Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#76 2017-09-22 21:19:48

Andrzej47op
Często się udziela

Re: Grzałka zapalarka ceramiczna

marecki napisał:

Istotny np. dla mnie jest ogólny czas rozpalenia peletu, sumaryczny, czas rozgrzewania grzałki jest znikomo mały do ogólnego czasu rozpalania razem z wentylatorem. Jeśli na grzałce standardowej trwa na przykładowo 3-4 min. a na ceramicznej będzie to minuta to jest to ogromna zaleta.

Mnie osobiście tylko to interesuje i to było już wiele razy poruszane. Istotny jest czas do pełnego płomienia. Masz wpływ na prędkość wentylatora, a grzałka ceramiczna jest bardziej gorąca i... tyle. Masz swój regulowany czas rozpalenia i wpływ, a jest nim prędkość wentylatora. Zadowolony?

Teraz jak już wiadomo, że nie posiadasz zapalarki ceramicznej, ani wiedzy na jakiej zasadzie działa opcja " moc wentylatora", to ten cały Twój post jest totalną bzdurą.

Super mini bio z popielnikiem big_smile

#77 2017-09-22 22:38:36

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Zacytuję klasyka: "Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"

Szczerze to wolę się z moim serdecznym przyjacielem dareckim pokłócić jak dalej tą farsę w tym wątku kontynuować z wami oboma smile Było by przynajmniej merytorycznie jak to nasz prezes powiedział.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#78 2017-09-23 00:39:25

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

marecki napisał:

Zaprzeczasz działaniu funkcji, która oczywiście działa i ma znaczenie do czasu rozpalania, którą można dostroić przy zmianie pelletu.

Nie mam więcej pytań, dla mnie dalsza dyskusja jest bezcelowa.

Oczywiście kolego marecki, że "funkcja" działa... tylko trochę inaczej niż to opisałeś, a to tylko dlatego, że przy ostatniej aktualizacji programu wprowadzono pewną poprawkę, która nie bierze pod uwagę parametru jaki jest wpisany w opcji "moc dmuchawy rozpalanie", choć sama opcja została... więc może być jedynie tak, że przy którymś  z kolejnych odpaleń jest uwzględniany, jeśli pierwsze odpalenie się nie powiedzie... gdyż w teorii maja być 3 próby, i każda na innym nadmuchu... ale tego nie miałem okazji sprawdzić.

Ale spokojnie... gdybyś koniecznie chciał, to pierwsze odpalenie możesz regulować dowolnie... tylko nie widzę w tym sensu... dlatego nie ma o co robić zamieszania.
I dyskusja jest faktycznie "bezcelowa"... jak zawsze, gdy dyskutujący nie mają pojęcia o temacie w jakim się wypowiadają... tak jak nasz "stary" znajomy, który tu powrócił w czwartym już "wcieleniu"... a mówi się, że "do trzech razy sztuka"...
Ale to przecież żadna "sztuka":, założyć następne konto na forum, tym bardziej dla tak "doświadczonego forumowicza", któremu poprzednie 3 usunięto big_smile

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#79 2017-09-23 06:49:14

Andrzej47op
Często się udziela

darecki napisał:

Oczywiście kolego marecki, że "funkcja" działa... tylko trochę inaczej niż to opisałeś

Oczywiście, że inaczej,bo z pewnością nie reguluje obrotami wentylatora aż do momentu zapłonu.

#80 2017-09-23 08:58:48

Andrzej47op
Często się udziela

marecki napisał:

Ale jednak masz, więc nie potrafisz wejść w tryb serwisowy, bo te 2 opcje są, jak w każdej estymie.

Cytuję całe zdanie żeby było wiadomo do czego się odnoszę, a odnoszę się do słów " każdej estymie"

Kolejny przykład Twojej niewiedzy. Wystarczyło byś zadzwonił i się dowiedział zanim napisałeś coś,  czego defakto nie wiedziałeś , ale po co? Lepiej trzymać się " wiedzy" internetowej., dzięki której po raz drugi jesteś w błędzie. Ach ta wiedza z netu... jak ona miesza w głowach wink

#81 2017-09-23 09:52:50

marecki
Często się udziela

Czyli tak naprawdę wszechwiedzący darecki nie wie jak to do końca działa...

A ty Andrzej jak masz się tak wypowiadać to daj se spokój, poziom przedszkola.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#82 2017-09-23 10:08:16

Andrzej47op
Często się udziela

Dlaczego mam się nie wypowiadać, skoro piszesz nieprawdę. Dwa razy w ciągu jednego dnia się pomyliłeś, dlatego również uważam, że to forum schodzi na psy z całym  przedszkolem,  jeżeli czyta się nieprawdę i próbuje wcisnąć na siłę kit ludziom. Pa

#83 2017-09-23 10:18:10

marecki
Często się udziela

Jak będę w domu porobię wam fotorelację bo opcja jest i działa i postaram sie ją opisać dokładniej.

Andrzeju jeśli w twoim firmware, z powodu takiego, że jest np. stary, tej funkcji nie ma to OK, zwracam honor, o temacie nie widziałeś.

#84 2017-09-23 10:21:26

darecki
Często się udziela

Andrzej47op napisał:

darecki napisał:

Oczywiście kolego marecki, że "funkcja" działa... tylko trochę inaczej niż to opisałeś

Oczywiście, że inaczej,bo z pewnością nie reguluje obrotami wentylatora aż do momentu zapłonu.

I tu się grubo mylisz, bo w nowej wersji oprogramowania, to także użytkownik decyduje o prędkości wentylatora w fazie zapłonu.

Ale skąd Ty możesz o tym wiedzieć... skoro nie masz nowej wersji oprogramowania, zapewne... a dzwoniąc do firmy, nie dopytałeś dokładnie, jaki to parametr decyduje o mocy wentylatora podczas zapłonu... a ustala go nikt inny jak użytkownik wink

No... ale żeby zapytać o takie szczegóły, to trzeba mieć jakieś pojęcie o temacie, którego Tobie brakuje.
Dlatego nawet po rozmowie z "pracownikiem serwisu"... jedyne co wiesz na pewno , jest to... że nic nie wiesz na pewno big_smile

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#85 2017-09-23 10:35:25

darecki
Często się udziela

marecki napisał:

Czyli tak naprawdę wszechwiedzący darecki nie wie jak to do końca działa...
.

Nie wiem jak działa "do końca"... ale wiem za to,  jak działa na początku smile czyli w fazie pierwszego zapłonu, który u mnie zawsze zapala pellet, więc nie miałem okazji przekonać się o tym praktycznie, według jakiego schematu działają kolejne rozpalenia w sytuacji, gdy pierwsze nie doprowadzi do zapłonu.

Marecki..  jeśli masz faktycznie nową wersję programu, to powinieneś to bez problemu ustalić... jaki parametr decyduje o mocy wentylatora w fazie pierwszego odpalania... wystarczy wygasić i uruchomić ponownie... a to przecież nie jest trudne smile

#86 2017-09-23 10:35:31

Andrzej47op
Często się udziela

darecki napisał:

Andrzej47op napisał:

darecki napisał:

I tu się grubo mylisz, bo w nowej wersji oprogramowania, to także użytkownik decyduje o prędkości wentylatora w fazie zapłonu.

Ale skąd Ty możesz o tym wiedzieć... skoro nie masz nowej wersji oprogramowania, zapewne... a dzwoniąc do firmy, nie dopytałeś dokładnie, jaki to parametr decyduje o mocy wentylatora podczas zapłonu... a ustala go nikt inny jak użytkownik wink

No... ale żeby zapytać o takie szczegóły, to trzeba mieć jakieś pojęcie o temacie, którego Tobie brakuje.
Dlatego nawet po rozmowie z "pracownikiem serwisu"... jedyne co wiesz na pewno , jest to... że nic nie wiesz na pewno big_smile

Jak zwykle piszesz bzdury, zassane z netu.
Przekazałem to co powiedział mi serwisant, a co pytałem i na jaką odpowiedź uzyskałem, to przekazałem TU. Dlatego sam zadzwoń i zapytaj się, czy " moc wentylatora" ustawiana w serwis palnik ma wpływ na szybkość wentylatora w czasie  rozpalania paliwa do momentu pojawienia się ognia na ruszcie, bo to sugeruje Twój kolega . Proste, ale jak widać nie dla wszystkich.

Ostatnio edytowany przez Andrzej47op (2017-09-23 10:36:46)

#87 2017-09-23 10:45:17

darecki
Często się udziela

A  co dokładnie "przekazał" Ci ten "serwisant"? ... bo jak do tej chwili,, to się tego nie dowiedzieliśmy.
Z prostej  przyczyny... Ty po prostu nie wiesz, jaki parametr jest brany pod uwagę przy pierwszym odpalaniu.

A chcesz przekazywać "wiedzę" której wcale nie masz...

P.S.
A dzwonić nie muszę, gdyż o zmianie dowiedziałem się zanim ta nowa wersja została wgrana do mojego sterownika...a po zmianie wersji mogłem to sam stwierdzić, co decyduje o mocy wentylatora przy pierwszym odpaleniu...

Ale co Ty możesz o tym wiedzieć, skoro masz tak stary sterownik,, że żadna nowa wersja tam nie może być już wgrana...
Prawda, kolego czworga imion? big_smile

Ostatnio edytowany przez darecki (2017-09-23 10:52:54)

#88 2017-09-23 10:49:26

marecki
Często się udziela

darecki napisał:

Marecki..  jeśli masz faktycznie nową wersję programu, to powinieneś to bez problemu ustalić... jaki parametr decyduje o mocy wentylatora w fazie pierwszego odpalania... wystarczy wygasić i uruchomić ponownie... a to przecież nie jest trudne smile

Bracie, dla Ciebie zrobię wszystko. A tak na serio postaram się wieczorkiem sprawdzić co do sekundy co i jak sie ma. Symulację zrobię na odłączonej grzałce to wtedy się nie rozpali big_smile

#89 2017-09-23 10:53:03

Andrzej47op
Często się udziela

darecki napisał:

A Ty po prostu nie wiesz, jaki parametr jest brany pod uwagę przy pierwszym odpalaniu.

Ja nie wiem? To Marecki nie wie! Przecież to Marecki stwierdził, że " moc wentylatora"  wpływa na prędkość wentylatora podczas rozpalania aż do pojawienia się ognia. Resztę sobie poczytaj, bo nie chce mi się powtarzać.
A jak chcesz, to zadzwoń do serwisie Kostrzewa i powiedz by nie wprowadzali ludzi w błąd,. Tylko powiedz dokładnie o który parametr chodzi, bo jak zawsze naklepiesz się tu bzdur, które powtarzasz w jednym poście kilka razy.

#90 2017-09-23 11:01:44

darecki
Często się udziela

marecki napisał:

Bracie, dla Ciebie zrobię wszystko. A tak na serio postaram się wieczorkiem sprawdzić co do sekundy co i jak sie ma...

Tak zrób wink bo ja też jestem ciekaw, jak to dokładnie działa, przy drugiej i trzeciej próbie odpalenia... bo sam nie mam czasu się "bawić" w takie testy.

Licz nie "sekundy"... tylko patrz na moc wentylatora podczas zapłonu...

#91 2017-09-23 11:08:53

marecki
Często się udziela

Tak tak, postaram się opisać ten "problem".

Andrzejku, moc=prędkość. Moc wentylatora/dmuchawy palnika w estymie wyrażamy od 1 do 100%. Wieczorkiem dowiesz się wszystkiego, co tak nerwowo smile

#92 2017-09-23 11:09:21

darecki
Często się udziela

Andrzej47op napisał:

darecki napisał:

A Ty po prostu nie wiesz, jaki parametr jest brany pod uwagę przy pierwszym odpalaniu.

Ja nie wiem?...

TAK... Ty tego nie wiesz.

P.S.
Nie muszę dzwonić nigdzie w sprawach, które są dla mnie jasne...
Tym bardziej, że mogłem to sprawdzić w praktyce...

A po drugie... to nigdzie nie napisałeś, jaki to parametr decyduje o mocy wentylatora przy pierwszym odpaleniu, dlatego twierdzę, że tego nie wiesz... proste. big_smile

#93 2017-09-23 11:33:08

Andrzej47op
Często się udziela

Darecki... Kazdy Twój post to chwalenie siebie samego i to Ci wychodzi najlepiej.
Nawet zgoniłeś na mnie to,, że Marecki nie wie do czego służy parametr o którym mowa. Więc napisz, który to ten parametr jest odpowiedzialny za prędkość wentylatora, a nie omieszkam się o tym przekonać. Nie zmienia to faktu, że parametr Mareckiego " moc wentylatora"  nie służy do tego. I powinieneś wprost mu to napisać, ale który Pan zabije swojego pupila.

#94 2017-09-23 13:48:08

Andrzej47op
Często się udziela

Marecki. Test będziesz robił na starej zapalarce, więc mnie interesuje ile teraz zajmuje Ci rozpalanie kotła od momentu włączenia grzałki do momentu jej wył.  Tylko  skąd będziesz wiedział kiedy została załączona grzałka? Mam nadzieję, że będzie to dobrze wliczone. Kolejny test,  który będzie mnie interesował, to test z grzałka ceramiczną, która masz sobie zamontować.  Chyba sobie zafunduje taką i sam się przekonam, że jakieś kilka sekund będzie szybsze rozpalenie. Ty sądzisz, że w minute będzie ogień, a ja stawiam, że zajmie to dużo więcej czasu. . C. D. N.

#95 2017-09-23 14:47:10

marecki
Często się udziela

Ty tego kotła na prawdę kompletnie nie znasz. Bo wszystko jest pokazane dokładnie na wyświetlaczu smile

#96 2017-09-23 14:53:37

Andrzej47op
Często się udziela

Więc proszę odczytaj mi czas działania grzałki od do... Skoro jest na wyświetlaczu, to od razu powinieneś napisać ile to zajmuje u Ciebie, a nie strzelać 3-4 min.

#97 2017-09-23 14:57:25

marecki
Często się udziela

A to zależy, raz 3 minuty, raz 5, raz wcale. Przy dobrym pelecie czasami 2 minuty.

Poza tym test na razie dotyczył będzie czego innego więc nie szukaj problemów. Przyswój sobie instrukcję albo przynajmniej poświęć trochę czasu czytając sobie posty. Zamiast tego bracie tracisz czas.

#98 2017-09-23 15:16:30

Andrzej47op
Często się udziela

marecki napisał:

A to zależy, raz 3 minuty, raz 5, raz wcale. Przy dobrym pelecie czasami 2 minuty.

Poza tym test na razie dotyczył będzie czego innego więc nie szukaj problemów. Przyswój sobie instrukcję albo przynajmniej poświęć trochę czasu czytając sobie posty. Zamiast tego bracie tracisz czas.

Stary.... Takie rozbieżności... co Ty palisz?  smile   
Przyjmijmy, że ta możliwość regulacji wentylatora jest... Jaką masz ustawioną na te chwile? To chyba nie tajemnica...

#99 2017-09-23 16:11:22

marecki
Często się udziela

Albo się nie rozumiemy albo to jednak Ty zmień proszki smile

Nie pamiętam jaką mam teraz. Poza tym czas czas rozpalania jest różny tak jak w/w. To raz a dwa po wykryciu jasności płomienia, czyli rozpaleniu grzałka się wyłącza i palnik przechodzi w rozżarzanie. Nie ma innej opcji. Proste, każde dziecko z przedszkola o tym wie.

bym ci posłał parę epitetów bo NIC ale to NIC dobrych porad nie słuchasz, i nie czytasz parę lat wstecz.

#100 2017-09-23 16:39:20

Andrzej47op
Często się udziela

marecki napisał:

Nie pamiętam jaką mam teraz

Wystarczyło spojrzeć w ustawienia i odpowiedzieć na w/w pytanie.

A o palenie... Chodziło mi o jakość paliwa...

Nie wiem co masz z tym kotłem nie hallo, ale   u siebie nie zauważyłem, by kocioł startował z takimi różnicami.

Stopka forum