Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-06-24 21:08:08

Mateuszz
Udziela się

Buderus g 115

Witam,
posiadam piec jak w opisie jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość.
Palnik platinum bio 16 posiadam od maja wiec grzeje tylko cwu i tu moje pytanie jak piec uzyska zadana temp wody wyłączy sie lecz po krótkim czasie puszcza jakąś część na cwo czy to normalne? serwisant mówi ze buderus tak ma ze w ten sposób się 'chłodzi" proszę o pomoc
wydaje mi się ze przez takie chłodzenie szybciej traci swoja temperaturę co zwiększa  częstotliwość  włączania

#2 2013-06-25 00:25:49

karcit
Często się udziela
Od: Halickie

Re: Buderus g 115

A co steruje pompami CO i CWU? Sterownik Buderusa czy Platinum BIO?

ROCA Laia Confort GTA 30 + PB1 16 kW v2

#3 2013-06-25 07:01:15

Mateuszz
Udziela się

co steruje  planik peletu natomiast cwu pompa nie chodzi gdyz niby palnik juz nie ma tej opcji i panowie powiedzieli jakbym chciał to programator w gniazdko jakis czasowy

#4 2013-06-25 08:08:10

karcit
Często się udziela
Od: Halickie

Mateuszz napisał:

co steruje  planik peletu natomiast cwu pompa nie chodzi gdyz niby palnik juz nie ma tej opcji i panowie powiedzieli jakbym chciał to programator w gniazdko jakis czasowy

Czy to na pewno Platinum BIO? Jeżeli tak to zmień serwisanta. Chyba, że czujesz się na siłach pogrzebać sam to pomożemy na miejscu.

A jeszcze jedno pytanko, to jak ty grzejesz CWU bez pompy? To że po osiągnięciu zadanej temperatury po jakimś czasie załącza Ci pompę od CO to prawdopodobnie efekt przekroczenia temp max kotła nastawionej w sterowniku. Po prostu sterownik chroni kocioł przed przegrzaniem, bo nie ma odbioru ciepła - nie działająca pompa CWU.

Ostatnio edytowany przez karcit (2013-06-25 08:20:46)

ROCA Laia Confort GTA 30 + PB1 16 kW v2

#5 2013-06-25 09:06:06

Mateuszz
Udziela się

cwu bez pompy normalnie troszke wiecej zimnej schodzi wody gdyz pompa nie podaje.wiec da sie jednak podłączyc pompe cwu i cwo bez zadnych dodatkowych kombinacji  ?

#6 2013-06-25 11:26:13

wtatko
Udziela się
Od: Turek

technicznie pomiędzy piecem a zbiornikiem ciepłej wody użytkowej CWU powinna znajdować się pompa, to kolego o czym piszesz powyżej prawdopodobnie dotyczy cyrkulacji CWU i nie ma wpływu na grzanie samej wody, jeżeli korzystasz ze sterownika BIO to na pewno masz tam opcję w ustawieniach grzania CWU np. "LATO" "priorytet" czy coś w tym rodzaju, tak więc po włączeniu tej opcji nie powinno puszczać na grzejniki ( no chyba że masz wszystko sprzężone pod jedną pompę ale raczej takiej opcji nie praktykowano przy montowaniu pieca na olej - zwłaszcza że do tej pory jakoś ci to funkcjonowało)
pozdrawiam
tak na szybko przejrzałem instrukcję sterownika BIO
i masz tam takie ustawienia jak ogrzewanie, przechodzisz w nastawy, programy ustawiasz na wyłączone i już teoretycznie na grzejniki nie puści, następnie grzanie CWU podobna sytuacja, nastawy, programy i tam masz już wybór czy czasówka czyli kiedy najbardziej potrzebujesz (w danych porach dnia) czy też stałe utrzymywanie temperatury komfortowej.
Ja niestety a może stety jestem użytkownikiem Pellasa ale rozwiązania prawie podobne
jeszcze raz pozdrawiam
wtatko

Ostatnio edytowany przez wtatko (2013-06-25 11:47:54)

przerobiony olejak Stamar PRYMUS z palnikiem xmini 26 konkurencji, pow.150m2, zasobnik cwu 300l, 7-osób na stałe garażujących smile
i wszystkie możliwe bajery do obsługi z sieci wink

Stopka forum