Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2015-03-05 20:33:39

robson
Zaczyna się udzielać

PFL 25-dziwny parametr

Witam- od 2009r. użytkuję kocioł PFL 25KW, myślałem że już nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć przy tym kotle, a jednak ...., od ok. tygodnia palę drewnem, z różnym skutkiem oczywiście, ale zauważyłem dziwne pomiary parametru "Minimalna moc kotła", -otóż mam ustawioną na min. 35%, a jak się da na odczyt w opcji Palnik , to pokazuje 30%, na moment wyłącze i włącze z powrotem kocioł i pokazuje 60%, pochodzi jakiś czas i znowu moc kotła 30%, reset kotła i znowu 60%, -może ktoś z użytkowników miał podobny problem?????, czemu wskazuje 30%, skoro jest ustawione na min. 35%????, i czemu po resecie kotła od razu wskazuje 60%????,-może DORADCA KOSTRZEWY coś poradzi????, z góry dzięki za wszelkie sugestie.

#2 2015-03-07 07:54:28

robson
Zaczyna się udzielać

Re: PFL 25-dziwny parametr

robson napisał:

Witam- od 2009r. użytkuję kocioł PFL 25KW, myślałem że już nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć przy tym kotle, a jednak ...., od ok. tygodnia palę drewnem, z różnym skutkiem oczywiście, ale zauważyłem dziwne pomiary parametru "Minimalna moc kotła", -otóż mam ustawioną na min. 35%, a jak się da na odczyt w opcji Palnik , to pokazuje 30%, na moment wyłącze i włącze z powrotem kocioł i pokazuje 60%, pochodzi jakiś czas i znowu moc kotła 30%, reset kotła i znowu 60%, -może ktoś z użytkowników miał podobny problem?????, czemu wskazuje 30%, skoro jest ustawione na min. 35%????, i czemu po resecie kotła od razu wskazuje 60%????,-może DORADCA KOSTRZEWY coś poradzi????, z góry dzięki za wszelkie sugestie.

I nikt nic nie podpowie????, doradca też nic?????

#3 2015-03-10 08:12:08

doradca kostrzewa
Często się udziela
Od: Giżycko
Serwis

Za każdym razem kocioł startuje z mocą 60 %. Dopiero po pewnym czasie zmniejsza lub zwiększa swoja moc. Proponuje ustawić mini. moc palnika na 40%. Im bliżej temp. zadanej kotła tym moc jest mniejsza.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

#4 2015-03-10 19:33:46

robson
Zaczyna się udzielać

doradca kostrzewa napisał:

Za każdym razem kocioł startuje z mocą 60 %. Dopiero po pewnym czasie zmniejsza lub zwiększa swoja moc. Proponuje ustawić mini. moc palnika na 40%. Im bliżej temp. zadanej kotła tym moc jest mniejsza.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

Dziękuję za odpowiedz, przestawię moc palnika, tak jak pan sugeruje.

Stopka forum