Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2014-11-27 08:16:00

micki_pandzik
Nowy na forum

Pokrywa zasobnika - wystrzał. PP25

Witam

Zwracam się z prośbą o poradę w dość nietypowej sprawie. Otóż od 2 miesięcy 4 krotnie już wybiło mi pokrywę zasobnika. Ciśnienie które zebrało się w zbiorniku było na tyle duże, że pokrzywiło haczyki przykręcone do pokrywy a podczas  kulminacji czyli wystrzału, pokrzywiły się zawiasy. Zaniedługo napiszę chyba doktorat na ten temat, ponieważ czyściłem piec we wszystkich moliwych miejscach myśląc, że może nie ma ciągu, wymieniłem uszczelkę pokrywy na nową, kominiarz czyścił komin lecz wszystkie te zabiegi nie załatwiły sprawy. Piec mam już od 8 lat więc laikiem nie jestem i znam konstrukcję pieca na wylot.
Muszę jeszcze dodać, że palę peletem firmy Lava (co do jakości nie mam zarzutów), a podczas dosypywania peletów zamiast zapachu drewna czuć jakąś chemię. Wcześniej paliłem innymi peletami i działo się to samo. Czy wpływ na zbieranie się tych oparów, które jak mi się wydaje są przyczyna wzrostu ciśnienia w zasobniku mogą mieć np. uchylone drzwiczki popielnika???
Bardzo prosze o pomoc...

z góry dziękuję

#2 2014-11-27 09:09:05

Tygrys55
Zaczyna się udzielać

Re: Pokrywa zasobnika - wystrzał. PP25

Napisz jaki to piec.

Pellets Fuzzy Logic 2   15kW

#3 2014-11-27 09:15:57

micki_pandzik
Nowy na forum

Re: Pokrywa zasobnika - wystrzał. PP25