Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#51 2016-10-16 17:44:19

tomaszzakopane
Udziela się

Re: Czystość wymiennika MiniBio a jego sprawność i spalane paliwo

marecki napisał:

Ja pierd.... nawet tak prosty temat musisz poprawić po swojemu smile

no przecież sam zapraszałeś tego osobnika do dyskusji jakieś dwa dni temu tongue

#52 2016-10-16 18:18:56

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

Co do osobnika, który dał poznać się już wcześniej na innym forum, pod tym samym zresztą co i tu nickiem, to jest na tę okoliczność bardzo ciekawy i pouczający link wink

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/21597-3-domki-drewniane-na-wynajem-jakie-ogrzewanie/

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#53 2016-10-16 18:28:52

Michal 1243
nowy na forum

Darecki.... Szacun... Grzebać w  necie i szukać... Trza mieć czas. Podales link, a mnie to pipi big_smile

#54 2016-10-16 18:36:32

darecki
Często się udziela

Zapraszał to skorzystałem wink nie trzeba było szukać... big_smile

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#55 2016-10-16 18:51:28

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Ja jestem cierpliwy i swój cel osiągam, powoli to powoli ale z dareckiego ludzie będą smile Trzeba wyhamować, polecam wszystkim.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#56 2016-10-16 19:39:17

darecki
Często się udziela

kolego marecki... myślę, że mógłbym to samo powiedzieć o Tobie, ale nie wiem tylko czy ja tego dożyję... biorąc pod uwagę swój wiek wink
Bo to jeszcze daleka droga... gdyż doświadczeniem życiowym to raczej znacznie się różnimy wink
Nie wiem jak Ty, ale w latach 90-tych ubiegłego wieku wink  miałem styczność z palnikami dużej mocy, które w całości obudowane były szamotem, i z uwagi na dużą moc, trzeba było mieć odpowiednie uprawnienia...
Jeśli słyszałeś o firmie "Hamech" z Hajnówki, to powinieneś wiedzieć o czym piszę...
Bo właśnie takie konstrukcje, doprowadziły do powstania palników, jakie teraz mamy możliwość używać w domach...

#57 2016-10-16 22:55:10

Michal 1243
nowy na forum

darecki napisał:

kolego marecki... myślę, że mógłbym to samo powiedzieć o Tobie, ale nie wiem tylko czy ja tego dożyję... biorąc pod uwagę swój wiek wink
Bo to jeszcze daleka droga... gdyż doświadczeniem życiowym to raczej znacznie się różnimy wink
Nie wiem jak Ty, ale w latach 90-tych ubiegłego wieku wink ..

To już wiadomo dlaczego jesteś taki... Starość jest okrutna a mimo wszystko chcesz być najmądrzejszy...
Gdzieś pisałeś, że nie masz w domu dzieci.... Jak " wyszły"  z domu, to rozumiem..., ale jak nie.... To sorry...  Masz moherowy beret big_smile
Musiałem dopisać.... Stary gamoń i lubi emotki big_smile widzę co cię kręci maleńki big_smile

Ostatnio edytowany przez Michal 1243 (2016-10-16 22:57:12)

#58 2016-10-16 23:09:24

darecki
Często się udziela

Kto tu jest gamoniem, to widać po Twoich wpisach... trzeba tłumaczyć proste rzeczy kilkakrotnie, a i tak nie dociera...
Sam o sobie w sygnaturce piszesz, że jesteś idiotą i ja Ci wierzę... bo udowadniasz to na każdym kroku, więc nie ma powodu aby wątpić...

#59 2016-10-16 23:52:17

tomaszzakopane
Udziela się

darecki napisał:

Kto tu jest gamoniem, to widać po Twoich wpisach... trzeba tłumaczyć proste rzeczy kilkakrotnie, a i tak nie dociera...

Odezwał się ten do którego dociera lol

darecki napisał:

Sam o sobie w sygnaturce piszesz, że jesteś idiotą

Czytaj baranie ze zrozumieniem  on pisze ze aby się zrównać do twojego poziomu to trzeba się położyć big_smile tak w wolnym tłumaczeniu

Co do wyszukiwania cudzych postów w juz kolega Marecki pisał ci jakim szczurem jesteś wiec szkoda się powtarzać

Ja się nie wstydzę tego co pisze nie zmieniam ników pisze co myślę ale takiego hu...a jak żyje nie spodałem ani w życiu ani w necie

Natomiast zastanawiajace jest dlaczego ciebie na tamtym forum nie ma i to bardzo,  z taką wiedzą  ? a może już byłeś tylko bana dostałeś a może za krótki jesteś ?

Marecki nie licz na to ze coś z niego będzie on już taki byl i taki bedzie nic mu w życiu już pewno nie zostało tylko siedzi samotny gdzieś za ekranem swojego monitora bo tylko wtedy kiedy jest anonimowy czuje się silny .
Współczuję tylko jego rodzinie lub bliskim  jeśli ich  jeszcze ma lub kiedykolwiek miał musieli mieć przechlapane.

#60 2016-10-17 06:55:38

darecki
Często się udziela

tomaszzakopane napisał:

Ja się nie wstydzę tego co pisze...

A powinieneś...

Tłumaczenie w dowolny sposób  podpisu, to sobie daruj, bo to Twoich problemów z myśleniem ciąg dalszy...
Tak samo jak moja nieobecność na innych forach... to tylko Twoja chora wyobraźnia...

Może tak trzeba spojrzeć na to z innej strony i zapytać siebie samego,  po co zakładać konta na kilku forach o tej samej tematyce?

Wystarczy przeczytanie jednego wątku, aby wyrobić sobie zdanie...  30 postów... z czego tylko kilka, dotyczących tematyki forum... bo reszta dotyczy tylko i wyłącznie zachowania autora wątku.
I po tym właśnie widać, kto musi zakładać konta na kilku forach...

#61 2016-10-17 10:45:09

tomaszzakopane
Udziela się

darecki napisał:

tomaszzakopane napisał:

Ja się nie wstydzę tego co pisze...

A powinieneś...

Tłumaczenie w dowolny sposób  podpisu, to sobie daruj, bo to Twoich problemów z myśleniem ciąg dalszy...
Tak samo jak moja nieobecność na innych forach... to tylko Twoja chora wyobraźnia...

Może tak trzeba spojrzeć na to z innej strony i zapytać siebie samego,  po co zakładać konta na kilku forach o tej samej tematyce?

Wystarczy przeczytanie jednego wątku, aby wyrobić sobie zdanie...  30 postów... z czego tylko kilka, dotyczących tematyki forum... bo reszta dotyczy tylko i wyłącznie zachowania autora wątku.
I po tym właśnie widać, kto musi zakładać konta na kilku forach...

10 przykazań Dareckiego

Nie będę wymieniał czego ty powinieneś się wstydzić bo szkoda słów 

1. Zakładając konto  musisz być świadomy, że wiem więcej niż  Ty   big_smile
2. Jeżeli będziesz chciał być mądrzejszy, to spójrz na punk 1.  big_smile
3. Zawsze jestem pierwszy.  big_smile
przynajmniej się staram big_smile
4.Jak ktoś mnie uprzedzi, to i tak go wyprostuje, że się myli, bo punkt pierwszy mówi wszystko  big_smile
5. Brak Twoich argumentów = jestem pierwszy i najmądrzejszy  big_smile
6. Niewygodne posty zgłaszam do władz.
7. Jestem najlepszy w edytowaniu własnych ( prawie każdych postów)  nie kombinuj być lepszym big_smile
8. Pamiętaj, że moją ulubioną emotą jest  big_smile   nadużywanie jej karalne big_smile
9. Nie cytuj, nie wklejaj, nie kopiuj tekstów... Od tego jestem JA -  JA NAJLEPSZY JESTEM W TYM FACHU   big_smile
10. Jezeli po przeczytaniu 9-ciu punktów  uważasz, że jednak będziesz  lepszy, to wróć do 1-go punktu big_smile

Ostatnio edytowany przez tomaszzakopane (2016-10-17 10:50:37)

#62 2016-10-17 11:29:40

marecki
Często się udziela

darecki napisał:

Nie wiem jak Ty, ale w latach 90-tych ubiegłego wieku wink  miałem styczność z palnikami dużej mocy, które w całości obudowane były szamotem, i z uwagi na dużą moc, trzeba było mieć odpowiednie uprawnienia...
Jeśli słyszałeś o firmie "Hamech" z Hajnówki, to powinieneś wiedzieć o czym piszę...
Bo właśnie takie konstrukcje, doprowadziły do powstania palników, jakie teraz mamy możliwość używać w domach...

Świata nie uratujesz. Natomiast powyższe doskonale mówi o tym, że jednak leczysz kompleksy na tym forum sad Prości użytkownicy wymieniający się uwagami vs mega fachowiec w każdym calu. Wiedzę jaką przekazujesz lub inaczej sposób w jaki przekazujesz (czyli ostra krytyka, kompromitacja, przeciąganie na swoją stronę) jest odwrotnie proporcjonalna do efektu.

Doświadczenie z innych for nawet o innej tematyce doskonale mówi, że sposobu komunikacji nie zmienisz. Przyporządkujesz sobie tą część internetu do siebie, ciesząc się z każdego sukcesu jak małe dziecko wraz z grupą userów wzajemnej adoracji. Każda inna opinia jest natychmiast równana z ziemią. Przecież to się cały czas dzieje na tym forum. Już dzisiaj widać, że sporo userów nie zabiera głosu, bo po co.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#63 2016-10-17 13:17:28

tomaszzakopane
Udziela się

Musze się z tobą zgodzić niestety ale jest również w tym trochę twojej winy ze ten osobnik tutaj jeszcze jest  zamiast tępić tego pajaca zapraszasz go do dyskusji często się z nim w nią wdajesz któtko mówiąc dajesz mu te "sukcesy"
Rozpieprza to forum od jakiegoś czasu prawie każdy temat jest w zgliszczach przez jego  wypociny przez co ludzie  boją się pisać bo od razu ich krytykuje

Ten człowiek potrzebuje pomocy to jest krzyk rozpaczy, nachalny ,opuszczony przez znajomych  i bliskich siedzi całymi dniami przed monitorem i wyszukuje postów w necie które kiedyś ktoś napisał i próbuje  zdyzkredyktować , tym sie karmi to sa jego sukcesy nikt normalnie żyjący i pracujący mający bliskich nie ma na takie rzeczy czasu ani ochoty
A do tego konfident donosi i niewygodne posty są usuwane kto normalny miał by na to czas ?

Mam takie marzenie spodkac ko kiedyś gdzieś i porozmawiać w cztery oczy

#64 2016-10-17 13:32:34

marecki
Często się udziela

Nie nie, otóż Tomaszu jestem za a nawet przeciw. Wiedzę gość ma, i trzeba to docenić. Tylko sam sposób przekazywania, o czym już pisałem, jest często (ale nie zawsze) bardzo kontrowersyjny. Skoro nie ma na forum moderacji regulaminu godnego choćby forum "elektroda", trzeba sobie radzić. Przyzwyczaić do długich "elaboratów" i tyle. Wkur.... mnie tylko nachalna i niezbyt przyjemna krytyka, więc wbiłem kij w mrowisko i wziąłem to na klatę. Ale sądzę, że w końcu wszystko wróci do normy.

#65 2016-10-17 14:21:06

tomaszzakopane
Udziela się

Wiedzę ma dziś każdy wystarczy mieć dostęp do Google i kupę czasu i trochę zdrowego rozsądku  tak ze nie przeceniaj go bo znowu poczuje wiatr w żagle

#66 2016-10-17 17:20:51

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

No pisarze, wiosłujcie do brzegu , bo coś odpływacie od zasadniczego tematu wątku.

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#67 2016-10-17 17:40:55

darecki
Często się udziela

Fotlot... dziwisz się?
Trzeba mieć najpierw coś sensownego do powiedzenia, aby wypowiadać się na forum tematycznym...
A Tomasz...hmm... wypowiada się nawet składnie...ale jedynie na temat swoich kompleksów, dopatrując się takich samych u innych... widać że ten temat jest mu najbliższy... co wcale mnie nie dziwi... biorąc pod uwagę jego zakompleksienie i prostactwo zarazem... dlatego z sensem potrafi pisać tylko o własnych kompleksach...

#68 2016-10-17 19:44:03

marecki
Często się udziela

Okazuje się, że musiałem deczko poprzestawiać parametry do nowego peletu, zwiększyć podawanie. Paliwo test na 8mm wyszło mniejsze od 6mm. Zostawało za dużo tlenu, kilka dni i to się dostroi. Spiek jest nadal ale test dotyczy wymiennika a nie palnika więc muszę go zrzucać ręcznie co 2 dni.

#69 2016-10-17 20:05:54

fotlot
Często się udziela

Piszesz , że musisz go zrzucać. A jakby nie zrzucać to co będzie? Rozumiem , że tworzy się wydma i przez nią coś tam wiatr przepycha ale nie zatyka się na dębowo.

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#70 2016-10-17 20:10:48

marecki
Często się udziela

Tak zrzucać trzeba ręką. To solidnie ukształtowany spiek z piachu, są w nim otwory z rusztu od wiatru. A po czym poznać na wyświetlaczu? Temp. palnika z szamotem 65'C po 2 dniach, normalnie rzadko dobije do 50. Jak zrobi się ładny zrobię zdjęcie.

---------
Aha a co będzie jak nie zrzucę? Przegrzanie palnika i alarm smile

Ostatnio edytowany przez marecki (2016-10-17 20:11:55)

#71 2016-10-17 20:17:58

darecki
Często się udziela

marecki napisał:

... Temp. palnika z szamotem 65'C po 2 dniach, normalnie rzadko dobije do 50. Jak zrobi się ładny zrobię zdjęcie...

Do 50 stopni z szamotem, to jest "normalnie"?

#72 2016-10-17 20:19:21

fotlot
Często się udziela

Jasne. Rzadko kiedy mam czysty palnik, ale nigdy nie było przegrzania i alarmu.

#73 2016-10-17 20:24:47

marecki
Często się udziela

Skoro jest zainteresowanie to porobię zdjęcia za kilka dni jak to wygląda. Darecki normalne. W okolicach 40 będzie jak na ruszcie będzie czuściutko zaraz po czyszczeniu rusztu. Przy zabrudzeniu wymiennika tego zwiększenia temp nie zauważyłem. Przy poprzednim pelecie robił się delikatny spiek ale to się wypalało bo był z popiołu. Rozmawiamy oczywiście o MiniBio.

#74 2016-10-17 20:28:42

fotlot
Często się udziela

Tak o MB

#75 2016-10-17 20:41:36

darecki
Często się udziela

Tylko, że te 40 stopni, to ja widziałem może raz... jak wkładka niedokładnie została uszczelniona... i to wcale nie po czyszczeniu, tylko po długotrwałym paleniu... bo normalnie to 36-37 max.
A palnik to palnik... taki sam jak macie w MB... choć oczywiście warunki jakie panują w MiniBio mogą powodować podwyższenie temp. na palniku...

Stopka forum