Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2016-03-01 22:11:17

micmar35
Nowy na forum

mini bio 10KW Opinie

Stoję przed trudną decyzją tj. wybrania odpowiedniego kotła, cały czas waham się czy iść w stronę peletu czy jednak ekogroszek. Obawe mam głównie co do awaryjności kotłów na pelet. Na forum np muratora bardzo źle ludzie wypowiadają się na temat mini bio,że są bardzo awaryjne i bardzo narzekają na ceny i kompetentność serwisu.
Jak jest w przypadku Waszych kotłów i jakie macie doświadczenia związane z serwisem i eksploatacją pieca??

#2 2016-03-02 08:34:02

Woor
Udziela się

Re: mini bio 10KW Opinie

Bierz pellet i nie zaśmierdzaj sąsiadów (i siebie) ekogroszkiem:)

Kostrzewa to nie Toyota w kwestii niezawodności, ale wielka popularność tych pieców sprawia, że nie będziesz miał żadnych problemów z szybkim remontem (dostęp do części). W przypadku mniej popularnych pieców może to być problem jak ci padnie jakaś część przy minus 20.

W przypadku MiniBio - obowiązkowo kup nakładkę ceramiczną na palnik. No i wymogiem jest lepszej jakości pellet, bo z no name będziesz się pluł na spieki.

Sam mam Mini Bio Lux i dałbym temu piecu ogólną ocenę 7/10. Do wyższej oceny brakuje mu lepszej niezawodności, mądrzejszego sterowania i prawdziwie samooczyszczającego się palnika.

Wybór należy do ciebie.

Wojtek

#3 2016-03-02 15:51:11

micmar35
Nowy na forum

a co w nich najczęściej się psuje i z jakimi kosztami się to wiąże?

#4 2016-03-02 16:07:42

Woor
Udziela się

Ja u siebie aż dwa razy wymieniłem moduł CAN (czytaj komputer pieca). Całe szczęście, że poszło to po gwarancji, a tak to cena 700 pln. Często pada grzałka, ale to kosztuje około stówy, czyli da się przeboleć.

Co do innych podzespołów na forum raczej cicho, niektórzy narzekają na skrzypiący motoreduktor, który po nasmarowaniu dalej śmiga. Myślę, że na dłuższą metę mogą sprawiać kłopoty, ale to jest aktualne akurat dla wszystkich producentów.

Co jest naprawdę ważne w tym kotle, to poprawna instalacja systemu CO. Jeżeli podepniesz go pod stary system bez zaworu 4D czy innego rozwiązania chroniącego powrót do kotła, gwarantowanie będziesz miał problem z korozją, nagrzewaniem pieca czy systemu i temu podobne. Poczytaj na forum, jest ogrom informacji o tym piecu.

Wojtek

#5 2016-03-02 18:08:43

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

MB jest dobry i ma świetny wymieniik. Ale nie ma popielnika i trzeba go czyścić chcąc zachować tą jego sprawność (tylko z popiołu oczywiście). Zależnie jaki kupisz pelet, tyle będzie popiołu: sosnowy mniej, liściasty wiecej. I to samo napiszę co przedmówca, czytac czytać i jeszcze raz czytać. Przynajmniej to wstecz od stycznia 2016.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#6 2016-03-02 18:36:26

art
Udziela się
Od: południowe mazowieckie

Mam MB luxury od 3 lat. Od tego czasu nic nie wymieniałem. Palę pelletem miejscowym. Spieki są, ale usuwam je odkurzaczem kominkowym co kilka dni. Ekogroszku nie chciałem z podstawowego powodu - kotłownia wcześniej czy później uwalona byłaby pyłem węglowym. Tu też jest pył (o wiele mniej), ale biały i łatwy do usunięcia. Poza tym z komina nie leci żaden czarny dym tylko raz na kilka tygodni smużka białego dymu. Najważniejsze to prawidłowe zaprojektowanie instalacji. Hydraulik, który mi go montował kilkanaście razy dzwonił do Kostrzewy, by potwierdzić swoje teorie i poza mankamentem z CWU wszystko chodzi cacy.

MB L 10 kW (ver. 1), 90 m2

#7 2016-03-02 19:34:22

micmar35
Nowy na forum

tzn. o jakim mankament ma Pan na myśli? Jeszcze jedno pytanie,jaki asortyment trzeba dodatkowo dokupic od Kostrzewy? Czy sterownik pokojowy współpracuje z tym sterownikiem, czy trzeba coś dokupywać?

#8 2016-03-02 20:16:46

art
Udziela się

Hydraulik podpiął mi CWU do zaworu 4D a nie bezpośrednio do kotła (jak miał w instrukcji).
Kocioł dostajesz kompletny, pierwsze uruchomienie przez serwis płatne chyba ok 350 zł.
Sterownik pokojowy lub zewnętrzny raczej od Estymy lub Kostrzewy.

#9 2016-03-03 06:37:36

Harek87
Często się udziela
Od: Stolno

Woor napisał:

W przypadku MiniBio - obowiązkowo kup nakładkę ceramiczną na palnik. No i wymogiem jest lepszej jakości pellet, bo z no name będziesz się pluł na spieki.

Nie mam takiej wkładki, a chciałbym wiedzieć czemu dokładnie ona służy. W ostatnim czasie kocioł potrafi mi się nie rozpalić mimo że opał jest w zasobniku i podajniku. Spieki wygarniam co 3 dni. Właśnie dzisiejszej nocy, próbował się rozpalić 5 razy i w końcu zasygnalizował alarm - brak ognia, opału. Czy wkładka miałaby jakiś wpływ na zaprzestanie takich sytuacji?

MB 10kW, Palnik 16kW. Pow. użytkowa - 130m2, 7 pętli + 7 grzejników, CWU 140l.

#10 2016-03-03 08:21:26

Woor
Udziela się

Harek, tu poczytaj o nakładce:

http://www.forum.pellets.com.pl/viewtopic.php?id=1056

Dzięki niej ograniczysz spieki i usprawnisz spalanie.

Co do rozpalania, przypomina mi to grzałkę na wyczerpaniu. Jeżeli wcześniej było wszystko ok, to diagnozo grzałka

#11 2016-03-03 17:37:10

art
Udziela się

Sprawdź też czy fotokomórka nie jest czymś zabrudzona.
Jak nie pomoże to zwiększ czas rozpalania.

Stopka forum