Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2016-09-30 08:53:35

boonk
Nowy na forum

piec nie wyłącza się

Witam wszystkich, proszę o poradę lub przekierowanie do odpowiedniego postu.Piec na ustawieniach czasowych wykonuje swoją pracę, pracuje na wszystkich obiegach w określonym czasie natomiast po odcięciu obiegów (wyłączeniu pomp) nie wyłącza się i grzeje kumulując wygenerowaną energię przekraczając przy tym zadaną temp. kotła, gdy przekracza 80 stopni wyłączam go ręcznie.pozdrawiam

posiadam mini bio 10kw z mudulem can.

#2 2016-09-30 09:19:54

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

Re: piec nie wyłącza się

To jaką temperaturę masz ustawioną na kotle?
Dla przypomnienia program czasowy dotyczy grzania Cwu i Co a kocioł chula alalong czyli nie poddaje się rygorom czasowym.Można to zmodyfikować ale to inna para kaloszy:-)

Ostatnio edytowany przez fotlot (2016-09-30 09:26:02)

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#3 2016-09-30 10:29:50

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

fotlot... czy to są pewne informacje?
W trybie "auto" kocioł pracuje wtedy gdy jest taka potrzeba... jeśli nie ma, to "rzuca palenie"  wink
Dlaczego miałby tego nie "potrafić" w trybie czasowy C.O. i C.W.U.
Jeśli nawet w trybie "stałym" dla C.W.U. działa to bezproblemowo...
Wcale nie pracuje "alalong", tylko po zrobieniu "roboty" wygasza palnik.

Jeśli jednak kocioł pracuje w trybie "ciągłym", to wygaszania nie ma... ale to nie jest "inna para kaloszy", tylko inny tryb pracy kotła wink

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-09-30 10:39:11)

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#4 2016-09-30 12:04:25

fotlot
Często się udziela

Nie mamy danych, czy pracuje w auto, czy stały, pewnie wątkopisacz dopisze parę danych.
Zaczekajmy.
Mówisz" rzuca palenie", znaczy nie jest nałogowcem.

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#5 2016-09-30 12:12:11

boonk
Nowy na forum

"Wątkopisasz" milusio, dziękuję za szybką reakcję, piec w trybie auto tem. max 60 stopni, wspomnę że wczesniej było cacy i wyłaczal się po skonczonej pracy...

#6 2016-09-30 13:02:00

darecki
Często się udziela

boonk napisał:

...  wczesniej było cacy i wyłaczal się po skonczonej pracy...

Więc jeśli było "cacy", to zastanów się co zmieniałeś od tego czasu...

A temp.max w trybie auto, raczej nie jest 60 stopni...
Podajesz chyba temp. zadaną kotła, która nie jest brana pod uwagę...
Na tym polega tryb auto, że "robi co chce".

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#7 2016-09-30 17:35:09

fotlot
Często się udziela

Wymknął się z pod kontroli. :-)

#8 2016-10-01 09:29:28

boonk
Nowy na forum

Hm, nie znalazłem innej wartosci jak max 60 stopni, ustawienia owszem zmieniałem,  przed urlopem nie wyłączyłem pieca lecz usunąłem wszystkie ustawienia czasowe dla podgrzewania wody, piec mam od maja wiec centralnego w zasadzie nie używałem poza kilkoma próbami jego działania,  po powrocie z urlopu ustawiłem ogrzewanie domu oraz wody lecz nie w tym samym czasie, osobnik z serwisu przez telefon zasugerował ustawienie kotla tak jak bylo wcześniej ale sytuacja atmosferyczna wymusza użycie pieprzonego pieca nietylko do podgrzania wody jak to bylo w lecie. Sprawdzilem ustawienia serwisowe i jest kilka różnic po między wpisami do książki a tym co pokazuje piec:

próg foto wpisane 30 na kotle 20
temp.co dla 0stopni 40 na kotle 45
-ll- dla 10stopni 35 na kotle 40
tco źródła rocznie 48 na kotle 42 podloga a  grzejniki 60

Choć nie sądzę aby to mialo wplyw. Zmieniłem tez w prostym menu i zaawansowanym ustawienie ogrzewania z wyłączony na czasowy, no ale to oczywiste. Czy jestem pierwszy z tym problemem? Większość korzystasa z trybu stałego?
pozdrawiam

#9 2016-10-01 09:43:28

PiotrekB
Gość

A temperatura maksymalna pieca na ile ustawiona ???

#10 2016-10-01 11:07:22

boonk
Nowy na forum

Temp zadana kotła 60, przelecialem cale menu serwisowe i nie znalazłem innej wartości dla max temp kotla, chyba ze zle szukam....?

#11 2016-10-01 11:52:05

darecki
Często się udziela

Już Ci to pisałem wcześniej, że podajesz temp. zadaną kotła... a nie max.
Używałeś dotąd tylko trybu czasowego, z tego co wynika z wcześniejszego opisu.
Tryb czasowy do ogrzewania samego C.W.U. jest bezsensowny... tryb "stały" i kocioł na "auto" załatwia temat zaopatrzenia w ciepłą wodę o każdej porze, bez wyznaczania na sztywno czasów jej dogrzewania.

boonk napisał:

... po powrocie z urlopu ustawiłem ogrzewanie domu oraz wody lecz nie w tym samym czasie...

To też jest bezsensowne...
Jakie korzyści Ci to miało niby przynosić?
To że piec pracuje niezależnie na potrzeby C.O i C.W.U.?
Rozpala i wygasza częściej, marnuje energię, a mógłby załatwiać 2 tematy za jednym razem, zużywając przy tym mniej pelletu.

A teraz jeszcze jedna ciekawostka... odnośnie temp. zadanej kotła...
Cytat z instrukcji:
"Temp. zadana kotła" - "Opis" - "Temperatura czynnika grzewczego w kotle jaką będzie utrzymywał regulator. Menu aktywne jest tylko w trybie pracy ciągłej."

W Twoim przypadku ta temperatura nie jest brana pod uwagę... już to pisałem wcześniej.

Dla jasności jeszcze jeden cytat z instrukcji...

"Tryb pracy kotła:
a) auto – temperatura ustalana
automatycznie
b) ciągły – temperatura jest utrzymywana
stale

Teraz już coś z tego rozumiesz?
A tak przy okazji... instrukcję, to Ty w ogóle posiadasz?

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-10-01 11:54:06)

#12 2016-10-01 12:50:30

PiotrekB
Gość

Poczytaj mój post

300 pytan do...

Każdą pozycje w menu masz opisaną

Temp maksymalna pieca jest:

OGRZEWANIE/ SERWIS

Ostatnio edytowany przez PiotrekB (2016-10-01 12:54:02)

#13 2016-10-01 13:25:18

boonk
Nowy na forum

Nie w tym samym czasie ale jedno po drugim, od 6 do 7 woda od 7 do 8 ogrzewanie domu,  przy takim ustawieniu piec nie gasnie , gdy ustawialem wszystko w jednym czasie to malo nie wyskoczył z kotłowni chcąc ogarnąć trzy obiegi, piec odpala sie 2 razy dziennie, a przy ustawieniu stałym z pewnością częściej. To będzie moja pierwsza zima z tym piecem i w tym domu, więc nie neguję ustawienia stałego,  dotąd czasowe mnie zadowalalo. Co do temp. Max, wchodząc w "ogrzewanie" mam do wyboru trzy obiegi, dopiery gdy wejde w jeden z nich mam do wyboru zakładkę "serwis"  tam jest napisane temp.max 50 stopni. Dziękuję za próbę pomocy mimo iż irytuje Was moja niewiedza,

#14 2016-10-01 14:45:30

darecki
Często się udziela

Spoko kolego, nie jesteś tu pierwszy, który potrzebował "pomocy".

Problem Twój z tego co pamiętam wink dotyczył kotła i palnika, który" nie wyłącza się i grzeje kumulując wygenerowaną energię przekraczając przy tym zadaną temp. kotła, gdy przekracza 80 stopni wyłączam go ręcznie..."

Teraz uczepiłeś się tej "temp. max" kotła, która nie może być przyczyną tego, że kocioł nie zatrzymuje swojej pracy, po czasie wyznaczonym w trybie "czasowym".
Więc o co chodzi?

Nie czytasz tego co do Ciebie piszę...
Tłumaczyłem Ci że w trybie "auto" kocioł nie stosuje tego co jest zapisane, jako "temp. zadana kotła", który dotyczy pracy kotła w trybie "ciągłym", a do tego nie jest to też wcale "temp. max", bo trzeba do tego dodać jeszcze 5 stopni "górnej histerezy" kotła...
W trybie "auto" robocza temp. max jest taka jaką dopuszcza producent, czyli prawdopodobnie 80 stopni (a być może, że i tam górna histereza ma znaczenie co w efekcie może dawać 85 stopni temp. max kotła... praktycznie nie sprawdzałem bo nie było takiej okazji)
I tego nie zmienisz...

To o czym pisał Piotrek, nie jest temp. max kotła, chyba to logiczne... skoro znajduje się w menu C.O.

Ale za to w menu serwisowym C.W.U. jest funkcja podwyższenia temp. kotła podczas grzania zasobnika... i to ma realny wpływ na osiąganie przez kocioł temp. wyższej, niż ta która została ustawiona, jako temp. zadana kotła.

P.S.
A tak z ciekawości... to przez godzinę pracy, kocioł jest w stanie nagrzać Ci cały zasobnik wody do temp. "komfortowej"?

I jeszcze jedno...
Nie myl pojęć i nie stosuj tego wedle uznania, tylko używaj nazewnictwa jakie jest w menu... łatwiej będzie się dogadać.
Kocioł pracuje w trybie "CIĄGŁYM"
Natomiast C.O. i C.W.U. w trybie "STAŁYM", co wcale nie oznacza, że pracują ciągle... pamiętaj o tym smile

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-10-01 15:12:06)

#15 2016-10-01 17:05:30

PiotrekB
Gość

darecki napisał:

To o czym pisał Piotrek, nie jest temp. max kotła, chyba to logiczne... skoro znajduje się w menu C.O.

smile

Jest

W cwu,masz jeszcze maks temp. ktora tyczy sie tylko wody.

Mam ustawione na 70 i zaczyna po tej temperaturze proces wygaszania.

Nigdzie indziej nie ma takiego pod menu

Ostatnio edytowany przez PiotrekB (2016-10-01 17:08:22)

#16 2016-10-01 17:20:40

darecki
Często się udziela

PiotrekB napisał:

W cwu,masz jeszcze maks temp. ktora tyczy sie tylko wody.

Piotrek... rozumiesz to o czym piszesz?
To są maksymalne temperatury, "które tyczą się tylko wody" w tych obiegach.

A tu chodzi koledze o temperaturę KOTŁA...

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-10-01 17:21:25)

#17 2016-10-01 18:12:39

PiotrekB
Gość

No wiem ze to wydaje sie dziwne, ale nie ma nigdzie indziej górnej granicy kotła, a skoro ja mam ustawione na 70 i po tej temp piec rozpoczyna proces wygaszania no to sorry.

Jest to nie logiczne ale kostrzewa juz nas do tego przyzwyczaila.

Zreszta temperatura kotła to temperatura czynniki w nim plynacego, zgadza się??

Jak w samochodzie...

Jadę dużym jak cos będę pisał w nocy 😁

#18 2016-10-01 20:06:44

boonk
Nowy na forum

O temperaturę kotła pytają użytkownicy, dlatego tak się uwzialem na nią.  Pewnie nadal będę uchodzil za nierozumiejacego zasad dzialania tego sprzetu, ale przed momentem wyłaczylem piec recznie gdyz temp przekroczyla 70 stopni, woda podgrzna od 10 minut do oczekiwanych 45 stopni, tym razem przed wlaczeniem zmienilem tryb na staly z czasowego na kazdym obiegu w menu ggłównym oraz prostym, niestety nieprzynioslo to skutku. W pprzyszłym tygodniu przyjedzie serwisant choć wolalem tego uniknąć....

#19 2016-10-01 20:32:50

darecki
Często się udziela

PiotrekB napisał:

No wiem ze to wydaje sie dziwne, ale nie ma nigdzie indziej górnej granicy kotła, a skoro ja mam ustawione na 70 i po tej temp piec rozpoczyna proces wygaszania no to sorry.

Jest to nie logiczne ale kostrzewa juz nas do tego przyzwyczaila.

Piotrek... max temp. C.W.U. to nie jest żadna "górna granica kotła", tylko maksymalna temperatura wody w zasobniku...
Tak samo jak max temp. C.O. o której wcześniej pisałeś, bo ta z kolei jest maksymalną temperaturą czynnika grzewczego w obiegu grzewczym, a nie w kotle... i do tego żeby ona była brana pod uwagę, to musi być zamontowany czujnik C.O. bo bez niego to jest tylko zwykły do niczego nie przydatny wpis w menu.
I to jest jak najbardziej logiczne.

A to co się Tobie wydaje to jest już inna sprawa... sorry.

Jeśli jest tak jak piszesz... "mam ustawione na 70 i po tej temp piec rozpoczyna proces wygaszania" jest to tylko zwykły zbieg okoliczności, bo akurat ten wpisy w menu serwisowym C.W.U. nie decydują o wygaszaniu, tylko o wyłączeniu pompy, aby woda w zasobniku nie przekroczyła tej granicy...

#20 2016-10-01 20:48:14

PiotrekB
Gość

Boonk a nie możesz sie podzielić ustawieniami.

Przeciez cos tu chłopaki może wymyślą...
Chyba ze usterk palnika nastąpiła

Darecki może masz racje.

To teraz niech doradca ogarnie temat Maksymalnej temp kotła, czy jest zmienną czy stalą

#21 2016-10-01 21:08:49

darecki
Często się udziela

boonk napisał:

... przed momentem wyłaczylem piec recznie gdyz temp przekroczyla 70 stopni, woda podgrzna od 10 minut do oczekiwanych 45 stopni, tym razem przed wlaczeniem zmienilem tryb na staly z czasowego na kazdym obiegu w menu ggłównym oraz prostym, niestety nieprzynioslo to skutku...

Co niby nie przyniosło skutku?
Strasznie chaotycznie "dzielisz" się informacjami i wszystkiego trzeba się domyślać...

Kocioł masz na "auto"?
C.W.U. oraz 2 obiegi C.O. pracują w trybie "stałym"?
Piec nagrzał wodę w zasobniku do tem. komfortowej?
A co z tymi dwoma obiegami C.O.?
Ustawiłeś przecież dla nich tryb "stały" podobno... a wyłączyłeś ręcznie kocioł nie pozwalając grzać.  Więc o co chodzi?
Jeśli nagrzało zasobnik to i tak nadal kocioł powinien pracować, aby grzać C.O.
ALE... zawsze jakieś jest...
Nie wiem jakie panują u Ciebie temperatury i czy jest potrzeba grzania...
Jakie masz ustawienia temp. pokojowe... i co najistotniejsze... czy posiadasz czujniki pokojowe, które mają zarządzać tymi obwodami... czyli wysyłać do sterownika informacje o tym czy jest potrzeba grzania, czy też nie...
Czyli brak podstawowych informacji...

Ty jednak potrzebujesz jasnowidza... ale serwisant na miejscu "zdarzenia" pewnie  wystarczy żeby to ogarnąć...

P.S.
Piotrek... to nie jest kwestia tego czy ja mam rację wink instrukcja jasno to określa...

"Ogrzewanie"-> "Serwis" ->"Temp. Maksymalna" - "Maksymalna temperatura wyliczeniowa dla
c.o."

"Woda użytkowa" -> "Serwis" -> "Temp. maksymalna" - "Maksymalna temperatura ciepłej wody
użytkowej."

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-10-01 21:45:26)

#22 2016-12-01 20:18:33

boonk
Nowy na forum

Problem zniknął po aktualizacji oprogramowania,  pozdrawiam i dziękuję za próbę pomocy

#23 2016-12-01 20:59:01

darecki
Często się udziela

darecki napisał:

Ty jednak potrzebujesz jasnowidza... ale serwisant na miejscu "zdarzenia" pewnie  wystarczy żeby to ogarnąć...

Czyli miałem rację wink
I umówmy się kolego boonk... nie było żadnego problemu z oprogramowaniem... bo zwyczajnie miałeś namotane w ustawieniach i to powodowało te problemy... więc nie opowiadaj tu historyjek, że to aktualizacja oprogramowania wszystko naprawiła... bo po aktualizacji, nastąpiło wreszcie poprawne oprogramowanie sterownika... więc dlatego "problem zniknął"...

#24 2016-12-01 22:44:51

darecki
Często się udziela

Żebyś Ty jeszcze potrafił czytać ze zrozumieniem... to może byś się czegoś na tym forum nauczył... ale Ty nawet na własnych błędach nie potrafisz się uczyć... o czym mieliśmy okazję się przekonać...

#25 2016-12-01 23:15:18

darecki
Często się udziela

W przeciwieństwie do Ciebie... mam co najwyżej lekki katar  big_smile

Stopka forum