Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2016-10-18 12:01:29

NewLogin
Zaczyna się udzielać

Czyszczenie rury podajnika w Twin Bio

Pytanie jak w temacie.

Czy czyścić samodzielnie rurę podajnika z pyłu pelletowego?
Jeśli tak to jak często i w jaki sposób? Na co zwrócić uwagę?

#2 2016-10-19 10:14:29

doradca kostrzewa
Często się udziela
Od: Giżycko
Serwis

Re: Czyszczenie rury podajnika w Twin Bio

Pod zbiornikiem masz blachę przez , którą wyczyścisz rurę podającą . Proponuję po spaleniu około tony pelletu i opróżnieniu zbiornika do zera wyciągnąć tą zaślepkę na dole zsypu. W ten sposób wyczyścisz rurę i zsyp z trocin, które pozostały po pellecie.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

#3 2016-10-21 09:57:15

NewLogin
Zaczyna się udzielać

Dziękuję bardzo za pomoc. Zaślepkę namierzyłem. Będę obserwował przyrost pyłu..Doszedł więc kolejny element do oczyszczania smile ale dobrze że rura jest przeźroczysta więc przynajmniej widać ile tego pyłu od mielenia się zbiera..

#4 2016-10-25 23:21:25

NewLogin
Zaczyna się udzielać

A czy jesteś mi w stanie dopomóc w sprawie siłownika do zaworu czterodrożnego... zadałem pytanie w innym wątku, ale nie mam odpowiedzi.. Mam w domu jeden obwód CO + grzanie wody użytkowej + bufor. Za kotłem 1 zawór czterodrożny marki Afriso. Chciałbym zamontować do niego siłownik tej samej firmy żeby w pełni zautomatyzować pracę kotła w sezonie zimowym. Czy sterownik Platinum Bio obsłuży mi w pełni pracę tego siłownika? Czy raczej nie jest to zalecane lub coś jeszcze muszę zamontować ...

#5 2016-10-26 13:08:28

doradca kostrzewa
Często się udziela
Od: Giżycko
Serwis

Podstawowa automatyka nie obsługuje zaworu mieszającego. Musiałbyś dokupić dodatkowy moduł do jego obsługi. Do modułu dodatkowo należy dołączyć czujnik c.o oraz czujnik temp. zewnętrznej. W ten sposób zawór czterodrogowy będzie w pełni zautomatyzowany.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

Stopka forum