Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2016-03-08 12:54:13

admin1
Administrator

11 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ KOSTRZEWĘ

http://forum.pellets.com.pl/pic/20160308-124617.jpg

FIRMA Z BOGATĄ TRADYCJĄ

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe KOSTRZEWA posiada blisko 40-letnie doświadczenie w produkcji kotłów c.o. Pierwsi w Polsce wyprodukowaliśmy w 2000 roku kocioł na pelet do domu jednorodzinnego. Przez długi czas byliśmy jedyną w kraju firmą, która „uwierzyła” w pelet. Inni producenci „przekonali się” do tej formy ogrzewnictwa stosunkowo niedawno. Polska branża producentów urządzeń do spalania biomasy w warunkach domowych istnieje od kliku zaledwie lat. Jej dynamiczny rozwój potęguje wysokie zapotrzebowanie na urządzenia, gwarantujące czyste i ekonomiczne ogrzewanie domostw.

http://forum.pellets.com.pl/pic/20160308-124744.jpg

WŁASNA MYŚL TECHNOLOGICZNA

Sami projektujemy i testujemy nasze produkty. Ich wysoką jakość potwierdzają krajowe i zagraniczne jednostki badawcze. Sercem kotła jest palnik, podobnie jak silnik w samochodzie. W naszych urządzeniach palnik jest „uszyty na miarę” całości, nigdy odwrotnie. Geometrię palnika i materiał z którego został wykonany precyzyjnie dobieramy pod wymienniki ciepła, do których je wstawiamy. Potwierdzeniem słuszności takiej filozofii jest certyfikat 5 klasy wg normy PN EN 303-5:2012, którym mogą poszczycić się nasze urządzenia, a także wpis na niemiecką listę BAFA. Jako nieliczni sami produkujemy palniki i wymienniki ciepła do naszych kotłów. Tymczasem 90% krajowych firm z branży korzysta z obcych półproduktów, produkując „składaki”.

http://forum.pellets.com.pl/pic/20160308-124922.jpg

CENY KONKURENCYJNE

Jesteśmy samowystarczalni. Stworzyliśmy własną sieć dystrybucji, wiodącą od producenta, poprzez punkty sprzedaży, prosto do klienta z pominięciem wielu pośredników. To wszystko składa się na konkurencyjną cenę urządzeń marki KOSTRZEWA, przy zachowaniu ich wysokiej jakości.

http://forum.pellets.com.pl/pic/20160308-124958.jpg

OD DOMU DO BLOKU OSIEDLOWEGO

Proponujemy 30 różnych urządzeń na pelet, zaspokajających różne potrzeby naszych klientów. Kotły KOSTRZEWY o mocy od 10 do 300 kW ogrzeją budynki o różnej kubaturze i zapotrzebowaniu na ciepło.

http://forum.pellets.com.pl/pic/20160308-125035.jpg

SERWIS TECHNICZNY NAJLEPSZY W POLSCE

Posiadamy najbardziej rozbudowaną w kraju sieć obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej w branży kotłów c.o. Dysponujemy 130 punktami serwisu. 70% zgłoszeń klienta jest realizowanych w czasie od 6 do 12 godzin.

http://forum.pellets.com.pl/pic/20160308-125105.jpg

STOSUJEMY SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA

Nie eksperymentujemy na naszych klientach. Wszelkie techniczne nowości poddajemy drobiazgowym testom w naszym firmowym laboratorium, przed wprowadzeniem ich do sprzedaży. Badania prowadzimy w warunkach zbliżonych do naturalnych, czyli panujących w pomieszczeniach, które ma ogrzewać dane urządzenie.

http://forum.pellets.com.pl/pic/20160308-125138.jpg

WŁASNY DZIAŁ KONSTRUKCYJNY

Konstruktorzy w firmie Kostrzewa projektują urządzenia w technologii 3D, w oparciu o programy firmy Dassault Systemes – światowego lidera w dziedzinie narzędzi do projektowania i modelowania. Stosowanie nowoczesnych narzędzi umożliwia wprowadzanie innowacji w branży urządzeń grzewczych, uwzględniających potrzebę ochrony środowiska naturalnego, ograniczenie zużycia paliwa oraz rosnące wymagania klientów, dotyczące wzornictwa.

http://forum.pellets.com.pl/pic/20160308-125209.jpg

KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIA DLA PELETU

Klientowi proponujemy całościowe rozwiązania: oprócz najlepszych na rynku urządzeń, nowoczesne i wygodne magazynowanie oraz pneumatyczne podawanie peletu na duże odległości. Nasze urządzenia można obsługiwać na odległość za pośrednictwem modułu internetowego lub modułu GSM.

http://forum.pellets.com.pl/pic/20160308-125242.jpg

WYPRZEDZILIŚMY O 6 LAT POLSKĄ I UNIJNĄ RZECZYWISTOŚĆ

Jesteśmy pierwszym w Polsce producentem urządzeń grzewczych, który spełnia surowe wymagania emisyjno-techniczne unijnej dyrektywy Ekodesign. Dokument będzie obowiązywał od 2022 r.

http://forum.pellets.com.pl/pic/20160308-125309.jpg

DZIAŁAMY NA RZECZ POPRAWY CZYSTOŚCI POWIETRZA

Nasze urządzenia są bezpieczne dla środowiska, emitują śladowe ilości spalin i popiołów, co potwierdzają badania techniczne i certyfikaty. Działamy na rzecz wzrostu świadomości społeczeństwa w zakresie roli jaką odgrywa czyste powietrze w zachowaniu dobrego zdrowia. Temu służył nasz autorski program edukacyjny, adresowany do przedszkolaków, oraz realizowany obecnie program „Czysta Kotłownia”. Bacznie obserwujemy proces poprawy jakości powietrza w Europie Zachodniej, a swoje wnioski i propozycje przekazujemy decydentom. Uwagi, wynikające z praktycznego podejścia do tematu, przekazujemy też urzędnikom samorządowym na łamach portalu „PONE dla gmin”.

http://forum.pellets.com.pl/pic/20160308-125344.jpg

NADAJEMY KIERUNEK BRANŻY

Jako pierwsi w kraju wyprodukowaliśmy urządzenia z certyfikatem 5 klasy wg normy PN EN 303:5-2012. Pierwsi uzyskaliśmy też potwierdzenie spełnienia wymagań dyrektywy Ekodesign. Cieszy nas fakt, że branża pilnie śledzi nasze dokonania i obiera podobne kierunki rozwoju.

#2 2016-03-08 19:18:45

vader
Często się udziela

Re: 11 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ KOSTRZEWĘ

zróbcie palniki mechanicznie samoczyszczące 16 kw

Ostatnio edytowany przez vader (2016-03-09 06:21:22)

#3 2016-03-08 23:25:38

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

admin1 napisał:

... W naszych urządzeniach palnik jest „uszyty na miarę” całości, nigdy odwrotnie. Geometrię palnika i materiał z którego został wykonany precyzyjnie dobieramy pod wymienniki ciepła, do których je wstawiamy...

Z tym stwierdzeniem bym polemizował.

Jeśli palniki są "szyte na miarę" i "geometria palnika została precyzyjnie dobrana do wymiennika", to jakim cudem kotły o innej mocy nominalnej i odmiennej konstrukcji sprzedawane są z takimi samymi palnikami?
To "szycie na miarę" odbywa się w tym przypadku programowo.
Tylko jak programowo zmienia się geometrię palnika i właściwości fizyczne materiału z którego został wykonany?

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#4 2016-03-09 18:13:44

maryś
Udziela się

słyszałem że kostrzewa kombinuje z mechanicznym silownikiem do usuwania spieków

MB 10 kw palnik długi zielony podłogówka 60 m2,kaloryfery na 100 m2 cwu 140 l 2 obwody siłowniki na zaworach 4 i 3 drogowych czujniki co,pokojowy,zew, wersja oprogramowania sys 1.24 paleniska 1.27,kustomi 2.67 rdzeń 1.19

#5 2016-03-12 12:41:00

darecki
Często się udziela

Myślisz że to jest 12 powód dla którego warto wybrać wyroby tej firmy?

maryś napisał:

... że kostrzewa kombinuje...

wink wink big_smile

A co w sytuacji jeśli ktoś spieków nie ma?
Więc i nie ma czego usuwać...
Ten wynalazek będzie tak inteligentny, że będzie rozpoznawał kiedy zaczyna tworzyć się spiek na palniku?
Śmiem wątpić... wink

A tak w ogóle...
Ten post napisałeś w temacie, który sąsiaduje bezpośrednio z informacją o wprowadzeniu do oferty firmy, nowej serii kotłów Maxi Bio Spin wyposażonych w palniki obrotowe.
One właśnie są taką "kombinacją" mającą na celu umożliwienie spalania nawet gorszej jakości pelletu z jednoczesnym wyeliminowaniem spieków...

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-03-12 12:49:41)

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#6 2016-03-15 17:59:40

trajanus
Udziela się

Powod 12 -

Nikt nie ma tak świetnego marketingu jak Kostrzewa i palnikow w Compact Bio Luxury z funkcja - samoczyszczenia ....buahahahahahahaha...bo to przeciez wszystkie pellety na rynku sa do doopy i nie spelniaja norm DIN PLUS.

Ewentualnie - nikt tak swietnie nie robi w konia klientow.

#7 2016-03-15 18:23:33

darecki
Często się udziela

Z tym "robieniem w konia" to przesada...

Oczywiste jest że slogany reklamowe są "nieco" przesadzone, ale każdy może je zweryfikować, choćby na tym forum...

I to właśnie jest ten 12 powód dla którego warto rozważyć zakup wyrobów firmy z Giżycka wink

Takiego wsparcia, jakie zapewniają sami użytkownicy, wymieniając się doświadczeniami i doradzając nowym użytkownikom, nie ma żaden inny producent kotłów w Polsce...
I to jest fakt, któremu trudno zaprzeczyć wink smile

#8 2016-03-15 20:11:54

trajanus
Udziela się

darecki napisał:

Z tym "robieniem w konia" to przesada...

Oczywiste jest że slogany reklamowe są "nieco" przesadzone, ale każdy może je zweryfikować, choćby na tym forum...

I to właśnie jest ten 12 powód dla którego warto rozważyć zakup wyrobów firmy z Giżycka wink

Takiego wsparcia, jakie zapewniają sami użytkownicy, wymieniając się doświadczeniami i doradzając nowym użytkownikom, nie ma żaden inny producent kotłów w Polsce...
I to jest fakt, któremu trudno zaprzeczyć wink smile

No chyba sobie teraz jaja robisz.  Uzywanie zwrotow ze cos jest samoczyszczace i podkreslanie tego w trakcie ofertowania pieca uwazasz za slogany reklamowe ?? Ja uwazam za kompletne oszustwo. Jezeli specjalisci Kostrzewy w rozmowach i mailach zapewniaja mnie przed zakupem ze jedynym problem jaki bede mial jest dosypywanie pelletu do pieca, wiedzac ze nie mam mozliwosci w ciagu tygodnia czyszczenia pieca jest poprostu klamstwem a nie sloganem. Sloganem moze byc "Wszyscy jestesmy Europejczykami" ale podawanie nieprawdy w parametach pieca. To jest poprostu zwykła nieuczciwość sprzedawcy.
Fora internetowe maja do siebie to ze ludzie czesto pisza pierdoly. Sprzedawca zas ma obowiazek zawsze podawania prawdy jesli chodzi o parametry techniczne , w przeciwnym wypadku konczy sie jak z Volkswagenem.

#9 2016-03-15 20:40:24

darecki
Często się udziela

trajanus napisał:

... Uzywanie zwrotow ze cos jest samoczyszczace i podkreslanie tego w trakcie ofertowania pieca uwazasz za slogany reklamowe ??[b]...

Przytocz może cytat, gdzie ja coś takiego napisałem.
Nie odniosłem się konkretnie do tego stwierdzenia dotyczącego samoczyszczącego palnika, więc to tylko Twoja sugestia...

Co jest sloganem reklamowym, który mnie nieco rozbawił to napisałem nieco wcześniej w tym wątku.
A co się tyczy działania palników to zdania są podzielone, ale użytkownicy którzy zadali sobie nieco trudu żeby je "oswoić", aż tak bardzo nie narzekają...

#10 2016-03-15 21:04:34

trajanus
Udziela się

darecki napisał:

trajanus napisał:

... Uzywanie zwrotow ze cos jest samoczyszczace i podkreslanie tego w trakcie ofertowania pieca uwazasz za slogany reklamowe ??[b]...

Przytocz może cytat, gdzie ja coś takiego napisałem.
Nie odniosłem się konkretnie do tego stwierdzenia dotyczącego samoczyszczącego palnika, więc to tylko Twoja sugestia...

Co jest sloganem reklamowym, który mnie nieco rozbawił to napisałem nieco wcześniej w tym wątku.
A co się tyczy działania palników to zdania są podzielone, ale użytkownicy którzy zadali sobie nieco trudu żeby je "oswoić", aż tak bardzo nie narzekają...

Nie napisalem ze to Twoj cytat - to opis w pozycji danych technicznych palnika pieca Compact Bio Luxury.
Mnie zaskoczylo Twoje podejscie do oszustwa kiedy uznales je za slogan reklamowy.
Moim zdaniem klamstwa producentów sa nieakceptowalne.
Dodatkowo jesli place kilkanascie tysiakow za piec nie mam ochoty go oswajac osobiscie, probowal kilkakrotnie zrobic to serwisant Kostrzewy ....i nie oswoil. Jak nie oczyscisz palika codziennie to wylacza sie piec. Jednym slowem jestes wiezniem wlasnego domu....to znaczy pieca.
I to powinien byc slogan reklamowy Kostrzewy - "Badz wiezniem wlasnego pieca Kostrzewa"

#11 2016-03-15 21:30:21

darecki
Często się udziela

trajanus napisał:

Mnie zaskoczylo Twoje podejscie do oszustwa kiedy uznales je za slogan reklamowy...

Jak nie oczyscisz palika codziennie to wylacza sie piec. Jednym slowem jestes wiezniem wlasnego domu....to znaczy pieca...

O jakim podejściu do oszustwa, i jakim uznaniu je za slogan reklamowy bredzisz?

Napisałem mam nadzieję wyraźnie, że slogany reklamowe mają to do siebie, że są czasem przesadzone, co nie musi oznaczać całkowitego rozmijania się z prawdą...

I nie wmawiaj mi, że ja muszę codziennie palnik czyścić, bo inaczej to piec mi się wyłączy i że jestem jego więźniem wink
Bo tak nie jest w moim przypadku.
Dla Twojej informacji... wypaliłem tonę pelletu na jednym odpaleniu palnika.
Piec był czyszczony raz w tygodniu, bez wygaszania, więc palnik nie był ruszany a tylko sam kocioł był profilaktycznie oczyszczony z popiołu który pokrył ścianki wymiennika.
I tyle w temacie...

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-03-15 21:38:37)

#12 2016-03-15 21:41:45

trajanus
Udziela się

darecki napisał:

trajanus napisał:

Mnie zaskoczylo Twoje podejscie do oszustwa kiedy uznales je za slogan reklamowy...

Jak nie oczyscisz palika codziennie to wylacza sie piec. Jednym slowem jestes wiezniem wlasnego domu....to znaczy pieca...

O jakim podejściu do oszustwa, i jakim uznaniu je za slogan reklamowy bredzisz?

Napisałem mam nadzieję wyraźnie, że slogany reklamowe mają to do siebie, że są czasem przesadzone, co nie musi oznaczać całkowitego rozmijania się z prawdą...

I nie wmawiaj mi, że ja muszę codziennie palnik czyścić, bo inaczej to piec mi się wyłączy i że jestem jego więźniem wink
Bo tak nie jest w moim przypadku.
Dla Twojej informacji... wypaliłem tonę pelletu na jednym odpaleniu palnika.
Piec był czyszczony raz w tygodniu, bez wygaszania, więc palnik nie był ruszany a tylko sam kocioł był profilaktycznie oczyszczony z popiołu który pokrył ścianki wymiennika.
I tyle w temacie...

Nie wierze w takie brednie. Moj piec byl kilkakrotnie konfigurowany przez serwis autoryzowany i pracownika Kostrzewy. Jesli nie oczyszcze palnika przy temp ponizej zero na dworze, palnik sie wylaczy po dobie, czasem wylaczal sie juz po 7 h przy temp - 8 stopni na dworze. Serwis nie potrafil sobie z tym poradzic. Jednoczenie nie da sie wyczyscic pieca bez wylaczania go.

#13 2016-03-15 21:53:42

darecki
Często się udziela

trajanus napisał:

... Jednoczenie nie da sie wyczyscic pieca bez wylaczania go.

Teraz to już całkiem bredzisz "trzy po trzy"...
Mam Pellets 100- 16kW i mogę czyścić kocioł bez jego całkowitego wyłączani.

marecki napisał:

karcit napisał:

Ja ostatnio robię taki test, nie wyjmowałem wkładki z palnika już ponad miesiąc. Czyszczę tylko wymiennik i wybieram popiół, a palenisko mam cały czyste. Na środku gdzie nie ma otworów jest wąska strużka popiołu od miesiąca taka sama.

Widzę nie pierwszy raz się zgadzamy wink

Brednie?
Jakoś wtedy nie protestowałeś, bo bezpośrednio pod tą wypowiedzią jest Twój wpis...

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-03-15 22:58:07)

#14 2016-03-15 22:02:46

PiotrekB
Gość

No po prostu trafił na wadliwy kocioł albo serwisantów idiotów.

Piec oddal, firma kasę oddala i koniec tematu.

smile

Ostatnio edytowany przez PiotrekB (2016-03-16 10:42:16)

#15 2016-03-16 09:03:46

doradca kostrzewa
Często się udziela
Od: Giżycko
Serwis

trajanus napisał:

Nie wierze w takie brednie. Moj piec byl kilkakrotnie konfigurowany przez serwis autoryzowany i pracownika Kostrzewy. Jesli nie oczyszcze palnika przy temp ponizej zero na dworze, palnik sie wylaczy po dobie, czasem wylaczal sie juz po 7 h przy temp - 8 stopni na dworze. Serwis nie potrafil sobie z tym poradzic. Jednoczenie nie da sie wyczyscic pieca bez wylaczania go.

Kocioł, aby można było wyczyścić należy go przede wszystkim wyłączyć. Ciężko jest czyścić wymiennik przy działającym kotle. Jeżeli TY próbujesz czyścić palnik ,gdy on pracuje to nie dziwie się , że wykonujesz tą czynność codziennie. Może trzeba poświęcić trochę czasu na to by palnik wygasił się. Odczekać jakieś 30 minut na to by ostygł, a następnie porządnie go wyczyścić. Wyjąć ruszt palnika, oczyścić go jak i również obudowę ,w której był zamontowany. Pracy będziesz miał na jakieś 10 minut.
Czas wyłączenia się palnika uzależniony jest od zapotrzebowania na ciepło. Pytanie w jakim programie działasz? Auto , czy ciągły?Czy masz podłączone czujniki- co, cwu ,pokojowy, zewnętrzny, zawór mieszający?
Podaj mi wersję oprogramowania jaką masz w swoim kotle.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

Ostatnio edytowany przez doradca kostrzewa (2016-03-16 09:04:17)

#16 2016-03-16 10:29:35

trajanus
Udziela się

doradca kostrzewa napisał:

trajanus napisał:

Kocioł, aby można było wyczyścić należy go przede wszystkim wyłączyć. Ciężko jest czyścić wymiennik przy działającym kotle. Jeżeli TY próbujesz czyścić palnik ,gdy on pracuje to nie dziwie się , że wykonujesz tą czynność codziennie. Może trzeba poświęcić trochę czasu na to by palnik wygasił się. Odczekać jakieś 30 minut na to by ostygł, a następnie porządnie go wyczyścić. Wyjąć ruszt palnika, oczyścić go jak i również obudowę ,w której był zamontowany. Pracy będziesz miał na jakieś 10 minut.
Czas wyłączenia się palnika uzależniony jest od zapotrzebowania na ciepło. Pytanie w jakim programie działasz? Auto , czy ciągły?Czy masz podłączone czujniki- co, cwu ,pokojowy, zewnętrzny, zawór mieszający?
Podaj mi wersję oprogramowania jaką masz w swoim kotle.

Oczywiscie ze sie nie da wyczyscic przy włączonym piecu.
Ja zawsze wyłączam piec do czyszczenia . Stad bylo moje zdziwienie na to co pisze Darecki

#17 2016-03-16 10:41:58

darecki
Często się udziela

Drogi Panie Doradco.

Są na świeci rzeczy które nawet doradcom się nie śniły wink
Nie mając problemów z pelletem i palnikiem nie muszę praktycznie w ogóle czyścić palnika, więc tylko zatrzymuję jego pracę na moment czyszczenia części wymiennikowej kotła.
A że posiadam Warmet Ceramik, więc jest to możliwe smile
Kocioł pracuje w trybie ciągłym i jego pracy nie zatrzymuję...
Jest w tym jakiś problem?

#18 2016-03-16 10:45:38

PiotrekB
Gość

ja tez nie wyłączam pieca przy czyszczeniu.

mam odkurzacz kominkowy palnik odkurzę i tyle.

RAZ W MIESIĄCU! ogarniam porządnie kocioł.

Nie bądźmy więźniami we własnej kotłowni

#19 2016-03-16 10:55:24

darecki
Często się udziela

No i o tym gadka... wink big_smile

#20 2016-03-16 11:13:09

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

..wężykiem?

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#21 2016-03-16 11:23:08

trajanus
Udziela się

to moze problem w tym ze z nas mowi o innym piecu. (modelu)

#22 2016-03-16 11:27:29

darecki
Często się udziela

Wężykiem?
Nie... ja czyszczę zwykłą szczotką drucianą smile big_smile

trajanus - dopiero teraz na to wpadłeś ?
Post nr.13... tam podałem model swojego kotła wink

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-03-16 12:18:38)

#23 2016-03-17 13:14:36

doradca kostrzewa
Często się udziela
Od: Giżycko
Serwis

W Pellets 100 rzeczywiście jeżeli chodzi o czyszczenie i możliwości popielnika są znacznie większe niż CB.

Ostatnio edytowany przez doradca kostrzewa (2016-03-17 13:14:59)

#24 2016-03-17 17:09:18

darecki
Często się udziela

Tak też myślałem wink big_smile

#25 2016-03-18 05:32:14

Zenon
Nowy na forum

Drodzy Panowie.Poziom waszych konwersacji jest zatrważający!!
Podstawowe pytanie jest takie -jakim peletem palicie,? różnica w jakości peletu od dobrego polskiego producenta a peletem ukraińskim o którym piszecie jest ogromna

Stopka forum