Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#101 2016-02-16 21:04:16

PiotrekB
Gość

Re: Mini Bio 20kw trzysta pytań do....

Proponuje wymianę kotła.

Grzybek w każdym pokoju będzie ok.

Żadnej elektroniki sterowników, bo widzę że cię parzą.

😉

#102 2016-02-18 17:20:56

Harek87
Często się udziela
Od: Stolno

podbijam
Zna ktoś odpowiedź na moje pytanie??

MB 10kW, Palnik 16kW. Pow. użytkowa - 130m2, 7 pętli + 7 grzejników, CWU 140l.

#103 2016-02-19 08:06:02

Woor
Udziela się

Harek87 napisał:

Kolejne pytanie z innej beczki. Ustawiam teraz piec żeby chodził mi 16godzin na dobę, 8 godzin jest wyłączony. Chciałbym żebym nie musiał robić tego ręcznie. Jak ustawie program czasowy w ogrzewaniu to i tak co jakiś czas kocioł sam się załącza i nagrzewa wodę w kotle, i się znowu wyłącza (histereza kotła). Można to jakoś ustawić żeby nie wyłączać i włączać ręcznie, ale też żeby nie rozpalał się tylko po ty by nagrzać wodę w kotle?

Ustaw program czasowy dla CWU taki sam jak dla programu czasowego CO. Wtedy piec ci będzie grzał wodę tylko podczas pracy palnika.

#104 2016-02-19 08:21:05

doradca kostrzewa
Często się udziela
Od: Giżycko
Serwis

derson79 napisał:

Jak mi kocioł działa całą noc bo zwiekszam temeraturę w domu to rano spiek mam na cały palnik,pellet mam certyfikowany i sprzedawca tez sprawdzony u producenta pelletu.Co do pelletu to ćwiczylem ośmiu producentów po firmy jabadabadu po berlinek.Firma Kostrzewa prosiła mnie o próbke pelletu na badania i do dzis nie mam wyników.Kocioł nie pracuje prawidłowo od uruchomienia i to mnie dziwi że firma która jest producentem kotłów zbywa swoich klientów.

Z informacji jakie otrzymałem badania Twojego pelletu będą w przyszłym tygodniu. Dowiedziałem się również że miałeś zamontowany nowy palnik na zamianę i w dalszym ciągu sytuacja była taka sama. Problem więc nie leży po stronie palnika, a być może ciągu kominowego lub napowietrzenia kotłowni. Ponadto wszystkie wizyty serwisanta terenowego są konsultowane z firmą Kostrzewa, więc nie prawdą jest, że zostawiliśmy Ciebie bez pomocy.
Poczekaj na wyniki badań pelletu.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

Ostatnio edytowany przez doradca kostrzewa (2016-02-19 08:23:48)

#105 2016-02-20 22:41:17

as1978
Często się udziela

as1978 napisał:

Jest regulacja temp kotła/obiegu przy grzaniu CWU - czyli podbicie temp obiegu w czasie grzania CWU. Możesz skorzystać z tej opcji ustawiając podbicie na 15 -  a jak się da nawet 20 stopni, powinien się nie wyłączyć, a nastąpi to dopiero przy 70 - 75 stopniach - zatem spokojnie powinie zdążyć nagrzać CWU zanim się wyłączy. Po nagrzaniu CWU wraca do normalnej temp  pracy.

Przepraszam harek nie było mnie parę dni. Rezlizuje to funkcja delta żródła w meni serwis CWU.

#106 2016-02-20 22:48:16

as1978
Często się udziela

Harek87 napisał:

Kolejne pytanie z innej beczki. Ustawiam teraz piec żeby chodził mi 16godzin na dobę, 8 godzin jest wyłączony. Chciałbym żebym nie musiał robić tego ręcznie. Jak ustawie program czasowy w ogrzewaniu to i tak co jakiś czas kocioł sam się załącza i nagrzewa wodę w kotle, i się znowu wyłącza (histereza kotła). Można to jakoś ustawić żeby nie wyłączać i włączać ręcznie, ale też żeby nie rozpalał się tylko po ty by nagrzać wodę w kotle?

Ustaw kocioł w meni serwis kocioł na auto -będzie włączał się tylko w zależności od tego czy będzie musiał dogrzać obieg albo CWU. Według mnie działa wtedy tylko,gdy masz co najmniej czujnik  temp pokojowej. Musisz to jednak sprawdzić empirycznie.

#107 2016-02-22 22:17:44

derson79
Zaczyna się udzielać
Od: Podlasie

doradca kostrzewa napisał:

derson79 napisał:

Jak mi kocioł działa całą noc bo zwiekszam temeraturę w domu to rano spiek mam na cały palnik,pellet mam certyfikowany i sprzedawca tez sprawdzony u producenta pelletu.Co do pelletu to ćwiczylem ośmiu producentów po firmy jabadabadu po berlinek.Firma Kostrzewa prosiła mnie o próbke pelletu na badania i do dzis nie mam wyników.Kocioł nie pracuje prawidłowo od uruchomienia i to mnie dziwi że firma która jest producentem kotłów zbywa swoich klientów.

Z informacji jakie otrzymałem badania Twojego pelletu będą w przyszłym tygodniu. Dowiedziałem się również że miałeś zamontowany nowy palnik na zamianę i w dalszym ciągu sytuacja była taka sama. Problem więc nie leży po stronie palnika, a być może ciągu kominowego lub napowietrzenia kotłowni. Ponadto wszystkie wizyty serwisanta terenowego są konsultowane z firmą Kostrzewa, więc nie prawdą jest, że zostawiliśmy Ciebie bez pomocy.
Poczekaj na wyniki badań pelletu.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

Szkoda tylko skąd szanowny doradca ma takie info, gdyż w piątek pan Wojtek nie mógł mi konkretnie odpowiedzieć kiedy będą badania pelletu które miały trwać około dwóch tygodni, a trwają już miesiąc.Co do napowietrzania i ciągu kominowego to również było sie trzeba dowiedzieć że jest ustawiony książkowo(posiadam wydruk)Na moją prośbę o przysłanie mi pelletu klasy a1 firma Kostrzewa nie zgodziła sie.Co do pomocy to przez 3 miesiące nie umieć ustawić własnego produktu to żadna pomoc.

#108 2016-02-23 17:47:42

as1978
Często się udziela

derson: Nadal nie podałeś swoich aktualnych ustawień. Nikt Ci tu bez tego w żaden sposób nie będzie w stanie pomóc.

#109 2016-02-23 18:58:02

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

Kolega derson79 najwyraźniej nie wierzy w pomoc zdalną wink

Trochę go nawet rozumiem...
Jeśli 20 wizyt technika w kotłowni nie pomogło, to wirtualne porady też chyba sytuacji nie zmienią sad

Tym bardziej, że każde pytanie o ustawienia życzliwych kolegów z forum pozostaje bez odzewu.

Ale najważniejsze to mieć pretensje...
Tak trzymaj kolego derson79 wink

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#110 2016-02-23 19:22:59

derson79
Zaczyna się udzielać

Nie chodzi o to że mam pretensje tylko nie lubie jak mi sie wmawia przez3 miesiace ze moj pellet na ktory mam certyfikaty i próbowałem 7 innych w tym nawet tych co palą moi znajomi i zawsze jest zgorzel.Prosze sereis kostrzewy o pomoc to jest po prostu odciąganie w czasie badań pelletu.W piątek zaproponowałem panu Wojtkowi żeby mi podesłał pellet od nich,to była od razu odpowiedź odmowna.Miał dzwonić w poniedziałek i powiedźieć kiedy ma do mnie przyjechać ktoś z laboratorium (tak mi obiecał).Mija wtorek i dalej obiecanki bez pokrycia bo nikt nie zadzwonił.To nie miałbyś pretensji?Co do ustawień pieca to ustawial mi sereisant firmowy, a puzniej była poprawka serwisanta terenowego.Jutro podjade do domku i spisze ustawienia.Ale szczerze to już mi bokiem wychodzi codzienne jeżdżenie do domu i czyszczenie palnika.Wiec proszę szanownych kolegów o wyrozumiałość.smile

#111 2016-02-23 20:36:54

fotlot
Często się udziela

Niepotrzebnie ograniczyłeś swoje myślenie do jakości peletu, zamiast konfrontować się z użytkownikami.
To forum nie miało by racji bytu, gdyby serwis Kostrzewy potrafił właściwie reagować. Czasem mam takie wrażenie , że właściciel firmy nie ma pojęcia jak jego pracownicy- od handlowców po serwisantów swoją indolencją robią mu czarny PiaR.

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#112 2016-02-23 20:45:33

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Jeśli mam podsumować własne, z własnej kotłowni obserwacje to (piszę to kolejny setny raz): poprawne zmontowanie kawałka szamotu na palniku i uszczelnienie go od góry diametralnie zmienia ilość spieku na palniku. Sposób b.prosty do realizacji i twierdzę po raz dwusetny: jest to duży błąd firmy kostrzewa. Potwierdziło to kilka osób z forum, u dwóch osób pomogłem przy wizycie osobistej mimo, że nie jestem serwisantem.

Drugim zaobserwowanym zjawiskiem (mówie m.in o sobie) to palenie nonstop lub zminimalizowanie cykli start stop palnika. Kilka lub kilkanaście razy wygaszany palnik sprzyja spiekom.

Dopiero tak drastyczne zmiany jak słynne śmigło, czy niedawne zdjęcia z czyszczenia sprężonym powietrzem, spowodują usunięcie spieku. Innego sposobu na palnik platinium bio nie ma. SPieki były są i będą.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#113 2016-02-23 21:21:17

derson79
Zaczyna się udzielać

Chyba u mnie skończy się na zwrocie urządzenia dla sprzedawcy i tyle z tego będzie.Szkoda bo kociołek fajny ale nie za takie pieniądze i przy takiej obsłudze.Kolega ma mini boi 10kw i szamot u niego załatwił sprawę spieku,u mnie niestety nie:(

#114 2016-02-23 21:48:50

as1978
Często się udziela

A ja nie wierzę w przypadki beznadziejne. Chyba, że nie rozumiemy się jeżeli chodzi o pojęcie spiek na całym palniku. Spiek spiekowi nie równy. Dopóki nie ma wpływu na pracę palnika uważam go za pomijalny. Ja u siebie, jak już pisałem muszę(a może nie muszę - nie próbowałem zostawiać)- raz dziennie zrzucić "spiek" z palnika, zajmuje mi to kilka sekund  z otwarciem i zamknięciem klapy, robię to na gorąco, ale mam pellets 100, nie wiem ile zachodu jest przy mini. Derson: jak często czyścisz palnik i ile Ci to czasu zajmuje?

Ostatnio edytowany przez as1978 (2016-02-23 21:50:58)

#115 2016-02-23 21:53:11

derson79
Zaczyna się udzielać

czyszczę palnik codziennie i tu mam problem bo nie mieszkam w domu jeszcze a już grzeje ten sezon a z mieszkania do domu mam 13 km.w jedna stronę wiec codziennie po pracy tracę godzinę żeby dojechać i wyczyścić palnik.Uważam że nie po to kupiłem piec z palnikiem" samoczyszczącym żeby codzienne jeździć i czyścić palnik.

#116 2016-02-23 22:05:45

as1978
Często się udziela

Próbowałeś nie czyścić? Czy palnik całkiem się zapycha?

Jak nie wyczyścisz, najwyżej wygaśnie, albo skoczy temp palnika i też się wyłączy. Jest natomiast też szansa,że po prostu przepcha spiek, który spadnie z palnika. Niebezpieczeństwo eksperymentu polega na tym,że może dojść do zapłonu peletu wewnątrz palnika co może spowodować  stopienie przede wszystkim sondy jasności.

#117 2016-02-23 22:16:32

derson79
Zaczyna się udzielać

Po dwoch dniach palnik sie  zapycha calkowicie,wiec nie ma co kombinowac.Testowałem już to. Jak ogarne jak dodac fotke to dodam .po dwoch godzinach pracy palnika juz pojawia sie spiek.Osobiscie uważam że to jest jakas wada kotła i mysle że kostrzewa o tym dobrze wie dlatego nie zgodzili sie na danie wlasnego pelletu.Pewnie zaraz napisze doradca kostrzewy że maja problem tylko z kilkoma sztukami kotłów 20kw jak osobiscie usłyszałem od szefa serwisu.

#118 2016-02-23 22:25:40

marecki
Często się udziela

as1978 nie doradzaj mu tak bo zaraz będzie post o przegrzanie palnika i pożar. Spieku nie zrzuci, przynajmniej nie powinno. Dlatego pytałem o szamot. Większa temperatura u mnie z biegiem czasu wypala spiek. Podobne obserwacje mam i ja, do pewnego momentu nie robię ze spiekiem nic. Spokojnie wytrzyma 7 dni pracy nonstop i jakieś 6-8 odpaleń cyklicznie. Potem zbiera się za dużo piachu. Robiłem juz zdjęcia mogę porobić jeszcze raz specjalnie dla forum. A pelet mam ze spiekiem i od popiołu i piachu.

Jakby kto chciał i będzie zainteresowanie to moge zrobić jeszcze raz test 4 rodzajów peletu ze zdjęciami, konkretnie jest to lava barlinek i 2 rodzaje noname. Każdy pelet palony przez tydzień w podobnym cyklu start stop i czasie pracy. Udowodnię, że spiek się wypala, natomiast ten z piachem nie. Najdłużej pracował MB10 u mnie z lavą. Najkrócej barlinek. Bez szamotu testu nie zrobię bo jak sobię przypomnię 1 sezon to zaraz poleci parę na K i na H do firmy...

dodane: derson79 wyślij mi na PRV jak chcesz maila, dodam zdjęcia z Twoim podpisem

Ostatnio edytowany przez marecki (2016-02-23 22:26:50)

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#119 2016-02-23 22:33:33

derson79
Zaczyna się udzielać

U mnie z szamotem spieku nie zrzucało i nie było go wcale mniej.Spiek jest i zawsze jest taki sam,ośmiu producentów pelletu przetestowałem.Jeden z serwisantów regionalny Kostrzewy prawie u mnie zaczął mieszkaćsmile Chwała mu za chęć pomocy i wytrwanie,ale on sam rozłożył ręce po tych trzech miesiącach.Jak twierdzi doradca Kostrzewy ze wszystkie wizyty są konsultowane z firma kostrzewa to może niech napisze ile razy Pan Tomek był u mnie na zmianie ustawień i wymianach rusztow?

#120 2016-02-23 22:40:41

as1978
Często się udziela

Nawet nie pomyślałem, że ktoś mógłby robić taki test bez wkładki, co to to nie. Masz rację,że wkładka pomoże. Widzę, że zrobiłeś już testy. Muszę przyznać, że mnie też naszła na to ochota, ale najpierw kupię zapasową sondę, gdybym obecną usmażył:-).  To jest rada dla dersona - obniż moc palnika zmniejszając podawanie tak, aby palnik pracował jak najdłużej bez wygaszania się. Możesz  nawet ustawić tak moc(zmniejszając podawanie), aby kocioł  nie osiągał temp zadanej- mam wrażenie,że Ty marecki próbowałeś już tego sposobu palenia i z tego co pamiętam nawet wychodziło w miarę ekonomicznie jeżeli chodzi o ilość  spalanego peletu. Bez wyłączeń = bez spieku.

#121 2016-02-23 23:06:06

derson79
Zaczyna się udzielać

Panowie kocioł pracował u mnie nawet na 10kw przez pare dni gdy był mróz i było to samo.Serwisant regionalny naprawdę przez te trzy miesiące był praktyczne trzy,cztery razy w tygodniu.Ustawienia robiliśmy rożne.Modulowalismy moc palnika i zmienialiśmy podawanie.Wszystko jak kulą w płot.Po prostu od uruchomienia kotła mam Spiek i nawet serwisant fabryczny nie dał rady go usunąć.

#122 2016-02-23 23:22:54

marecki
Często się udziela

Mimo wszystko proszę podaj nam parametry z menu serwisowego "palnik". Jak kocioł pracuje, auto, stały czasowy? Ile razy palnik u Ciebie robi start stop. Jaką masz kwadraturę metraż, rodzaj instalacji itd. itd. Staraj się własnymi słowami opisać co i jak a nie narzekać. Palnik specjalnych lotów nie jest. Ja osobiście palnik jak i cały piec świadomie traktuję, że jest zasilany na paliwo stałe. Paliwo stałe wiąże się z obsługą.

"podlasie" jaka miejscowość, lub jaka inna większa?

.ps przypomniało mi się: przy ostatniej wizycie serwisanta, ten chciał mi zdjąć nakładkę i zmontować ruszt od owsa. Dobrze , ze byłem trzeźwy, oj dobrze...

Ostatnio edytowany przez marecki (2016-02-23 23:44:27)

#123 2016-02-24 00:18:19

darecki
Często się udziela

Czy aby na pewno jest potrzebne zmniejszanie mocy, po to aby palnik pracował w trybie ciągłym bez wygaszania?

Wszystko zależy pewnie od konfiguracji całego systemu.

Obecnie spalam już drugą tonę pelletu na jednym rozpalaniu big_smile
Palnik pracuje w trybie ciągłym z modulacją od 20-100% mocy.
Ustawienia typowe dla PB 16kW, wartość podawania ustawiona dla mocy nominalnej.
Kocioł osiąga zadaną temperaturę + max. 2 stopnie, tylko w czasie dogrzewania zasobnika C.W.U.
Żadnego wygaszania nie było już od 5 tygodni smile
Więc chyba mogę potwierdzić, że obliczenia wykonane przez as1978 mogą być prawdziwe big_smile

"Bez wyłączeń = bez spieku."

P.S.
Jest to możliwe także bez zastosowania wkładki szamotowej wink big_smile

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#124 2016-02-24 01:48:52

PiotrekB
Gość

Darecki a jak ustawiles ze ci tak długo piec chodzi.

Ja trafiłem kiedys ze mi ciągle na 20% chodzil ale to wtedy w chałupie za gorąco.
Jak po skręcałem na termostatach to zaczął się wygaszac

#125 2016-02-24 02:59:52

darecki
Często się udziela

Ooo... Tak big_smile

Sprawa jest banalnie prosta wink
Ale realizowanie tego nie jest raczej możliwe z wykorzystaniem czujnika pokojowego podpiętego pod sterownik, tak jak to jest w Twoim przypadku.
U mnie takiego czujnika brak.

Pompa zasilająca C.O. stała, pracująca na najniższym biegu.
Zawór 4D ustawiony na około 40% otwarcia.
Tak to jest dobrane, aby w połączeniu z zadaną temperaturą pracy kotła dawało na zasilanie instalacji C.O. temperaturę około 40 stopni, a na powrocie do kotła wymagane minimum, czyli 45 stopni (jest 47-57 stopni)
Zasobnik C.W.U. zasilany oczywiście oddzielną pompą, która pracuje aby dość szybko dogrzać wodę do wymaganej temperatury.
Podczas jej pracy temperatura zasilania C.O. obniża się o 3-4 stopni, co nie ma praktycznie wpływu na temperaturę w pomieszczeniach, gdyż czas dogrzewania wody w bojlerze jest dość krótki.
W tym samym czasie, ta sama pompa zasilająca C.W.U. powoduje podniesienie temperatury powrotu o około 10 stopni.
Temperatura w pomieszczeniach utrzymuje się stabilnie w przedziale 20-21 stopni, a dzieję się to bez zastosowania na grzejnikach zaworów termostatycznych.

Jeśli o czymś zapomniałem to proszę pytać wink

Stopka forum