo mini, ster. PLUM S.control+moduł mieszaczy+ panel pokojowy, defro optima 20kw. Do ogrzania 200m2 i 50m garaż+kotłownia, cwu 500l

#68 2016-10-30 13:04:23

darecki
Często się udziela

Michal 1243 napisał:

... Zastanawiam się czy jakbym założył na grzejnikach automatyczne odpowietrzniki, to czy w pewnym momencie nie odpowietrzy się idealnie cała instalacja.....

Montowanie odpowietrzników na grzejnikach, odpowietrza głównie grzejnik, co nie musi wcale mieć dużego wpływu na resztę instalacji... gdyż odpowietrzanie grzejników, poprawia głównie ich sprawność...

Dlatego zamontowanie na powrocie z instalacji, takiego separatora, o którym pisze Suchy, powinno problem rozwiązać...

#69 2016-10-30 13:12:47

Michal 1243
nowy na forum

Dziękuję za pomoc. Kupię założę i dam znać . Pozdrawiam

#70 2016-10-30 13:57:11

Michal 1243
nowy na forum

Montaż...na zasilaniu, czy powrocie... Bo różnie piszą....

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/4081-separator-powiertrza-gdzie-montowac/

Na zasilaniu to rozumiem, że na wyjściu z kotła, wtedy separator jest przed pompa mi, a na powrocie?  Przed zaworem 4 D, czy za zaworem przy kotle?

Ostatnio edytowany przez Michal 1243 (2016-10-30 13:59:37)

#71 2016-10-30 14:36:24

darecki
Często się udziela

Michal 1243 napisał:

... a na powrocie?  Przed zaworem 4 D, czy za zaworem przy kotle?

O jakim powrocie ja pisałem?

Powrót z instalacji jest przed zaworem 4D... bo za zaworem, to może być powrót do kotła, a tam łączy się powrót z instalacji  zasilaniem instalacji...

A zamontować możesz w obu miejscach, które są newralgicznymi punktami... ale zamontowanie na początek 1 na powrocie z instalacji, a przed zaworem 4D, będzie mniej problematyczna do wykonania...
A jak nie załatwi problemu w 100%... zawsze możesz dołożyć drugi na zasilaniu z  kotła...

P.S.
Jeśli otwarte naczynie wyrównawcze, jest prawidłowo podpięte na zasilaniu z kotła jako pierwsze... to powinno w dużym stopniu załatwić temat odpowietrzenia po stronie zasilania...

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-10-30 15:03:35)

#72 2016-10-31 08:36:20

Michal 1243
nowy na forum

Jeszcze ktoś mi podał takie rozwiązanie,jak myślicie???

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/U4AtW3urr2Oa3HfF4sd2JX3P6VHANa

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/lXDBaz_jE8~ggSdXKYUVLnuJaY_Cdt

Na drugim zdjęciu przełożenie zaworu zwrotnego i dołożenie na górze odpowietrznika auto. Powietrze ,które znajdzie się na zasilaniu zostanie wydalone z układu dzięki temu drugiemu odpowietrznikowi. Jest to niby logiczne,bo teraz przez zawór zwrotny powietrze nie przeleci ( no chyba ,że pompa CWU ruszy,ale przecież powietrze nie " siedzi i czeka" smile  Tylko pytanie. Czy pracująca pompa CO nie zassie powietrza w swoją stronę ?
Dzielę się z Wami tym co mi ktoś jeszcze podpowiedział. Jeżeli to zadziała ,to opcja tańsza niż separator smile

Ostatnio edytowany przez Michal 1243 (2016-10-31 08:38:35)

#73 2016-10-31 19:57:25

Michal 1243
nowy na forum

Zrobione/poprawione... Za dwa tyg dam znać czy usterka nadal występuje.

#74 2016-11-04 16:06:41

Michal 1243
nowy na forum

Jak dotąd spokój z zapowietrzaniem.
Czy może mi ktoś wytłumaczyć parametr " podawanie"   czy zwiększenie wartości zwiększa ilość spalania?

#75 2016-11-04 17:03:52

marecki
Często się udziela

Podawanie, czas w jakim pracuje motoreduktor w podajniku. Podawanie 2,4 czyli motoreduktor działa 2,4 sek. Prawdopodobnie komputer nie zlicza bezwładności po odłączeniu napięcia przez sterowni układu motoreduktor - ślimak, więc zrobiony test "paliwo test" nie zgadza się z ilością spalonego paliwa (znika więcej ze zbiornika niż na wyświetlaczu).

Stopka forum