Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2015-11-04 22:44:47

galaxy
Zaczyna się udzielać

Kocioł na pelet i drewno

Hej

Czy ktoś z forumowiczów posiada kocioł z możliwością palenia peletem, a po zainstalowaniu rusztu również drewnem? Od 2 dni testuję kocioł jak się sprawuje przy paleniu drewnem.

Mam pytanie odnośnie działania zaworu cztero-drogowego. Dzisiaj kocioł osiągnął zadaną temp. 70 stopni i temp. na kotle rosła? Sterownik wyłączył się aby dmuchawa w palniku nie podawała tlenu na palenisko i o dziwo zawór cztero-drogowy zaczął się zamykać  temp. na kotle było około 81 stopni. Nie wiem czy tak powinno być (sterownik tak ma zamknąć zawór?). Dla bezpieczeństwa zwiększyłem temp ręcznie w sterowniku na CWU aby temp. w zbiorniku z wodą odebrała ciepło z kotła bo nie chciałem aby kocioł się zagotował.

Pyt. Dlaczego zawór się zamknął?

Czy to prawda, że jak w instalacji elektrycznej faza jest odwrócona w gniazdku to zawór będzie działał odwrotnie? Słyszałem od znajomej mi osoby, że miała taki problem.

#2 2015-11-05 13:19:54

karcit
Często się udziela
Od: Halickie

Re: Kocioł na pelet i drewno

A nie jest czasami tak, żę w pomieszczeniu już była osiągnięta zadana temperatura i zawór zaczął się zamykać z tego powodu.

Co do przeciągania temp, to trzeba pokombinować z ustawieniami kotła może. A może gdzieś jest nieszczelność i mimo wyłączenia wentylatora, zasysa lewe powietrze i się rozgrzewa dalej?

Co do odwróconej fazy w gniazdku to zależy od typu siłownika. Jedne są sterowane zasilaniem (fazą), a inne są stale zasilane a mają dodatkowo doprowadzone sygnały sterujące. Trzeba wiedzieć co to za siłownik a najlepiej podłączyć jak pisze DTR, faza na L neutralny na L i ma działać.

Ostatnio edytowany przez karcit (2015-11-05 13:36:17)

ROCA Laia Confort GTA 30 + PB1 16 kW v2

#3 2016-02-15 15:51:58

adrian1012
Nowy na forum

A co sądzicie o tym piecu? http://hamech.pl/piec-z-podawaniem-hydraulicznym-nowosc.html

#4 2016-02-15 20:28:04

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

Kup go, to nam opowiesz smilelol

Ostatnio edytowany przez fotlot (2016-02-15 20:28:38)

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

Stopka forum