Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2015-10-29 21:02:23

Anton
Nowy na forum

Przegrzewajacy palnik, dymienie z zasobnika brak o2 przy 100%

Witam.

Od kilku dni jestem posiadaczem mini bio luxury. W pierwszych dniach zaobserwowałem że przy osiągnięciu 100% mocy wydobywa sie dym z zasobnika, oraz zaczyna brakować o2.
W pierwszych dniach paliłem peletem z liroya, od wczoraj palę barlinkiem 8

Ustawienia:
temp zadana 60
Pow min 20%: 15
Pow max (100%): 30
Podawanie max 10,5
moc min FL2 30
moc max FL2 100
próg foto 10
tlen min 14
tlen max 8.0

Wszystko ustawione przez osobę która montowała piec.
Sam próbuję trochę ustawiać powietrze, dodam że jestem totalnym laikiem.

Tak to niby wszystko jest ok, osiaga zadana temp, (no chyba ze palnik się przegrzeje...) grzeje wodę, ciepło na kaloryfery.

Czy ustawienia które pojawiają sie na forum (powietrze itp) można zastosować bez względu na powierzchnię?

#2 2015-10-29 22:58:09

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Re: Przegrzewajacy palnik, dymienie z zasobnika brak o2 przy 100%

Witam w klubie. Radzę przejrzeć forum bo było już pisane o tym WIELE razy dlaczego masz w/w problemy. Poczytaj np. moje posty (lub wątki, w których się wypowiadałem). Bo problemy z dymem miałem (zresztą nie tylko z dymem) A obecnie grzeje 3 sezon i w zasadzie problem z piecem jest tylko jak za dużo z sąsiadem popijemy. Za mały przycisk POWER, ciężko trafić. Ot cały problem z minibio.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#3 2015-10-29 23:10:30

Anton
Nowy na forum

Re: Przegrzewajacy palnik, dymienie z zasobnika brak o2 przy 100%

Czytam, czytam, wcześniej ze smartfonem w ręku przy piecu wink Ale czas najwyższy się było zarejestrować.
Zacznę od kominiarza.

PS: Kolega widzę z mojego rodzinnego miasta wink
Pozdrawiam.

Stopka forum