Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-09-20 10:52:21

jarman
Nowy na forum

Czy ktoś testował pellet EcoGold?

Witam,

Zeszły sezon grzałem tylko pelletem Lava i super się sprawdzał. Mam piec Mini Bio Lux 20KW (skręcony na sterowniku prawie o połowę, okazał się za mocny na mój dom).

W tym roku miałem okazję kupić dużo taniej pellet EcoGold. Mam tego 2t, ale jeszcze nie odpalałem pieca. Może ktoś z szanownych forumowiczów/ek zetknął się z tym paliwem. Mój doświadczony znajomy bardzo zachwalał. Ponoć Mini Bio są bardzo wymagające jeżeli chodzi o jakość paliwa. Mam nadzieję, że poczynione oszczędności nie odbiją się czkawką w postaci częstego czyszczenia pieca, usuwania spieków, itp.

Pozdrowienia
Piotr

#2 2013-10-02 11:04:52

parrot
Nowy na forum

Re: Czy ktoś testował pellet EcoGold?

Tak - dałem się namówić na jeden worek na próbę. Porażka. Spiek wyjęty z tacki ( Platinum BIO) po jednej godzinie pracy ważył ok. 100g (zważyłem smile  ) Do wypalenia worka wyjąłem jeszcze trzy takie. Tacka wymagała gruntownego czyszczenia (po jednym worku!).

http://i39.tinypic.com/2djwagw.jpg

Ostatnio edytowany przez parrot (2013-10-02 11:05:24)

#3 2013-10-02 11:31:16

GT
Udziela się

Potwierdzam, ten pellet nadaje się do kuwety dla kota a nie do minibio.

#4 2013-10-07 13:56:53

Alan
Zaczyna się udzielać

Również testowałam eco gold i muszę napisać, że jestem zadowolony. Co prawda musiałem przestawić piec na mniejszy nadmuch, bo pellet jest mocno energetyczny. Spieków nie było, ale muszą jeszcze popracować. Mam zamówioną dostawę, ale z tego co powiedział mi dystrybutor to mają przerwę technologiczną, bo niby coś tam ulepszają.

#5 2013-10-07 17:51:14

Andrzej Wr.
Nowy na forum

Testowałem i jest ok, a z pewnością lepszy od tych z Castoramy.

#6 2013-10-28 20:37:08

hannna
Nowy na forum

Lava jest najlepszym pelletem, jaki stosowałam do ogrzewania swojego domu, niedobrze z niego rezygnować. Może jeszcze Olimp jest niezły, to są pellety dobrej jakości, ale z innymi pelletami zawsze miałam jakieś problemy...

#7 2013-11-25 16:14:52

arszenick
Nowy na forum

Eco gold Premium to jest najwieksza porażka jaką miałem (i mam jeszcze ze 3 T) w kotłowni. Zostalem namówiony słowami dystrybutora : lepszy od lawy a niektórzy twierdzą ze od olimpu a do tego problem z dostepnością lavy zrobił swoje. Spieki masakryczne - po 2 workach trzeba czyścić do tego popiołu pełno. Do tego worki porozrywane. Nic tu ustawienie nie zmieni w palniku ponieważ patrząc na pellet widać gołym okiem że jest zrobiony między innymi ze śmieci (kawałki plastiku o różnych kolorach) i czegoś mineralnego (tynk, zaprawa?), kamienie... Reklamowałem ale się nie palą do reakcji. Dla zainteresowanych z satysfakcją  wyślę zdjęcia...

#8 2013-12-06 14:30:58

Rocky
Nowy na forum

Testowałem go i zdecydowanie nie polecam... jeden z gorszym jakie miałem okazję w życiu kupić...

#9 2013-12-11 14:52:24

Alan
Zaczyna się udzielać

Obserwuje wszystkie fora i widzę nagonkę na producentów peletu, ale nikt nie pisze, że producenci pieców tacy jak Kostrzewa produkują beznadziejne piece, które nadają się tylko do palenia super peletami takimi, jak lava, a na rynku mamy głównie pelety z trociny nieokorowanej. Ja kupiłem sobie piec z ruchomymi rusztami i nie mam żadnych problemów paląc ecogoldem.
A gość na forum "arszenick" to pisze takie bzdury, że albo celowo obraża producenta pelletu ecogold, albo jest wyjątkowo głupi. Zapoznaj się koleś z metodą produkcji peletu,bo to białe to pewnie kormiks , który służy do zagęszczania, a najlepiej jedź do jakiejś peleciarni, bo ja tak zrobiłem i dużo się dowiedziałem.
Ludzie kupujcie dobre piece!!!! A będziecie palić każdym rodzajem peletu.

#10 2013-12-11 14:56:40

Alan
Zaczyna się udzielać

Ja kupuję pelet ecogold od dystrybutora, który sprzedaje go na rynek niemiecki i duński i powiedział, że tam mają dobre piece do palenia każdego rodzaju biomasy. Odradził mi zakup pieca Kostrzewy, bo bym musiał szukać tylko lavy i olimpu.

#11 2013-12-12 14:11:53

karcit
Często się udziela
Od: Halickie

Alan napisał:

Jbo bym musiał szukać tylko lavy i olimpu.

Kolego śmierdzi reklamą na kilometr.

Wszyscy np zachwalają barlinek, a u mnie to jedyny pellet, z którym okazałem się niekompatybilny smile Nie dałem rady ustawić palnika do prawidłowego spalania. A kupuję z różnych źródeł i nawet takich czasami trochę chałupniczych. Nie mam problemu ze spalaniem przy pelletach 6 mm. Przy 8 mm trochę jest gorzej.

ROCA Laia Confort GTA 30 + PB1 16 kW v2

#12 2013-12-15 17:54:51

Alan
Zaczyna się udzielać

Kolego "karcit" nie mam zamiaru tu reklamować ani peletu, ani kotłów. Irytują mnie natomiast wpisy ludzi nie mających pojęcia o produkcji.
Ja spalam 8mm, ale faktem jest , że 6mm jest łatwiej spalić. Kupuję pelet, który jest dostępny, bo muszę ogrzać hale produkcyjną. Uważam jednak, że piece muszą mieć ruchowe ruszta i tyle.

#13 2013-12-15 17:58:19

Alan
Zaczyna się udzielać

Ostatnio kupiłem pelet z Ukrainy za 560 zł brutto i również spaliłem bez problemów.
Dobry piec = brak problemów bez względu na rodzaj peletu.

#14 2014-01-30 22:08:05

arszenick
Nowy na forum

do Alana: Po pierwsze jak już to "Pan Arszenick" a nie "gość" a tym bardziej "koleś". Z technologią produkcji pelletu zapoznawać się nie zamierzam bo ja go spalam a nie produkuje, mimo to plastik potrafię z dużą dozą prawdopodobieństwa rozpoznać.  Po drugie dalej podtrzymuje swoją opinie o EcoGold "premium" - to najgorszy szajs jaki widziałem. Generalnie powinny zająć się tym służby ochrony środowiska bo spalanie tego nie jest chyba legalne (tak jak palenie śmieciami). Na potwierdzenie zdjęcia. Zdjęcie próbki to parę kawałków pelletu - nie szukałem za dużo i za głeboko  - z wierzchu zasobnika pogrzebałem. Jest tam plastik biały, czerwony, ziarno kukurydzy oraz kawałek tynku jak ktoś się przypatrzy. Przy okazji po paru miesiącach palenia tym czymś dowiedziałem się z czego toto powstaje - znalazlem jak widzicie kawałek "surowca" - jest to płyta laminowana (i laminat to pewnie jest ten bialy plastik...) Muszę zostawic sobie ze 2-3 worki niespalone jakby mnie kiedys producent chcial do sądu podać za "celowe obrażanie " jak to Alan nazwał  (pewnie zna producenta i moze nakapować smile .  Lękam się...).  W moim interesie, tak jak chyba innych na tym forum, jest aby czegoś takiego nie sprzedawano- do producenta, jego sukcesów i porażek mam stosunek obojętny

http://www.wrzucajfotki.pl/di-W1V5U58K.jpg
http://www.wrzucajfotki.pl/di-XJSHNYMK.jpg
http://www.wrzucajfotki.pl/di-E1O27GDV.jpg

Ostatnio edytowany przez arszenick (2014-01-30 22:15:01)

#15 2014-01-31 10:05:42

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Arszenik "panowanie" zostaw, ja to młodzi mówią, w "realu". Na forach się nie "panuje", tu wsztscy są równi kolego, może oprócz moderatora/admina. I druga sprawa, twoja informacja owszem jest przydatna ale należy ją traktować z przymrużeniem oka. Jak wiele innych n/t peletu i ogólnie forach internetowych. Forum jest niszowe i wypowiedzi tu mało. Jest wiele kont zakładanych tylko po to żeby zareklamowac olimp/lave, co w dobie wszech obecnego niezbyt lubianego spamu i reklam jest chyba oczywiste.

Co do palników na pelet z ruchomym rusztem, cięzko jest sie wypowiedziec z kilku wypowiedzi czy o wiele bardziej skomplikowane urzadzenie zdaje egzamin w domu czy nie. Znajomy ma cos takiego i po eksperymentach pali nadal lavą. Widziałem to to przy pracy i owszem spiek mechanicznie palnik zrzuci w popielnik ale tylko w procesie wygaszanie - rozpalanie. O paleniu w trybie ciągłym przez kilka dni złej jakości peletem nie ma mowy. Lubie majsterkować węc z MB10 sobie poradziłem. Nie mam gazu, chce miec czysto w garazu kotłowni, więc w zasadzie jestem zadowolony. Za jakość i komfort po prostu trzeba zapłacić. Z tego powodu należą sie baty dla firmy/gospodarza, niech postawi u każdego serwisanta kociol własnej produkcji jako pracę domową.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#16 2014-01-31 10:37:19

waldek69
Udziela się
Od: Sieradz

Dzięki za fotki. Okazuje się, że palimy różnym "goldem". Ja kupuję gold z Błaszek i nie mam najmniejszych problemów. Spaliłem prawie 3 tony i dzisiaj domówiłem tonę.

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/823/b0y3.jpg

Ostatnio edytowany przez waldek69 (2014-01-31 10:39:56)

#17 2014-01-31 10:44:57

arszenick
Nowy na forum

Ja pisałem od początku o "eco gold premium pellet" a nie gold. Co do "panowania" - Alan nazwał mnie głupkiem lub oszustem (do wyboru) stąd ten tekst i bardziej na to trzeba bylo zwrócić uwagę a nie na moje "panowanie" chyba ze na forum obrażać się wolno...

#18 2014-01-31 11:06:50

waldek69
Udziela się
Od: Sieradz

Wiem, że pisałeś o eco, ale jak to często bywa, używa się potocznie "gold" i mozna skrzywdzić dobry produkt. Dlatego zamieściłem fotkę. Jeżeli używasz pelety eco 8mm, to w Błaszkach też taki jest robiony.
Wygląda zdecydowanie lepiej, niż ten na Twoich fotkach.

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/826/ds3m.jpg

Stopka forum