Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2016-08-27 12:16:24

kondziob
Zaczyna się udzielać

zbyt szybkie spalanie Pelletu

witam

mam Fuzzy Logic 2 25 kw. przez ostanie 4 lata paliłem groszkiem aktualnie próbuje przenieść się na Pelet. Mam pellet 6mm.
Mój problem polega na tym że przy mocach palnika 20-40 % (max 4,5 s/10 s) pelet zbyt szybko się spala, żar schodzi nisko w kolano, poniżej palnika. dzieje się tak pomimo tego że przesłony dmuchawy zapalarki i głównej są utwarte tylko minimalnie a obroty głównej dmuchawy ustawione na 10-14.
czy ktoś może mi w tym pomóc ?

#2 2016-08-30 07:14:21

doradca kostrzewa
Często się udziela
Od: Giżycko
Serwis

Re: zbyt szybkie spalanie Pelletu

Minimalna moc w kotle PFL to 40 %. Zmień tą nastawę w trybie serwisowym. Poza tym wypalanie się pelletu w kolanie najprawdopodobniej spowodowane jest źle ustawioną antyblokadą w menu palnik. Zbyt krótki czas podawania pelletu w postoju powoduje , że pellet wypala się bardzo nisko. Ta funkcja używana jest tylko dla pelletu dlatego wcześniej jej nie używałeś. Spróbuj ustawić ją na 18 i obserwuj. Jeżeli w dlaszym ciągu będzie pellet za nisko to zwiększ o 2 s lub w przypadku przesypywania go na zewnątrz palnika jako niespalony zmniejsz o te 2 sekundy.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

Stopka forum